" />
Motion senzor v praxi - jak využít pohybový senzor (video) | Tisk |  Email
Sdílení:
Linkuj.cz!
Jaggni to!
pošli na vybrali.sme.sk
Facebook
Jozef Cmar   
Středa, 9. září 2009
Pohybový senzor je velmi zajímavá věc, která umí osvěžit jinak už delší dobu nezměněné ovládání mobilního telefonu. V případě telefonů Sony Ericsson jsme zvyknutí především na využití v podobě funkce krokoměr, případně k automatické změně orientace displeje v sekci Média. Využít se ale dá samozřejmě i jinak, například v různých hrách a aplikacích, z nichž jednou takovou je Music Mate 5, kterou standardně naleznete nainstalovánu v modelu W995, ale kterou můžete nahrát i do dalších telefonů Sony Ericsson.
m~1.png n~4.png o~3.png p~3.png q~3.png


Při testování Sony Ericssonu W995 mě zaujalo množství tématicky laděných aplikací, které se v tomto telefonu nachází. Pravděpodobně nejvíce mě zaujaly aplikace Music Mate 5 a Voice Transformer. O druhé zmíněné aplikaci už jste si mohli přečíst krátkou recenzi zde, nezbývá tedy než se vrhnout i na první zmiňovanou aplikaci a podrobně si představit funkce, které tato aplikace nabízí. Není toho zrovna málo, hudebníci zajásají. Ale pojďme si je představit postupně, zmíním se především o těch, které mi přijdou nejzajímavější. Na závěr článku naleznete video, ve kterém uvidíte v praxi pohybový senzor. Právě jeho využití v aplikaci Music Mate 5 bylo hlavním motivem dnešního čánku.



Celá aplikace je rozdělena do pěti tématických záložek a funkcí je v ní opravdu spousta. Spoustě mých známých se například velmi líbila ladička, která je integrovaná v aplikaci. Funguje velmi jednoduše a rychle, navíc je dostatečně spolehlivá a přesná. Samozřejmě, při chystání na koncert bych ladičku ve W995 nechal odpočívat, na orientační vyzkoušení kytary je ale více než dobrá. Když už jsme u těch kytar, s aplikací Music Mate se můžete velmi rychle naučit jednotlivé akordy. Na obrázku vám bude každý akord ukázán, můžete si jej nechat přehrát a především přesně vidíte, kde mají být vaše jednotlivé prsty. Ačkoliv sám neumím hrát na žádný hudební nástroj, tato pomůcka mi přišla velmi užitečná i třeba pro laika, kterého zajímá, jak jsou vlastně jednotlivé akordy poskládané. Podobnou funkci lze využít nejen s kytarou, ale také například s mnoha druhy klavíru, také tam vám aplikace přesně ukáže jednotlivé noty na obrázku, takže si můžete pomalu zlepšovat jak svoje praktické, tak i teoretické dovednosti. V aplikaci se ale standardně nachází vždy jen základní výběr nástrojů, další bonusové se dají bezplatně stáhnout přímo z aplikace, doporučuji ale neomezený datový paušál. V opačném případě by se vám stahování mohlo pěkně prodražit. To jsou hlavní funkce, které s pohybovým senzorem nesouvisí, nyní už ale slibovaná videa s pohybovým senzorem v praxi.



Na úplný závěr jsem si nechal slibované video s představením aplikace Music Mate 5, konkrétně části s relativně nepoetickým názvem Motion Senzor. Nastavení aplikace je velmi jednoduché, pro všechny čtyři základní směry stačí nastavit hudební nástroj, který se při pohybu tímto směrem ozve. Pak už se stačí jen obrnit trpělivostí, protáhnout ruce a můžete začít vytvářet svá díla. Chce to dostatek šikovnosti, hudebního cítění a také trpělivost. Protože první dvěma vlastnostmi moc nedisponuji, přizval jsem si na testování Motion Senzor svého bratra, kterému tímto moc děkuji za trpělivost se mnou a za ochotu pomoci mi s videem do článku. Vám i jemu se také omlouvám za smích, který ve videu uslyšíte, ačkoliv to tak možná nevypadá, ale když někdy telefon nezareaguje na váš pohyb tak, jak jste si přáli, je to velmi úsměvné. Konec řečí, pojďme se podívat na samotné video.



Pokud se vám video líbilo, můžete si prohlédnout ještě jedno, které více ilustruje, jak to při natáčení probíhalo a také fakt, že ne vždy prostě telefon zareaguje přesně tak, jak byste chtěli a očekávali. Z průběhu videa bude pravděpodobně zřejmé, proč tolik děkuji svému bratrovi za to, že měl se mnou a s W995 tolik trpělivosti a předchozí video natočil. Možná vám to nepřijde, ale čtyřicetivteřinová melodie (nebo jak to nazvat) vyprodukované pomocí Motion Senzor se rozhodně nepovede napoprvé a výrazně převažovaly nepovedené pokusy. Výsledek ale podle mě stojí alespoň za malý úsměv.



Komentáře
Příspěvky vyjadřují názory uživatelů a nejsou nijak redigovány.
Vyhrazujeme si však právo příspěvky odstraňovat.
Autor: Hott Datum: 2009-09-10 15:25:39
přesně. já si třeba stáhl z webu výrobce aplikaci, která využívá senzor jako vodováhu.to mi přijde jako vtipné řešení
Autor: Sasakr Datum: 2009-09-09 16:00:55
Ten nadpis je tak trochu zavádějící, čekal jsem víc možností využití než recenzi jedný aplikace. Btw. je škoda, že ta ladička je udělaná formou kytarový ladičky, že se na tom blbě ladí cokoliv jinýho.
. Autor: Lifescape Datum: 2009-09-09 10:40:32
...tak tomu rikam vrchol technologie :D :D :D

Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář.
Prosím přihlašte se nebo se zaregistrujte.

 
< Předch.   Další >