" />
Sony Ericsson XPERIA X8 - malý plus veliký děleno dvěma (recenze) | Tisk |  Email
Sdílení:
Linkuj.cz!
Jaggni to!
pošli na vybrali.sme.sk
Facebook
Jozef Cmar   
Čtvrtek, 30. září 2010
Když Sony Ericsson představil původní model XPERIA X10, spoustě uživatelů se nelíbily příliš veliké rozměry telefonu. Podobně veliký je sice i displej, ne každému ale zkrátka podobné parametry vyhovují. Pak přišla X10 Mini - ještě o něco krásnější, hlavně ale menší. Jenom menší? Spíše mnohem menší a uživatelé opět žádali něco rozumnějšího. Kompromis přichází nyní a v podání Sony Ericssonu se jmenuje XPERIA X8. Právě tento model zaútočí na běžné uživatele.
6~116.JPG 7~117.JPG 8~117.JPG 9~115.JPG


Snad s žádným telefonem jsme v poslední době nepočítali tak, jako se Sony Ericssonem XPERIA X8. Vysvětlení je velmi jednoduché a je obsažené už v samotném názvu recenze. Sony Ericsson měl dosud na trhu hned trojici komunikátorů s operačním systémem Android, ani jeden z nich ale neměl rozměry, které bychom mohli označit za vyhovující pro maximum uživatelů. Původní topmodel X10 není zrovna malý a ne každý s sebou chce tahat podobně rozměrný (i když tenký) telefon. Naopak novější duo X10 Mini a X10 Mini Pro to s miniaturizací (alespoň v očích mnoha lidí) přehnali a jsou zbytečně malé. Uživatelé tak právem žádali telefony, který by rozměrově odpovídal například modelu Vivaz a prodával by se za dostatečně výhodnou cenu. Právě obyčejný dotykový telefon pro masy lidí dosud v podání Sony Ericssonu chyběl. Brzy už ale chybět nebude, Sony Ericsson XPERIA X8 se pomalu chystá na trh a během testování mě přístroj přesvědčil o tom, že má budoucím majitelům co nabídnout a že bude úspěšný. Pojďme se nejprve podrobněji podívat na tělo telefonu a konstrukci jako celek, v další části se pak zaměříme na operační systém Android a v závěru si celý přístroj zhodnotíme.

10~117.JPG 11~110.JPG 12~105.JPG 13~104.JPG
16~97.JPG 20~88.JPG 26~62.JPG 30~53.JPG

Pokud jste dosud žádný Sony Ericsson s Androidem neviděli, bude vám X8 připadat velmi atraktivní, vzhled telefonu se docela povedl. Jak ale asi tušíte, není toto u Sony Ericssonu ničím novým. Prakticky stejný vzhled totiž najdeme u všech tří předchozích komunikátorů s tímto operačním systémem. Jakkoliv se mi tento vzhled líbí, určitě by to chtělo nějakou změnu. Potenciální zákazníci totiž mají různý vkus a rozhodně není na škodu, když mají na výběr. Kdysi Sony Ericsson začal vydávat funkčně stále stejné telefony, ale pokaždé v jiném kryty, tak teď doufám, že se nedočkáme obrácené situace. Současný trh je velmi nahuštěný a podobné pokusy by se společnosti nemusely vyplatit. Ale jak jsem řekl hned na začátku - vzhled je povedený a hodnotím jej opět na jedničku, jen nepřináší nic nového. Přední straně dominuje dostatečně rozměrný kapacitní dotykový displej, který nabízí úhlopříčku rovné tři palce, což je velikost ideální pro běžné použití. Displej je schopný zobrazit až 16 milionů barev, tady si ale dovolím malou odbočku k operačnímu systému. Finální verze telefonu, kterou jsem měl možnost testovat, v sobě má Android ve verzi 1.6, který je schopný zobrazit pouze 65 000 barev, ačkoliv po stránce hardwaru displej umí již zmíněných 16 milionů. Zatím není jasno v tom, zdali se X8 začne prodávat ještě s touto verzí operačního systému nebo se mezitím dočká aktualizace, každopádně dříve či později si skutečně budete moci užívat celých 16 milionů barev a tedy skutečně krásného pohledu na displej. Ten má rozlišení 320 x 480 pixelů a pracuje se sním velmi dobře. Obrazovka je cca o milimetr zapuštěná pod okraje telefonu, což mi zpočátku ovládání trochu komplikovalo (předchozí modely měly displej v jedné rovině), ale rychle jsem si zvykl. Navíc máte takto jistotu, že se displej hned tak nepoškrábe. Reakce jsou výborné, kapacitní technologie je znát.

14~102.JPG 1~128.JPG 1~129.JPG 19~84.JPG
17~89.JPG 21~83.JPG 27~68.JPG 22~77.JPG

Pod displejem se nachází trojice hardwarových tlačítek. Napravo se nachází tlačítko zpět, vedle kterého najdete klávesu pro vstup do menu. Úplně nalevo se zabydlelo funkční tlačítko, jehož delším stiskem aktivujete vyhledávání v telefonu. To jsem začal aktivněji používat právě až u modelu X8 a velmi rychle jsem si na něj zvykl. Rychle a odkudkoliv najdu jakýkoliv kontakt nebo aplikaci a práci s telefonem to umí výrazně urychlit (obzvláště pokud ještě telefon dokonale neznáte a hned z hlavy nevíte, kde se co nachází). Nad displejem se nachází čidlo pro regulaci jasu displeje, reproduktor a také nápis Sony Ericsson. Jelikož kolem displeje nejsou žádné široké okraje, podařilo se výrobci displej umístit do těla velmi příjemných rozměrů. To v řeči čísel znamená rozměry 99 x 54 x 15 milimetrů při hmotnosti 104 gramů. Oba tyto údaje (myšleno rozměry i hmotnost) shledávám pro pohodlné používání jako optimální, telefon je dostatečně malý a lehký, ovládací prvky jsou ale přitom dostatečně rozměrné a i v ruce je telefon cítit, rozhodně se v ní neztrácí a i v kapse je zřetelně cítit, že v ní přístroj máte (a to mi vyhovuje). Na pravé straně se nachází (bohužel) jednopolohová spoušť fotoaparátu (což jasně vypovídá o tom, že tentokrát na autofocus raději rychle zapomeňte) a také dvojice tlačítek sloužící pro regulaci hlasitosti. Horní hrana patří zapínacímu (respektive zamykacímu) tlačítku a dvojici standardních konektorů ve složení 3,5 mm audio konektor jack a dále pak konektor microUSB, z nichž ten druhý jmenovaný je chráněný krytkou, se kterou se ale pracuje velmi dobře. Levý bok je na rozdíl od toho pravého prostý jakýchkoliv ovládacích prvků, díky tomu je ale z tohoto pohledu telefon designově velmi čistý a vyniknout tak jeho příjemné linie. Vzhled spodní strany pak jen trošku narušuje ouško pro provlečení šňůrky na krk, jehož přítomnost je signalizována dvojicí malých otvorů.

23~74.JPG 29~54.JPG 33~52.JPG 25~66.JPG
3~126.JPG 4~123.JPG 5~123.JPG 6~115.JPG

Zadní strana je okupována především integrovaným digitálním fotoaparátem, který je schopný pořizovat snímky v rozlišení až tři megapixely, jak jsem si už ale dříve řekli, chybí mu autofocus a kvalita fotografií tedy není nijak úchvatná. U telefonu pro méně náročné uživatele ale toto nemusí být nutně na škodu, hlavní je, že telefon je fotoaparátem vybavený a rozlišení tři megapixely nezní tak špatně, aby to budoucí kupce odradilo. Nechybí zde ani nápisy Sony Ericssone nebo XPERIA a také malé logo výrobce. Zadní kryty jsou výměnné a podobně jako třeba u X10 Mini si budete moci sami vybrat, jaký kryt kdy použijete. Zatím je v nabídce hned pětice krytů, nedávno se ale na webu začaly postupně objevovat další, za zmínku pak stojí minimálně ten celočerný (na který se osobně těším asi nejvíce). Konstrukce jako celek je velmi pevná, nikdy nic nevrže a nikde není žádná vůle. Ani při silnějším promačkání se telefon nijak neozve. Výměnný zadní kryt drží na svém místě velmi pevně, trošku méně pohodlné je ale jeho sundávání, na první pohled vám totiž úplně nebude zřejmé, kam vlastně vsunout nehet a kde začít kryt takříkajíc páčit. Ale je to jen o zvyku. Poté, co jsem při focení výměnných krytů postupně všechny vystřídal na telefonu, jsem kryty sundával s velikou jistotou během vteřiny až dvou. Pod zadním krytem se nachází slot na paměťovou kartu microSD, přičemž v balení naleznete jednu s kapacitou 2 GB. Na základní použití to bohatě stačí, ale samozřejmě si můžete koupit i větší, při dnešních cenách už se dají pořídit větší karty velmi levně (sám jsem nyní kupoval 16 GB kartu za necelých 900 korun). Najdeme zde také baterii, která má kapacitu 1200 mAh a zajišťuje přístroji velmi dobrou výdrž, která se může dostat až na tři dny. Také tady autoři nic neriskovali a telefon vybavili dostatečně, navíc je baterie výměnné, takže si kdykoliv můžete koupit novou. Tolik ke konstrukci, níže si můžete prohlédnout výměnné kryty pro Sony Ericsson XPERIA X8 a poté budeme pokračovat operačním systémem přístroje.

9~115.JPG 8~117.JPG 7~117.JPG 6~116.JPG
5~124.JPG 4~124.JPG 3~127.JPG 2~123.JPG

Vzhled telefonu tedy máme zdárně za sebou, pojďme se podívat na to nejdůležitější a tím je operační systém. Tady si dovolím trochu větší poznámku. Telefon, který mám k dispozici na recenzi, již je ve finální verzi. Je tedy plně připravený k prodeji, zatím se ale neví, kdy přesně se přístroj začne prodávat. Zdůrazňuji to proto, že v mnou testovaném telefonu je operační systém Android ve verzi 1.6, během velmi krátké doby by se ale telefon měl dočkat aktualizace na novější verzi a zatím tedy není jisté, zdali Sony Ericsson XPERIA X8 s Androidem 1.6 vůbec oficiálně spatří náš trh. Veškeré informace v recenzi se ale vztahují na tuto původní verzi operačního systému, pokud by se po vydání aktualizace změnilo více věcí, recenzi pak samozřejmě upravím. Prozatím ale platí, že zde máme ještě původní verzi operačního systému. Pojďme se tedy podrobněji podívat na uživatelské prostředí a funkce, které nám telefon nabízí. Uživatelské rozhraní je velmi podobné tomu, které najdete například u X10 Mini. Úvodní obrazovka je tedy doplněná o čtveřici ikon, z nichž každá se nachází v jednom z rohů displeje. Obrazovek vedle sebe můžete mít klidně i více, při použití defaultního prostředí ale pamatujte na to, že na každé obrazovce můžete mít pouze jeden widget a to není zrovna šťastné řešení. I z tohoto důvodu i tentokrát doporučím instalaci nějakého alternativního prostředí, z osobní zkušenosti mohu doporučit Zeam nebo Adw Launcher, kteří tímto omezením netrpí. Sice přijdete o již zmíněnou čtveřici ikon v rozích displeje, ovladatelnost se ale i tak podstatně zvýší a na dvou či třech obrazovkách můžete mít k dispozici veškeré funkce, které v telefonu používáte. V brzké době chystám o těchto aplikacích samostatný článek, kde si názorně ukážeme, proč je lepší využívat alternativní aplikace, které nabízí více možností.



Menu je tvořeno maticí dvanácti ikon a dělí se na několik stránek, záleží na tom, kolik programů využíváte. Potěší fakt, že si menu můžete libovolně přeskládat a podle vlastního uvážení si můžete upravit také již zmíněnou čtveřici ikon v rozích displeje. Operační systém je v X8 maximálně odladěný a rychlý, pracuje se s ním velmi příjemně a rychle a je zárukou také obrovské rozšiřitelnosti jak po stránce her, tak i aplikací. Základem je samozřejmě podrobný telefonní seznam, který má prakticky neomezenou kapacitu, velmi rychle se v něm zorientujete a ke každému z kontaktů můžete přiřadit prakticky neomezený počet údajů. V celém telefonu se dá velmi rychle hledat a pokud si na toto zvyknete, odměnou vám bude ještě rychlejší práce s přístrojem. Kvalitně zpracované jsou také zprávy všeho druhu, ať již se jedná o klasické textovky nebo zprávy multimediální. Na klávesnici na displeji se mi píše docela dobře, při psaní na výšku je ale poznat, že displej je pro toto použití na hraně ovladatelnosti. Pokud píšete s telefonem naležato, je to bez problémů. V telefonu najdete hned dva emailové klienty, jeden je určený výhradně pro email od Googlu (Gmail), druhý můžete použít na ostatní schránky. Především Gmail je skvěle zpracovaný a je poznat, že je ušitý na míru službám Googlu. Bez účtu od této společnosti (který je ale samozřejmě zdarma) se telefon naplno používat nedá, už proto, že byste se nedostali do Marketu, tedy obrovského centra aplikací všeho druhu. Zatím jsou zde přístupné pouze ty, které jsou zdarma, nakupování zatím není v naší zemi možné, ale už brzy by se to mělo změnit. I tak zde najdete desítky tisíc více i méně kvalitních aplikací a každým dnem přibývají další. Operačnímu systému Android rozhodně patří budoucnost.




Hlavním tahákem telefonu je kromě otevřeného operačního systému také jeho schopnost krátit volný čas. Vestavěný fotoaparát si nechám až na konec, nyní se zaměříme na ostatní funkce a vlastnosti, které mohou zpříjemnit třeba čekání na autobus nebo delší jízdu v něm. Jako první zde máme propracovaný hudební přehrávač, který díky dvojici standardních konektorů a podpoře paměťových karet microSD můžete využít skutečně na maximum. Velmi snadno a rychle se ovládá a je maximálně zjednodušený. Zvuk z telefonu je velmi kvalitní, hodně ale záleží na tom, jaká sluchátka si k přístroji pořídíte. Základní dostanete již v balení s telefonem a pro běžný poslech bohatě stačí. Hudební přehrávač doplňuje FM rádio, to se ale v našich končinách příliš nepoužívá a je spíše na ústupu. Na ústupu rozhodně ale není přehrávání videa a potěší také možnost pouštět si videozáznamy uložené na webu YouTube. Pro přístup k němu můžete využít kompletní podporu rychlých dat včetně HSDPA a nechybí ani integrovaná síťová karta Wi-Fi, takže se na spoustě míst můžete k internetu připojit zdarma, bez ohledu na vašeho operátora. Pokud ale přístroj budete chtít využívat skutečně naplno, aktivaci nějakého datového balíčku se stejně nevyhnete. Prohlížení internetu je na rozměrném displeji velmi pohodlné, osobně ale preferuji spíše volně dostupnou Operu Mini a internet objevuji raději skrze ni. Díky otevřenému operačnímu systému Android si pak do telefonu můžete stáhnout doslova tisíce různých her a aplikací, které schopnosti přístroje ještě více rozšíří. Nezapomeňte stáhnout nějaký program pro práci s integrovaným GPS modulem, který je velmi citlivý a obstojí i při navigaci. Přímo v telefonu najdete aplikaci Google Maps, osobně ale spíše doporučuji volně šiřitelné TrekBuddy, které na komunikátorech s Androidem funguje skvěle a mohu jej jen doporučit. Problémem není ani autonavigace, za tu ale budete muset zaplatit, v přístroji se totiž nachází pouze zkušební verze (která navíc funguje pouze s připojením k internetu, takže v případě koupě nějakého programu doporučím například Navigon, který funguje offline a skvěle se ovládá).

 


Organizační funkce jsou u telefonů Android velmi dobře zpracované, díky obrovské paletě aplikací na Android Marketu je ale velikou devizou telefonu možnost dalšího rozšíření. V brzké době se navíc snad i u nás dočkáme možnosti nakupovat aplikace, možnosti operačního systému se tím dále rozšíří. Už v základu ale dostanete plně vybavený telefon, která vám po stránce organizace vašeho času ve všem vyjde vstříc. Díky možnosti použití různých pěkných a kvalitních widgetů navíc máte možnost mít vaše události pěkně na úvodní obrazovce. V tom případě ale bude využít nějakého alternativního prostředí, ve kterém se na každý displej vejde více widgetů a ne pouze jeden. Pojďme se ale podívat na jednotlivé funkce podrobně. Základem je samozřejmě velmi pěkný a povedený kalendář, který nabízí několik typů zobrazení a se kterým se mi na telefonech s Androidem pracuje velmi dobře. Zadání jakékoliv události je otázkou chvilky a kalendář tak často využívám. Podobně jako u předchozích telefonů ani tentokrát nenajdete přímo v telefonu správce souborů, ten je tedy potřeba doinstalovat (a přijde mi to trošku zbytečné). Naštěstí se na Marketu dá najít spousta kvalitních aplikací zdarma, na tento účel se pak nejlépe hodí Astro, které používám na všech svých telefonech a jsem s ním maximálně spokojený. Velmi kvalitní jsou budíky, které jsou na sobě nezávislé a každému zvlášť se dá nastavit vlastní opakování, tady výrobce chválím. Velmi jednoduché (zato ale maximálně funkční) jsou poznámky, tady výrobce příliš neexperimentoval. Pokud byste ale chtěli nějaké propracovanější, na Marketu jich je spousta. Stačí si jen vybrat. Nechybí ani kalkulačka, stopky a časovač, také ve všech těchto případech ale platí, že aplikace od Sony Ericssonu si můžete nahradit vlastními (a často i kvalitnějšími) alternativami.




Zaměření na méně náročné uživatele se možná nejvíce projevuje u fotoaparátu, od svých předchůdců se totiž X8 kromě rozměrů asi nejvíce odlišuje právě v tomto směru. Nabízí fotoaparát s rozlišením 3 megapixely, mnohem více ale zamrzí absence automatického ostření. Snímky tak jsou ostré jen málokdy a to je docela škoda, chápu ale záměr výrobce. Pokud by i nejzákladnější telefon nabízel kompletně všechny funkce, kdo by pak kupoval dražší a vybavenější telefony. Chybějící přisvětlovací dioda pak nemrzí ani tak z pohledu fotografování (bez autofokusu by to při horších světelných podmínkách nezachránil ani xenovový blesk), jako z pohledu chybějící funkce světlo. Pro Android je k dispozici hned několik widgetů na úvodní obrazovku, takže zmíněnou diodu můžete zapnout a vypnout jediným klepnutím na displej. Jelikož ale u modelu X8 absentuje, musíte si nechat zajít chuť a v nouzi si posvítit samotným displejem. Nastavení fotoaparátu je i tentokrát velmi jednoduché, jednoduše řečeno nemůžete nastavit prakticky nic. Většina potenciálních majitelů Sony Ericssonu X8 by se ale i tak spokojila s pouhým mačkáním spouště, takže ani toto nepočítám jako nevýhodu, spíše zjednodušení. Občas se ale dá i bez autofokusu pořídit pěkný snímek ve věrným barvách a pokud si fotografii v PC zmenšíte třeba na rozměry monitoru, budou některé záběry vypadat pěkně.

DSC00042~0.jpg DSC00036~0.jpg DSC00028~1.jpg DSC00020~2.jpg DSC00034~0.jpg
DSC00027~2.jpg DSC00018~3.jpg DSC00017~4.jpg DSC00026~2.jpg DSC00033~1.jpg
DSC00040~0.jpg DSC00039~1.jpg DSC00032~0.jpg DSC00024~2.jpg DSC00016~4.jpg
DSC00015~3.jpg DSC00023~1.jpg DSC00030~0.jpg DSC00038~0.jpg DSC00014~5.jpg
DSC00037~0.jpg DSC00029~1.jpg DSC00021~3.jpg DSC00011~3.jpg DSC00010~2.jpg
DSC00008~2.jpg DSC00003~2.jpg DSC00007~3.jpg DSC00005~2.jpg DSC00001~1.jpg

Sony Ericsson XPERIA X8 je precizně vyrobeným telefonem, na který si můžeme dívat hned z několika úhlů pohledu. Pokud už jste někdy nějaký Sony Ericsson s Androidem drželi v ruce (a nemusíte na tom být jako já, který přímo vlastním všechny tři předchozí modely), telefon vás ničím příliš nepřekvapí. Zpracování je příkladné, vše funguje spolehlivě a dostatečně rychle, telefonu nic netrvá moc dlouho. Funkcí je spíše trochu méně, než u předchozích modelů a X8 se nijak výrazně neodlišuje. Pak ale ani nejste zákazníkem, na kterého se model X8 zaměřuje. Ten míří především na méně náročné uživatele a také zákazníky, kteří se teprve s operačním systémem Android seznamují a postupně objevují všechny funkce, které tyto telefony nabízí. Právě na tento segment míří model X8 a pokud výrobce nastaví cenu rozumně, má velikou šanci uspět. Především zpracování a konstrukce telefonu je příkladná, operační systém je pak odladěný a velmi intuitivní. Pro méně zkušené uživatele, kteří ale touží objevovat nový telefon a nový operační systém ideální volba. také rozměry jsou optimální, telefon není veliký ani malý, je zkrátka tak akorát. A to vlastně platí o všech jeho funkcích, Sony Ericsson X8 je pro vstup do světa Androidu ideálním telefonem a rozhodně vyplnil mezeru, kterou zatím výrobce ve svém portfoliu měl. Do budoucna se ale těším na vybavenější variantu modelu X8, tedy něco jako X10 v kompaktnějším těle. A já vím, že se dočkám, otázkou zůstává kdy...

Sony Ericsson XPERIA X8 můžete zakoupit na oficiálním e-shopu Sony Ericsson



Komentáře
Příspěvky vyjadřují názory uživatelů a nejsou nijak redigovány.
Vyhrazujeme si však právo příspěvky odstraňovat.
Autor: mirrra Datum: 2011-04-02 12:47:55
Hledám a nemůžu najít, jde u X8 vypnout T9 a jak ? Máme ještě X10 mini a tam bez problému,jak to že u de facto stejných founů to je pokaždý jinak? :?
. Autor: Castiel Datum: 2011-02-17 09:53:01
Ja nemám facebook :upset  
Len na facebook-u sa to dá hrať? Alebo je aj nejaký iný možnosť? Inak som na to pozrel, ale bol tam len nejaký obrázok o iného mobila. Je to preto lebo nie som registrovaný na facebook? 
Naozaj ma tá hra zaujíma, X8 je podľa mňa super mobil, už som to mal možnosť vyskúšať, rád by som to vyhral.
. Autor: tina gálová Datum: 2011-02-08 14:59:23
ahojte! viem, že sem ste už dávno nepísali, ale možno, že to ešte niekto číta :grin ja sa chystám kúpiť xperiu x8, a preto som sa poobzerala na internete. našla som jednu hru, kde môžeme vyhrať jeden z troch takých telefónov: http://www.facebook.com/SonyEricssonCzechRepublic 
ja si to asi skúsim, nestratím s tým nič :grin
. Autor: Jakubová Datum: 2010-12-03 15:36:59
a ked´ dobre viem, už sa dá kúpiť v obchodoch s novým operačným systémom... 8)
Autor: bradley Datum: 2010-11-26 12:00:33
Zdravím! 
Ted' jsem dostal na facebooku todle: 
http://semania.mobilmania.cz/sony-ericsson-xperia-x8-maly-plus-veliky-deleno-dvema-recenze.html 
Oficiální test, ukaže jak vypada X8. Je to prostě hra, ale nemusíte registrovat nebo nevím, takže zkuste to!
. Autor: adamhouska Datum: 2010-11-26 11:23:17
no podľa mňa 3,2 megapixelový foťák je dosť pre mobiloch, lebo ked´ všetky telefony by mali také kvalitné fotoaparáty ako napríklad nikon, tak podľa mňa ľudia nepoupili by len mobily
. Autor: vladko111 Datum: 2010-11-22 12:11:37
Všude jsem četl jak špatný je ten foťák, ale jak tak vidim ty fotky, tak na 3,2 mp to je docela slušný bych řekl.
Autor: adamhouska Datum: 2010-11-22 10:31:35
Ty kryty co máte na první obrázek, jsou u nás taky nebo to jenom nějaký oficiální pic? U vodafonu je jenom bílý,a v webshopach nikde jsem nenašel...
. Autor: SE_HELP Datum: 2010-10-06 15:57:06
Ahoj! Na sync s outlookom by som odporúčal aplikáciu Missing Sync. http://www.markspace.com/products/android/missing-sync-android.html
. Autor: pcwifi Datum: 2010-10-03 22:48:08
mezi 3 adepty : tento SE x8,HTC WildFire,Samsung 7500 aspon u mne ZATIM vede HTC WF.Jediny nedostatek - dispaly.Vic jich jaxi nevidim... 
 
uvidime :grin
. Autor: Ico Datum: 2010-10-03 11:43:18
Pls. existuje uz nejaka aplikacia na jednoduchu kompletnu synchronizaciu Androidu s Outlookom? 
Dakujem
Autor: mizzou Datum: 2010-10-01 14:29:37
to je fakt prijatelna cena, na Slovensku to predstavuje cca 185 eur... ze by som si ho predsa len na cas zaobstaral? :roll
Autor: borixeus Datum: 2010-10-01 14:09:22
Tak jsem myslel, že se tu objeví až tak za měsíc, ale X8 už má v nabídce Vodafone za 4577Kč. Moc pěkné.
. Autor: xsarahdi Datum: 2010-10-01 08:25:05
poprosím o informáciu ktoré aplikácie riešia moje požiadavky...kvalitný kalendár na ploche a s odkladom pripomienky o xyz minut...pri zadávaní t.č. ti ponúkne toto t.č. ak si ho už raz volal alebo ho máš v zozname....ak sú takéto aplikácie a ja o nich neviem...TAK SA HLBOKO OSPRAVEDLŇUJEM...ĎAKUJEM že mi poradíte :)
Autor: sego Datum: 2010-09-30 18:41:18
A co si mám koupit? :eek Samsung Galaxy 3 je levnější, má 1500mAh baterku, a foťák s autofocusem, a co je nejdůležitější i Android 2.1. A co má X 8 navíc? Snad jen lepší rozlišení displeje :cry :cry :cry
Autor: Joza Datum: 2010-09-30 18:18:04
Jak píšou uživatelé nade mnou, omezení kalendáře se snadno dají obejít, Android má v tomto téměř neomezené možnosti. Na vybavenější verzi X8 se těším také, už nyní ale má portfolio co nabídnout a právě X8 chyběla jako sůl...
Autor: Pupuzor Datum: 2010-09-30 11:23:54
xsarahdi: Vse o cem pises lze vyresit free aplikacemi, muzes si s telefonem delat, co se ti bude libit. Na druhe strane s WP7 si, podle vseho, neudelas zadne zasadni upravy.
Autor: mizzou Datum: 2010-09-30 10:39:33
myslim , ze velmi dobra objektivna recenzia na velmi dobry obycajny mobil s rozumnymi rozmermi (verim, ze aj rozumnou cenou, SE SK je zatial uvedena 269 € ale ta padne prichodom X8 na trh) pre siroke masy ludi nepozadujucich spicku v OS, osobne sa vsak chystam na to co autor spomenul poslednou vetou, vyckat si na vybavenejsi variant modelu X8
. Autor: xsarahdi Datum: 2010-09-30 09:12:38
nechápem čo je kvalitného na kalendári ked vás ani poriadne neupozorní???...načo mi je kalendár ktorý pípne raz???...toto ma štvalo u A200 ale to je uzavretý systém...ale u OS novej generácie???...už IP aj WAVE šiel z domu kvôli tomu,že sa nedala pripomienka posunúť o daný čas...napr.15min neskôr...zlatý dobrý WM a Symbian...v tomto ma veľmi SE sklamal...ešte jedna užitočná vec ktorú som na X10 nenašiel a SE to má ako jediný výrobca aj v "hlúpich" už dávno...hľadanie kontaktu T9 priamo a aj volané čísla...prečo TOTO zasa X10 nevie???...už sa teším na WM7 aj keď to nebude mobil od SE...ale ako druhý tel. budem mať stále SE...

Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář.
Prosím přihlašte se nebo se zaregistrujte.

 
< Předch.   Další >