" />

Forum

Krok za krokem se Sony Ericssonem W710i aneb recenze krokoměru | Tisk |  Email
Sdílení:
Linkuj.cz!
Jaggni to!
pošli na vybrali.sme.sk
Facebook
Oldřich Mládek   
Úterý, 12. září 2006
Sony Ericsson v modelu W710i přináší novou zajímavou funkci která dokáže počítat vaše kroky. Telefon je určen převážně pro aktivně žijící uživatele, kteří chtějí sledovat určitým způsobem své denní aktivity a taktéž kolik kalorií přitom ztratili. Navíc je to i Walkman, poslech hudby pro vás bude vším.

 

Na testování se do našich pařátků dostal tento zajímavý véčkový walkman telefon, a tak jsem se rozhodl ještě před samostatnou recenzí představit novou funkci, kterou bych česky nazval krokoměr.

 V první řadě začnu zodpovězením  s obligátní otázkou. Lze krokoměr obelstít? Ano, je to možné. Uvedu pár možností, jak na to. Stačí si sednout do automobilu a projíždět přes polní cesty, to naskakovaly jednotlivé kroky velice plynule, mohl jsem poprvé pozorovat jejich přímé přičítání. Další možností je zavěšení telefonu na krk, jemné pohupování dokáže měřič taktéž oklamat. A třetí variantou je hlasitá hudba s výraznými basy. Stačí navštívit váš oblíbený bar a bez jakéhokoliv pohybu vás překvapí nastepované číslo na displeji. Tímto způsobem jste ve skutečnosti nepřišli ani o jednu kalorii, možná naopak. Existují tedy různé scénáře kdy počítadlo funguje.

  

 Nemusíte naopak zkoušet třesení telefonem v ruce nebo jiné nepřirozené pohyby. Dokonce i v případě chůze a současného držení telefonu v ruce tento taktéž neměří. Ideální pro správnou funkčnost je umístění do kapsy kalhot respektivně na paži pomocí speciálního úchytu. Ten bude i součástí balení. Telefon zatím máme jen v anglickém jazyce, a proto budu uvádět anglické názvy funkcí.

  

Fitness

Při prohlížení menu telefonu narazíte na novou ikonku v podobě stopek a názvu Fitness. Přednastaveným pohybem nahoru u ovládacího kříže lze položku Fitness spustit z pohotovostního displeje taktéž. V případě, že vám to nebude vyhovovat, lze to zaměnit za jakoukoliv jinou funkci.

 Po spuštění se v textovém seznamu pod sebou zobrazí čtyři položky: Running (běh), Walking (chůze), Results (výsledky) a Settings (nastavení).

 Zvolením možnosti Running se otevřou stopky s rozšířenými možnostmi. Zobrazují krom času a mezičasu také uběhnutou vzdálenost a především průměrnou rychlost. V nastavení si navíc lze zvolit délku a čas zaběhnutého kola, automatické zastavení měření po uběhnutí určitého počtu kol, limit pro nejnižší a nejvyšší rychlost. Dále již stačí jen stisknout tlačítko start a počkat na „výstřel“.

 

 Zřejmě nejpoužívanější položkou bude pro většinu z vás Walking nebo-li chůze. Ta se počítá automaticky již po zapnutí telefonu. Navíc ukazatel ušlých kroků se zobrazuje v pohotovostním stavu nalevo od data a na vnějším displeji nad hodinami. Máte vždy přehled. V samotné aplikaci vás čeká denní přehled, kde vidíte ušlou celkovou vzdálenost, počet kroků, průměrnou denní hodnotu za sledované období a spotřebovanou energii v kaloriích.

 Třetí řádek umožňuje náhled na výsledky, kde jsou počty kroků a ušlá vzdálenost pro každý den. Navíc pomocí položky „Advanced“ (pokročílé) se spustí speciální Javová aplikace, o které budu psát za chvíli.

 Settings, jak již název napovídá, slouží k nastavení krokoměru. Lze zapnout/vypnout počítání kroků, zvuk, zobrazit kalorie, upravit osobní data o výšce, váze a stáří, kalibrovat krokoměr, nastavit jednotky ve kterých se data zobrazují, a nebo resetovat veškerá nastavení a vymazat záznamy.

 

Pocket Trainer

Pocket Trainer je první z Java aplikací určená pro potřeby aktivních lidí. Využívá veškeré možnosti krokoměru a rozšiřuje jej o mnoho dalších funkcí. Navigace probíhá pomocí ikonového menu, ve kterém se pohybujete směry nahoru a dolů. První položka nese název „Results“, kde jsou vyobrazeny rozsáhlé statistiky s možností zobrazení detailů.

 Druhou ikonou v pořadí jsou grafy. Můžete prohlížet graf za trénink, den, týden, měsíc či rok.

 A následují medaile. Ano, dostáváte takovou virtuální odměnu za vaše výkony. Navíc je poměrně hodně možností zisku nějaké medaile. Získáváte odměnu ze dvanácti kategorií. Některé zvládnete bez problému, u jiných si budete říkat, že jsou téměř nemožné pro nesportovce k dosažení. Je to ale jistě příjemné oživení. Nová medaile se zobrazí ihned po spuštění aplikace, jste tedy vždy informováni o jejím zisku.

 Pro ty, kteří máte i znalosti ze světa sportu, je tu kvíz (Trivia). Můžete si vybrat oblast otázek i konkrétní kvíz. Vždy odpovídáte na deset otázek a hodnotí se jak správnost odpovědí, tak i čas, po který otázky zodpovídáte. I za takovéto soutěžení lze získat medaily.

 Předposlední položkou je tradiční nastavení jednotek, ve kterých se dosažené hodnoty zobrazují.

 

 Poslední položka slouží k vypnutí aplikace.

Walk Around

Tato druhá aplikace je spíše doplňková, její možnosti jsou orientační. Ihned po spuštění zadáte místo, kde se nacházíte. Velká města různých zemí najdete v seznamu, Bratislava zastoupena je, Praha naopak nikoliv. Není problém zadat vlastní polohu, kdy zadáte název a zeměpisnou polohu. Pokud ji neznáte, stačí využít mapy na stránce mapy.cz, kde lze zjistit přesnou polohu. Poté již můžete sledovat jak jsou vybraná místa daleko od vás pěšky. Tak například z Prostějova k Nilu bych šel čtyři roky. Můžete se tedy pousmát nad tím, jak daleko vše je. Navíc prý ke Golden Gate Bridge mi stačí jen 13 hodin a 17 minut. Nad tím se už musím pousmát.

Závěr

Tak to je nová funkce krokoměru v tomto povedeném modelu. Recenzi Sony Ericssonu W710i vám přineseme v nejbližších dnech. Rozhodně je na co se těšit s příchodem tohoto skvělého mobilu.
 

Komentáře
Příspěvky vyjadřují názory uživatelů a nejsou nijak redigovány.
Vyhrazujeme si však právo příspěvky odstraňovat.
Autor: Anonym Datum: 2006-10-26 10:23:39
Ja ho mam take,ale ti hajzlove s mobilky.cz mi neposlali kartu,cd,navod
. Autor: Tomik Datum: 2006-10-24 23:39:09
Už ho mám, je to bomba. Dneska jsem ho koupil na eshopu sonyericssonu za 9390 korun. sonyericsson-shop.cz. :grin
Autor: Tess Datum: 2006-09-20 14:45:59
Tenhle mobil je fakt hezkej a chtěla bych ho, nevíte tedy prosím někdo kolik asi tak bude stát? díky
Autor: Anonym Datum: 2006-09-13 21:08:37
a jak to mereni kroku funguje ?
. Autor: KUKIŠTA Datum: 2006-09-13 19:15:32
KRÁSNÝ MOBIL FAKT K ZULÍBÁNÍ PŘÍŠTÍ ROK MÁM DOSTAT NOVÝ JENŽE NEVĚDĚLA JSEM JAKÝ.UŽ MÁM VYBRÁNO :grin :)
Autor: OldřichMládek Datum: 2006-09-13 09:28:23
2 Jecminek Maselnik: nedochází, telefon se vybíjí stejně jako ostatní. Myslím že tak 4 dny vydží bezproblémů.  
Délka kroku je pouze pro chůzi. 
 
2Anonym: cena bude cca 9000 Kč.
. Autor: Anonym Datum: 2006-09-12 21:54:33
...oblíkátní otázkou, ...naskakovali jednotlivé kroky 
Po přečtení několika prvních řádků už nemám náladu pokračovat dál. Vrať se do školy!
. Autor: solidsnake Datum: 2006-09-12 21:32:38
sem zvědavej jak to bude měřit kroky až se budu motat z hospody domů :grin
Autor: Anonym Datum: 2006-09-12 21:14:34
kolik pak to (w710) asi bude stát?!
. Autor: Vlado Datum: 2006-09-12 19:49:50
No to je divne, ja by som cakal, ze "Reset All Data" vynuluje vsetky priebezne pocitadla :-))
. Autor: JecminekMaselnik Datum: 2006-09-12 14:54:03
nedochází k nějakému rychlému vybíjení? A co délka kroku, lze ji rovněž nastavit zvlášť pro chůzi i běh?
. Autor: milan Datum: 2006-09-12 12:00:24
presne tak - ty fotky, to by jeden blil... kdyz uz to musi fotit nekdo kdo umi jen cvakat spousti, tak at si napred precte alespon manual, kapitolu o vyvazeni bile...
. Autor: Atlis Datum: 2006-09-12 09:00:01
Srandicky pre hracicky ;) 
 
Skoda ze mate tie fotky modre...
Autor: White.Ghost Datum: 2006-09-12 07:18:29
Dost Hustý !! :grin

Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář.
Prosím přihlašte se nebo se zaregistrujte.

 
< Předch.   Další >