" />

Vážení čtenáři SEMania.cz, web byl po osmi letech provozu zakonzervován a již nebudou přidávány nové články. Nicméně web bude nadále funkční a můžete tak stále čerpat z obsáhle databáze informací o produktech Sony Ericsson.

Jak jistě víte, nové telefony jsou nově na trh uváděny pouze pod značkou Sony, proto došlo k rozhodnutí na tomto webu dále nepokračovat.

Děkujeme všem čtenářům, kteří nás četli a také všem autorům, kteří pro vás psali.

Část redaktorů pokračuje ve své tvorbě a s jejich články se můžete setkávat na webech Xperia.cz, SonyMania.cz, SmartMania.cz, MobilMania.cz a dalších.

 Vaše SEMania.cz

 

Bleskovky (tip na bleskovku)
Na úplný závěr roku zde máme jednu příjemnou zprávu - do nabídky našich operátorů se od ledna dostane další komunikátor řady XPERIA. Konkrétně se jedná o model XPERIA Ray, který od začátku příštího roku najdete v nabídce operátora O2. Doufám, že postupný návrat telefonů Sony Ericsson (a do budoucna již jen Sony) bude pokračovat i příští rok. Kvalitou na to tyto přístroje rozhodně mají.
Podle očekávání ještě do konce roku uvolnil FXP (FreeXperiaTeam) nový Android ICS pro Sony Ericsson XPERIA Arc. Nová ROM prozatím ještě není ve finálním stavu a nehodí se pro běžné použití, brzy by ale měla být plně funkční a schopná nasazení. Jindy bychom možná po této zprávě jásali a slavili. Tentokrát je ale uvolnění testovací verze velmi tiché - Sony Ericsson vzal FXP vítr z plachet, sám oficiálně uvolnil testovací ROM pro trojici komunikátorů XPERIA a po několika dnech usilovné práci komunity jsou již tyto ROM vhodné na běžné použití.
Včera byl po trochu delší odmlce certifikován další necustomizovaný firmware pro komunikátory Sony Ericsson letošního roku. Jsem rád, že Sony Ericsson pouze nevyčkává na příchod ICS a i do té doby se snaží svým zákazníkům poskytnout maximální možnou podporu. Sám jsem zvědav, jestli se bude jednat o další vylepšení stávajícího Androidu 2.3.4 (označení by tomu napovídalo) nebo výrobce posune své telefony ještě o stupínek výše na Android 2.3.5, což ale nepovažuji za moc reálné.
Galerie
První pohled klame - fotogalerie černé varianty Sony Ericssonu Yendo | Tisk |  Email
Sdílení:
Linkuj.cz!
Jaggni to!
pošli na vybrali.sme.sk
Facebook
Jozef Cmar   
Sobota, 5. březen 2011
Sony Ericsson Yendo se téměř po roce od svého představení konečně dostal na náš trh. Jestli je to dobře nebo ne nechám na vás, stejně tak zhodnocení samotného telefonu si nechám až do recenze. Dnes si telefon pořádně prohlédneme na fotografiích a provedeme také krátké srovnání se Sony Ericssonem XPERIA X10 Mini. Ač se jedná o velmi odlišné telefony, vzhled je dost podobný a díky současné ceně si telefon nejsou zase tak vzdálené, jak by se mohlo zdát. Pojďme si Yendo prohlédnout.
1~143.JPG 2~136.JPG 17~96.JPG 14~109.JPG


Právě povedený vzhled a nízká cena jsou hlavními trumfy nového modelu Yendo, v ostatních parametrech totiž telefon dvakrát nezáří. Kromě těchto dvou vlastností se Yendo může spolehnout už jen na logo Walkman a také na dvojici standardních konektorů, které se nachází na horní části telefonu respektive (v případě microUSB konektoru) v horní části levého boku. Vzhled telefonu je velmi jednoduché a osobně se mi přístroj líbí, vše je velmi decentní a uhlazené. Konstrukce je dostatečně pevná a na první pohled na sobě telefon nedává znát, že patří do nejnižší cenové kategorie. Větší část přední strany zabírá dotykový displej, pod kterým se nachází hlavní funkční tlačítko, které jsem si ale zatím příliš neoblíbil. Na pravém boku se nachází dvojice tlačítek sloužící pro regulaci hlasitosti (či spíše jedno dvojtlačítko), na horní straně se kromě standardního konektoru 3,5 mm jack potkáte ještě se zapínacím (respektive zamykacím) tlačítkem. Zadní strana je velmi jednoduchá a matná, o to více se mi ale její provedení líbí. Výrobce neexperimentoval a vytvořil zkrátka jednoduchý telefon. Jak si ale ukážeme v dalších dnech, co se týká ovládacího prostředí a funkční stránky, není vše zdaleka tak povedené, jako právě vzhled. Ten ostatně dnes můžete posoudit sami z přiložených fotografií.

Sony Ericsson Yendo v černé barvě můžete zakoupit na oficiálním e-shopu Sony Ericsson

5~137.JPG 4~139.JPG 7~130.JPG 8~129.JPG
9~126.JPG 6~129.JPG 3~139.JPG 2~136.JPG
10~128.JPG 11~121.JPG 12~114.JPG 13~111.JPG
14~109.JPG 15~109.JPG 16~104.JPG 17~96.JPG
18~93.JPG 19~90.JPG 1~143.JPG 20~94.JPG

Komentáře
Příspěvky vyjadřují názory uživatelů a nejsou nijak redigovány.
Vyhrazujeme si však právo příspěvky odstraňovat.
Autor: Skrblík Datum: 2011-03-06 12:31:26
Obluda: pokaď chceš mobil nedotykový s alfanumerickou klávesnicí, tak jedině A200. nedotykový symbian už mi příjde zbytečně komplikovaný, ale pořád celkem fajne. 
kámoš měl vivaz a přešel na právě taky Nokii X8. a mám pocit, že je spokojený, taky mi příjde moc fajn narozdíl od vivaze, který jsem málem několikrát vzteky rozšlapal :D teď má na nějakou dobu vedle ní ještě Xperii X10 a řiká, že andoid je pro fajnšmekry ale na rychlý a jednoduchý používání se moc nehodí (i když samo záleží na grafický nástavbě). a celkově - máme doma Samsung Wave a povim ti - příjde mi mnohem lepší než android, je jednoduchý a rychlý, jen nejsou aplikačky :)
Autor: obluda zelená Datum: 2011-03-06 10:50:40
Skrblík: S názorem na A200 souhlasím. Byla to parádní platforma a místo toho, aby využili dakší potenciál pro zlepšení, tak ji trochu oškubali. I tak je to stále jedna z nejlepších hloupých platforem, ale už to bohužel není ono. A nemyslím, že se to už někdy vůbec zlepší. Budeme spíš rádi, jestli vůbec ještě bude. 
 
Co se týká mého mobilu, mám teď Nokii N8, líbila se mi už od představení, hlavně díky foťáku s xenonem. A SE teď nic ani nemá. Vivaz má oproti ní jedinou výhodu, kontinuální AF. A vůbec, jak už Jožka zmiňoval v článku, momentálně SE nic schopného v portofoliu nemá.
Autor: Skrblík Datum: 2011-03-05 19:20:38
no povím ti to asi takhle: pokud si budu kupovat další hloupý mobil, tak nejdřív za rok a půl, a pokud SE ještě b tu chvíli bude něco takovýho nabízet, šáhnu po tom, neboť ten kdo A100 a A200 vymyslel byl génius. hovada jsou jen ti co mají na starost ladění softwaru a marketing, neboť A200 kleštit je to nejhorší co mohli udělat. ale stejně bych si A200 znovu koupil... 
zato android bych si koupil spíše někde jinde, SEčku v androidech (zatím) absolutně nevěřím, ale neříkám že by se to nemohlo změnit. on by se ale výrobce musel zkusit trochu otevřít novým nápadům a zákazníkům. 
a toto Yendo budu raději jen s úsměvem přehlížet a budu doufat, že někomu v SE jen pořádně hráblo a že už je dávno vyhozený :o)
Autor: Joza Datum: 2011-03-05 15:47:30
Sony Ericsson neskončí, pro Sony je to až moc veliký kšeft a mobilní telefony (spolu s tablety) mají stále solidní potenciál... Na stranu druhou nám to portfolio stále chudne...
Autor: Skrblík Datum: 2011-03-05 15:32:56
tento telefon tu měl být před dvěma lety, společně se záplavou Starů a Cookieček. Dnes, je za ty peníze docela drahý, neboť nová generace Starů má mít i wifi a snad i GPS, lepší a větší displej.. a co má tohle? ho**o 
tenhle výrobce letos končí. měl jsem ho rád, ale po tom co mi předvedl s FW u C902 a s kompletním osekáním u Elma u mě skončil a z mého subjektivního pohledu mu onen krach přeju, protože tohle nemá dlouhodobou budoucnost. ;)

Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář.
Prosím přihlašte se nebo se zaregistrujte.

 
< Předch.   Další >