" />
Sony Ericsson Faith - vzdálený nástupce P1i | Tisk |  Email
Sdílení:
Linkuj.cz!
Jaggni to!
pošli na vybrali.sme.sk
Facebook
Martin Chroust   
Středa, 13. leden 2010
Na internetu se objevily zajímavé obrázky a specifikace nového ekologického smartphonu od Sony Ericssonu, koncept XPERIA doznal velmi znatelných změn

Fanoušci Sony Ericssonu hodně dlouho volali po nástupci populárního smartphonu s UIQ 3, Sony Ericssonu P1i. Mnozí z nich jej ještě nyní používají a hledají náhradu, která ve vlastní stáji jednoduše stále není. Na rovinu, neříkám, že jím bude právě dnes odhalený Faith, ale má k němu rozhodně nejblíže.

 

Již na první pohled je patrné, že se Sony Ericsson vydal cestou displeje na šířku s QWERTY klávesnicí pod ním. Designově mi připomíná mi to nejeden model BlackBerry či aktuálně prodávané pracovní smartphony od Nokie. Každopádně v případě se Sony Ericssonu se jedná o ekologické model GreenHeart s 2,4" QVGA dotykovým displejem. Rozhodně je zde ještě místo na zvětšení, je opravdu škoda, že nebylo využito. Na druhou stranu je v zařízení použit operační systém Windows Mobile 6.5 ve své poslední verzi, která nabídne zvětšené prvky pro dotykové ovládání. Co naopak chválím jsou rozměrné ovládací prvky pod displejem, klávesy se sluchátky, klávesa OK a klávesa pro spuštění SlideView nebude problém ovládat i poslepu, mezi nimi se usadil kurzorový kříž. Alespoň podle obrázků vypadá QWERTY klávesnice velmi dobře, jednotlivé klávesky jsou vyboulené a odděleny mezerami, již teď si troufám odhadnout, že se na ní bude dobře psát.

sony-ericsson-faith-06.jpg sony-ericsson-faith-01.jpg sony-ericsson-faith-05.jpg sony-ericsson-faith-03.jpg sony-ericsson-faith-04.jpg 

Zadní části telefonu nabídne 3,2 Mpix fotoaparát s autofocusem, na horní hraně pak nechybí mimo zapínacího tlačítka také 3,5mm konektor jack, stylus je umístěn na pravé straně. Na levém boku najdeme ještě miniUSB nebo microUSB konektor (specifikace nehovoří jasně). A nyní se podívejme, co se ukrývá uvnitř. Podle uniklých snímků bude Faith disponovat chipsetem MSM7227 a tedy 600MHz procesorem, Bluetooth 2.1 a vestavěným aGPS modulem. Natáčení videa je teoreticky možné až v rozlišení WVGA při 30 fps. Interní paměť nabídne kapacitu 113 MB, kterou rozšíříte paměťovými kartami microSD až o 16GB volného místa. Dále nechybí podpora EDGE, UMTS s HSDPA či Wi-Fi, do prodeje by se měl dostat ve dvou barevných variantách - černé a bílé. Podle uniklých informací pracuje Sony Ericsson ještě na smartphonu podobného typu (kódové označení Abelin) avšak s operačním systémem Android. Představení tohoto přístroje se všeobecně očekává na veletrhu MWC v Barceloně, který se uskuteční 15. - 18. února.

sony-ericsson-faith-02.jpg sony-ericsson-faith-08.jpg sony-ericsson-faith-09.jpg sony-ericsson-faith-10.jpg sony-ericsson-faith-11.jpg

Ti, kteří jsou namlsaní z XPERIE X10, tento článek jistě přejdou bez nějakého náznaku nadšení, přesto si myslím, že pokud Sony Ericsson nastaví slušnou cenovou politiku (právě tento model by ji potřeboval jako sůl), mohl by být více úspěšný, než jiné, mnohdy dražší, přístroje. Nechejme se překvapit.


Komentáře
Příspěvky vyjadřují názory uživatelů a nejsou nijak redigovány.
Vyhrazujeme si však právo příspěvky odstraňovat.
Autor: jacktalking Datum: 2010-01-16 19:10:33
Když tyto fotky vidím, přijde mi že jsem to viděl už v několika obměnách na dealextreme.. Palm Treo, Nokia, brandy od MTK, Samsung tam vidím... Nevím proč SE nedává designově stejné telefony co má na JP trhu i na "Západ".
Autor: omebe Datum: 2010-01-14 13:55:36
Přesně, jde o ten typ klávesnice, co měla P1. Chvíli to trvalo, než jsem si zvykl, ale pak jsem na ni nedal dopustit.
Autor: Joza Datum: 2010-01-14 07:51:57
Na jednu stranu vítám, že SE udělá smartphone pro ty, pro které je hlavní klávesnice (kvalitní QWERTY), ale je škoda, že není stejného typu jako u P1i. Taky si mohli trošku pohnout, BlackBerry se u mě ještě neohřálo :)
. Autor: cot Datum: 2010-01-14 02:36:47
Ačkoliv se jedná o designovou lahůdku, která silně přpomíná dílko designéra Ora Ito http://www.gsmarena.com/sagem_my_x_8-pictures-859.php nepředpokládám, že by tato mašinka mohla jakkoliv konkurovat připravovanému HTC Trophy. Trophy totiž Faith v mnohém předčí (rozlišení displeje, či foťák), pak k tomu přičteme vysokou pravděpodobnost, že příde na trh později a že bude dražší a má Eric opět po byznysu :upset :( :cry
Autor: chemer Datum: 2010-01-13 21:35:19
Nový telefon s touto koncepcí? To bych opravdu nečekal. Zajímavé.
Autor: MartinChroust Datum: 2010-01-13 19:32:31
Článek jsem psal já, takže předpokládám, že to bylo mířeno na mě :roll měl by patřit do řady XPERIA, s tím, že to bude navíc ekologický telefon.
Autor: sego Datum: 2010-01-13 18:57:12
Jožko myslím že tento telefon nepatří do řady Xperia ale Greenhart jinak pěknej phone i když P1i je P1i :grin :grin :grin :grin :grin
Autor: omebe Datum: 2010-01-13 13:27:16
HUdasp: no ty jsi mi to vzal z úst! Já bych bral hned P1 s operákem WM a GPS! Ale toto co zase vymýšlí...proč je klávesnice větší než displej? :?
. Autor: HUdasp Datum: 2010-01-13 11:35:45
Že by konečně SE přišlo s něčim novym a neotřelym? Teď nemluvím o Faith, kterej je kopií BB či HTC, ale o Abelin s Androidem, což by byl první Androidí telefon této konstrukce. Chválim. 
 
Mimochodem si myslím, že by spoustě fandům stačila P1i s lepší HW výbavičkou(procesor, GPS) a Androidem. Nic jiného by se měnit nemuselo a byl by tu prodejní trhák.
Autor: trent Datum: 2010-01-13 11:26:39
Že bych konečně našel kandidáta na další telefon? Kdyby zde byla klavesnice přímo jako na P1i, bylo by rozhonuto.
Autor: VaRo Datum: 2010-01-13 09:40:44
Vypadá velice dobře. Konečně někomu v SE cvaklo v hlavě, tak jen abych to nezakřik...

Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář.
Prosím přihlašte se nebo se zaregistrujte.

 
< Předch.   Další >