" />

Vážení čtenáři SEMania.cz, web byl po osmi letech provozu zakonzervován a již nebudou přidávány nové články. Nicméně web bude nadále funkční a můžete tak stále čerpat z obsáhle databáze informací o produktech Sony Ericsson.

Jak jistě víte, nové telefony jsou nově na trh uváděny pouze pod značkou Sony, proto došlo k rozhodnutí na tomto webu dále nepokračovat.

Děkujeme všem čtenářům, kteří nás četli a také všem autorům, kteří pro vás psali.

Část redaktorů pokračuje ve své tvorbě a s jejich články se můžete setkávat na webech Xperia.cz, SonyMania.cz, SmartMania.cz, MobilMania.cz a dalších.

 Vaše SEMania.cz

 

Bleskovky (tip na bleskovku)
Na úplný závěr roku zde máme jednu příjemnou zprávu - do nabídky našich operátorů se od ledna dostane další komunikátor řady XPERIA. Konkrétně se jedná o model XPERIA Ray, který od začátku příštího roku najdete v nabídce operátora O2. Doufám, že postupný návrat telefonů Sony Ericsson (a do budoucna již jen Sony) bude pokračovat i příští rok. Kvalitou na to tyto přístroje rozhodně mají.
Podle očekávání ještě do konce roku uvolnil FXP (FreeXperiaTeam) nový Android ICS pro Sony Ericsson XPERIA Arc. Nová ROM prozatím ještě není ve finálním stavu a nehodí se pro běžné použití, brzy by ale měla být plně funkční a schopná nasazení. Jindy bychom možná po této zprávě jásali a slavili. Tentokrát je ale uvolnění testovací verze velmi tiché - Sony Ericsson vzal FXP vítr z plachet, sám oficiálně uvolnil testovací ROM pro trojici komunikátorů XPERIA a po několika dnech usilovné práci komunity jsou již tyto ROM vhodné na běžné použití.
Včera byl po trochu delší odmlce certifikován další necustomizovaný firmware pro komunikátory Sony Ericsson letošního roku. Jsem rád, že Sony Ericsson pouze nevyčkává na příchod ICS a i do té doby se snaží svým zákazníkům poskytnout maximální možnou podporu. Sám jsem zvědav, jestli se bude jednat o další vylepšení stávajícího Androidu 2.3.4 (označení by tomu napovídalo) nebo výrobce posune své telefony ještě o stupínek výše na Android 2.3.5, což ale nepovažuji za moc reálné.
Galerie
Cyanogen ROM 7.1.0.1 v malých komunikátorech Sony Ericsson - co přináší (2x video) | Tisk |  Email
Sdílení:
Linkuj.cz!
Jaggni to!
pošli na vybrali.sme.sk
Facebook
Andy Butkaj   
Pondělí, 31. října 2011
Před několika týdny jsme se dočkali uvolnění oficiální Cyanogen ROM pro většinu nových telefonů Sony Ericsson, výsledek ale dle mého zatím nedosahuje na naše očekávání. Ne že by se nové ROM chovaly v komunikátorech našeho oblíbeného výrobce nějak zásadně špatně, proti defaultní verzi ale nepřináší téměř nic navíc. Nabízí se tedy otázka, jestli má Cyanogen ROM smysl na telefonech, u kterých se sám výrobce pravidelně stará o aktualizace systému...


Nebudu to zbytečně dlouho natahovat, níže si můžete prohlédnout dvě videa s ukázkou běhu Cyanogen ROM na Sony Ericssonech XPERIA Mini a XPERIA Mini Pro. Ačkoliv sám rád testuji všemožné úpravy a svůj telefon se vždy snažím v tomto směru dotáhnout do konce, Cyanogen mě nikdy příliš nezaujal a ani e začátkem oficiální podpory našich telefonů se na tomto pohledu nic nezměnilo. Samozřejmě, že Cyanogen nabízí něco navíc, na stranu druhou ale podobné funkce často dostanete i ve standardní ROM s trochou snahy, navíc ale při zachování všech ostatních funkcí, grafiky systému a vylepšení od výrobce. vyšší verze Androidu je sice fajn, v tomto směru už se ale ladí spíše detaily a třeba verze 2.3.7 nenabízí z mého pohledu nic zásadního k tomu, aby mě to donutilo opustit odladěný Android 2.3.4, který se v současné době v komunikátorech Sony Ericsson nachází. Rád si poslechnu také vaše názory - Cyanogen ROM je bezpochyby nejoblíbenější custom ROM pro telefony s Androidem na světě, tak nějak ale získávám pocit, že má smysl pouze tam, kde něco odflákl výrobce telefonu. Pokud se tento pravidelně stará o aktualizace svého zařízení na aktuální Android, důležitost Cyanogen ROM se podle mého snižuje. Sám jsem zvědav, co přinesou příští verze. Pokud ale Sony Ericsson oficiálně uvolní nový Android Ice Cream Sandwich pro své telefony roku 2011 (a o tom jsem naprosto přesvědčený), pak si neumím představit, co by mi musel Cyanogen nabídnout, abych k němu přešel...

Komentáře
Příspěvky vyjadřují názory uživatelů a nejsou nijak redigovány.
Vyhrazujeme si však právo příspěvky odstraňovat.
. Autor: Spaidy96 Datum: 2011-10-31 14:42:04
Neustale hlasite ze tahle rom vpodstate je zbytecna.Na telefony s oficialnim androidem 2.3.4 nema cenu ji tam davat.S tim souhlasim,ale co telefony ktere nemaji oficialni android 2.3.4? Hlavne na tyhle telefony je urcena tahle room.Sam mam xperi x10 mini pro a bez neoficialni rom si nedokazi telefon predstavit.Muzete tedy ukazat jak to funguje na techto telefonech?

Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář.
Prosím přihlašte se nebo se zaregistrujte.

 
< Předch.   Další >