" />

Forum

PersonalPaint | Tisk |  Email
Sdílení:
Linkuj.cz!
Jaggni to!
pošli na vybrali.sme.sk
Facebook
Martin Simon   
Sobota, 25. březen 2006
Jednoduchý grafický program pro Pxx0. 
 
Nástroje
Aplikace PersonalPaint mnoho nástroju nenabídne. Základním je samozrejme stetec, u kterého navíc muzete nastavit sytost tahu, velikost a také jeho tvar. Dalsími nástroji jsou cára, obdélník (plný ci nevyplnený) a elipsa. Dále je k dispozici výber barvy prímo z obrázku. Obdélníkový výber bohuzel nemá moznost pohybovat s oznacenou cástí obrázku. Slouzí tedy jen k oznacení cástí, které chcete zvlást filtrovat nebo k oríznutí. Je velká skoda, ze chybí moznost prechodu barev.
 
 

Moznosti
Na spodní liste jsou standardne navoleny ctyri barvy, které zarucují rychlou a jednoduchou manipulaci. Aplikace vsak nenabízí pouze 4 barevné odstíny, kazdý z nich muzete libovolne menit. Velmi nedomyslená je moznost vracení kroku. Zatímco jiné grafické programy automaticky kroky zaznamenávají a není problém se vracet az o nekolik kroku za sebou, PersonalPaint zde témer neposlouzí. Pamet je urcena k zaznamenání jen jednoho tahu, navíc musíte vzdy po spustení tuto moznost zaskrtnout v poli horní nabídky. Podporován je az 200% zoom nebo 50% oddálení obrazu. Nechybí samozrejme moznost otácení o 90 stupnu.
 

Filtry
Filtru by také mohlo být urcite více. Nechybí filtry pro odbarvování ci prevrácení barev do negativu. Dále je k dispozici rozostrení nebo mozaika. K úprave fotografií se jiste bude hodit moznost regulace jasu a kontrastu. Navíc muzete také upravovat barevné odstíny obrazu. Co se filtru týce, tohle je asi vse, co mohou nabídnout.
 


Záver
Výbava PersonalPaintu je velmi chudá. Ani provádení operací není zvládáno prílis svizne. Pri pouzívání stetce muzete pohybovat stylusem po displeji rychle, jakmile vase „cmárání“ presáhne moc velkou rychlost, nastanou problémy s vykreslováním. Tahy budou v nejakých místech prerusené a také plynulost cáry bude narusena. Ve srovnání s PocketPainterem je na tom o dost hure, na druhou stranu vse vyrovnává o polovinu nizsí cena. Vystacíte-li si tedy s grafickým programem obsahujícím jen základní funkce, je pro vás PersonalPaint jasnou volbou.

Platforma: Symbian
Download
 

Komentáře
Příspěvky vyjadřují názory uživatelů a nejsou nijak redigovány.
Vyhrazujeme si však právo příspěvky odstraňovat.

Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář.
Prosím přihlašte se nebo se zaregistrujte.

 
< Předch.   Další >