" />
Dlouhodobé zkušenosti se Sony Ericssonem Cedar - nemá chybu | Tisk |  Email
Sdílení:
Linkuj.cz!
Jaggni to!
pošli na vybrali.sme.sk
Facebook
Jozef Cmar   
Sobota, 2. červenec 2011
V poslední době Sony Ericsson sice představil několik telefonů bez otevřeného operačního systému, žádný z nich ale nepatří k telefonům klasické koncepce. Jedná se o dotykové telefony, které jsou v současnosti stále úspěšnější. Ne každému ale vyhovuje dotykový displej, spousta uživatelů stále dává přednost klasickému telefonu. Sám jsem na tom stejně a tak jsem se rozhodl zakoupit si nový rezervní telefon. Nakonec jsem si vybral Sony Ericsson Cedar a volba to byla výborná. V dnešním článku si můžete přečíst mé dlouhodobé uživatelské zkušenosti s tímto telefonem.
0~5.JPG 5~133.JPG 9~123.JPG 8~125.JPG


V době, kdy jsem telefon recenzoval, jsem se až moc soustředil na věci kolem operačního systému Android a telefon mě příliš nezaujal, v posledních měsících jsem ale řešil náhradu X10 Mini a navíc jsem chtěl klasický telefon na platformě A200, který by šlo plnohodnotně upravovat k obrazu svému. Po svém rezervním telefonu nepožaduji žádné úžasné funkce, hlavní je naprostá spolehlivost a maximální výdrž. Nakonec jsem vybral právě Sony Ericsson Cedar a zde jsou hlavní důvody, pro které se mi telefon líbí a jsem spokojený se svým výběrem.

- displej je dostatečně kvalitní, pro běžné použití výborný
- klávesnice nabízí veliká a dobře ovladatelná tlačítka
- standardní konektory už by měly být u všech nových telefonů, přesto potěší
- firmware telefonu je naprosto odladěný, telefon funguje rychle a spolehlivě
- neomezená paměť na sms zprávy - toto si chválím již dlouho
- výborná práce s telefonním seznamem, dostatek funkcí
- široké možnosti úprav, pokud si chcete s telefonem hrát (viz obrázek menu mého telefonu)
- úžasná výdrž baterie - sice vyřídím jen pár SMS zpráv za týden, i tak je ale výdrž na hranici 8mi dní luxusní
- rychlá Java - třeba turistická navigace TrekBuddy funguje i na takto levném telefonu rychle a dobře
- výborné multimediální funkce - když nemám po ruce Blackberry, použiji na hudbu klidně Cedar a není to zlé
- nekompromisní cena - to nejlepší na závěr, lepší telefon za tuto cenu zkrátka nenajdeteSony Ericsson Cedar patří v poměru cena versus výkon k nejlepším telefonům na trhu a mezi levnými telefony klasické konstrukce v podstatě nenajdete lepší telefon. Kombinace pěkného vzhledu, kvalitních a pohodlných ovládacích prvků, rozumně zvolené výbavy a především velmi výhodné ceny zkrátka z mého pohledu nemá chybu a vůbec nelituji, že jsem si telefon pořídil. Za dobu používání tohoto telefonu jsem zatím nenarazil na žádnou závažnější chybu tohoto telefonu. Naopak mě velmi potěšila výdrž baterie, která je opět velmi vysoká. Sice telefon používám minimálně, přesto se s ním běžně dostanu nad hranici jednoho týdne a to už je velmi dobrý výsledek. Navíc se dá telefon hodně upravovat, na své si tak můžou přijít i o něco náročnější zákazníci. Sám jsem si telefon velmi upravil k obrazu svému a nyní jsem s ním skutečně stoprocentně spokojený. Tím více mě mrzí, že vzhledem k praktické nepodpoře ze strany Sony Ericssonu o tomto telefonu málokdo ví.

Přitom má v podstatě všechny předpoklady na to být nejprodávanějším telefonem našeho oblíbeného výrobce v jeho stávajícím portfoliu. Samozřejmě vím, že se chce Sony Ericsson zaměřovat především na dražší přístroje, když už ale vyrobí něco podobně povedeného, jako je model Cedar, bylo by fajn tuto informaci nějak komunikovat k zákazníkům. Za sebe dávám telefonu po několika týdnech používání skutečně maximální hodnocení. Pokud navíc třeba používáte internet v telefonu, možnosti přístroje se tím dále ještě zvýší, bez problémů zde funguje jak Opera Mini coby špičkový prohlížeč, tak také různé programy na ICQ a podobně. Skvěle běží také TrekBuddy coby turistická navigace, tady ale samozřejmě trochu chybí integrovaný GPS modul. Ten se ale dá řešit externě skrze Bluetooth, ani toto tedy nepředstavuje neřešitelný problém. Koupě tohoto telefonu nelituji a mé nadšení z něj stále neopadlo. Jste-li méně nároční případně hledáte-li kvalitní rezervní telefon, je Sony Ericsson Cedar tou nejlepší volbou. Ačkoliv se telefon zaměřením úplně lší od kdysi vlajkových lodí společnosti, jako byly modely C905 nebo W995, vyjma fotoaparátu (sám nefotím), Wi-Fi (používám internet v telefonu) a GPS (dá se řešit externě) se telefon v ostatních parametrech těmto telefonům vyrovná případně je dokonce překonává. Doba jde zkrátka kupředu a hodně bych chtěl vidět top telefon na platformě A200, mohl by to být skutečně skvělý přístroj pro lidi, kterým dotykový displej nevoní.

Sony Ericsson Cedar v bílo-stříbrné barvě můžete zakoupit na oficiálním e-shopu Sony Ericsson

Sony Ericsson Cedar v černo-červené barvě můžete zakoupit na oficiálním e-shopu Sony Ericsson

Sony Ericsson Cedar v černo-stříbrné barvě můžete zakoupit na oficiálním e-shopu Sony EricssonKomentáře
Příspěvky vyjadřují názory uživatelů a nejsou nijak redigovány.
Vyhrazujeme si však právo příspěvky odstraňovat.
Autor: Roman.Hubalek21 Datum: 2011-11-03 19:34:49
Telefon super, jen nemohu prijit na to jak spustit facebook a youtube ktere jsou jiz vlozene; Je problem v nastaveni dat toků? Zkusil jsem vše. Díky ze info.
Autor: Boogie77 Datum: 2011-07-28 14:50:47
možná nemá chybu, ale přece se už nehodí do 21. století. Dnes vládnou světem dotykoívý mobily. takovýhle model nemá šanci. smůla
Autor: pje Datum: 2011-07-02 22:45:31
Docel by mne zajímalo srovnání s Elmem. Především v úpravách, rychlosti a ergonomii tlačítek.

Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář.
Prosím přihlašte se nebo se zaregistrujte.

 
< Předch.   Další >