" />
Sony Ericsson C510: první s hledáčkem na úsměvy (preview) | Tisk |  Email
Sdílení:
Linkuj.cz!
Jaggni to!
pošli na vybrali.sme.sk
Facebook
Martin Chroust   
Sobota, 10. leden 2009
Na veletrhu CES byl představen také Sony Ericsson C510 se zaměřením na fotografování, tahákem může být i nová podoba menu zpráv

Sony Ericsson C510 je čerstvým zástupcem střední třídy modelů Cyber-Shot se zaměřením na fotografování. Jedná se o zařízení s rozměry 107 x 47 x 12,5 a hmotností 92 gramů. V kapse vás tížit nebude a do dlaně padne, i díky tloušťce pouhých 12,5 mm, velmi dobře. Se Sony Ericsson C510 se dovoláte ve všech zemích s podporou pásem GSM 900/1800/1900 MHz, pro data je možno využít GPRS, EDGE i UMTS s nadstavbou HSDPA. Na telefon střední třídy jsou to velmi dobré parametry, uvidíme v jakém světle se přístroj dál ukáže.

 

Pod masivní krytkou, která zabírá zhruba třetinu zadního krytu najdeme snímač 3,2 Mpix fotoaparátu s možností přisvětlení. Tento model jako první u Sony Ericssonu disponuje funkcí Smile Shutter, pokud se tedy na snímané scéně objeví osoba s úsměvem, telefon automaticky fotí, o úsměv tedy v žádném případě nepřijdete. Lze fotit i v režimu Face Detection, kde telefon dokáže zaostřit automticky až na tři tváře najednou. O úpravu fotek se postará PhotoFix, k vyfocenému snímku můžete přidat i jeho souřadnice (k navigaci jsou připraveny Google Maps) nebo jej přímo odeslat na vlastní blog. Klávesy 3,6,8 a # budou v režimu fotoaparátu opět sloužit jako záložky k vybraným nastavením. Vyfocené snímky můžete zaslat k tisku přes aplikaci HP Snapfish, aniž by jste museli fotky přenášet kabelem nebo na paměťové kartě. Paměť čítá 100 MB, o doplňkový úložný prostor se postarají paměťovky M2, v základním balení však karta chybí. Při procházení nabídkami oceníte automatické přetáčení obrazu díky akcelerometru. 

Pořízená videa je možno uploadovat na YouTube, stejně tak je i díky rychlým datům HSDPA umožněno jejich sledování. Novinka se nespecializuje pouze na focení, takže ani hudba ji není cizí. K dispozici bude sekce Média, která bude sdružovat fotky, obrázky, videa i hudbu. Hudební přehrávač souborů MP3 a AAC při přehrávání zobrazí i album interpreta, mezi nastaveními ekvalizéru nechybí ani MegaBass. Poměrně velkou stálicí je TrackID nebo Bluetooth profil A2DP pro bezdrátový poslech hudby. Mimo poslechu vlastních skladeb je zde připraveno FM rádio s RDS. Čidlo pohybu lze však využít i při hraní 3D her, podobně jako u modelů W910i či F305. Pro připojení k počítači lze využít již zmíněný Bluetooth nebo USB s podporou Mass Storage.

 

Ostatní funkce zůstávají příliš nezměněny, snaž až na novou podobu menu zpráv. Ty se nyní budou zobrazovat i s historií zpráv s daným kontaktem včetně vámi odeslaných a přijatých textovek a MMSek.


  • Nová podoba historie SMS zpráv

Ve funkční specifikaci jsou samozřejmostí pokročilé organizační funkce, e-mailový klient či internetový prohlížeč NetFront. Sony Ericsson C510 se na náš trh dostane v březnu tohoto roku,  černou barevnou variantu půjde pořídit za předpokládanou cenu 4690 Kč. V balení však nalezneme pouze manuály, telefon a baterii, paměťovku a handsfree bude nutné dokoupit.


Komentáře
Příspěvky vyjadřují názory uživatelů a nejsou nijak redigovány.
Vyhrazujeme si však právo příspěvky odstraňovat.
. Autor: kopydlno Datum: 2009-01-10 16:40:30
kdyby dali tak je super

Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář.
Prosím přihlašte se nebo se zaregistrujte.

 
< Předch.   Další >