" />
Rok 2009 pomalu končí - přinesl spoustu zklamání, ale také závan naděje | Tisk |  Email
Sdílení:
Linkuj.cz!
Jaggni to!
pošli na vybrali.sme.sk
Facebook
Jozef Cmar   
Čtvrtek, 31. prosinec 2009
Dnes je poslední den roku 2009, což je podle mě optimální doba na rekapitulaci toho, co celý rok přinesl, ať už toho pozitivního a příjemného, či negativního a nepříjemného. Nechci předbíhat, ale troufám si tvrdit, že v roce 2009 se nestal žádný extrémně důležitý moment ať již se jedná o Sony Ericsson či přímo o náš web. Ačkoliv jsem před rokem tvrdil, že rok 2009 rozhodne o budoucnosti společnosti Sony Ericsson, nestalo se tak a rozhodnutí se nám o rok odsouvá.
19~55.JPG 24~51.JPG 11~79.JPG 53~11.JPG 12~57.JPG



Celý dnešní článek bych rád rozdělil na dvě části, v první se budeme bavit o tom, co tento rok přinesl (případně nepřinesl) pro společnost Sony Ericsson a jak to s ní vypadá do budoucna, ve druhé části se pak zaměříme přímo na náš web a situaci kolem něj. Začněme ale hodnocením samotné společnosti.

Hned na úvod je potřeba zmínit, že ačkoliv většina lidí (včetně mě) předpokládala, že rok 2009 bude pro Sony Ericsson rozhodující, nestalo se tak. Společnost v mnoha směrech dál šlapala v zajetých kolejích, občas se ale objevil náznak změny, kterým bylo například představení konceptu Idou (ze kterého se nakonec vyklobalo dnešní Satio) nebo oznámení nových telefonů řady XPERIA, ať již modelu X2 s operačním systémem Windows Mobile 6.5, který je již v současné době na trhu, nebo modelu X10, který v podání Sony Ericssonu premiérově běží na operačním systému Google Android a kterého se dočkáme na konci března příštího roku. Novinky jsou na trhu relativně krátce a jelikož většinu portfolia tvoří dříve představené telefony, je zatím brzy hodnotit, jak se na trhu uvedly.



Z tohoto pohledu se nedá jednoznačně prohlásit, zdali rok 2009 byl rokem úspěšným či nikoliv. Ačkoliv většina lidí doufala, že už během roku 2009 se dočkáme mnoha změn a spousty nových telefonů, drtivá většina novinek se k nám dostala až na podzim, takže výsledky roku 2009 ovlivní minimálně a my budeme trpělivě očekávat rok s hodnotou o jedna vyšší. Pokud bych měl vypíchnout událost, která mě za celý rok zaujala nejvíce, nevěděl bych a právě to asi nejlépe ilustruje situaci kolem Sony Ericssonu. Představuje nové zajímavé telefony, neobjevila se ale žádná novinka, která by zaujala masy lidí a společnosti pomohla z červených čísel. Nejblíže podle mě k tomu má model Yari, pokud se ale bude na trhu probíjet bez jakékoliv mediální podpory, nemá velikou šanci na úspěch.



Také vývoj na našem webu se nesl v podobném duchu a během celého roku se podle mě nestalo nic tak zajímavého, aby to stálo za zmínku v dnešním článku. SEMania pokračuje v nastoupeném trendu z konce roku 2008 a funguje bez nějakých větších změn. Jako úspěch jednoznačně beru fakt, že i přes přetrvávající neuspokojivé výsledky společnosti Sony Ericsson jsme si dokázali udržet vysokou návštěvnost a co se týká telefonů Sony Ericsson, jsme stále jedničkou na českém internetu a tento trend se samozřejmě pokusíme co nejvíce zachovat i v příštím roce. Kromě spousty článků, které na našem webu vychází, může za úspěch SEManie nepochybně také komunita fanoušků sdružená kolem ní a diskuzní fórum, které je velmi oblíbené a na kterém se nachází nepřeberné množství informací. Na fóru se nám povedlo vytvořit stabilní kvarteto moderátorů, kteří se každý den pravidelně starají o bezproblémový a hladký průběh diskuzí na fóru.



Celé trojici moderátorů (tím čtvrtým jsem já a sobě děkovat nebudu) bych chtěl poděkovat za jejich celoroční práci, jmenovitě mám na mysli VaRa (o němž ještě bude řeč), Ganimeda a 3m3. Na fóru mi moc pomáháte a jsem rád, že vás mám kolem sebe. Myslím, že se nám daří průběžně informovat o většině věcí, které se dějí v okolí Sony Ericssonu. Do budoucna bych rád snížil počet bleskovek a šel cestou článků, které mají trvalou hodnotu bez ohledu na to, kdy si je potenciální čtenář přečte. V tomto směru bych rád zmínil článek o úpravách telefonů na platformě A200, který jsem připravoval více než tři měsíce, vynaložené úsilí se mi ale bohatě vrátilo a tento článek se stal nejčtenějším za rok 2009 na SEManii. Mám velkou radost z toho, že se díky němu podařilo do krás tuningu většímu množství lidí než dosud, vždyť právě pro předávání rad a zkušenosti zde web je. V roce 2010 nás pravděpodobně nemine překonání hranice 10 000 000 návštěvníků celého webu, osobně jsem si již před nějakým časem tipnul, že k překonání této hranice dojde na Štědrý den příštího roku, tedy 24.12.2010 a sám jsem moc zvědav, jak se tomuto datu ve skutečnosti přiblížíme.



Na úplný závěr si dovolím poděkovat několika lidem, kteří se pohybují kolem SEManie a kteří ačkoliv nejsou často příliš vidět, pomáhají mi velmi v mé nelehké úloze a troufám si tvrdit, že bez nich by SEMania rozhodně nevypadala tak, jako vypadá v současné době. Předesílám, že jsem moc nepřemýšlel nad tím, v jakém pořadí sem tyto lidi napíšu, snažil jsem se především nikoho nezapomenout. Jmenovitě bych tedy chtěl poděkovat následujícím lidem:
- Martina (SETOS) - která mi zapůjčí jakýkoliv telefon kdykoliv potřebuji a která operativně řeší mé všemožné požadavky, díky moc za ten čas, který se mnou a s telefony pro mě strávíte
- Zdeněk (opět SETOS) - který je pro mě hlavní kontaktní osobou ve společnosti SETOS a který mi ve všem všemožně vychází vstříc i daleko za rámec toho, co bych mohl požadovat
- VaRo (Kladno :)) - ze kterého se už za ty roky na fóru SEManie stal chodící inventář, bez něhož si fórum prakticky nedovedu představit a který mi kromě práce na fóru dovede poradit i ve věcech mimo SEManii
- a mnoho dalších, kteří mi různými drobnostmi ulehčují nelehký šéfredaktorský post na tomto webu. Jmenovat a děkovat každému zvlášť by bylo na dlouho, pokud tedy nepatříte k těm třem lidem, které jsem zmínil o pár řádku výše, pak jednoznačně spadáte do této čtvrté skupiny a mé díky patří i vám. Pěkné Vánoce a úspěšný rok 2010 vám za redakci a tým moderátorů přeje Jozef Cmar (šéfredaktor)



Komentáře
Příspěvky vyjadřují názory uživatelů a nejsou nijak redigovány.
Vyhrazujeme si však právo příspěvky odstraňovat.
. Autor: cornegg Datum: 2010-01-16 19:02:49
toto je veľmi socialistické myslenie - ľudia na vrchu majú úplne najrozhodujúcejší vplyv na budúcnosť firmy, rovnako ako nie je jedno, či krajine vládne Mugabe, Paroubek alebo Churchill, aj keď oni sami "ten chlieb neupečú"! Alebo viď Apple bez Jobbsa a s ním, Renault pred Ghosnom a s ním... nie je to len o marketingu, ale o celom spôsobe fungovania od toho, ako sú experti motivovaní k inovácii až po umiestnenie fabrík.
Autor: Joza Datum: 2009-12-31 13:12:51
Jistě, nový šéf tady je, na druhou stranu sám telefony ani nenavrhne, ani nevymyslí, může se pod ním zlepšit marketing, ale sám prostě lepší telefony vyrábět nebude. I z tohoto důvodu nepovažuji změnu ve vedení za v této chvíli nějak podstatnou...
Autor: Skrblík Datum: 2009-12-31 12:54:34
Jedna věc tu ale byla - nový šéf SE, který (podle mě), nemohl za těch pár měsíců nějakou závažnější změnu provést, ale do budoucna určtě Sonymu pomůže nabrat pořádně dech - nebo já tomu aspoň věřím 8)
Autor: sego Datum: 2009-12-31 11:50:43
Semania 4 EVER :grin :grin

Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář.
Prosím přihlašte se nebo se zaregistrujte.

 
< Předch.   Další >