" />

Vážení čtenáři SEMania.cz, web byl po osmi letech provozu zakonzervován a již nebudou přidávány nové články. Nicméně web bude nadále funkční a můžete tak stále čerpat z obsáhle databáze informací o produktech Sony Ericsson.

Jak jistě víte, nové telefony jsou nově na trh uváděny pouze pod značkou Sony, proto došlo k rozhodnutí na tomto webu dále nepokračovat.

Děkujeme všem čtenářům, kteří nás četli a také všem autorům, kteří pro vás psali.

Část redaktorů pokračuje ve své tvorbě a s jejich články se můžete setkávat na webech Xperia.cz, SonyMania.cz, SmartMania.cz, MobilMania.cz a dalších.

 Vaše SEMania.cz

 

Bleskovky (tip na bleskovku)
Na úplný závěr roku zde máme jednu příjemnou zprávu - do nabídky našich operátorů se od ledna dostane další komunikátor řady XPERIA. Konkrétně se jedná o model XPERIA Ray, který od začátku příštího roku najdete v nabídce operátora O2. Doufám, že postupný návrat telefonů Sony Ericsson (a do budoucna již jen Sony) bude pokračovat i příští rok. Kvalitou na to tyto přístroje rozhodně mají.
Podle očekávání ještě do konce roku uvolnil FXP (FreeXperiaTeam) nový Android ICS pro Sony Ericsson XPERIA Arc. Nová ROM prozatím ještě není ve finálním stavu a nehodí se pro běžné použití, brzy by ale měla být plně funkční a schopná nasazení. Jindy bychom možná po této zprávě jásali a slavili. Tentokrát je ale uvolnění testovací verze velmi tiché - Sony Ericsson vzal FXP vítr z plachet, sám oficiálně uvolnil testovací ROM pro trojici komunikátorů XPERIA a po několika dnech usilovné práci komunity jsou již tyto ROM vhodné na běžné použití.
Včera byl po trochu delší odmlce certifikován další necustomizovaný firmware pro komunikátory Sony Ericsson letošního roku. Jsem rád, že Sony Ericsson pouze nevyčkává na příchod ICS a i do té doby se snaží svým zákazníkům poskytnout maximální možnou podporu. Sám jsem zvědav, jestli se bude jednat o další vylepšení stávajícího Androidu 2.3.4 (označení by tomu napovídalo) nebo výrobce posune své telefony ještě o stupínek výše na Android 2.3.5, což ale nepovažuji za moc reálné.
Galerie
Nová ROM pro Sony Ericsson XPERIA X10 - rychlost a grafika | Tisk |  Email
Sdílení:
Linkuj.cz!
Jaggni to!
pošli na vybrali.sme.sk
Facebook
Jozef Cmar   
Pátek, 25. únor 2011
Ještě několik týdnů bude Sony Ericsson XPERIA X10 vlajkovou lodí společnosti na našem trhu a jelikož jsem výjimečně měl pár hodin času, rozhodl jsem se na žádost několika uživatelů našeho fóra a majitelů X10 upravit svou již dříve publikovanou ROM i pro nový firmware 2.1.A.0.435, který přináší několik drobných novinek, především ale plnou podporu multitouch. V současné době e tak tato nová ROM vydána ve třech verzích, takže si do svého telefonu může nainstalovat každý majitel Sony Ericssonu XPERIA X10 bez ohledu na to, jaký firmware má nyní v telefonu.
14~12.png 10~21.png 22~11.png 13~14.png 3~100.png 18~12.png 4~93.png 7~35.png


Před pár dny jsem na SEManii vydal novou ROM pro Sony Ericsson XPERIA X10 Mini a ačkoliv jsem sliboval, že se nyní zaměřím spíše na model X10 Mini Pro, nakonec jsem se vrátil k původnímu modelu X10. Původní modifikované ROM pro tento telefon, které jsem vydal před pár měsíci, totiž měly solidní úspěch a stále více uživatelů žádalo novou verzi postavenou na aktuálním firmwaru, který plně podporuje dlouho očekávaný dualtouch. Z tohoto důvodu jsem tedy původní ROM upravil i pro nový firmware a funkce, které přináší, si tak můžete nainstalovat v podstatě do jakékoliv X10, neboť nová ROM je nyní dostupná ve všech třech modifikacích firmwaru, které se u nás vyskytují. Funkčnost a stabilitu ROM již otestovaly desítky uživatelů našeho fóra, komě nové grafiky bych vyzdvihnul především výrazně vyšší rychlost celého prostředí, stejně tak ale i delší výdrž na jedno nabití a nezanedbatelná je také úspora vnitřní paměti telefonu, ROM je totiž zbavená všech nepodstatných věcí. Samozřejmě ale při zachování plné funkčnosti. Pojďme se podívat na její nejdůležitější vlastnosti, screeny z ROM pak najdete na konci článku.

Klíčové vlastnosti nové ROM
- základem je standardní firmware Sony Ericsson, ale výrazně pročištěný a zmenšený
- odstraněny všechny zbytečné aplikace od SE (playnow, čínská klávesnice, doplňkové programy, creatouch...)
- plná podpora dualtouch (pouze ve verzi pro nejnovější firmware 2.1.A.0.435)
- plně rootnutá ROM
- funkční JIT druhé generace (výrazně vyšší výkon)
- integrované Recovery menu
- nové fonty v celém telefonu, odstraněny fonty zbytečné (úspora 5 MB interní paměti)
- odstraněna bootovací animace
- kompletní změna systémové grafiky
- zobrazení stavu baterie v procentech
- původní launcher je nahrazený aplikací Launcher Pro
- velmi rychlé reakce a vysoká stabilita
- mnohem lepší klávesnice

Před samotným startem úprav doporučuji provést zálohu dat ve vašem telefonu. Ačkoliv je ROM mnohokrát vyzkoušená a plně funkční, je lepší mít zálohu dat (například udělanou pomocí právě Recovery menu) po ruce. Pokud vám něco v návodu není jasné, nebojte se zeptat na našem fóru, určitě se dočkáte odpovědi.

Návod na instalaci
1. nejprve si do svého telefonu nainstalujte Recovery menu, které vám poslouží jednak při instalaci samotné ROM, dále ale také slouží pro kompletní zálohování telefonu a za sebe musím říci, že se jedná o jeden z nejkvalitnější doplňků pro X10 vůbec. Podrobný postup na instalaci Recovery menu pro Sony Ericsson X10 najdete zde

2. nyní je potřeba stáhnout samotnou ROM ve verzi, která odpovídá vašemu současnému firmwaru
- ROM pro firmware ve verzi 2.0.A.0.504 můžete stahovat zde
- ROM pro firmware ve verzi 2.0.2.A.0.24 můžete stahovat zde
- ROM pro firmware ve verzi 2.1.A.0.435 můžete stahovat zde

3. stažený soubor přejmenujte na update.zip a zkopírujte na paměťovou kartu vašeho telefonu

4. vypněte telefon, spusťte Recovery menu (po startu telefonu a zobrazení loga Sony Ericsson opakovaně stiskněte klávesu zpět) a zvolte možnost install update.zip from SD Card. Potvrďte a po dokončení restartujte telefon

Závěr - pevně věřím, že se vám nová ROM bude líbit a budete s ní spokojeni. První dvě verze zaznamenaly solidní úspěch a poslední verze byla před uvolněním velmi dlouho a aktivně testována, ve všech třech variantách se jedná o dobře funkční celek. Cílem nebylo vytvořit nejlepší ROM ze všech, ale spíše udělat ROM, která by se líbila a která pro někoho může být dostatečně kvalitním základem pro další úpravy, ať již grafické nebo třeba systémové. Právě to také bylo důvodem, proč kromě klávesnice a nového Launcheru Pro nenajdete v ROM žádné další doinstalované aplikace. Každý si totiž může stáhnout to, co sám uzná za vhodné a nemusí mu místo v paměti zabírat něco, co nikdy nepoužije. Pravděpodobně se jedná o poslední ROM pro Sony Ericsson XPERIA X10, kterou jsem udělal, nyní zkusíme zaměřit svou pozornost ještě na model X10 Mini Pro, pro který jsem zatím nic nevytvořil, ale který by si podobnou úpravu také jistě zasloužil. Již brzy ale vládu nad portfoliem převezme nová vlajková loď a s ní také ostatní nové komunikátory Sony Ericsson, které byly v minulých dvou měsících představeny a které už se chystají na trh. Moc se na ně těším.

O této nové ROM ve všech variacích můžete diskutovat v tomto tématu
Komentáře
Příspěvky vyjadřují názory uživatelů a nejsou nijak redigovány.
Vyhrazujeme si však právo příspěvky odstraňovat.

Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář.
Prosím přihlašte se nebo se zaregistrujte.

 
< Předch.   Další >