" />
Recenze Sony Ericssonu Hazel - připlatíte si za vysouvání? | Tisk |  Email
Sdílení:
Linkuj.cz!
Jaggni to!
pošli na vybrali.sme.sk
Facebook
Jozef Cmar   
Středa, 16. červen 2010
Sony Ericsson Hazel je vysouvacím bratříčkem modelu Elm, který se jen před několika týdny objevil na našem trhu a zatím sklízí veliké úspěchy. Není se čemu divit, Elm nabízí výborný vzhled a širokou paletu funkcí za rozumnou cenu. Novější Hazel zachovává všechny kladné vlastnosti modelu Elm, jako bonus ale nabízí kvalitní (a především atraktivní) vysouvací konstrukci, která vás přijde na pár stokorun navíc. Portfolio se tím pěkně rozšířilo, Sony Ericsson Hazel patří k nejlepším telefonům v poměru cena versus výkon.
16~86.JPG 21~73.JPG 27~62.JPG 32~49.JPG


Hned na úvod se musím omluvit za screenshoty v této recenzi, jelikož je totiž uživatelské prostředí (a z větší části i schémata) u modelu Hazel stejné, jako u před dvě týdny recenzovaného modelu Elm, dovolil jsem si použít stejné screeny. Samozřejmě by nebyl problém nastavit jiné schémátka a nascreenovat to kompletně znovu, nevidím v tom ale žádný veliký užitek jak pro vás čtenáře, tak ani pro sebe (screenovat umím a učit se to myslím nepotřebuji :)). Tolik ale jediná omluva této recenze, nyní se už bez dlouhých řečí zaměříme na samotný telefon a jeho ovládací prostředí. Také v tomto směru bych sice mohl kopírovat recenzi Sony Ericssonu Elm, vynasnažím se ale vše napsat jinými slovy než prvně, na recenzi Elmu se tedy dále odvolávat nebudu. Nejprve se podíváme na tělo telefonu. To má v zavřeném stavu rozměry 102,5 x 49,5 x 16 milimetrů, což jsou stále velmi příjemné rozměry, ve srovnání s modelem Elm ale působí Hazel celkem masivním dojmem, který se nezměnil ani po několika týdnech našeho společného soužití.

16~86.JPG 17~78.JPG 21~73.JPG 22~67.JPG
27~62.JPG 28~58.JPG 32~49.JPG 33~46.JPG

Než rozměry mě ale mrzí hmotnost, která je celých 120 gramů a to už není na hloupý (i když skvěle vybavený) telefon málo. Pokud uvážím, že mm v současnosti na stole také X10 Mini Pro s vysouvací QWERTY, tak je těch 120 gramů u normálního telefonu zkrátka a dobře moc. Uznávám, že vysouvací konstrukce (obzvláště, když je kvalitní, což u modelu Hazel je) si nějakou hmotnost pro sebe určitě vezme, ale třicet gramů navíc je pro mě moc. Přední straně dominuje rozměrný displej s rozlišením 240  x 320 pixelů, který je schopný zobrazit až 16 milionů barev na úhlopříčce 2,6 palce. U barev se na chvíli zastavím, dosud jsem nikdy neřešil počty barev, u Hazelu jsem ale při přímém srovnání s modelem Elm více barev poznal okamžitě. Barvy jsou mnohem sytější a výraznější, černá je skutečně černou a na displej je radost se dívat, v tomto směru výrobce moc chválím. V budoucnu bych už ale zapracoval i na vyšším rozlišení, přeci jen 240 x 320 pixelů už tady pár let máme a pravděpodobně by to chtělo se opět posunout kousek dál. Samozřejmě si jsem vědom, že vše je už dlouhodobě vyladěné právě pro toto rozlišení a také že je díky němu na telefon k dispozici spousta Java aplikací a také mnoho her, i tak by ale vyšší rozlišení alespoň u vybraných modelů stálo za zvážení.

29~49.JPG 2~107.JPG 30~47.JPG 31~51.JPG
34~39.JPG 3~110.JPG 4~107.JPG 5~109.JPG
6~100.JPG 7~103.JPG 9~101.JPG 15~90.JPG

Pod displejem se nachází stále stejná sestava ovládacích tlačítek, která nás prováží už od prvních modelů na platformě A200. To ale nemyslím nijak kriticky, ani si na to nestěžuji, nevidím žádný důvod proč měnit něco, co naprosto bez problémů funguje.Ocenil bych ale, kdybych dvojici kontextových tlačítek pod displejem mohl přiřadit právě ty funkce, které sám nejčastěji používám a nikoliv ty, které napevno zvolil výrobce. Pětisměrné ovládací tlačítko tlačítko je přísně obdélníkové a má skutečně luxusní rozměry, takže práce s ním je velmi pohodlná a rychlá. Všechna tlačítka jsou dostatečně rozměrná, mají jistý stisk a nízký zdvih, s telefonem v zavřeném stavu je zkrátka radost pracovat. Po vysunutí telefonu se objeví alfanumerická klávesnice, která patří k tomu nejlepšímu, co v současnosti naleznete na trhu. Všechna tlačítka jsou dostatečně rozměrná a maximálně pohodlná, asi se docela opakuji, ale tady se myslelo především na uživatele, který telefon bude používat a to je jedině dobře. Vysouvací konstrukce je velmi pevná, nikde nic nevrže a celek jako takový je téměř bez vůle (pokud ale zaberete více zjistíte, že nějaká desetina milimetru tomu stále chybí). Levý bok podobně jako u modelu Elm okupuje konektor Fast-port a stále se opakuje stejná písnička - kompatibilita se starším příslušenstvím je fajn, ale budoucnost patří jednoznačně standardním konektorům.

U takto skvělého telefonu, jako je Sony Ericsson Hazel, se jedná o zbytečnou chybu. Bohužel ale nevidíme do politiky společnosti, takže sám si netroufám odhadnout, jak dlouho tato situace v oblasti hloupých telefonů ještě bude trvat. Jelikož ale současné řešení není dlouhodobě vždy dvakrát spolehlivé, je potřeba i v tomto směru být pružnější. Přeci jen máme rok 2010 a doba si žádá standardní konektory. Může se nám to líbit, nemusí se nám to líbit, ale nic s tím neuděláme a trh si žádá své. Sám v současnosti v redakci vidím, jaké pohodlí přináší standardní konektory, máme zde Vivaz, Vivaz Pro, X10, X10 Mini a dvojici komunikátorů BlackBerry, přičemž všechny telefony nabíjím jedinou nabíječkou a pro spojení s PC používám jediný datový kabel, nemusím nic vytahovat s krabic. Samozřejmě, pokud máte jeden telefon, tak to tolik nebolí, i tak je ale microUSB a 3,5 mm jack řešením, které jediné má perspektivu. Zadní strana je opět mírně prohnutá, díky čemuž se velmi dobře drží a nachází se zde integrovaný digitální fotoaparát a také přisvětlovací dioda, která se dá použít také jako světlo. Konstrukce jako celek je velmi kvalitní, především oceňuji pohodlnou práci s přístrojem. Jediné, co mi moc nejde do hlavy, je podobně jako u modelu Elm provedení spouště fotoaparátu, která za zbytkem ovládacích prvků výrazně zaostává, jakoby toto tlačítko navrhoval někdo jiný, než zbytek telefonu.

18~76.JPG 19~73.JPG 1~113.JPG 20~78.JPG
23~66.JPG 14~90.JPG 13~92.JPG 12~93.JPG
24~65.JPG 25~59.JPG 26~57.JPG 11~98.JPG

Po spuštění telefonu vás i u modelu Hazel přivítá inovovaná úvodní obrazovka, o které jsme psali v samostatném článku zde. Jelikož už jsme se jí myslím věnovali dostatečně, tak jen zopakuji, že se mi nové řešení velmi líbí a vítám jej jako veliký krok kupředu. Škoda jen, že zde toto řešení nebylo třeba před rokem, ale je lepší nyní než nikdy. Trochu mě ale mrzí, že už nyní není možnost použít coby tapetu na displeji Java aplikaci. Inovace jsou sice fajn, ale Sony Ericsson to udělal tím stylem, že něco přidal, ale jinde naopak kousek obral a to mi přijde docela zbytečné. Byly situace, kdy se hodilo mít Java aplikaci coby tapetu. Menu je standardně zobrazené formou mřížky dvanácti ikon, můžete si je ale nechat zobrazit také do kruhu nebo sloupce, případně využít některé z nahraných flash menu, kde už záleží jen na šikovnosti tvůrců, jak si s menu dokáží vyhrát. Pohyb v menu je velmi rychlý při jakémkoliv zobrazení, telefon se obecně při žádné činnosti nezpomaluje a je možno se na něj naprosto spolehnout. Další podnabídky jsou již jen textové a je možné se v nich pohybovat pomocí číselných zkratek. Asi nikdo si nepamatuje všechny možné zkratka, některé je ale vhodné si zapamatovat, můžete se díky nim velmi rychle dostat k nejoblíbenějším funkcím. Ty si můžete zařadit také do menu činností, které se kromě toho stará také o správu aktuálně spuštěných aplikací. U telefonů prodávaných některými operátory (typicky například slovenský Orange) je ale toto menu velmi osekané a jelikož zatím není prolomena ochrana GreenHeart novinek (jmenovitě tedy modelů Elm a Hazel), neexistuje zatím zdarma možnost si do telefonu nahrát  originální firmware respektive jej jakkoliv více upravovat, jak jsou někteří z vás zvyklí z předchozích modelů. Je to docela škoda, přeci jen existují také zákazníci, kteří si rádi s telefonem hrají a zrovna Hazel je na podobné věci po stránce hardwaru a výkonu velmi dobře připravený.



Pokud začnete na úvodní obrazovce mačkat jednotlivé klávesy s čísly, začnou se vám automaticky filtrovat odpovídající kontakty z vašeho telefonního seznamu, které okamžitě můžete vytočit (myšleno zavolat jim, to vytočení v jiném slova smyslu může následovat až dodatečně, pokud budete volat třeba ve dvě hodiny v noci) případně mu napsat SMS zprávu. Vše probíhá automaticky, nemusíte telefonní seznam vůbec otevírat a navíc to funguje pomocí technologie T9, každé tlačítko tedy stačí stisknout pouze jednou. S touto funkcionalitou jako první přišly komunikátory Windows Mobile, na hloupých telefonech Sony Ericsson už ale také pár let funguje a je to velmi chytlavá funkce, podobně jako například možnost zálohovat telefonní seznam na paměťovou kartu. Samotný telefonní seznam je samozřejmě vícepoložkový, ke každému kontaktu můžete přiřadit spoustu doplňujících informací. Kontaktů můžete mít v telefonu až tisícovku, celkový počet údajů u nich pak může dosáhnout až hranice sedmi tisíc. Samozřejmostí je filtrování hovorů, skupiny volajících a další funkce, které zpříjemňují telefonování. Podobně pohodlná práce vás čeká také u SMS zpráv, se kterými si telefon poradí podobně dobře, jako se zprávami multimediálními nebo emaily. Paměť na přijaté zprávy je prakticky neomezená, je tak zbytečné jakékoliv zprávy mazat. Zprávy je navíc možné zobrazit ve formě konverzací, kdy máte všechny zprávy přehledně rozdělené podle jednotlivých kontaktů, přičemž vidíte přijaté i odeslané zprávy a vidíte, jak vaše vzájemná konverzace postupně roste. Samozřejmě vás ale Sony Ericsson toto zobrazení nenutí používat, nicméně mi přijde skutečně mnohem praktičtější, než to, které jsme dříve vídali u většiny telefonů. Dlouhé zprávy telefon automaticky rozdělí a pokud to umožňuje telefon příjemce, spojí se u něj zprávy opět do jedné. Emailový klient je velmi kvalitní, naprosto spokojeni ale budete jen ve chvíli, kdy si vystačíte s kontrolou jediné schránky. Telefon si poradí s automatickým stahování a problémem nejsou ani přílohy, problém ale nastává v okamžiku, kdy chcete využívat více schránek. Mezi těmi je totiž potřeba ručně přepínat a to vůbec není pohodlné. Sony Ericsson Hazel umožňuje většinu schánek automaticky nastavit pro příjem a odesílání pošty, například svou schránku na Seznamu jsem měl nastavenou za pár vteřin, zadal jsem své jméno a heslo a bylo hotovo. Jen ta kontrola více schránek by se hodila.



Organizační funkce se u hloupých telefonů Sony Ericsson v posledních letech příliš neupravovaly, jednou za čas se ale dočkáme větší či menší inovace. ta nechybí ani u dvojice novinek Elm a Hazel a nutno uznat, že konečně přináší něco nového, čímž je již zmíněná inovovaná úvodní obrazovka. Ta tedy nyní konečně pomáhá organizovat váš čas a není potřeba se spoléhat na doinstalovanou aplikaci. Základem organizačních funkcí je samozřejmě kvalitní budík, v podání telefonů Sony Ericsson na platformě A200 se již dlouhou dobu můžeme spolehnout hned na pětici na sobě nezávislých a navzájem plně nastavitelných budíků. Komu nepomůže toto, ten má již smůlu. Budík chválím vždy, chválím jej i tentokrát. Následuje přehledný a jednoduchý správce souborů, který je rozdělený do tří záložek podle toho, kterou paměť chcete mít zobrazenu. Nechybí mu žádná podstatná funkce, na rozdíl od budíků by si ale nějaké inovace určitě zasloužil, práce s ním totiž není vždy nejrychlejší a ani s místem nepracuje zrovna šetrně, plocha displeje by se jistě dala využít i lépe. Dále zde máme jednoduchý úkolovník, k jednotlivým úkolům si můžete nastavit také připomenutí. Ačkoliv to málokdo pocítí, paměť v tomto směru není neomezená a po zadání několika set úkolů dosáhnete na strop. Dále jsou zde jednoduché poznámky (respektive mými vlastními slovy úkoly bez připomenutí), odpočet, stopky a kalkulačka. Pochvalu si zaslouží funkce světlo, která využívá přisvětlovací diodu vedle integrovaného fotoaparátu a kromě standardního svícení umí vysílat také signál SOS. Při organizaci času vám může být nápomocné také spojení s vnějším světem, o které se stará kompletní podpora rychlých dat, prakticky kdekoliv se tak vždy připojíte maximální dostupnou rychlostí a díky integrované Wi-Fi se na mnoha místech můžete připojit i zdarma. Připojení oceníte například při prohlížení internetu, vestavěný prohlížeč je dostatečně propracovaný, samozřejmě si ale můžete stáhnout vlastní, většina z vás pravděpodobně sáhne po bezkonkurenční Opeře Mini 5, která je k dispozici volně ke stažení.



Téměř bez překvapení, tak na mě působí integrovaný digitální fotoaparát. Kvalita snímků je na nadprůměrné úrovni, absolutní špička je ale přeci jen ještě kousek dál. Odbýt fotoaparát touto větou by ale nebylo asi moc oceněno, proto se na něj samozřejmě podíváme podrobněji. Telefon pořizuje snímky v rozlišení až pěti megapixelů, nechybí samozřejmě možnost použít několik nižších rozlišení, které použijete například při posílání fotografií pomocí emailu nebo třeba zprávy MMS. Vyhovují mi dostatečně široké možnosti nastavení jednotlivých parametrů, díky čemuž můžete výslednou kvalitu snímků posunout výrazně kupředu. Hodně ale záleží na tom, jak moc si s telefonem chcete hrát, osobně preferuji téměř výhradně automatický režim i když vím, že si s některými typy scén neporadí dokonale, jak bych rád očekával. docela mě mrzí chybějící čočka, drobnou výhradu mám také ke spoušti fotoaparátu. Ta je sice o notný kus rozměrnější, než u modelu Hazel (kde jsem ji celkem kritizoval), nicméně ani tady není práce s ní zrovna dokonalá a určitě to šlo udělat i lépe. Zvláště, když všechny ostatní prvky jsou skutečně maximálně pohodlné. V samotném nastavení naleznete například efekty, mnohem více ale snímkům prospějete výběrem vhodné scény. Potěší také časovač nebo nastavení bílé barvy. Naopak trochu mimo stojí rámečky, tady by to podle mě možná chtělo nějaký nápad nebo inovaci. Přijde mi, že je tato položka v menu fotoaparátu tak nějak z tradice, přitom určitě by se dalo něco zajímavého vymyslet. Ale toto budiž jen námět pro výrobce do budoucích modelů. Samozřejmostí je také možnost nahrávání videa, ani tady ale nečekejte žádný extrémní kvalitativní posun kupředu. Na video se dá koukat a dá se použít i třeba na YouTube, na HD kvalitu u modelů Vivaz ale samozřejmě tak lehce nedosáhne. Uvidíme, jak kvalitu snímků ovlivní novější software telefonu, třeba pak změním názor.

DSC00001~6.JPG DSC00002~11.JPG DSC00003~11.JPG DSC00004~13.JPG DSC00005~7.JPG
DSC00006~7.JPG DSC00007~11.JPG DSC00009~6.JPG DSC00011~8.JPG DSC00012~5.JPG
DSC00016~6.JPG DSC00017~6.JPG DSC00018~8.JPG DSC00019~12.JPG DSC00020~7.JPG
DSC00021~6.JPG DSC00023~7.JPG DSC00026~9.JPG DSC00027~6.JPG DSC00029~4.JPG
DSC00034~2.JPG DSC00037~3.JPG DSC00038~3.JPG DSC00039~3.JPG DSC00012~5.JPG

Další možnosti zábavy zastupuje například hudební přehrávač. Ten je tradičně na velmi vysoké úrovni, nabídne všechny důležité funkce, na druhou stranu ani on už se poslední roky příliš neupravuje a spíš stagnuje. Za sebe ale sám moc nevím, co nového v tomto směru se dá ještě vymyslet, skladby zkrátka přehrává, třídit je umí a také jednoduchá nastavení pro něj nejsou problémem, za sebe jej tedy jednoznačně chválím. Chválím také rádio, ještě před několika lety jsem byl jeho horlivým zastáncem pro snadné a rychlé získávání zpráv, v poslední době mě ale nadšení pro něj celkem opustilo. V Hazelu je velmi pěkně zpracované, samozřejmě podporuje RDS, bohužel ale také tentokrát funguje pouze s připojenými sluchátky. Můžete si nechat automaticky vyhledat dostupné stanice a ty oblíbené si uložit. Mnohem více tak většina budoucích majitelů využije podporu technologie Java. Díky velmi vysokému výkonu telefonu, rozšířenému rozlišení displeje (možná lépe řečeno častou používanému, aby pod tím někdo nehledal nějaký širokoúhlý formát) a pohodlné klávesnici je totiž telefon jako stvořený pro hraní her. Podobně dobrá podpora zůstává také u aplikací, telefonu nedělají problémy ani obsáhlé slovníky. Nutno ale dodat, že tohle není u telefonů Sony Ericsson žádná novinka, se skvělou podporou technologie Java se u nich setkáváme už několik let a jsem za to jedině rád. V tomto ohledu mohou všichni ostatní výrobci bez výjimky Sony Ericssonu stále pouze závidět. Nechybí ani několik dalších drobných zábavných aplikací, ty ale moc často pravděpodobně využívat nebudete a vzhledem k jejich jednoúčelovému zaměření mě spíše docela mrzí nemožnost jejich odstranění (nutno dodat - zatím).



Sony Ericsson Hazel nepostrádá ani integrovaný GPS modul a protože od doby modelu C702 uběhla již delší doba, rozhodl jsem se na jeho kvality zaměřit pořádně. Detailní srovnání jejich GPS modulů najdete brzy v samostatném článku, v dnešní recenzi se zaměříme pouze na model Hazel. Především je třeba poznamenat, že aplikace pracující s GPS, které vám nabídne v telefonu přímo Sony Ericsson, rozhodně nejsou tím nejlepším možným řešením pro plné využití telefonu. Možnostem použití GPS modulu jsme se na SEManii věnovali hned několikrát, takže vás odkážu jen na následující článek. Pokud holdujete turistice, nelze než doporučit aplikaci TrekBuddy, která je nesrovnatelně kvalitnější, než jakýkoliv jiný podobný produkt na trhu pro telefony bez otevřeného operačního systému. Podobně chválit už bohužel nemohu aplikaci WeTravel, kterou si do telefonu můžete doinstalovat a která se při zavření obou očí (a notné dávce trpělivosti) dá použít jako autonavigace. Na tutéž činnost slouží také v telefonu předinstalovaná zkušební verze aplikace WisePilot, ta má ale několik nevýhod. Funguje totiž pouze online, mapy si stahuje z internetu a navíc je placená. Pokud to s navigací v automobilu myslíte jen trochu vážně, pak ani nehledejte domovské stránky zmíněné aplikace a rovnou si kupte nějakou jednoúčelovou autonavigaci. Pravděpodobně vás to z dlouhodobého hlediska vyjde výrazně levnější a řešení navíc bude nesrovnatelně kvalitnější. Toto ale neplatí pro již zmíněnou navigaci v přírodě, tam Hazel poslouží velmi dobře. Integrovaný modul je o něco lepší, než u předchozích telefonů Sony Ericsson na platformě A200, na druhou stranu stále nedosahuje kvalit modulů, jako nabízí třeba komunikátory Sony Ericsson. Rozdíl je pořád vidět. Pokud máte mobilní internet od svého operátora, můžete pro rychlejší zjištění své polohy použít A-GPS, v opačném případě toto doporučuji zakázat, neb vás při používání GPS může nemile překvapit účet od vašeho operátora.



Hlavní výhody:
- malé rozměry
- kvalitní fotoaparát
- kompletní podpora rychlých dat včetně Wi-Fi
- integrovaný GPS modul
- rozměrný displej podporující 16 milionů barev
- inovovaná úvodní obrazovka
- vysoká rychlost pohybu v menu
- kvalitní a pohodlná klávesnice
- vysoká vnitřní paměť telefonu
- příznivá cena
- atraktivní vzhled

Hlavní nedostatky:
- téměř žádné změny ve srovnání s modelem Elm
-konektor Fast-port není u takto skvělého telefonu tím pravým
- spoušť fotoaparátu by mohla být pohodlnější

Sony Ericssonu se v poslední době daří dávat na trh velmi kvalitní telefony a model Hazel je dalším dokladem. Nenabízí žádnou revoluci, na druhou stranu nabízí na hloupý telefon maximum dostupných funkcí a to vše za dostupnou cenu a ve velmi krásném obalu. Nechybí Wi-Fi ani GPS, také kompletní podpora mobilních dat a kvalitní fotoaparát. Jen těžko se na podobně koncipovaném telefonu hledají chyby, ale jednu zásadní výhradu přeci jen mám. Tou je absence standardních konektorů a spolehnutí se na konektor Fast-port. V oblasti chytrých telefonů už se Sony Ericsson poučil, u těch hloupých se ale stále zuby nehty drží svého a je to bohužel ke škodě uživatele. Spousta liší s Fast-portem nemá problém, jeho kvalita ale není ideální a duo konektorů ve složení  3,5 mm jack a microUSB je tím jediným správným řešením pro rok 2010 (i když připustíme, že v tomto směru už rok 2009 byl tím ideálním na zavedení standardních konektorů). Ale třeba se dočkáme příště, alespoň je stále ještě co zlepšovat (spolu s úvodní obrazovkou). Přes výhradu vůči konektorům je ale Sony Ericsson Hazel krásný a povedený telefon. Já sám jsem se ale zatím stejně nerozhodl, zdali si do redakce pořídit Elm nebo Hazel. Rád bych (z testovacích důvodů) získal pro redakci některý z nových přístrojů, které jsou nyní na trhu, ale Elm i Hazel jsou natolik dobré, že není vůbec snadné mezi nimi vybrat. Pokud tedy mezi oběma telefony zvažujete také vy, vůbec vám to nezávidím. Nakonec rozhodne asi větší displej u Sony Ericssonu Hazel, i když hmotnost naopak jednoznačně ukazuje na Sony Ericsson Elm.

Sony Ericsson Hazel si můžete zakoupit na oficiálním e-shopu Sony Ericsson


Komentáře
Příspěvky vyjadřují názory uživatelů a nejsou nijak redigovány.
Vyhrazujeme si však právo příspěvky odstraňovat.
Autor: dialina Datum: 2010-07-15 09:54:44
máš pravdu, že je trošičku pánsky telefon, ale je naozaj kvalitný produkt... každý sony ericsson je výborný fon 8)
Autor: Indian Datum: 2010-07-12 09:32:25
wow pekné fotky! dizajn sa mi nepáči, ale funkcie sú super! a ešte raz krásne fotky :D
Autor: tibkoo Datum: 2010-07-09 12:05:31
Len pozitívne recenzie som čítal o greenheart serie. Aj ELM aj HAZEL sú vydarené modely...
Autor: romero Datum: 2010-07-09 10:21:49
Skvelý telefón, ale určite nie je vodeodolný :D sony ericsson podľa mňa ešte nevytvoril vodeodolný telefón!
Autor: mironfs Datum: 2010-06-19 19:55:11
ludia by si konecne mali aj pri nakupe fotakov uvedomit rozdiel odolny voci postriekaniu vodou a vodeodolny/vodotesny
Autor: fuly Datum: 2010-06-18 10:31:47
U oznámení příchozí zprávy nepřehraje celou skladbu zadanou v nastavení. Co s tím? poraďte
. Autor: xsarahdi Datum: 2010-06-17 08:07:53
to ja predsa viem...ale keď prichádzali na trh tak boli prezentované ako vode a prachu odolné...a nie nárazu vzdorné....mali by mať IP certifikáciu...napr.IP52 niekde v papieroch...ako napr. samsung B2700 má IP54 certifikát...mne sa to hneď nezdalo,že ako by mohol byť slider vode a prachu odolný ale s tým prišli oni...myslím,že aj na GSMarene je to aj špecifikáciách...
Autor: Joza Datum: 2010-06-17 05:54:42
Dej mi na telefon peníze a udělám ti klidně živý test :).Podobně věci není snadné testovat, navíc (a to hlavně) je to vždy i o štěstí, může ti spadnout neodolný telefon na plocho a nic se mu nestane, odolný může spadnout na roh a displej můžeš odepsat...
. Autor: xsarahdi Datum: 2010-06-16 20:31:52
tak už mi niekto kto ho mal v ruke a testoval vie odpovedať či a aký stupeň odolnosti voči vode a prachu tomu dali???? :? :? :?  
oficiálne boli s Elmom predstavované ako vode a prachu odolné...Ďakujem ... SEMania

Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář.
Prosím přihlašte se nebo se zaregistrujte.

 
< Předch.   Další >