" />
Překrytování stříbrné XPERIE na černou | Tisk |  Email
Sdílení:
Linkuj.cz!
Jaggni to!
pošli na vybrali.sme.sk
Facebook
Martin Chroust, Michal Runták   
Pondělí, 24. srpen 2009
Další prasklina mě přinutila vyměnit kryty, přišly poštou a práce proběhla v domácích podmínkách, chcete vidět jak vypadá XPERIE zevnitř?

Když jsem si objednával jednu z prvních XPERIí, tak říkajíc jsem musel vystát frontu na stříbrnou verzi. Černé byl nadbytek, zatímco stříbrná chyběla. Když konečně dorazila, byl jsem nadšený, po několika týdnech jsem však zjistil, že to v mém případě nebyl dobrý výběr kusu, protože mi v místě uchycení stylusu praskl kryt. To samé se stalo i po záruční opravě v autorizovaném servise a od té doby mi začala v hlavě hlodat myšlenka o překrytování do černé verze, o které se mluvilo jako o variantě, méně náchylné na popraskání. Na jednom českém aukčním serveru jsem ještě ten samý den úplně náhodou narazil na úplnou sadu černých krytů, takže jsem neváhal a domácí práce mohla začít.

P8170770.JPG P8170767.JPG P8170778.JPG P8170806.JPG P8170783.JPG    

Jako inspirace nám posloužila videa s demontáží XPERIE, která jsme vám již na SEMani ukazovali. Na nich to vypadá jednoduše, záhy jsme však zjistili, že to bude o něco složitější, než to vypadá. Jako pracovní nástroje jsme použili trsátko a šroubovák, jako první jsme odmontovali zadní plastový kryt, který obepíná reproduktor a spoušť pro fotoaparát. První hrubší sílu jsme museli použít již při odstranění reproduktoru z dosahu základní desky. Rozdělávání krytů přístroje opravdu není jednoduché, zvláště, když se dostanete do situací, kde je třeba prohnout křehké plasty, vyloupnout zobáčky držící kryt, tam kde je, nebo použít hrubší sílu. Celé to je dokonalá skládačka, u které jde vidět, že si na ní dal výrobce záležet. Přístroj drží pohromadě celkem 7 šroubků, z nichž nejmenší můžete vidět na jedné z přiložených fotografiích. Celá operace, tedy rozebrání stříbrné verze a nasazení černých krytů, nám trvalo okolo jedné hodiny, nejvíce jsme zápasili s přelepem kabelu od displejem, ze kterého se nechtěla pustit superpevná lepicí páska. Nakonec se vše povedlo a XPERIA v černé barvě mi teď leží na stole. Netvrdím, že je lepší nebo horší než stříbrná verze, při bližším porovnání jsem na vlastní oči zjistil, jak moc se liší zadní strana u obou variant (černá je pogumovaná, u stříbrné je jen plast).

P8170781.JPG P8170787.JPG P8170791.JPG P8170795.JPG P8170804.JPG
 
Chtěl bych ještě připomenout, že vlastním zásahem do přístroje přicházíte o záruku, proto bych vám takovéto domácí opravy v žádném případě nedoporučoval. V lepším případě přijdete o záruku, v tom horším můžete po doteku se základní deskou nebo komponenty a vlivem statické elektřiny poškodit či zničit přístroj. V případě potíží s kryty je tedy lepší zaslat telefon do autorizovaného servisu.


Komentáře
Příspěvky vyjadřují názory uživatelů a nejsou nijak redigovány.
Vyhrazujeme si však právo příspěvky odstraňovat.
Autor: mike-biker Datum: 2009-08-24 12:07:43
Já jsem zase opačně překrytoval černou! Použil jsem tedy jen stříbrný horní rámeček a kryt baterie, ale vypadá to velice luxusně! 8)
Autor: jacktalking Datum: 2009-08-24 11:31:39
A dotaz, pánové - k čemu vám bude že znáte IMEI? K ničemu ;) A kdo si to koupil případně kde také nezjistíte ;)
Autor: MartinChroust Datum: 2009-08-24 09:02:58
A všechny jdou parádně přečíst...
. Autor: DavesMan Datum: 2009-08-24 08:43:29
"Vyčernit" si IMEI a sériové číslo je fajn nápad, ale je to úplně k ničemu, když tam jsou nezamaskované čárové kódy...

Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář.
Prosím přihlašte se nebo se zaregistrujte.

 
< Předch.   Další >