Forum

Z600 - delsí zkusenosti | Tisk |  Email
Sdílení:
Linkuj.cz!
Jaggni to!
pošli na vybrali.sme.sk
Facebook
fraghunter   
Středa, 21. duben 2004

Delsí zkusenosti s véckem Z600

Uz zacátkem roku jsem si koupil Z600, ale hned po pul dni se mi projevila vada na fotáku (vypadl mi rádek), chyba ve firmwaru (zmizel telefonní seznam) a tak putoval do servisu. Od tu? se mi vrátil nový i s novejsím verzí firmwaru . Nejvetsí rozdíl byl v rychlosti a to hlavne pri prekreslování obrazu pri focení.
Tento kus uz mi funguje bez sebemensí chybicky.


A mám zase nový mobil


puvodne jsem myslel, ze 2 výmenné kryty jsou zbytecné a ze je budu menit jen vyjímecne, ale behem chvíle jsem zjistil, ze pri takto jednoduché výmene a velikosti –není problém nosit 2. výmenný kryt sebou. Behem chvilky udelám z výrazne rudého Z600, decentní luxusní stríbrné Z600. Kupodivu jsem nasel po Praze i dost prodejen s novými kryty – i kdyz sem si z nich vybral jen jeden. Dalsí príjemnou vecí jsou schémata. Díky pomerne velké kapacite mobilu, není problém mít tam minimálne 3 – coz je predevsím praktické. Za prudkého svetla (slunícko) není na nekterých tématech vubec nic videt a v tu chvíli je nejlepsí pouzít co nejvíce prázdné a bílé. Vecer je vsak bílá az moc svítivá a nudná – takze prichází na radu normální/bezné schéma. A pak jedno schéma – kde vsem ukázete, jak vyjímecný máte display a mobil.
Pokud nekdo nekde objevíte cerný matný kryt, neváhejte a ozvete se mi ! ;o))

Konstrukce, poskrábání atd..

mobil nikde neskrípe, nevrze ani nic podobného. Jediné, co bych mu mohl vytknout je, ze se hýbe ponekud více v kloubu pri otevrení – ale to není nic strasného a pri práci si toho ani nevsimnete.
malý display a oko fotáku na vrchní strane jsou stále neposkrábané a to i pres to, ze ho nosím jak na krku, tak zahozenej v kalhotách.

Java, Mophun, atd.
Java , sice je pomerne pomalá pri nacítání, ale po rozbehnutí aplikace bezí plynule a az na pár vyjímek jsem nezpozoroval zádné zpomalování/zasekávání.
Mophun. Nacítání není opet nejrychlejsí ale po nactení je vse v naprostém porádku, skoda jen, ze kvalita her v Mophun nemuze konkurovat Jave a pri skoro shodné velikosti – vzdy volím Java.

Príslusenství

spolu s tímto mobilem pouzívám HPR-11. Funguje perfektne, jen s jedinou výtkou a to, ze na tomto HF nevidíte zvolenou stanici.
Svítilnu IBT –20 pozívám jen minimálne, protoze pri otevrení mobilu se svetlím pozadím, mám svetla dost.

SMS / EMS
díky zajímavému otevírání klávesnice (pod mobil) se drzí v ruce pohodlne a píse se na nem, az na mezeru /vpravo dole/ ale po chvíli si zvyknete i na to. Klávesy má omnoho vetsí nez T610 a píse se na nich lépe.
EMS pozívám docela casto a to jako zvýraznení urcitých vecí v SMS zvukem, který zaplnuje jen 5 znaku.
Zprávy se sice cástecne zpomalují, ale zachranuje to inteligentní slovník T9
Mezi spatné vlastnosti patrí i to, ze v prípade, kdyz si ctete SMS jako príchozí (bez pouzití menu) a prijde vám dalsí, musíte po prectení této pro novou do menu.
Ke klasickým výhodám SE patrí i moznost volat a pracovat s císlem nebo e-mailem vlozeným do SMS.
Pro upozornení na príchozí zprávu máte k dispozici zvuk (kterých je ale pomerne málo a dalsí neleze pridávat) + asi 8 sec. blikání bocní diody a pri zavreném mobilu máte i upozornení na malém display kde zustává, dokud si zprávu neprectete.

Volání

v prípade, ze nekdo volá vám nastává jeden velký problém, mobil má velice kvalitní vyzvánení a tak si ríkáte este chvilku ho nechám hrát a kolikrát jsem uz prisel i o hovor ;o)
mobil je hodne hlasitý takze cloveka na druhé strane slysíte bez problému


Fotoaparát

ze zacátku se mi to zdálo jako pomerne zbytecná vec. Tak jsem fotil jen vyjímecne, ale casem jsem se naucil pracovat s ovládacím krízem, pomocí kterého ovládáte svetlost/tmavost a barevnost/cernobílost obrázku a tak jsou i fotky focené proti slunícku pouzitelné pro MMS
pro nic jiného nez mobil (MMS, pozadí, obrázek volajícího cloveka) bych je ale nedoporucoval


Diktafon, obrázková galerie

Zvuk z diktafonu je kvalitní a citý. To se týce pouze v prípade pouzití na nahrávání hovoru a poznámek s mobilem u ucha. U nahrávání rozhovoru s mobilem na stole to jde pouzít, ale jen nouzove.
Pro nahrávání písnicek (jo, tahle písnicka byla dobrá –kdo to byl ? ) je to vsak nepouzitelné.
Pozor ! –nahrané zvuky lze pomocí programu AMRConvertr prevést do formátu WAV (lze prehrávat na PC)
Obrázková galerie je prehledná a po zobrazení celého obrázku stací sipka dolu a prohlízíte rovnou celé obrázky (bez indexu). Velkou nevýhodou je ale, ze je nelze seradit podle sebe. Ukládají se postupne a tak starsí fotky máte hodne daleko, za novýma treba i cernobílýma obrázky pro EMS.


Pamet
v zhledem k velkému potecnciálu telefonu (fotoaparát, Java, Mophun, schémata, diktafon, polyfonní zvonení) je neco pres 2 MB málo. Pokud ale nic nepreháníte, stací to plne na vse.

Bluetooth, infraport, GPRS,
a to nejsou vsechny moznosti pro komunikaci pomocí Z600, takze se domluvíte vzdy a se vsím podle potreby. Od tiskárny (tistení obrázku,sms,..) pres jiný mobil (hraní her,prenos obrázku, zvonení, vizitek..), palm a PC i pomocí kabelu (synchronizace, prenos obrázku …) .

Seznam hovoru
je klasický jako u vsech SE, velkou výhodou je barevné rozdelení hovoru. Zelené – volal jste vy (nespojeno). Cervené – nekdo volal vám (nespojeno). Modré – uskutecnený hovor.
u starsích hovoru (minulý den) nezjistíte presný cas – pouze den.
Hlasové ovládání
tuto funkci jsem si obzvláste oblíbil pro prepínání mezi profily – stací zmácknout bocní tlacítko nahoru/dolu a vyrknout kouzelnou formuli. Já mám nastaveno profil NOC na „dobrou noc“ -takze kdyz je clovek „znavenej“ , nepotrebuje na mobil ani videt ;o))


Celkové hodnocení

Pokud chcete stylový a ke vsemu i maximálne vybavený mobil – neváhejte ani chvilku. Dokonalý mobil zatím neexistuje, ale pomalu se k tomu blízíme ;o)) snad Z1010 bude konecne takový, i kdyz fotoaparát pod 3MPX je jen nouzovka.

Komentáře
Příspěvky vyjadřují názory uživatelů a nejsou nijak redigovány.
Vyhrazujeme si však právo příspěvky odstraňovat.

Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář.
Prosím přihlašte se nebo se zaregistrujte.

 
< Předch.   Další >