" />
Novinky od Sony Ericssonu jsou na trhu, kdo zaujal nejvíc? | Tisk |  Email
Sdílení:
Linkuj.cz!
Jaggni to!
pošli na vybrali.sme.sk
Facebook
Jozef Cmar   
Pátek, 2. červenec 2010
V minulém měsíci jsme na SEManii testovali spoustu novinek, které se už dostaly (nebo v nejbližších dnech dostanou) na náš trh. Dříve výběr mezi chytrými telefony u Sony Ericssonu nebyl moc široký a v případě nákupu jste měli situaci hodně jednoduchou, to se ale nyní výrazně změnilo, při nákupu nového telefonu do bude chtít zapojit hlavu a pečlivě zvážit, do kterého telefonu své peníze budete investovat. Sony Ericsson má nyní v nabídce telefony hned se třemi různými otevřenými operačními systémy (nepočítaje v to vlastní uzavřenou platformu) a od každého z nich hned tři modely. Který z množství nových telefonů se nám líbí nejvíce?
46~31.JPG 29~50.JPG 82~11.JPG 2~111.JPG


V poslední době se v redakci našeho webu vystřídalo více telefonů, než kdykoliv předtím v jeho historii. Sám v době psaní tohoto článku mám na stole modely Elm, Hazel, Vivaz, Vivaz Pro, X10, X10 Mini a X10 Mini Pro a brzy se dá očekávat také příchod novinky s operačním systémem Windows Mobile - Sony Ericssonu Aspen. O zábavu jsem tak měl postaráno na dlouhou dobu, ještě nyní nemám hotové všechny články, které s novinkami souvisí. Jelikož jsem ale každý telefon alespoň týden (a většinou o něco déle) intenzivně používal, dovolím si už nyní malé zhodnocení všech novinek. Vyberu mezi nimi také přístroj, který mě zaujal nejvíce a na který pravděpodobně obětuji něco ze svých peněz, jelikož mě nadchnul. Abych byl ale přesný, na rozdíl od minulosti se mi téměř bez výhrad líbí všechny novinky, telefony jsou ve všech případech krásné, dobře odladěné a rychlé, navíc také dobře vybavené a za rozumnou cenu. Sony Ericsson se zkrátka (konečně) vydal novým směrem, který by jej měl vrátit zpět na výsluní a zajistit dlouhodobou ziskovost celé společnosti. Svůj podíl na tom jistě budou mít všechny novinky, některé modely ale zkrátka budou úspěšnější než jiné, protože nějakým způsobem vynikají. Dnes se tedy v krátkosti podíváme na všechny zmíněné novinky a vybereme z nich tu nejzajímavější (raději se vyhýbám slovíčku nejlepší, neboť každý má jiné priority a co je nejlepší pro mě nebude téměř jistě nejlepší pro vás a naopak). Budu ale moc rád, když se s námi o vaše názory na novinky podělíte v komentářích pod článkem, která novinka se líbí nejvíce vám?- Sony Ericsson Elm - jednoduchý a dostatečně levný telefon, kterému ale nechybí nic podstatného. atraktivní vzhled, malé rozměry, kvalitní fotoaparát, prověřená a vyladěná platforma A200, vše navíc podpořené rychlými daty a integrovaným GPS modulem. Právě z těchto důvodů si tento telefon vybral můj tatínek jako nástupce předchozích modelů K550i a C702. Také já jsem byl s telefonkem maximálně spokojený a dobré prodeje ukazují, že nejsem nadšený jen já.

- Sony Ericsson Hazel - tady bude krátký pohled na telefon ještě kratší, ve stručnosti se totiž dá říci, že Hazel je pouze vysouvací kopií předchozího Sony Ericssonu Elm. Zachovává všechny jeho kladné vlastnosti, jako bonus ale přidává atraktivní vysouvací konstrukci, která je stále oblíbenější. Potěší také zvětšená vnitřní paměť, jak Elm tak i Hazel ale v tomto směru patří k nadprůměru, po čtvrt giga vnitřní paměti nejde ani jeden. Co se mi na Hazelu nelíbí je ale vysoký nárůst hmotnosti (způsobený pravděpodobně právě vysouvací konstrukcí, ale nejsem si jistý), zatímco Elm je malý a šikovný, Elm v přímém srovnání vypadá neohrabaně.

- Sony Ericsson Vivaz - původně jen doplněk stávajícího portfolia, nakonec ale spíše plnohodnotný nástupce původního modelu Satio. Zatímco to bylo celkem veliké, docela drahé a v mnoha ohledech ne zcela dotažené do konce, novinka všechno toto napravila. Je výrazně menší, lehčí a na první pohled mnohem krásnější, navíc ji na našem trhu seženete hned ve třech různých barvách. Operační systém je odladěnější, telefon natáčí špičkové video a nechybí ani rychlejší procesor. Příjemným bonusem je pak dvojice standardních konektorů sloužící pro připojení sluchátek a datového kabelu.

- Sony Ericsson Vivaz Pro - také u další dvojice podobných telefonů využiji toho, že se odkážu na předchozí odstavec, Sony Ericsson Vivaz Pro je totiž přímým následovníkem předchozího modelu Vivaz, proti němu ale přináší několik drobných vylepšení a především velmi pohodlnou hardwarovou klávesnici, na které je hračkou i zadávání delších textů. Osobně oceňuji také nové umístění zapínacího/zamykacího tlačítka, které je nyní více po ruce a pracuje se s ním pohodlněji. Rozdíl v ceně je navíc minimální, limitem obou Vivazů je ale použitý operační systém, Symbian se už moc neupravuje, všichni pouze čekají na jeho novou generaci.

- Sony Ericsson X10 - nejočekávanější telefon Sony Ericsson roku 2010 se konečně dostal na náš trh a ačkoliv není dokonalý, má co nabídnout. Ovládání je rychlé a pohodlné, vzhled je atraktivní a povedený (bílá varianta působí vyloženě luxusně), vše podtrhává obrovská výbava. Sony Ericsson X10 ale není dokonalý a jelikož telefon už několik týdnů vlastním, hovoří ze mě osobní zkušenost. Především by se hodila aktualizace na novější operační systém (Sony Ericsson ji přislíbil na listopad, konkurenti již ale toto nabízí), ocenil bych také trochu nižší cenu. Ani tyhle věci ale nedělají z X10 špatný telefon, jen je zkrátka ve dvou ohledech kousek za konkurencí (jinde je ale zase před ní).

- Sony Ericsson X10 Mini - několik měsíců po představení prvního modelu X10 jsme se dočkali dvou následovníků, kteří se až na rozměry na první pohled od původního modelu prakticky neliší. Po bližším zkoumání a několika týdenním testování navíc mohu prohlásit, že až na displej a jeho rozlišení (kde je změna pochopitelná) nabízí telefon vše, co dospělá X10. Na trh tak dorazil pravděpodobně nejkrásnější komunikátor všech dob, který jsem si rychle zamiloval, můj vztah k X10 Mini ale netrval příliš dlouho, neboť jsem brzy podlehl klávesnici a modelu X10 Mini Pro, který jsem si nechal na závěr.

- Sony Ericsson X10 Mini Pro - to nejlepší nakonec, právě touto větou pravděpodobně trochu předběhnu v článku. Sony Ericsson XPERIA X10 Mini Pro totiž nabízí prakticky vše, co si můžete od telefonu žádat a nabízí to v dosud nepoznané formě. Už X10 Mini je kouzelný telefonek, model s přídomkem Pro ale navíc do malého těla vtěstnal i kvalitní hardwarovou klávesnici, se kterou se mi pracuje skutečně úžasně. Navíc se toto prakticky neprojevilo ani na rozměrech ani na ceně telefonu. Tomu telefonu věštím velikou budoucnost, nemá totiž zatím na trhu žádného přímého konkurenta a už v době uvedení do prodeje je přístroj maximálně odladěný. Zkrátka prakticky nemá chyby a to je jeho silná zbraň.Všechny novinky jsme si tedy krátce prošli a pravděpodobně vás zajímá, jaký model mě zaujal nejvíce. Hloupé telefony jsou velmi dobře vyladěné a v poměru cena výkon nabízí dostupné maximum, já už ale několik let směřuji k chytrým telefonům, proto jim přednost nedám. Oba telefony se Symbianem jsou skvěle odladěné, ale operační systém jako takový mi zrovna moc nesedí a mám pocit, že se inovuje jen velmi velmi pomalu. Pomyslným vítězem jsou tak pro mě telefony s operačním systémem Google Android, které jsou moc krásné a výkonné. Sám vlastním první model X10, nakonec ale po dlouhodobém testování všech tří novinek tento model u mě post jedničky těsně neobhájil a jako nejvýhodnější telefon považuji model X10 Mini Pro. Samozřejmě se jedná jen o můj subjektivní názor, ten je ale podpořený také množstvím názorů z mého okolí a pravdou zůstává, že telefon jako je Sony Ericsson XPERIA X10 Mini Pro tady ještě nebyl. Telefon si mě získal snad vším co nabízí, počínaje atraktivním vzhledem, který jej řadí ke stylovým telefonům, přes prakticky maximální možnou výbavu, které nechybí rychlá data, integrovaný GPS modul, operační systém Android nebo třeba dvojice standardních konektorů, až po velmi pohodlnou vysouvací QWERTY klávesnici, která z telefonu dělá asi nejvýkonnější zařízení svého druhu.

Přiznám se, že si nedovedu představit, že by tento telefon (spolu s verzí X10 Mini bez klávesnice) nebyl úspěšný a neprodával se příliš dobře. Podle mě je na to zkrátka až moc dobrý. Sám asi nyní na nějakou dobu odložím svou velikou X10 bez klávesnice a vrhnu se právě na X10 Mini Pro a pokud si ji vyladím podle svých představ, dám jí šanci. Jelikož jsem zvyklí používat dva telefony současně, možná to dopadne tak, že si nechám jen X10 a X10 Mini Pro a s ostatními telefony, které vlastním, se rozloučím. Operační systém Google Android v provedení od Sony Ericssonu se mi totiž moc líbí a používám jej rád. Pro všechny dnes zmíněné telefony platí,že se jedná bez výjimky o skvěle vybavené a odladěné telefony, které ve svých kategoriích vždy patří k tomu nejlepšímu, co si v současnosti můžete na trhu pořídit. Sony Ericsson je tak definitivně zpátky a já budu netrpělivě očekávat, jak si telefony na světovém trhu povedou, mají totiž všechny předpoklady k tomu, aby byly úspěšné. Už jen to, že žádné z novinek nechybí Wi-Fi a GPS dává tušit, že Sony Ericsson chce vyrábět kvalitní a funkcemi nabité přístroje za rozumnou cenu. 

Sony Ericsson Elm můžete zakoupit na oficiálním e-shopu Sony Ericsson

Sony Ericsson Hazel můžete zakoupit na oficiálním e-shopu Sony Ericsson

 Sony Ericsson Vivaz můžete zakoupit na oficiálním e-shopu Sony Ericsson

 Sony Ericsson Vivaz Pro můžete zakoupit na oficiálním e-shopu Sony Ericsson

 Sony Ericsson X10 můžete zakoupit na oficiálním e-shopu Sony Ericsson

 Sony Ericsson X10 Mini můžete zakoupit na oficiálním e-shopu Sony Ericsson

Sony Ericsson X10 Mini Pro můžete zakoupit na oficiálním e-shopu Sony Ericsson

Komentáře
Příspěvky vyjadřují názory uživatelů a nejsou nijak redigovány.
Vyhrazujeme si však právo příspěvky odstraňovat.
. Autor: heyhula Datum: 2010-07-18 00:18:49
koupil jsem si X10 mini je dobrej akorát mě vadí že to nemá zoom při focení a plnohodnotnej bluetooth, můžete mi někdo vysvětlit proč je to pravý sluchátko o tolik delší?všechna váha kabelu sluchátka tak visí na tom levém uchu a často vypadává
Autor: alexosmol Datum: 2010-07-12 14:51:40
Ja by som dal svoj hlas na SE x10 mini pro. Je to super malý touch telefón s qwerty klávesnicou. Ak viem dobre, tak neexistuje ešte jeden telefón s takýmito rozmermi. Vyskúšal som mini pro v jednej predajni a má veľmi citlivý touch display. Vydarený model.
Autor: Marakesch Datum: 2010-07-07 10:42:33
misanoo: ak by som sa rozpisoval ako ty, napisal by som to snad uplne rovnako. 
ABSOLUTNE S TEBOU SUHLASIM VO VSETKOM 
a presne na taky mobil ako pises cakam.. 
lenze ci sa dockam neviem a preto zvazujem Vivaz - kedze X10 je prilis velka a Mini uz prilis mala (skusal som osobne aj aj a proste mi tie velkosti nesedia). Vivaz je velkostou dokonaly, ale ubija ma symbian. s dotyk.mobilmi moc skusenosti nemam (pouzival som len asi mesiac nokiu N97 - co ma utvrdilo v tom,ze nokiu so symbian nechcem..). porovnat pre mna moznosti androidu a symbianu je tazke. 
 
preto by som bol rad , ak by mi tu niekto kto taku skusenost s oboma systemami ma, ci dokazem byt so symbianom na Vivaze spokojny - potrebujem organizaciu casu - kalendar - dobre vypracovany system poznamok - sms (konverz. tam myslim je) a dobre zorganiz. kontakty, pouzivam vela i-net, plus pozriet dvix by bolo super. rovnako tak synchronizacia s PC a zalohovanie s PC. 
a samozrejme jednoduche ovladanie - prehladne a rychle. u mna Vivaz aj kvoli foto a HD video - preto X8 sa mi zda slaba. 
 
cital som samozrejme recenziu na Vivaz Shell aplikaciu, len to ja takto neviem posudit ci by mi sadla, ale ak ano, tak Vivaz je moja volba - pretoze - posledna dolezita otazka -  
na kolko ja bezny uzivatel dokazem vyuzit viac android oproti symbianu tak, ze by som povedal - fakt sa oplatilo ist do androidu kvoli .... ? 
aby to nebolo ako kupit total nadupany comp a v praxi vyuzit 20% jeho potencialu. 
dik za odpoved  
 
(a este sorry redakcia, ak niektore veci a otazky som mal posunut do diskusie al. niekam inam)
. Autor: misanoo Datum: 2010-07-05 13:23:48
SE zaujímavo rozšíril svoje portfólio mobilov no stále mu niečo chýba, jeden model so štandardnými rozmermi a Androidom, niečo ako X10, s podobnou výbavou ale s displejom 3,2 - 3,5" aké si myslím najviac letia a všetká konkurencia nimi oplýva, najbližším takým modelom je Vivaz, no škoda že je so Symbianom, mať v ňom Androida to by bolo iné kafééé... 
Aino - dotyková prvotina so super príslušenstvom, mal šancu na obrovský úspech medzi teenegermi ako dotykáč bez OS... ale, zabitá nepochopiteľným polovičným ovládaním 
Xperia X2 - z môjho pohľadu to najkrajšie po designovej stránke, strašne som po ňom túžil a stále mi je najsympatickejší... ale, nevadil by mi WM, no na súčasnosť slabý procesor, večné množstvo drobných problémov s HW, veľká hmotnosť 
Satio - veľmi dobrý mobil, jeden z najlepších... ale, nekvalitné materiály, nie príliš vydarený design a neintuitívny prispatý Symbian 
Vivaz a Vivaz Pro - vynikajúce mobily, ktorým hádam nechýba nič... ale, zase ten nešťastný Symbian 
Xperia X10 - určite vrchol ponuky a s Androidom.. ale, nie každému vyhovuje veľkosť, ani mne ako tuctovému užívateľovi, ktorý potrebuje šikovný a skladný fónik 
Xperia X10 a X10 mini - krásne androidné kúsky do zbierky, výbava viac ako dobrá... ale ako pri X10 je veľkosť veľká tak tu je zase príliš malá, no určite si veľa svojich priaznivcov nájdu obe 
Xperia X8 - takto akosi som si predstavoval veľkosťou niečo pre mňa a tisícky mne podobných, inak veľmi vhodný pre ženy, páči sa mi ... ale model je až príliš ochudobnený o dobré funkcie, najviac asi foťák bez autofocusu a bez prisvetľovacej diódy, hmm, škoda 
Yendo - low-endový mobilček, dobrý do ponúk operátorov za 1 €... ale, slabý foťák by mi nevadil no že nemá wi-fi to mi prekáža, za málo peňazí veľa muziky, nič viac 
Elm, Hazel, Cedar - tu si myslím, že ide len o design a povinné rozšírenie ponuky, pred kúpou týchto modelov by som dal určite prednosť W995, ktorá je z hlúpych telefónov asi na samom vrchole, zaslúžila by si nasledovníka aspoň s 2,8 - 3" displejom a xenonom 
Záverom, osobne nemusím dotykáč, v praxi mi viac vyhovuje klasika s alfanumerickou klávesničkou, momentálne vlastním C905, W995, Vivaz a asi môjho najväčšieho a najšikovnejšieho obľúbenca W980, prijal by som v ponuke SE aj jeho nasledovníka, napríklad Braviu ušitú na naše pomery... to je asi všetko čo som chcel ;)

Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář.
Prosím přihlašte se nebo se zaregistrujte.

 
< Předch.   Další >