" />

Vážení čtenáři SEMania.cz, web byl po osmi letech provozu zakonzervován a již nebudou přidávány nové články. Nicméně web bude nadále funkční a můžete tak stále čerpat z obsáhle databáze informací o produktech Sony Ericsson.

Jak jistě víte, nové telefony jsou nově na trh uváděny pouze pod značkou Sony, proto došlo k rozhodnutí na tomto webu dále nepokračovat.

Děkujeme všem čtenářům, kteří nás četli a také všem autorům, kteří pro vás psali.

Část redaktorů pokračuje ve své tvorbě a s jejich články se můžete setkávat na webech Xperia.cz, SonyMania.cz, SmartMania.cz, MobilMania.cz a dalších.

 Vaše SEMania.cz

 

Bleskovky (tip na bleskovku)
Na úplný závěr roku zde máme jednu příjemnou zprávu - do nabídky našich operátorů se od ledna dostane další komunikátor řady XPERIA. Konkrétně se jedná o model XPERIA Ray, který od začátku příštího roku najdete v nabídce operátora O2. Doufám, že postupný návrat telefonů Sony Ericsson (a do budoucna již jen Sony) bude pokračovat i příští rok. Kvalitou na to tyto přístroje rozhodně mají.
Podle očekávání ještě do konce roku uvolnil FXP (FreeXperiaTeam) nový Android ICS pro Sony Ericsson XPERIA Arc. Nová ROM prozatím ještě není ve finálním stavu a nehodí se pro běžné použití, brzy by ale měla být plně funkční a schopná nasazení. Jindy bychom možná po této zprávě jásali a slavili. Tentokrát je ale uvolnění testovací verze velmi tiché - Sony Ericsson vzal FXP vítr z plachet, sám oficiálně uvolnil testovací ROM pro trojici komunikátorů XPERIA a po několika dnech usilovné práci komunity jsou již tyto ROM vhodné na běžné použití.
Včera byl po trochu delší odmlce certifikován další necustomizovaný firmware pro komunikátory Sony Ericsson letošního roku. Jsem rád, že Sony Ericsson pouze nevyčkává na příchod ICS a i do té doby se snaží svým zákazníkům poskytnout maximální možnou podporu. Sám jsem zvědav, jestli se bude jednat o další vylepšení stávajícího Androidu 2.3.4 (označení by tomu napovídalo) nebo výrobce posune své telefony ještě o stupínek výše na Android 2.3.5, což ale nepovažuji za moc reálné.
Galerie
Nová ROM pro Sony Ericsson XPERIA X10 Mini | Tisk |  Email
Sdílení:
Linkuj.cz!
Jaggni to!
pošli na vybrali.sme.sk
Facebook
Jozef Cmar   
Sobota, 19. únor 2011
Sony Ericsson se pomalu připravuje na vstup nových telefonů na trh, do té doby ale budeme v redakci maximum úsilí ještě věnovat stávajícím telefonům a jejich úpravám. Největší pozornost jsem nyní zaměřil na Sony Ericsson X10 Mini, tedy pravděpodobně nejmenší komunikátor s Androidem na našem trhu. Ačkoliv telefon sám o sobě je velmi kvalitním výrobkem, s operačním systémem jsem nebyl úplně spokojený a tak jsem se vrhnul na úpravy. Ty si nově můžete dopřát i vy...
a~102.png b~99.png c~92.png f~53.png i~25.png j~20.png k~16.png l~16.png


Už dlouhou dobu mě velmi baví úpravy telefonů Sony Ericsson, velmi aktivně jsem začal už v době modelu C702 a tato záliba mi vydržela až do současnosti. Původně jsem se věnoval hlavně hloupým telefonům bez otevřeného operačního systému, vzhledem k současné politice Sony Ericssonu už ale nyní věnuji veškerou pozornost Androidu. V některých ohledech sice nejsou úpravy tak jednoduše aplikovatelné, jinak ale nabízí tento operační systém obecně mnohem větší možnosti úprav a já se rozhodl tohoto využít. Zaměřil jsem se nyní na Sony Ericsson XPERIA X10 Mini a postupně si odladil novou ROM ušitou na míru svým požadavkům. Tady si dovolím malé vysvětlení - rozhodně nejsem programátor a prakticky žádná úprava není přímo mým dílem, snažím se spíše věci kombinovat tak, aby graficky i funkčně fungovaly na maximum. Skládám jednotlivé úpravy do sebe tak, aby výsledek byl co nejlepší. Tímto chci poděkovat všem lidem z XDA, kteří nové úpravy publikují a bez kterých by komunita kolem Sony Ericssonu v současné době určitě nebyla tak aktivní. Pojďme se ale konkrétně podívat na tuto novou ROM pro Sony Ericsson XPERIA X10 Mini.

Důležité upozornění - ačkoliv je ROM už mnohokrát vyzkoušená a funguje spolehlivě, přesto doporučuji před samotným startem úprav provést kompletní zálohu vašich dat. Vyplatí se také proto, abyste se mohli vrátit k původnímu vzhledu vašeho telefonu, pokud vám třeba úpravy nebudou vyhovovat. To můžete po grafické stránce posoudit z dvanácti screenshotů na konci tohoto článku, takže nejprve doporučuji podívat se tam.

Hlavní vlastnosti nové ROM
- určená pouze pro X10 Mini s firmwarem 2.1.1.A.06 (na tom je postavená)
- integrovaný root
- integrované Recovery menu
- plně funkční JIT (vyšší výkon)
- kompletní změna systémové grafiky
- odstraněné zbytečné aplikace
- optimalizovaná velikost ROM
- nová klávesnice
- zobrazení stavu baterie v procentech
- předinstalován správce souborů
- defaultní launcher nahrazený aplikací Launcher Pro
- vyšší stabilita a delší výdrž
Návod na instalaci
- před samotnou instalací se ujistěte, že už v telefonu máte nejnovější firmware 2.1.1..06
- proveďte ve svém telefonu root a následně nainstalujte Recovery menu (pokud jej zatím nemáte). Návod na root najdete zde, návod na instalaci Recovery menu pak tady
- stáhněte si novou ROM. Protože ne každému vyhovují nové fonty, nabízím ji ve dvou variantách fontů
ROM s defaultními fonty stahujte zde - http://www.edisk.cz/stahni/83409/update.zip_77MB.html
ROM s novými fonty(viz screeny na konci článku) stahujte zde - http://www.edisk.cz/stahni/98104/update.zip_76.97MB.html
- stažený soubor přejmenujte na update.zip a zkopírujte na vaši paměťovou kartu
- vypněte telefon, při jeho startu spusťte Recovery menu
- zvolte možnost Install update.zip from SD Card
- vyčkejte na dokončení instalace a poté zvolte možnost reboot phone

O této nové ROM pro Sony Ericsson XPERIA X10 Mini můžete diskutovat zde

Doufám, že se vám nová ROM pro Sony Ericsson XPERIA X10 Mini bude líbit. Velmi podobnou ROM jsem už dříve udělal také pro původní model XPERIA X10, v nejbližší době pak zkusím stejnou modifikaci provést i na model X10 Mini Pro, který ale aktuálně používá moje kamarádka a zatím se moc netváří na to, že bych si s jejím telefonem měl nějak pohrávat. A to ani za předpokladu, že by do svého telefonu získala všechny výhody, které jsem výše uvedl. Tady trochu odbočím - jak X10 Mini, tak X10 Mini PRo už mají firmware natolik odladěný, že žádné větší úpravy nejsou pro běžné používání nezbytně potřeba. na stranu druhou nevidím důvod, proč si nedopřát maximum, které telefon nabízí. Stejné to bylo i u mé XPERIE X10 Mini - velmi dobře fungovala už ve standardním stavu. Až po instalaci nové ROM je ale vše přesně tak, jak se mi to líbí. Vše funguje jak má, výrazně se zvýšil výkon i výdrž telefonu a navíc se mi prostředí telefonu líbí mnohem více po grafické stránce. Vyzkoušením nové ROM nemáte co ztratit, já zatím půjdu hledat X10 Mini Pro na další testování a brzy snad budu moci ROM uveřejnit i pro tento model.Komentáře
Příspěvky vyjadřují názory uživatelů a nejsou nijak redigovány.
Vyhrazujeme si však právo příspěvky odstraňovat.
. Autor: incomer Datum: 2011-03-05 00:03:05
Zdravím. Jen by mě zajímalo, zda nová QWERTY klávesnice se při psaní SMSek také zobrazuje na šířku mobilu? To by bylo super. Díky

Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář.
Prosím přihlašte se nebo se zaregistrujte.

 
< Předch.   Další >