" />

Forum

Focení s MCA-25 | Tisk |  Email
Sdílení:
Linkuj.cz!
Jaggni to!
pošli na vybrali.sme.sk
Facebook
Martin Chroust   
Pondělí, 31. květen 2004
MCA-25 je soucástí balení s telefonem T310, avsak já jsem si jej vypujcil a zkousel jsem své první mobilní fotodíla, jak na T310, tak i na T230.

Design:

Barva je skoro stejná jako u T 230, akorát je trochu více do seda. Na zadní strane (kterou na obrázku nevidíte) je malé logo Sony Ericssonu a objektiv. Na levé bocní hrane je umísteno tlacítko k focení, ale fotit se dá i klávesou YES, stisknutím joysticku (u T310) nebo stisknutím strední kurzorové klávesy (u T230). Fotoaparát nemá krytku cocky, a tak se proti poskrábání schovává do cerného stylového pouzdra (podle návodu do "tasky") s sedým nápisem Sony Ericsson.

Focení s T 310

Po pripojení tohoto príslusenství k telefonu se hned aktivuje slozka CommuniCam (která není normálne prístupná). Zde máte na výber tri moznosti: Snímat obrázky, zobrazit obrázky a moznosti. V první sekci se spustí fotografování. "fotografovací okno"(hledácek) není pres celý displej, ale jen zhruha pres polovinu. Pri focení v "normální poloze" (stejne jak drzíte telefon pri volání) je v levém dolním rohu informace o výsledném rozlisení fotky a úplne vpravo je jakýsi "teplomer" s aktuálním volným místem ve fotoaparátu, tj. kolik je uz nafocených fotek. Druhá sekce zobrází vsechny vyfocené obrázky ve fotoaparátu. Názvy obrázku jsou císelné, první vyfocený obrázek má císlo 0001, druhý 0002 atd. V tretí sekci lze nastavit výslednou velikost obrázku, moznosti jsou: malý (80x60), malý (160x120), velký (320x240) a extra (640x480); poté funkci vyvázení bílé,která slouzí k optimalizavi barev v obrázcích a nakonec pak efekty, které zmení vzhled fotky, napr. bubliny nebo srdícka, které se zobrazují pres vyfocenou fotku. Zoom docílíte pohybem joysticku doprava nebo do leva.

Focení s T 230

T 230 jsem si mohl koupit s MCA-30, ale myslel jsem si, ze je to stejne zbytecné, ale kdyz jsem zkusil MCA-25 zmenil jsem názor. Menu CommuniCam je stejné jako u T310. Ve focení je jen jeden rozdíl a to ten, ze T 230 má displej se 4096 barvami, takze výsledný obrázek vypadá na displeji lépe, narozdíl od T310 s 256 barvami.

Co s fotkami?

Po vyfocení se Vám zobrazí nabídka s moznodtí ulození (do fotáku), odeslat (pres MMS), otocit vpravo a otocit vlevo. Pri otocení obrázku se se obrázek zmensí, otocí a kolem nej se zobrazí cerné pruhy. Pri moznosti ulození se obrázek ulozí do fotoaparátu, odkud se muze (stiskem kontextové klávesy a poté moznosti ulozit do telefonu nebo nakopírovat do telefonu) dostat do telefonu.U T310 se zobrazí v sekci zábava a hry -> Moje obrázky a u T 230 se zobrazí v sekci Obrázky a zvuky -> Moje obrázky. Obrázek lze priradit ke kontaktu v telefonním seznamu a zobrazí se pri volání dotycného (T 230). U T310 jej lze navíc pouzít jako sporic displeje, ale po jeho krátkém zobrazení se stejne objeví ty stereotypní digitální hodiny.

Kompatibilita:

MCA-25 je kompatibilní skoro se vsemi telefony SE (vyjma Z 200), avsak ty nesmí mít jiz vestavený fotoaparát jako je tomu v prípade T 610/T 630.

Záver:

Tento fotoaparát fotí dobre. Jeko fotky na displej by se více hodil na T230, na T310 jsou nic moc (absence barev). Bohuzel ale jeste nemuze konkurovat ani tem "nejlevnejsím digitálum. Pokud chcete se svým telefonem SE fotit, bude lepsí, kdyz si pockáte a pak si koupíte S 700 s vestaveným 1.3 mPix fotoaparátem.

Poznámka:

Tento fotoaparát podporuje 16 milionu barev, tzn. 24 bitové barvy na PC.

Komentáře
Příspěvky vyjadřují názory uživatelů a nejsou nijak redigovány.
Vyhrazujeme si však právo příspěvky odstraňovat.

Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář.
Prosím přihlašte se nebo se zaregistrujte.

 
< Předch.   Další >