Forum

Sony Ericsson HBH-PV708 - druhé nenápadné sluchátko (recenze) | Tisk |  Email
Sdílení:
Linkuj.cz!
Jaggni to!
pošli na vybrali.sme.sk
Facebook
Jozef Cmar   
Čtvrtek, 30. červenec 2009
Před několika týdny jste si mohli přečíst recenzi sluchátka HBH-PV708, které je nejlevnějším Bluetooth sluchátkem v současné nabídce Sony Ericssonu a kterému jsem dal přídomek první nenápadné. Dnes tady máme velmi podobný model, který se liší především ve vzhledu, styl a funkce sluchátka jsou ale stejné. A protože ani vzhled není nijak radikální, dostalo toto sluchátko přídomek druhé nenápadné.
48~6.JPG
52~7.JPG 53~6.JPG 55~7.JPG


Označení druhé nenápadné je v případě HBH-PV708 rozhodně na místě. Vyjma jiného čelného panelu se totiž skutečně jedná o totožné sluchátko. Pravděpodobně tedy nepřekvapí, že i s tímto modelem jsem měl celkem problémy při správném usazování na svou hlavu. Jiná sluchátka mi sedí velmi dobře, s dvojicí HBH-PV703 a HBH-PV708 jsem ale měl nepřekonatelný problém. Nakonec sluchátko jakž takž drželo, pocit jistoty jsem ale ani po delší době nezískal.Po funkční stránce je na tom model shodně s HBH-PV703. Nechybí tedy funkce auto-pairing, kterou jsem samozřejmě vyzkoušel a fungovala na jedničku, celý proces párování jsem zvládnul cca během deseti vteřin a hned bylo sluchátko připraveno k použití. Moc mi ale nesedí ovládací tlačítka, především hlavní ovládací tlačíko (to vedle diody signalizující stav sluchátka) mi přijde velmi tuhé a na hlavě se mačká velmi obtížně. Dvojice tlačítek sloužící k regulaci hlasitosti je zase příliš tenká a do pohodlí má rovněž daleko. V tomto směru mohl být výrobce velkorysejší a tlačítka výrazně zvětšit. Také modelu HBH-PV708 bohužel chybí displej, což je podle mě velmi velké mínus. Pohodlí a ovladatelnost sluchátka se tím celkem dost snižuje. Pochvalu nezaslouží ani výdrž baterie, ve srovnání s dražšími modely je sotva poloviční. Abych ale jen nekritizoval - se samotnou kvalitou hovoru jsem neměl žádné problémy a také protistrana mě slyšela jasně a zřetelně. Spojení s telefonem bylo velmi stabilní, nestalo se mi, že by vypadlo.Krátkou recenzi HBH-PV708 máme za sebou. Pokud jste četli také původní recenzi základního modelu PV703, jistě jste postřehli, že mezi oběma sluchátky prakticky nejsou žádné rozdíly. Pokud se ale budeme skutečně hodně snažit, na tři nakonec narazíme. Prvním (a nepříliš závažným) je jiná barva krabice, ve které se sluchátko prodává. Druhým a již o něco výraznějším je provedení čelní strany sluchátka, která je u modelu HBH-PV708 lesklá a jednoznačně povedenější. Posledním je cena - vyšší model stojí o cca 200 korun více než PV703. A to mi za hezčí přední stranu přijde moc peněz. Pokud nejste nároční, vystačíte si i s PV703, v opačném případě naopak investujte více peněz a kupte některé z dražších sluchátek (která budeme v nejbližší době na SEManii recenzovat).

Sony Ericsson HBH-PV708 si můžete zakoupit na X-Store

Na závěr vám přinášíme čtveřici fotografií sluchátek HBH-PV703 a HBH-PV708. Jak je z fotografií vidět, rozdílů mezi sluchátky skutečně není moc a na první pohled vypadají prakticky stejně. Rozdíl je v povrchové úpravě, dražší model HBH-PV708 disponuje podle mě krásnější (lesklou) povrchovou úpravou a vypadá více stylově. Po stránce funkcí si ale nemají co závidět.

60~6.JPG 61~5.JPG 62~7.JPG 63~7.JPG

Komentáře
Příspěvky vyjadřují názory uživatelů a nejsou nijak redigovány.
Vyhrazujeme si však právo příspěvky odstraňovat.
Autor: m600 Datum: 2009-08-01 21:24:47
Bezvýznamné to asi není ale zřejmě záleží na jedinci. Já osobně než bych si sluchátko usadil na ucho bylo by po hovoru...;-)
Autor: Joza Datum: 2009-08-01 10:37:08
Spousta lidí nosí BT sluchátka na šnůrce na krku a na ucho jej dává až v okamžiku příchozího hovoru. Pokud by byl displej, věděli by, kdo volá, to je nevýznamné?
Autor: m600 Datum: 2009-08-01 10:30:33
Samozřejmě, ale... Dokážu si představit displej všude-na dotykovém peru od mojí M600 abych věděl kolikrát ještě ťuknu na displej než se mi zase zlomí hrot, na koženém pouzdře abych věděl kdo volá a zbytečně neopotřebovával suchý zip, ale mít displej na uchu? Stav baterie přece zkontroluju než si ho nasadím a upozornění diodami přece bohatě stačí, ne?
. Autor: miva Datum: 2009-07-30 19:33:42
Zdravím vás, vlastním sluchátko PV705 on je rozdíl mezi nimi stejně minimální a musím říct že je velmi dobré už ho mám cca 2-3 roky je v mrazu a v horku v aute a stále funguje na 100% a navíc oproti konkurencím kreté jsem měl možnost vyzkušet tak je skutečně hasité !
Autor: Joza Datum: 2009-07-30 17:35:59
To že nějakou funkci nepoužíváte ale přece neznamená, že nechybí ani nikomu dalšímu...
. Autor: m600 Datum: 2009-07-30 16:01:56
Nechápu proč uvádíte nepřítomnost displeje na náhlavní soupravě jako velké mínus. Já osobně ji používám při řízení auta a jaksi mi není jásné k čemu by mi ,,plus'' v podobě displeje na uchu byl...

Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář.
Prosím přihlašte se nebo se zaregistrujte.

 
< Předch.   Další >