" />

Forum

Střední cesta nese název XPERIA X8 (preview) | Tisk |  Email
Sdílení:
Linkuj.cz!
Jaggni to!
pošli na vybrali.sme.sk
Facebook
Martin Chroust   
Sobota, 19. červen 2010
Mezi modely X10 a X10 mini, kterými se notně inspirovala, se nyní nachází model X8, kterému bychom s trochou nadsázky mohli říkat X10 medium. Zatím všechny varianty X10 přišly s něčím novým, X8 přichází hlavně s kompromisem. 

Sony Ericsson XPERIA X8 je smartphone, který rozměrově zapadne mezi model X10 mini a X10, tedy konkrétně mluvíme o rozměrech 99 x 54 x 15 mm a hmotnosti 104 gramů. Původně jsme jej znali pod kódovým označením Shakira, celému světu byl oznámen ve středu pod prodejním názvem XPERIA X8. Na čelní ploše nalezneme 3" kapacitní dotykový TFT displej s HGA rozlišením (320 x 480 pixelů) a podporou 16 milionů barevných tónů. Pod displejem nalezneme obligátní trojici kláves, které slouží pro ovládání telefonu s operačním systémem Android. Telefon bude na trh pravděpodobně uveden s Androidem 1.6 (Donut), v průběhu třetího čtvrtletí však, stejně jako ostatní androidí XPERIE, přejde na verzi 2.1. V té době však bude již konkurence jako na běžícím páse prodávat telefony s Androidem 2.2 a je opravdu škoda, že Sony Ericsson bude opět o pomyslný krůček pozadu. Na zadním krytu telefonu nalezneme mimo reproduktoru také čočku 3,2Mpix fotoaparátu. Škoda, že se neobjevilo přisvětlení v podobě LED diody. Uživatelské prostředí se nápadně podobá tomu, které je používáno u modelů X10 mini a X10 mini pro. V rozích displeje tak narazíme na rychlý přístup k nejpoužívanějším volbám nebo zkratky z pohotovostního režimu na oblíbené funkce. Mezi předinstalovanými aplikacemi narazíme kupříkladu na FM rádio, skener čárkových kódů NeoReader, TrackID nebo Facebook. V nabídce nechybí ani aplikace Timescape a Mediascape, na jajichž vývoji se podílel samotný Sony Ericsson. Základem opět bude Android market, ze kterého si budete moci stáhnout kvanta freewarových aplikací. A to přes EDGE, UMTS nebo Wi-Fi. Pro spojení s počítačem zde máme standardní konektor microUSB, pro hudební sluchátka zase 3,5mm konektor jack.

2~66.jpg 5~59.jpg 1~66.jpg 4~60.jpg 3~65.jpg 7~47.jpg 6~52.jpg 8~43.jpg 

Všechnu práci si za vás odbyde 600MHz procesor, vnitřní 128MB paměť bude rozšiřitelná paměťovými médii microSD. V základním balení hned narazíte na kartu o kapacitě 2 GB. V telefonu nemůže chybět podpora Bluetooth nebo GPS (včetně aGPS), k navigaci jsou v základu připraveny, jak jinak, mapy od Googlu. XPERIA X8 se bude na trhu prodávat od třetího čtvrtletí tohoto roku v bílém, tmavě modro-bílém, modro-bílém, růžovo-bílém a stříbrno-bílém barevném provedení. Předpokládaná cena zatím není známa, zdroje z internetu hovoří o ceně nižší než 200 EUR (tj. nižší než 5200 Kč!), pokud by se to potvrdilo, byl by to výrazný signál pro potenciální zájemce. Model X8 se totiž snaží skloubit to nejlepší z X10 i jejich odvozených zmenšenin, mohl by vyhovovat těm, pro které jsou mini modely moc miniaturní a X10 jednoduše příliš obrovská. Přesto, sám cítím, že designově se kopírovalo u X10 mini a je čas na změnu designu. Kdo ví, třeba se za pár měsíců dočkáme ještě modelů X10 pro a X8 pro, podle mě ale současný design telefonů s operačním systémem Android vydal své maximum a možná je na čase vytvořit zase úplně nový přístroj.


Komentáře
Příspěvky vyjadřují názory uživatelů a nejsou nijak redigovány.
Vyhrazujeme si však právo příspěvky odstraňovat.
Autor: MartinChroust Datum: 2010-06-19 11:25:00
Ano, je to to tak, design to je identita přístroje, unikátní, každý podle něho model pozná a na první pohled jej odliší od konkurence. Je to tak, mini verze už nebudou takové unikátní jak doteď byly
Autor: Skrblík Datum: 2010-06-19 08:55:09
Naprosto s tebou souhlasím, chce to nový design, ale ne jenom proto, že už je přepoužívaný: jednoduše tímto krokem SE odebral jistou exkluzivitu dražším X10 mini, ale zejména X10, kteří se mohli těšit ze speciálního designu, ale nyní je exkluzivita pryč... Asi takhle: když byl můj SE C902 na krátkou dobu vlajkovou lodí, měl svůj design - a nyní si ho díky tomu že vypadá jako "Tatranka" nikdo na čistě první pohled nesplete, ale to se (u někoho kdo není tak dobře informován) u modelu X10mini vs X8 asi vždycky nestane...

Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář.
Prosím přihlašte se nebo se zaregistrujte.

 
< Předch.   Další >