" />
Handy Clock - kvalitní organizační funkce | Tisk |  Email
Sdílení:
Linkuj.cz!
Jaggni to!
pošli na vybrali.sme.sk
Facebook
Jozef Cmar   
Úterý, 22. leden 2008
Organizační funkce jsou u smartphonů Sony Ericsson na velmi vysoké úrovni už v základu. Aplikace Handy Clock však některé funkce ještě vylepšuje a patří mezi nejkvalitnější aplikace dostupné pro telefony s operačním systémem UIQ3.



Po spuštění si vyberete vaše domovské město ( v mém případě se realitě nejvíce blíží Olomouc) a také počáteční vzhled. Funkce aplikace jsou totiž přehledně rozděleny do sedmi záložek a vy si můžete zvolit, která z nich se zobrazí po zapnutí aplikace. Tuto volbu velmi oceňuji a uvítal bych ji i u ostatních aplikací.



První záložka má název světový čas. Dozvíte se na ní aktuální čas jednak ve vašem domovském městě a také v několika světových metropolích. Pokud se tedy chystáte zavolat svému obchodnímu partnerovi žijícímu v Tokiu tak se dovíte, že v sedm hodin večer to není příliš optimální, jelikož u něj jsou tři hodiny v noci. Můžete si sami zvolit, u kterých čtyř měst světa se vám bude aktuální místní čas ukazovat, což je velmi výhodné. V nabídce nastavení u této záložky nalezneme užitečnou volbu vzdálenosti, která vypíše vzdálenost dvou vybraných měst. Je zde také možnost editovat údaje u jednotlivých měst, která jsou v aplikaci obsažena. Tato možnost je sice velmi zajímavá, ale podle mě ji použije málokdo. Přeci jen u světové metrpole se název, časové pásmo nebo zeměpisné souřadnice mění málokdy.



Na následující záložce se vám na mapě světe zobrazí, kde je právě den a kde noc. Vypadá to velmi pěkně, nápad s mapou se mi rozhodně líbí. Na mapě je také vyznačeno vaše domovské město, i když možná zbytečně, jelikož asi každý ví, kde se nachází město, které si vybral jako domovské. Na druhou stranu aspoň může v noci sledovat, jak se k němu blíží sluníčko a těšit se na východ slunce :)



Třetí záložku si pro sebe vybojoval kalendář. Z něj můžete snadno přejít přímo do kalendáře nacházejícího se v telefonu standardně.  Můžete nastavit pracovní dny a také to, kterým dnem bude týden začínat. Je možné také přejít na nějaké datum. Líbí se mi, že zároveň vidím náhled hned na dva měsíce.



Další záložka nese název upozornění. Zde si můžete nastavit libovolné množství budíků. U každého nastavíte čas, opakování a také mu smíte přiřadit libovolnou vyzváněcí melodii. Hned po budících následuje časovač, zde si můžete nastavit po jaké době se ozve a také zda bude odpočítávání probíhat směrem vpřed nebo vzad. Tedy nastavíte-li napříkald 60 minut, tak zda bude čas ubíhat od šedesáti minut dolů nebo od nula minut nahoru. I zde můžete nastavit, zdali a jak se má časovač po uplynulé době ozvat.



Pro mě nejpoužívanější funkcí jsou stopky, které jsou u této aplikace velmi propracované a navíc je zde možnost data exportovat do Pc.



Na posledním místě se nachází časový deník. Při vytváření nového projektu zadáte jeho předpokládanou dobu a spustíte čas vždy, když se dané věci věnujete. Samozřejmě můžete pojekty průběžně upravovat případně mazat. Ani zde nechybí možnost exportovat data do Pc.

Co říci na závěr?  Celé zpracování této aplikace je příkladné, disponuje rozsáhlými nastaveními a výhodou je také fakt, že je dostupná v českém jazyce. Sám jsem na ní nenašel asi žádnou nevýhodu, také ovládání je pohodlné a intuitivní. Apliakce stojí necelých 20 USD, ale investice do ní se rozhodně vyplatí, pokud vám standardní organizační funkce nestačí. Pravdou je, že při současném kurzu koruny vůči dolaru je cena velmi nízká, něco kolem 350 korun. Na stránkách výrobce zde si můžete stáhnout plně funkční sedmi denní zkušební verzi. Pokud vás aplikace osloví a rozhodnete se ji koupit, můžete tak učinit na stejném místě.

Komentáře
Příspěvky vyjadřují názory uživatelů a nejsou nijak redigovány.
Vyhrazujeme si však právo příspěvky odstraňovat.

Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář.
Prosím přihlašte se nebo se zaregistrujte.

 
< Předch.   Další >