" />

Forum

Prídavný blesk MPF10 | Tisk |  Email
Sdílení:
Linkuj.cz!
Jaggni to!
pošli na vybrali.sme.sk
Facebook
Martin Kotátko, Martin Vagner   
Čtvrtek, 29. červenec 2004
Urcite si pamatujete den kdy byla predstavena T610. Spolu s ní byly uvedeny i tri druhy príslusenství.Jedno z nich byl prídavný blesk MPF10.Kdo vlastní nekterý Sony Ericsson s integrovaným digitálním fotoaparátem ví, jak se spatne fotí za sera. V tu chvíli at je treba sebelépe videt, at máte sebelepsí momentku, jsou fotky tmavé a je na nich takový ,,sum". Cástecne to resí nocní rezim, fotky uz sice jsou svetlé, ale sum zustal. Tyto situace jsou resitelné práve tímto kusem príslusenství.

Blesk je krabicka siroká 3,4cm, vysoká 2,2cm a dlouhá 1,9cm. V ruce skoro nic nevází, odhaduji tak 20 gramu.


Zkouseli jsme MPF10 na T630, T610 a P800. Na balení bylo napsáno ze je MPF 10 kompatibilní s T610 a jeho variacemi jiných státu. Testovaná byla verze R2A. První verze, která se objevila s T610 mela jen jednu vysoce svítivou led diodu. R2A jich má hned 6. Jsou uspodárádány jakoby do písmene H. Uz jedna dioda vyvine porádné svetlo, a te? si jich predstavte 6.


Ve svítivosti se to moc nevyrovná obycejnému blesku, je co dohánet. kazdopádne, pokud jste treba v byte, a máte obycejné zárovkové svetlo, tak si bez blesku ani neskrtnete, ale s bleskem je to jako normálne tak do asi jednoho metru. Pokud je sero, tak je fotka normální pokud je focený predmet maximálne do pul metru, a v úplné tme je to tak 20 cm. Potom zacne fotka sumet a tmavnout. Ale pozor, stací jen aktivovat nocní rezim, a tím si vzdálenosti prodlouzíte o cca 30 - 40cm.


Na blesku je na boku tlacítko, hodne podobné spousti fotoaparátu u T610, ale je zde prikreslená záre blesku. Po pripojení MPF10 se na obrazovce po chvilce objeví cedulka s nápisem Phone Flash MPF10. Poté muzete stisknout ono tlacítko na blesku, a tím blesk na chvilku rozsvítíte, a spustíte rezim fotoaparátu. V rezimu fotoaparátu toto tlacítko stisknete, blesk se znovu na pár vterin rozsvítí, telefon porídí snímek, a blesk zhasne. Pokud blesk kdykoli po pripojení stisknete 2x rychle za sebou, rozsvítí se a bude stále svítit, dokud tlacítko znovu 2x nestisknete. Dá se tedy pouzít jako svítilna.


V menu príslusenství je nabídka Phone Flash, pod ní je nabídka Extras pod kterou se skrývají tri funkce. 1. je Constant light, stálé svícení, 2. je Stroboscope, stálé rychlé blikání a 3. je SOS, blesk zacne vyblikávat SOS Morseovou abecedou. Pokud nekterou z funkcí potvrzením aktivujete, objeví se hláska Press any key to turn off, coz znamená Pro vypnutí stiskni libovolné tlacítko.


V balení tohoto príslusenství najdete i velmi praktickou cernou krabicku na cesty. Jde o kozený oválek , který jej obepínám zipem. Myslím, ze jde o velmi zajímavou brasnicku proti poskození....


Myslím ze blesk je zajímavá pomucka pro ty, kterí rádi a casto fotí. Pokud vsak budeme odhadovat cenu, tak asi narazíme. Myslím, ze cena tesne pod 1000 korun (nabízí napríklad www.mobilhouse.cz) je pomerne dost vysoká.

Za zapujcení príslusenství dekujeme panu Soukupovi a internetovému obchodu Mobilhouse.cz

Komentáře
Příspěvky vyjadřují názory uživatelů a nejsou nijak redigovány.
Vyhrazujeme si však právo příspěvky odstraňovat.
. Autor: Anonym Datum: 2006-02-07 15:24:42
http://www.i-obchod.cz/product.asp?productid=2837
. Autor: Anonym Datum: 2006-02-07 15:24:39
http://www.i-obchod.cz/product.asp?productid=2837

Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář.
Prosím přihlašte se nebo se zaregistrujte.

 
< Předch.   Další >