" />

Vážení čtenáři SEMania.cz, web byl po osmi letech provozu zakonzervován a již nebudou přidávány nové články. Nicméně web bude nadále funkční a můžete tak stále čerpat z obsáhle databáze informací o produktech Sony Ericsson.

Jak jistě víte, nové telefony jsou nově na trh uváděny pouze pod značkou Sony, proto došlo k rozhodnutí na tomto webu dále nepokračovat.

Děkujeme všem čtenářům, kteří nás četli a také všem autorům, kteří pro vás psali.

Část redaktorů pokračuje ve své tvorbě a s jejich články se můžete setkávat na webech Xperia.cz, SonyMania.cz, SmartMania.cz, MobilMania.cz a dalších.

 Vaše SEMania.cz

 

Bleskovky (tip na bleskovku)
Na úplný závěr roku zde máme jednu příjemnou zprávu - do nabídky našich operátorů se od ledna dostane další komunikátor řady XPERIA. Konkrétně se jedná o model XPERIA Ray, který od začátku příštího roku najdete v nabídce operátora O2. Doufám, že postupný návrat telefonů Sony Ericsson (a do budoucna již jen Sony) bude pokračovat i příští rok. Kvalitou na to tyto přístroje rozhodně mají.
Podle očekávání ještě do konce roku uvolnil FXP (FreeXperiaTeam) nový Android ICS pro Sony Ericsson XPERIA Arc. Nová ROM prozatím ještě není ve finálním stavu a nehodí se pro běžné použití, brzy by ale měla být plně funkční a schopná nasazení. Jindy bychom možná po této zprávě jásali a slavili. Tentokrát je ale uvolnění testovací verze velmi tiché - Sony Ericsson vzal FXP vítr z plachet, sám oficiálně uvolnil testovací ROM pro trojici komunikátorů XPERIA a po několika dnech usilovné práci komunity jsou již tyto ROM vhodné na běžné použití.
Včera byl po trochu delší odmlce certifikován další necustomizovaný firmware pro komunikátory Sony Ericsson letošního roku. Jsem rád, že Sony Ericsson pouze nevyčkává na příchod ICS a i do té doby se snaží svým zákazníkům poskytnout maximální možnou podporu. Sám jsem zvědav, jestli se bude jednat o další vylepšení stávajícího Androidu 2.3.4 (označení by tomu napovídalo) nebo výrobce posune své telefony ještě o stupínek výše na Android 2.3.5, což ale nepovažuji za moc reálné.
Galerie
Nová ROM pro Sony Ericsson XPERIA X10 Mini Pro | Tisk |  Email
Sdílení:
Linkuj.cz!
Jaggni to!
pošli na vybrali.sme.sk
Facebook
Jozef Cmar   
Pátek, 18. březen 2011
Po dlouhém čekání jsem konečně našel chvíli času pro tvorbu nové ROM i pro Sony Ericsson XPERIA X10 Mini Pro a nyní si konečně můžete stahovat finální verzi. Nějaké drobnosti se ještě sice ladí, už nyní je ale ROM plně použitelná pro každodenní nasazení. Po funkční stránce a také stránce grafiky se jedná o přímého pokračovatele předchozích ROM pro modely X10 a X10 Mini. Během víkendu pak dojde k vydání ROM i pro model XPERIA X8.
b~100.png a~104.png d~65.png e~53.png g~38.png h~33.png i~26.png j~21.png
ROM je určená pouze pro Sony Ericsson XPERIA X10 Mini Pro s aktuálně nejnovějším firmwarem, tedy verzí 2.1.1.A.06 Pokud zatím tento firmware v telefonu nemáte, použijte nejprve standardní aktualizaci přes SEUS. V opačném případě by váš telefon přestal fungovat. Doporučuji si také vše zazálohovat, sice by s instalací neměly být problémy, ale spíše pro jistotu a váš klid.

Hlavní vlastnosti nové ROM

- postavená na nejnovějším firmwaru 2.1.1.A.06
- plně rootnutá
- předinstalované Recovery menu
- funkční JIT (vyšší výkon)
- změna systémové grafiky
- zobrazení baterie v procentech
- odstraněny všechny nadbytečnosti (ale vše podstatné zůstalo)
- vysoká stabilita, malá velikost
- defaultní launcher nahrazený aplikací Launcher Pro
- integrován správce souborů Explorer (free verze Root Exploreru)

Návod na instalaci
1. před začátkem instalace si ověřte, zdali v telefonu skutečně máte nejnovější firmware 2.1.1.A.06. Pokud ne, aktualizujte nejprve telefon standardní cestou pomocí aktualizační služby SEUS

2. rootněte si telefon dle následujícího návodu
 
3. nainstalujte si do telefonu Recovery menu dle tohoto návodu

4. stáhněte si následující soubor, archiv rozbalte a celou složku umístěte přímo na paměťovou kartu
 
5. vypněte telefon, při jeho startu spusťte Recovery menu

6. zvolte možnost restore a zvolte výše staženou složku (tu předtím přejmenujte tak, aby v názvu nebyly mezery)

7. vyčkejte na dokončení instalace a poté zvolte možnost reboot phone

8. máte hotovo (první start telefonu trvá déle, ale nic se neděje, je to normální)

O této ROM můžete diskutovat zde

   


Komentáře
Příspěvky vyjadřují názory uživatelů a nejsou nijak redigovány.
Vyhrazujeme si však právo příspěvky odstraňovat.

Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář.
Prosím přihlašte se nebo se zaregistrujte.

 
< Předch.   Další >