" />

Vážení čtenáři SEMania.cz, web byl po osmi letech provozu zakonzervován a již nebudou přidávány nové články. Nicméně web bude nadále funkční a můžete tak stále čerpat z obsáhle databáze informací o produktech Sony Ericsson.

Jak jistě víte, nové telefony jsou nově na trh uváděny pouze pod značkou Sony, proto došlo k rozhodnutí na tomto webu dále nepokračovat.

Děkujeme všem čtenářům, kteří nás četli a také všem autorům, kteří pro vás psali.

Část redaktorů pokračuje ve své tvorbě a s jejich články se můžete setkávat na webech Xperia.cz, SonyMania.cz, SmartMania.cz, MobilMania.cz a dalších.

 Vaše SEMania.cz

 

Bleskovky (tip na bleskovku)
Na úplný závěr roku zde máme jednu příjemnou zprávu - do nabídky našich operátorů se od ledna dostane další komunikátor řady XPERIA. Konkrétně se jedná o model XPERIA Ray, který od začátku příštího roku najdete v nabídce operátora O2. Doufám, že postupný návrat telefonů Sony Ericsson (a do budoucna již jen Sony) bude pokračovat i příští rok. Kvalitou na to tyto přístroje rozhodně mají.
Podle očekávání ještě do konce roku uvolnil FXP (FreeXperiaTeam) nový Android ICS pro Sony Ericsson XPERIA Arc. Nová ROM prozatím ještě není ve finálním stavu a nehodí se pro běžné použití, brzy by ale měla být plně funkční a schopná nasazení. Jindy bychom možná po této zprávě jásali a slavili. Tentokrát je ale uvolnění testovací verze velmi tiché - Sony Ericsson vzal FXP vítr z plachet, sám oficiálně uvolnil testovací ROM pro trojici komunikátorů XPERIA a po několika dnech usilovné práci komunity jsou již tyto ROM vhodné na běžné použití.
Včera byl po trochu delší odmlce certifikován další necustomizovaný firmware pro komunikátory Sony Ericsson letošního roku. Jsem rád, že Sony Ericsson pouze nevyčkává na příchod ICS a i do té doby se snaží svým zákazníkům poskytnout maximální možnou podporu. Sám jsem zvědav, jestli se bude jednat o další vylepšení stávajícího Androidu 2.3.4 (označení by tomu napovídalo) nebo výrobce posune své telefony ještě o stupínek výše na Android 2.3.5, což ale nepovažuji za moc reálné.
Galerie
Jak nahrát do Sony Ericssonu XPERIA X10 nový operační systém Android 2.3.3 (návod)
Jozef Cmar   
Středa, 10. srpna 2011
Již nějakou dobu je pro Sony Ericsson XPERIA X10 k dispozici aktualizace na nový operační systém Android 2.3.3 a v dnešním článku se podíváme na několik postupů, pomocí kterých jej můžete nahrát do svého telefonu. Tento operační systém dle původního rozhodnutí výrobce neměl pro model X10 nikdy spatřit světlo světa, velmi negativní reakce komunity na toto rozhodnutí ale nakonec přinesla své ovoce a vy si tak již dnes můžete užívat všechny výhody, které Gingerbread nabízí.
1~148.JPG 12~118.JPG 4~144.JPG 7~135.JPG
(5 komentářů)

 
Videopohled na Sony Ericsson TXT Pro - platforma Sagem se zkrátka nezapře
Jozef Cmar   
Úterý, 9. srpna 2011
Po dvou fotogaleriích tady pro vás konečně mám živou ukázku Sony Ericssonu TXT Pro. Tento telefon je z pohledu hardwaru velmi zajímavým telefonem a podtrhuje to také příjemná cena. Konstrukce je velmi kvalitní, s klávesnicí se velmi dobře pracuje a ani vzhled telefonu jako celku není k zahození. Dotykový displej sice nepatří ke špičce, pro běžnou práci ale stačí. Přesto jsem z telefonu trochu zklamaný a může za to použitá platforma. Ať už to Sagem je nebo není, z pohledu uživatelského komfortu a nabídky funkcí není ani tam, kde byl Sony Ericsson se svou platformou před pěti lety...
33~55.JPG 27~74.JPG 32~60.JPG 25~73.JPG
(7 komentářů)

 
Sony Ericsson TXT Pro v růžovém - pro psavé slečny (fotogalerie)
Jozef Cmar   
Neděle, 7. srpna 2011
Pokračujeme v započaté sérii článků na téma modelu TXT Pro a dnes si můžete prohlédnout fotogalerii růžové barevné varianty. Pánové tentokrát mají smůlu, zato mladším slečnám by se telefon skutečně mohl líbit. Růžová je skutečně růžová a pokud například vaše dcera píše dost zpráv, mohl by se jí telefon líbit. Kombinace nízké ceny, dotykového displeje a pěkného vzhledu zkrátka zaujme a integrovaná Wi-Fi je příjemným bonusem.
43~36.JPG 39~48.JPG 46~35.JPG 38~48.JPG
(0 komentářů)

 
Froyo ROM pro Sony Ericsson XPERIA X10 Mini Pro (video+dojmy)
Jozef Cmar   
Sobota, 6. srpna 2011
Po dlouhém čekání vám dnes přináším videopohled na Froyo ROM pro Sony Ericsson XPERIA X10 Mini Pro. Již dříve jsem vytvořil drobné modifikace pro ostatní telefony roku 2010, jelikož jsem ale tento telefon dlouho neměl k dispozici, bylo třeba nějakou dobu počkat. Čekání ale dnes končí a dle reakcí na našem diskuzním fóru je ROM dostatečně kvalitní pro běžné použití. Doufám, že se bude líbit i vám. Samozřejmě si ji dále můžete upravit k obrazu svému.
2~151.JPG 3~154.JPG 5~151.JPG 7~139.JPG
(0 komentářů)

 
Sony Ericsson TXT Pro v černém (fotogalerie a první dojmy)
Jozef Cmar   
Pátek, 5. srpna 2011
Sony Ericsson před pár dny začal prodávat nový model TXT Pro a nám už se do redakce dostaly všechny tři barevné varianty. V nejbližší době se tak můžete těšit na fotogalerie všech tří variant, stejně tak i na videopohled na tento telefon a nakonec samozřejmě také na recenzi. Dnes začínáme s fotogalerií černé varianty, která je velmi decentní. Nechybí ani první rychlé dojmy z používání tohoto telefonu.
13~120.JPG 15~117.JPG 16~112.JPG 21~95.JPG
(1 komentářů)

 
Finanční výsledky za poslední čtvrtletí jsou alarmující - Sony Ericsson prodělal 50 milionů Euro
Jozef Cmar   
Úterý, 19. července 2011
Sony Ericsson před pár dny oznámil finanční výsledky za druhé čtvrtletí letošního roku a rozhodně na ně bude asi chtít velmi rychle zapomenout. Telefonů se prodalo ještě méně a z mírného zisku se navíc výrobce dostal do velmi citelné ztráty. Vše se stále točí kolem zemětřesení v Japonsku, že by ale vše způsobila tato přírodní katastrofa, tomu už ale snad nevěří ani přímo v samotné společnosti. Výrobce bude muset začít od začátku, dosud udělané kroky jsou nyní k ničemu.
12~122.JPG 1~153.JPG 15~115.JPG 7~137.JPG
(6 komentářů)

 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Následující > Konec >>