" />
Media Go - hrátky s multimédii | Tisk |  Email
Sdílení:
Linkuj.cz!
Jaggni to!
pošli na vybrali.sme.sk
Facebook
Martin Chroust   
Pondělí, 29. červen 2009
Multimediální nástroj z dílny Sony se rozhodně povedl, přináším poznatky z testování aplikace s modelem W995


 

V únoru byl na veletrhu MWC v Barceloně představen vlajkový model pro letošní rok, tedy Sony Ericsson W995. Spolu s ním byla také představena aplikace Media Go, která měla sloužit pro bezproblémový přenos multimédií. Nedávno se mi tato multimediální mašinka dostala do rukou a tak jsem ji mohl se zmíněnou aplikací hned otestovat.

Tip: Aktuální verzi Media Go 1.1 můžete stáhnout ze stránek Sony Ericssonu (119 MB)

V základním balení Sony Ericssonu W995 nalezneme mimo samotného přístroje, sluchátek HPM-77, nabíječky, datového kabelu a 8 GB paměťové karty Memory Stick Micro také právě CD s PC Suite a aplikací Media Go. Nejdříve jsem si myslel, že bude Media Go integrována do již zavedeného PC Suite, nakonec jsou to dvě odlišné aplikace, což je možná dobře. Pro všeobecnou správu dobře poslouží PC Suite, o přenos souborů se postará Media Go.

1~40.jpg 2~37.jpg 3~35.jpg
 
Po vložení CD do mechaniky následují obvyklé instalační kroky, musíme potvrdit souhlas se smlouvou a jde se na věc. V průběhu instalace se postupně instaluje přehrávač QuickTime 7.6 a také se updatuje Flash Player. Za chvíli máme nainstalováno a můžeme se podívat na základní nastavení programu. Nejprve je nutné určit základní knihovnu pro multimediální soubory (standardně složky s obrázky, videi a hudbou v umístění C://Users/Uzivatel/), která bude určena pro zdrojové soubory ke kopírování a jako místo pro vložení cílových souborů z telefonu. Pro méně anglicky znalé je škoda, že aplikace nenabízí lokalizaci do češtiny, přesto si myslím, že anglické pojmy lze i bez znalosti jazyka rychle pochopit. V horní liště se skrývají příkazy na tvorbu nového playlistu, SensMe playlistu či obrázkového alba, najdeme zde i ovládání multimediálního přehrávače. Nastavení mnoho voleb nenabízí, přesto oceňuji, že se vsází na jednoduchost. Program lze zobrazit v minimalizované podobě, nebo lze zviditelnit dodatečné hudební panely či ekvalizér.

10~18.jpg 11~17.jpg 4~33.jpg 5~32.jpg
 
V levém sloupci nalezneme po spuštění místní knihovnu (Library), která se dělí na hudbu, videosoubory, podcast a fotografie. Špatně přenesené či neznáme typy souborů jsou zahrnuty do složky Ostatní. Při připojení Sony Ericssonu W995 k počítači přes USB kabel musíme zvolit režim Přenos médií. Poté se stejně jako počítačová knihovna zobrazí zvlášť paměťová karta v telefonu a jeho interní paměť. Program automaticky zjistí v úložných prostorech místa zabraná multimédii, generuje náhledy a poté v jednotlivých sekcích zobrazí potřebné soubory. V nastavení každého připojeného zařízení nalezneme možnost změny názvu, vytvoření rezervy (např. kolik místa musí na kartě minimálně zůstat) nebo synchronizaci playlistů a podcast. Zde také máme možnost nastavit předvolby pro převod hudby a videa. Pokud totiž budeme chtít do telefonu nahrát pro něj nekompatibilní formát, automaticky se převede, což je velmi dobrá zpráva. Nemusíte tedy hledat nějaké speciální aplikace třetích stran, ale máme tu vše v jednom. Můžeme si zvolit převod pro všechna nahrávaná média a lze nastavit formát (u hudby MP3 a AAC) a kvalita (úsporná, vysoká kvalita, velmi vysoká kvalita). Empétrojky, které jsem převáděl svou kvalitu nezměnily ale AVI soubor seriálu Big Bang Theory (175 MB) byl automaticky konverzován do MP4 zhruba za 15 minut. Byl jsem mile překvapen, protože se převedl rovnou i s titulky. Kopírování souborů běží na pozadí, takže nezdržuje od práce, mezitím může uživatel hledat a spouštět další soubory.

7~26.jpg 16~9.jpg 17~7.jpg 15~9.jpg

Vestavěný přehrávač si poradí mj. i s fotografiemi, pokud je chceme vidět, spouští automatickou prezentaci fotek s časovým rozestupem pěti sekund. Škoda, že nelze nastavovat efekty přechodů nebo změnit časový interval. Velmi využívanou funkcí bude jistě import fotografií z telefonu do počítače. V něm si lze vytvořit různá fotoalba, do kterých budeme chtít převést snímky. Nevím proč, ale musíme je nejdřív nakopírovat do knihovny a až pak je lze přesunout do požadovaného alba. V případě obrovské knihovny to může být docela problém. Ve všech sekcích lze soubory řadit podle několika kritérií, obrázky např. podle typu na fotografie, obaly alb nebo jiné obrázky.

12~16.jpg 18~8.jpg 13~12.jpg
 
Hudební soubory využívají technologie SensMe od Sony Ericssonu, můžeme vytvářet klasické playlisty, jak je známe, nebo SensMe playlisty. Tedy podobně jako v telefonu jsou skladby vměstnány do soustavy souřadnic se svěmi osami, podle velikosti kruhu můžeme do playlistu vložit skladby dle naší nálady. Při procházení hudby v jakémkoliv zdroji jsou zobrazeny náhledy alb, skladby můžeme hodnotit, je u nich zobrazena nálada i tempo. Zajímavá je rovněž i možnost přímého ripování skladeb z CD do počítače, v databází Gracenote jsou pak nalezeny informace o interpretovi daného alba, v již převedených můžete obal alba ručně vyhledat. Ve své podstatě tak můžete zároveň ripovat, přehrávat hudbu, nechávat aktualizovat hudbu, přidávat soubory do knihovny nebo nahrávat soubory do několika zdrojů najednou – a to vše v jedné aplikaci. Škoda jen, že nebyl prohlížeč obrázků integrován bokem, fotky by mohly jít prohlížet i při zapnuté hudbě či videu. Nemusíte se ostýchat připojit k počítači fotoaparát, i ten vám aplikace zobrazí jako další knihovnu včetně všech jeho fotografií.

8~25.jpg 9~22.jpg 14~12.jpg
 
V aplikaci je možné dostat se přímo na webové stránky Fun & Downloads, odkud lze zakoupit do telefonu různý multimediální obsah, čekal jsem automatické stažení přes aplikaci do telefonu, ale aspoň má Sony Ericsson do dalších verzí na čem zapracovat. Co se stability týká, několikrát mi přestala aplikace odpovídat, když jsem chtěl do knihovny přidat složku s videi. Samotný uživatelský manuál popisuje ještě několik chyb, které se mohou stát, se žádnou další jsem se však nesetkal. Aplikace mě dostala svojí intuitivností a jednoduchostí, nemusím nic nastavovat a přece si můžu do telefonu v nejvyšší kvalitě přenést video i s titulky nebo AAC hudbu v poměru úspory místa/kvality. Výsledná podívaná a poslech na W995 opravdu stojí za to.

Podporované multimediální formáty:

Zvuky: AAC, FLAC, MP3, WAV, WMA
Video: AVI (DivX, XviD, MJPEG), MPEG-4 AAC & AVC, QuickTime Movie, WMV
Obrázky: GIF, JPEG, PNG, Targa, TIF, BMP 


Komentáře
Příspěvky vyjadřují názory uživatelů a nejsou nijak redigovány.
Vyhrazujeme si však právo příspěvky odstraňovat.
. Autor: FoXo Datum: 2009-07-05 10:48:14
Ahoj.Muzete mi porait jak tam dostat titulky?Nebo v jakem formatu musi byt?Mam je zvlast ve slozce filmu,ale v telefonu se nezobrazi.Funguje s C510.Diky
Autor: MartinChroust Datum: 2009-07-01 18:01:43
To je dobrá zpráva, jsem stejného názoru, aplikace je opravdu užitečná a přehledná
Autor: NortySP Datum: 2009-07-01 15:07:19
Skusal som to s G502 a ide to perfektne...dobry program....a myslim ze to pojde zo vsetkymi A2.
Autor: MartinChroust Datum: 2009-06-30 15:44:51
To momentálně nemám jak vyzkoušet, řekl bych ale že bude pracovat i s jinými telefony od Sony Ericssonu. Například mi chodí korektně s XPERII v režimu ActiveSync
. Autor: NortySP Datum: 2009-06-30 11:36:57
Da sa to pouzit aj s inymi A2 telefonmy??Napriklas s G502??

Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář.
Prosím přihlašte se nebo se zaregistrujte.

 
< Předch.   Další >