" />
Sony Ericsson a Vánoce 2010 - máme prodáno dost, pracovat začneme zase příští rok | Tisk |  Email
Sdílení:
Linkuj.cz!
Jaggni to!
pošli na vybrali.sme.sk
Facebook
Jozef Cmar   
Pondělí, 8. listopad 2010
Sony Ericsson už několik měsíců pracuje se ziskem a ačkoliv jeho situace není zdaleka růžová, vedení společnosti to očividně vyhovuje. Práce na aktualizaci operačního systému Android pravděpodobně zaměstnala všechny inženýry a vývojáře, které má společnost k dispozici a podle toho to vypadá se současným portfoliem. Ačkoliv Sony Ericsson nabízí nyní spoustu zajímavých telefonů (respektive jich nabízí více, než kdykoliv dříve), rozhodně nejsem spokojený. Za poslední půlrok výrobce nepředstavil žádný výraznější telefon a blížící se Vánoce jej evidentně nechávají chladným.
10~121.JPG 1~132.JPG 19~85.JPG 12~97.JPG


Když jsem loni touto dobou měl poprvé v ruce prototyp Sony Ericssonu X10, určitě jsem nepředpokládal, že i v současné době to bude vrchol nabídky Sony Ericssonu. V první polovině tohoto roku společnost představila několik zajímavých telefonů a výrazně rozšířila své portfolio, k dokonalosti to ale má stále daleko. Občas bohužel mám pocit, že to vidí úplně všichni kromě samotného vedení společnosti. Za poslední měsíce jsme se nedočkali představení ničeho, co by stále za řeč a to i přes veliká prohlášení šéfů společnosti. Navíc výrobce nestíhá na náš trh dodávat ani telefony, které měly svou cenou zaútočit na vánoční trh. Modely X8 a Yendo (levné dotykové přístroje) nabírají každým dnem stále větší zpoždění a zatím stále není jasné, kdy se oficiálně objeví u nás v prodeji. Vánoce jsou pro každého výrobce časem, kdy se na poslední chvíli snaží vylepšit své statistiky za celý rok a jelikož zákazníci v tomto období nakupují skutečně více, většině se to podaří. Sony Ericsson se rozhodl zaútočit telefony, které pochází ze začátku tohoto roku a u kterých navíc prakticky od začátku prodeje neklesla cena. Sice nejsem žádný špičkový analytik, ale tohle mi jako správná cesta rozhodně nepřijde. Sebeuspokojení je fajn, Sony Ericsson má pestřejší portfolio než kdykoliv předtím, bohužel ale na něm opět přestává pracovat.

Sony Ericsson se sice již několik měsíců nepohybuje ve ztrátě, přesto nejsem se současnou situací ve společnosti spokojený. To že firma trochu začala vydělávat je sice fajn, ale rozhodně to neznamená, že by výrobce měl polevit v práci. Osobně v této chvíli vidím pouze dvě možnosti zhodnocení toho, co se v Sony Ericssonu děje. Možná se usilovně pracuje na novém portfoliu, které bude brzy představeno a ve velmi krátké době (nejpozději únor příštího roku) uvedeno na trh. Rozhodně by to bylo fajn a třeba by se výrobce opět posunul o něco málo dál. Z historických zkušeností ale tomuto příliš nevěřím a ačkoliv to říkám nerad, mnohem pravděpodobnější se mi jeví varianta číslo dvě. Tedy že výrobce jen čeká, že se budou jeho telefony skvěle prodávat a nebude potřeba žádných inovací. Výrobce je nyní ziskový i díky tomu, že propustil spoustu zaměstnanců. Někdy ale mám pocit, že museli odejít schopní lidé z rozmanitých pozic, kteří třeba se situací ve společnosti nebyli úplně spokojeni, než ti, které by bylo možné jednoduše postrádat.

Neschopnost společnosti zajistit dřívější aktualizaci operačního systému Android vyloženě bije do očí, prakticky nulová aktivita v posledních měsících je pak jen smutným důkazem toho, že není všechno jak by mělo být. A nemusíme chodit ani daleko, stačí se podívat na situaci v České republice a na současnou nabídku telefonů Sony Ericsson u operátorů, kteří stále prodávají obrovské množství telefonů a jako takoví jsou pro výrobce velmi atraktivním partnerem. Jelikož mám spoustu známých na mnoha místech, jsem stále dokola svědkem toho, že jednání v tomto směru zkrátka nefungují. Jak jinak si pak vysvětlit, že třeba v nabídce společnosti O2 najdeme méně telefonů Sony Ericsson, než třeba komunikátorů BlackBerry? Nemluvě o tom, že i Aligator nabízí stejný počet telefonů. Nedá se to bohužel nazvat jinak než ostudou... Prakticky nulový marketing už je pak jen třešničkou na dortu, který ale za současného stavu akcionářům dlouho chutnat nebude.Komentáře
Příspěvky vyjadřují názory uživatelů a nejsou nijak redigovány.
Vyhrazujeme si však právo příspěvky odstraňovat.
Autor: VaRo Datum: 2010-11-09 20:46:57
s Jožkovým ..."nabízí nyní spoustu zajímavých telefonů"... si dovolím nesouhlasit. Já osobně nyní v portfóliu SE žádný zajímavý model, bohužel, nevidím, tudíž prvně v životě od vzniku značky SE, nemám přístroj této značky... :-(
. Autor: mizzou Datum: 2010-11-08 21:22:19
Nebudte vsetcia taky skepticky, SE nie je na tom tak najhorsie, raz sa nam nepaci ked predstavia novy model a trva vecnost kym ho uvedu do predaja, teraz zase ze nic podobne sa nedeje, a mozno sa prave deju velke dobre utajene veci kedy od predstavenia bude kratka chvila do ich uvedenia na trh, to je za prve a za druhe staci si pozriet grafy predajnosti na ruskom trhu popri ktorom su nase dva staty blsincami, SE je po Nokii 40% a Samsungu 20% treti so 16% pred HTC 7% a LG 6%, dalej v desiatke nizsej kategorie mobilov 7.500-10.000 rublov je poradie 1. Nokia 5530 XPress Music (45,2%), 2. SE X8 (19,4%), 3. SE X10 mini (9,5%)... 8. SE Hazel (1,6%), 9. SE C901(1,5%), a vo vyssej kategorii mobilov nad 10.000 rublov kraluje SE X10 (12,6%) pred Nokiou N8 (11,2%), tretim HTC Desire (6,1%), stvrtou Nokiou X6 (5,5%) a piatym iPhonom 4 (5,1%), mimo nie je ani SE Vivaz na osmom mieste s 3,7%........ slusne, vsak, ja im napriek vsetkemu co sa deje a popise nadalej doverujem a uprimne drzim palce, len tolko som chcel ;)
. Autor: zdeek Datum: 2010-11-08 19:46:39
Vodafone má X8 v nabídce za 4177 Kč ;)
Autor: MonikaSh Datum: 2010-11-08 19:26:36
Že by si vzali příklad z Amigy? 
Taky android nechci. Jediné a zřejmě vychytané zařízení s WM6.5 je Aspen, řekla bych.
Autor: Ganimed Datum: 2010-11-08 15:17:33
s tema operatorama a jejich nabidkou taky nesouhlasim. Bohuzel situace SE u nasich operatoru se da prirovnat k Farme zvirat od Orvela kdy operatori jsou jen nenazrana tupa prasata, a SE jen hloupa figurka slepice kterou stejne odepisou protoze si necha nadelat na hlavu.
. Autor: p.e.t.r.a.s. Datum: 2010-11-08 12:50:36
SE stále a neustále bohužel ukazuje svou zvláštní schopnost vše dokonale pohnojit. Vyrobí dalo by se říci špičkový mobil. Než se dostane na trh tak je v podstatě dokonale zastaralý(díky neustálým odkladům). Když už se jim podaří něco vyrobit co se relativně prodává tak tomu zase nevěnují dostatečnou péči a ještě od toho utečou pryč. A krom Vivazu SE nevyrobil nic co by mě nadchlo natolik,že bych uvažoval o koupi. Asi to bude i tím,že jsem zapřísáhlý nepřítel androidu. Ale i tak X10 je sice pádlo a celkem dobře vybavené,ale opět zazdí to zastaralou verzí OS a potencionální zájemce to žene do náruče konkurence. Takže opravdu nechápu kam tím SE míří? Je to moc velká škoda.
. Autor: xsarahdi Datum: 2010-11-08 08:28:06
s tým prvým súhlasí...musia niečo ešte tento mesiac vypustiť... 
po druhé...je to asi iba v ČR...u nás operátory majú skoro celé portfólio 
02,ORANGE aj T-mobile majú 7 typov SE telefónov... 
v T-mobile SK je to najviac z výrobcov a u ostatných má viac iba NOKIA 10 respektíve 12.. 
takže ja to vidím,že je to IBA v ČR a tamojšie zastúpenie... 
v Európe je asi podobne ako na Slovensku 

Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář.
Prosím přihlašte se nebo se zaregistrujte.

 
< Předch.   Další >