" />
Sony Ericsson Jalou - nic pro pany (recenze) | Tisk |  Email
Sdileni:
Linkuj.cz!
Jaggni to!
pošli na vybrali.sme.sk
Facebook
Jozef Cmar   
Saturday, 12. December 2009
Stylove mobilni telefony dlouhou dobu vubec nebyly domenou Sony Ericssonu a najit alespon stredne vybaveny telefon, ktery by se mel k svetu, bylo velmi tezke. Pro potencialni uzivatelky mobilnich telefonu pak Sony Ericsson delsi dobu nabizel minimum vyrobku, ktere by mely realnou sanci zaujmout. To se ale nyni meni, na trh se dostava Sony Ericsson Jalou a mi vam dnes prinasime jeho recenzi.
10~81.JPG 18~58.JPG 2~84.JPG 39~30.JPG 35~35.JPG


Hned na uvod musim podotknout, ze puvodne se mi Sony Ericsson Jalou skoro vubec nelibil. Abych byl tedy uplne presny, myslenka prirovnani ke rtence, o ktere jsem cetl v tiskove zprave od Sony Ericssonu (a kterou jsem cet na mobilnim telefonu, tedy bez samotnych fotografii modelu Jalou) me velmi zaujala a predstavoval jsem si, kdo vi jak nebude novinka vypadat. Po shlednuti fotografii jsem se citil zklaman (a trochu az podveden), ze telefon zas tak zajimave nevypada a celkem jsem model Jalou pustil ze zretele az do soucasnosti, kdy jsem si jej vypujcil na recenzi. Hned po vybaleni telefonu jsem musel uznat, ze jsem mu nepravem krivdil. Vypada totiz vyborne a ackoliv moda veckovych telefonu je pravdepodobne definitivne za nami, model Jalou je vzhledove natolik netradicni, ze na tom paradoxne spise vydela, mezi malym mnozstvim veckovych telefonu, ktere jsou v soucasne dobe na nasem trhu, se totiz jedna o povedeny klenot. Z pocatecniho zklamani tak nezustalo nic, vyjma jedne otazky - proc Sony Ericsson velikostne model Jalou prirovnal prave ke rtence? Jak uz totiz zminil nekdo na nasem webu (presneho autora si nepamatuji a timto se mu omlouvam za pouziti jeho myslenky), telefon vypada spise jako muj oblibeny zakusek rakvicka. Ale konec subjektivnich myslenek z doby, kdy jsem telefon v ruce nemel, pojdme se na nej nyni podivat poradne. Zacit nemuzeme jinak, nez velmi povedenym vzhledem.

10~81.JPG 11~77.JPG 13~70.JPG 15~68.JPG 16~64.JPG
18~58.JPG 19~53.JPG 1~87.JPG 20~59.JPG 21~54.JPG
41~29.JPG 43~22.JPG 44~26.JPG 45~22.JPG 46~22.JPG

Ackoliv mi prirovnani ke rtence zpocatku neprislo prilis vystizne (ani co do rozmeru), nakonec jsem se s nim smiril (ono to totiz vubec neni dulezite) a vrhnul se na zkoumani telefonu. Malinky je, to se mu musi nechat, o tom ostatne svedci i rozmery 73 x 45 x 18 milimetru a hmotnost 84 gramu (prave tolik vazi take legendarni T68i, ktery byl mym prvnim Sony Ericssonem). TlousÂťka sice na prvni pohled moc duvery nebudi, neni to ale nic hrozneho, vyrobce si diky ni mohl se vzhledem telefonu dostatecne pohrat a techto moznosti naplno vyuzil. Na predni strane telefonu se nachazi maly monochromaticky displej s rozlisenim 36 x 128 pixelu, ktery umi informovat o nejdulezitejsich vecech. Libi se mi jeho dobra citelnost na slunci a take skvela zakomponovanost do predniho telefonu, kdy pri necinnosti displeje o nem nemate zdani a nijak nenarusuje povedene linie telefonu. Boky telefonu jsou tentokrat o neco malo chudsi, nez jsme u Sony Ericssonu zvykli a najdeme zde jen par tlacitek a k tomu konektor pro pripojeni nabijecky (respektive sluchatek nebo datoveho kabelu) Fast port. Pokud se jeste vratime na predni stranu telefonu, najdeme na ni cocku integrovaneho digitalniho fotoaparatu. Ten bohuzel postrada autofocus, podrobneji se mu ale bud venovat az pozdeji. Velmi jednoducha a decentni je take zadni strana telefonu, kde nechybi logo Sony Ericsson a mrizka hlasiteho reproduktoru, ktere mi vzdalene evokuje logo BlackBerry (ale to je mozna dano tim, ze v posledni dobe se o komunikatory BlackBerry dost zajimam, jevi se mi na praci velmi povedene, ale to odbiham od tematu). Co bych telefonu v tomto smeru vytknul je fakt, ze konektor Fast port neni nijak kryty. U jinych telefonu bych podobnou vec ani nezminoval, tady ale mam pocit, ze by se nejaka krytka hodila. Celkem rozmerny konektor na boku Sony Ericssonu Jalou totiz do celkoveho konceptu telefonu dvakrat neladi. Je to drobnost, ale mozna bych priste na miste vyrobce uvazil i toto reseni.

22~51.JPG 23~51.JPG 24~48.JPG 25~46.JPG 26~41.JPG
27~46.JPG 28~43.JPG 2~84.JPG 30~34.JPG 31~38.JPG
47~20.JPG 48~19.JPG 49~23.JPG 4~84.JPG 50~22.JPG

Jako vzdy jsem byl i u modelu Jalou velmi zvedavy na kvalitu konstrukce a oteviraciho mechanizmu. Sony Ericsson si v tomto smeru na modelu Jalou dal zalezet a konstrukce je precizni, jak se na stylovy telefon patri (a jak by to melo byt u kazdeho modelu bez vyjimek). Po otevreni se muzete pokochat pohledem na kvalitni dvoupalcovy displej s rozlisenim 240 x 320 pixelu, ktery je schopny zobrazit az 262 000 barev. Samozrejme je aktivni a je velmi dobre citelny i na primem slunecnim svetle. Diky relativne male uhlopricce je displej velmi jemny, rozeznat jednotlive body je takrka nemozne. Zajimavosti displeje je, ze stiskem jedineho tlacitka jej muzete promenit v kvalitni zrcatko (coz panove moc neoceni, pro ty ale telefon stejne neni urceny, naopak damam se tato funkce nepochybne bude libit a alespon obcas ji jiste vyuziji). Napad je to zajimavy a vyrobce za nej chvalim. Pod displejem se nachazi ovladaci tlacitka a klavesnice, u ktere me velmi zaujal propracovany vzhled. Tlacitka jsou designove velmi povedena a skutecne se mi moc libi, dobre take ladi do konceptu celeho telefonu. Puvodne jsem mel ale trochu strach, jestli vzhled prilis neustoupil ergonomii, tedy zdali budou tlacitka dostatecne pohodlna.  Obligatni sestava ovladacich tlacitek je v tomto smeru bez problemu, vsechna tlacitka jsou dostatecne rozmerna a maji jisty stisk. To alfanumericka klavesnice je na tom o neco hure, ale ani tady nemohu rici, ze by byla spatna. Klavesy jsou o neco mensi, ovladaji se ale lepe nez jsem cekal a to mam celkem velke ruce. Vse je navic o zvyku, telefon mam par tydnu a zvyknul jsem si velmi rychle. Abych ale neprechvalil - svou soucasnou QWERTY klavesnici z modelu P1i bych za tu z modelu Jalou rozhodne nevymenil. Nad displejem byste marne hledali cocku kamery pro videohovory, ta totiz modelu Jalou chybi (a zrovna u takto koncipovaneho modelu by podle me chybet nemela...). Pod zadnim krytem se nachazi standardni baterie s kapacitou 930 mAh, ktera je schopna telefonu dodavat energii po priblizne tri dny. Nalezneme zde take slot na pameÂťove karty microSD, take model Jalou uz tedy patri k nove generaci telefonu Sony Ericsson, ktere opustily drive pouzivany format Memory Stick Micro.



Pokud jsme hodne chvalili netradicni vzhled telefonu, pak ovladaci prostredi si uz takovou chvalu nezaslouzi. Ne ze by bylo spatne, jen je zkratka uplne stejne (coz ale znamena, ze velmi kvalitni), jako u predchozich modelu. Po spusteni vas privita uvodni obrazovky, kterou si muzete vyzdobit statickou i pohyblivou tapetou (vcetne moznosti pouzit nekterou z mnoha povedenych a kvalitnich flash tapet, ktere muzete najit zde na nasem foru), pripadne si uvodni aplikaci vylepsit o seznam nesplnenych ukolu ci jinou Java aplikaci bezici na pozadi. Tim se dostavame k jedne z velkych vyhod telefonu Sony Ericsson bez otevreneho operacniho systemu, kterou je multitasking, tedy moznost spoustet vice aplikaci soucasne a pomoci menu cinnosti (jehoz screen si muzete prohlednout vyse) mezi nimi take pohodlne a rychle prepinat. Ani pri spusteni vice aplikaci nedojde k nijak citelnemu zpomaleni vaseho telefonu. Menu telefonu je tvoreno mrizkou dvanacti ikon, samozrejme je mozne menu zobrazit take ve forme sloupce nebo kruhu, pripadne vyuzit oblibena (a v pripade modelu Jalou dostanete velmi kvalitni jiz v zakladu) flash menu. Vyber schemat, kterymi lze vzhled menu vyrazne ovlivnit je velmi povedeny a koresponduje se stylovym zamerenim telefonu. Dalsi podnabidky menu jsou jiz jen textove a je mozne se mezi nimi pohybovat pomoci ciselnych zkratek, pro nejpouzivanejsi funkce jednoznacne doporucuji si je zapamatovat, velmi vam praci s telefonem zrychli. Rychlost pohybu v menu je ale sama o sobe velmi vysoka, vsechno je svizne a plynule a tato rychlost navic zustava zachovana i v okamzicich, kdy na pozadi bezi jina aplikace, typicky treba webovy prohlizece nebo ICQ klient.



Zakladem celeho telefonu je samozrejme telefonni seznam a nabidka zprav, oboji je zpracovano na nejvyssi urovni, jak jsme u Sony Ericssonu zvykli. Pokud uz vlastnite nebo jste pouzivali nejaky telefon na platforme A200, muzete nasledujici radky preskocit, pokud se ale se Sony Ericssonem setkavate poprve a model Jalou by mel byt vas prvni Sony Ericsson, doporucuji naopak nasledujici radky peclive procist aÂť vite, co vsechno a v jake kvalite nabizi. Telefonni seznam je vicepolozkovy a velmi kvalitni, ke kazdemu z kontaktu si muzete ulozit nekolik desitek informaci, limitovani jste pouze celkovym poctem polozek, kterych muze byt sedm tisic k celkem maximalne tisicovce kontaktu. Samozrejmosti je moznost vyberu mezi zobrazenim telefonniho seznamu na SIM karte nebo primo v telefonu, v dnesni dobe uz si ale moc nedovedu predstavit, ze by nekdo sva telefonni cisla uchovaval na karte SIM. Doba, kdy SIM karty mely vetsi pameÂťovou kapacitu nez samotne telefony, uz je totiz nenavratne pryc a ackoliv se na trh chysta nova generace SIM karet (kdy SIM karta bude zaroven take kartou pameÂťovou), kontakty v soucasne dobe jednoznacne patri primo do telefonu. Telefonni seznam nabizi spoustu funkci pro ovladani i filtrovani vasich hovoru, nebojim se dokonce tvrdit, ze lepe zpracovane to u telefonu bez otevreneho operacniho systemu nema zadny jiny vyrobce. Opakovat se budu vyzdvihovanim vlastnosti, jako je zaloha telefonniho seznamu na pameÂťovou kartu (s moznosti nasledne obnovy samozrejme) nebo velmi navykove hledani v telefonnim seznamu primo z uvodni obrazovky bez nutnosti vstupovat do samotneho telefonniho seznamu. Pri zadavani se navic vyuziva technologie T9, kazdou klavesu tak staci stisknout pouze jdnou a telefon rychle filtruje patricne zaznamy. Kdo vyzkousi a zvykne si, nebude jiz chtit jinak, obzvlasÂť pokud mate v telefonnim seznamu vetsi mnozstvi kontaktu.



ÂŽadnych zmen nedoznala ani nabidka zprav. Take tentokrat se setkavame s prehlednym editorem, ktery v sobe sdruzuje jak textove, tak i multimedialni zpravy a telefon sam dle vlozeneho obsahu rozpozna, o jakou zpravu se jedna. Nechybi vymozenost roku 2009, tedy moznost zobrazit prichozi a odchozi zpravy ve forme konverzace, klasicteji zamereni uzivatele toto samozrejme mohou vypnout a funkci nemusi pouzivat, osobne ji ale ocenuji, mit pohromade vsechny zpravy, ktere si s kazdym ze svych kontaktu vymenim mi prijde velmi prehledne. Konverzace se da smazat cela, pripadne z ni jdou mazat jen jednotlive zpravy nebo useky zprav. PameÂť na prijate SMSky je prakticky neomezena (realne vyzkouseno vice nez 5000 SMS zprav a telefon tento pocet zvlada bez problemu), mimo pameti telefonu se daji ukladat take na pameÂťovou kartu, doporucuji ale spise prvni uvedenou moznost. Jiz dlouhou dobu je u telefonu Sony Ericsson samozrejmosti kvalitni emailovy klient a vyjimkou v tomto smeru samozrejme neni ani model Jalou. Nastaveni zprav je celkove velmi podrobne, pritom ale maximalne prehledne. Zkuseni uzivatele si mohou mnoho veci nastavit podle sebe, ti mene zkuseni vse nechaji tak, jak to je prednastavene.



Po strance zabavy toho telefon nabizi mnoho. Krome integrovaneho digitalniho fotoaparatu, o kterem se zminim v samostatnem odstavci, nechybi napriklad kvalitni hudebni prehravac, ktery disponuje mnozstvim funkci a prilis nezaostava za tim, ktery v sobe standardne maji telefony rady Walkman. Diky podpore pameÂťovych karet vam microSD vam pak temer nikdy nemusi dojit volne misto a muzete nahravat nove skladby dle libosti. Hudebni prehravac je podporeny FM radiem vybavenym funkci RDS, take tentokrat vsak plati, ze aby doslo ke spusteni radia, je potreba pripojit standardne dodavana stereo sluchatka, ktera vyuzijete take pri jiz zminenem poslechu hudby. Sluchatka jsou celkem kvalitni, pokud ale holdujete kvalitnimu poslechu, doporucim porizeni lepsich sluchatek. Diky vysoke rychlosti telefonu a v soucasne dobe prakticky nejrozsirenejsimu rozliseni displeje je Sony Ericsson Jalou velmi vhodnym telefonem na hry, stejne predpoklady ale nema u klavesnice, ta na caste hrani zrovna stavena neni. Ackoliv jsem si na ni casem zvyknul, hry jsem na modelu Jalou hral minimalne a to prave skz klavesnici. Podpora Java her a aplikaci je ale vynikajici (jak je u Sony Ericssonu zvykem), takze muzete bez obav instalovat jakkoliv velke aplikace, fungovat vam budou.



Zmeny se prakticky nedotkly organizacnich funkci, v tomto smeru si tedy dovolim zkopirovat pasaz popisujici tuto oblast u T715, neboÂť vzhledem k tomu, ze v mnoha recenzich se snazim tytez funkce popisovat pokazde jinak, celkem rychle mi v tomto smeru dochazi invence a chtelo by to nejake zmeny. S temi ale musi prijit nejprve Sony Ericsson a ackoliv organizacni funkce jako celek ma zpracovane vyborne, jiste vyhrady samozrejme mam a je co vylepsovat. V telefonu se nachazi prehledny spravce souboru s dostatkem funkci, ktery je rozdeleny do tri zalozek podle toho, zda vidite soubory z pameti telefonu nebo z pameÂťove karty, pripadne z obou soucasne. V zavesu se nachazi petice budiku, kazdy je mozne velmi detailne nastavit a jejich zpracovani je skutecne perfektni, bez nejmensi vytky. Nechybi ani prehledny kalendar (ktery by si ale vice moznosti zaslouzil), ukolovnik, poznamky, stopky, casovac, kalkulacka nebo pameÂť na kody. Organizacni funkce se v telefonech Sony Ericsson jiz delsi dobu nemeni a je trochu skoda, ze v nich nenachazime prakticky zadne inovace. Ackoliv jsou zpracovane velmi kvalitne, potencialne zajemci o nove telefony potrebuji videt inovace, aby mely duvody kupovat nove telefony. Nechybi ani novy pohotovostni rezim, ktery me vsak velmi zklamal u modelu T715 a jelikoz Sony Ericsson Jalou jej ma reseny totozne (a pravdepodobne se jej dockame i u dalsich telefonu, nemam duvod svuj postoj k nemu menit. Pro vice informaci o novem pohotovostnim rezimu vam doporucuji tento clanek, kde jsem myslim dosti jasne popsal, co se mi na novem reseni libi (jedna jedina vec) a co mi naopak nevyhovuje (takovych veci je vice).




Jak uz jsem zminil pri popisu tela telefonu, Sony Ericssonu Jalou nechybi integrovany digitalni fotoaparat. Ten neni chraneny zadnou krytkou, vzhledem k jeho kvalitam to ale nijak nevadi, naopak jakakoliv krytka by nepochybne narusila ciste linie telefonu, proto jsem za jeji absenci naopak vdecny. Pri psani o fotoaparatu mam v posledni dobe pocit, ze stale pisu to same. Chvili jsem myslel, ze je chyba u me, ale neni. Neda se totiz pokazde jinymi slovy popsat situace, kdy Sony Ericsson do vetsiny svych telefonu sice dava fotoaparaty s dostatecnym rozlisenim (v pripade modelu Jalou se jedna o tri megapixely), ale fotoaparaty uz nevybavuje automatickym ostrenim. Jakakoliv snaha o kvalitni snimky je tak predem odsouzena k nezdaru. Pro posilani emailem nebo pomoci multimedialnich zprav je jejich kvalita dostatecna (tam by se vam kvalitni fotografie stejne nevesla), take na zachyceni napriklad nehody to staci, jakekoliv vaznejsi pouziti ale proste nepripada v uvahu a to ani pres siroke moznosti nastaveni, kterymi telefon disponuje. Ma to svou logiku - muzete nastavit jakykoliv parametr, ale pokud telefon jednou neostri, fotografie zkratka ostre nebudou. Pri foceni krajiny se to jeste da prezit, pri foceni blizkych objektu je ale neostrost zrejma na prvni pohled. Stejne jako u predchoziho styloveho modelu T715 tak i tentokrat zavzpominam na stylovy model T650i, ktery krome kovu a mineralniho skla (coz jsou pro me jednoznacne symboly luxusu a kvalitniho provedeni), disponoval take spickovym fotoaparatem, kteremu nechybel autofocus a ktery se mohl smele merit s nejlepsimi fotoaparaty v mobilnich telefonech sve doby. Je velika skoda, ze stylove telefony s kvalitnimi fotoaparaty stale absentuji. Kvalita videa pak nijak nevybocuje z sedeho prumeru, plati pro ni to same, co pro fotografie. Pro bezne pouziti dostacuje, na natoceni celovecerniho filmu to ale neni...

DSC00002~10.JPG DSC00007~10.JPG DSC00008~7.JPG DSC00014~8.JPG DSC00015~5.JPG
DSC00016~5.JPG DSC00017~5.JPG DSC00018~7.JPG DSC00019~11.JPG DSC00020~6.JPG
DSC00021~5.JPG DSC00022~7.JPG DSC00023~6.JPG DSC00024~4.JPG DSC00025~8.JPG
DSC00026~8.JPG DSC00027~5.JPG DSC00028~3.JPG DSC00029~3.JPG DSC00030~5.JPG
DSC00031~1.JPG DSC00032~1.JPG DSC00033~1.JPG DSC00034~1.JPG DSC00035~2.JPG
DSC00036~4.JPG DSC00037~2.JPG DSC00038~2.JPG DSC00039~2.JPG DSC00040~1.JPG

Pokud jsem byl mirne zklaman z fotoaparatu, kteremu opet chybi autofocus, pak datove funkce me ani nepotesily, ani nezklamaly. Jsou zkratka a dobre presne takove, jake jsem ocekaval. Zaklad tvori osvedcene kvarteto GPRS, EDGE, UMTS a HSDPA, vzdy se tak na cestach pripojite maximalni dostupnou rychlosti. Wi-Fi nema v telefonu tohoto zamereni co delat (tim spis, pokud se podivame na cenu telefonu), proto jeho absenci nepovazuji ani trochu za nedostatek. Potesi naopak Bluetooth, kteremu nechybi ani podpora profilu A2DP, takze si mzete doprat kvalitni bezdratovy poslech hudby. Propojeni na kratsi vzdalenost je mozne realizovat pomoci datoveho kabelu (ktery ovsem v zakladnim baleni nehledejte, musite si jej dokoupit) a diky podpore USB Mass Storage se nemusite obtezovat instalaci jakychkoliv ovladacu, telefon vse nainstaluje a automaticky nastavi za vas a po chvili se pameÂť telefonu i pameÂťova karta objevi v pocitaci jako dalsi disky. Nezmenil se ani internetovy prohlizec, proto se take nezmeni ani moje rada - pokud to s prohlizenim internetu skrze mobilni telefon myslite vazne, doinstalujte si volne stazitelnou Operu Mini, ktera disponuje mnohem vetsi paletou funkci, navic zmensuje objem prenesenych dat a prohlizeni stranek je diky ni vyrazne rychlejsi a pohodlnejsi. Narozdil od vestaveneho prohlizece od Sony Ericssonu se navic stale zlepsuje a sam jsem zvedav, kam az to vyvojari z Opery dotahnout. Uz nyni je ale jejich produkt bezkonkurencne nejlepsim prohlizecem pro telefony bez otevreneho operacniho systemu.

32~36.JPG 33~35.JPG 34~28.JPG 35~35.JPG 36~31.JPG
37~30.JPG 38~31.JPG 39~30.JPG 3~84.JPG 40~32.JPG
52~18.JPG 53~16.JPG 54~18.JPG 55~17.JPG 57~15.JPG

Sony Ericsson Jalou prinasi do portfolia spolecnosti velmi vitane oziveni. Funkce jsou sice spise standardni, vzhled je ale rozhodne velmi netradicni a telefon se proste libi. Ocenuji predevsim vyborne rozmery, telefon se da uschovat temer kamkoliv, platforma A200 k tomu navic pridava dostatek nejdulezitejsich funkci, predevsim kvalitni telefonni seznam, dobrou praci se zpravami vseho druhu a take povedene (a lety proverene) organizacni funkce. Telefon umi i bavit, hlavni je ale skutecne jeho vzhled, ktery se povedl a lidem v mem okoli se pristroj proste libi. S cenou tesne nad hranici ctyr a pul tisice korun by telefon mohl byt u neznejsi poloviny populace velmi oblibeny, uvidime ale, jakou reklamu Sony Ericsson tomuto modelu dopreje. Prave publicita totiz dost mozna rozhodne o uspechu modelu Jalou - zaklad je vyborny, ale dokud se potencialni zakaznici nedozvedi, ze nejaky Sony Ericsson Jalou vubec existuje, bude to mit tento povedeny pristroj na mobilnim trhu velmi tezke.

Sony Ericsson Jalou si muzete zakoupit na oficialnim e-shopu Sony Ericsson

58~16.JPG 59~13.JPG 5~88.JPG 60~15.JPG 61~11.JPG
62~14.JPG 63~14.JPG 65~12.JPG 66~13.JPG 67~13.JPG
68~13.JPG 69~12.JPG 7~82.JPG 8~82.JPG 9~80.JPG

Komentáře
Příspěvky vyjadřují názory uživatelů a nejsou nijak redigovány.
Vyhrazujeme si však právo příspěvky odstraňovat.
. Autor: roman_malackanic Datum: 2009-12-12 22:10:46
Zdravim, 
minuly tyzden som si kupil SE Jalou a k nemu aj sluchadla HPM-82. Po zapojeni sluchadiel sa mobil sprava normalne avsak hned ako zapnem prehravanie hudby alebo videa tak po 3-10 sekundach sa sluchadla vypnu (akoby sa odpojili) a hudba ide z mobilu. Potom ked vypnem hudbu tak sa automaticku handsfree "pripoji". Sluchadla su funkcne a vyskusane na 3 roznych SE. V com moze byt problem? software?
. Autor: obluda zelena Datum: 2009-12-12 21:39:31
To MonikaSh: Jalou ma jednu zenskou funkci - zrcatko. A napr. menstruacni kalendar se da jednoduse doinstalovat pomoci Java aplikace.
Autor: Joza Datum: 2009-12-12 19:42:31
Moje mama ma taky z520i uz dost let a zatim spokojenost, ale pomalu se divame po necem lepsi, dost se ji libi Z610i, ale kdy ji v peknem stavu vzit :)
Autor: MonikaSh Datum: 2009-12-12 19:40:01
A jeste k zenskym telefonum. Kdyz uz ho SE tak inzeruje, mel ho nejakymi zenskymi funkcemi doplnit, nez mu jen sklepat hrany. 
Podobne urcene stroje uz tu byly treba od Samsungu, Sagemu ci jiz vyhynule Xelibri. Umeli pocitat kalorie, znaly zenske dny ci displej slouzil jako zrcatko. Kazdopadne byly hloupe s co nejmin funkcemi. A vubec me to neprekvapuje, kdyz vidim, s cim volaji moje kolegyne v praci a jake funkce jim staci ke stesti.
Autor: MonikaSh Datum: 2009-12-12 19:27:40
Ja nevim, ale hodne bude trpet cocka pri telefonovani. Kdyz tuhle rakvicku otevru a prilozim k uchu, tak ukazovacek automaticky zamiri do mist, kde je zrovna cocka. 
Mela jsem (a jeste mam) vecko od SE Z520, a uz nikdy vice. Po jiste dobe se zacal sam vypinat po "zavreni" displeje. Vyskytla se zrejme vyrobni vada, kdy se spodni cast lehce vychyli a odpoji baterku od kontaktu. Pomohlo jen vypodlozeni baterky. Ale i tak se obcas stane, ze sahnu po mobilu, a displeje jsou cerne.
. Autor: 7654321 Datum: 2009-12-12 16:04:20
mne to pripomina spis pudrenku.jinak doufam, ze vecek bude vic.

Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář.
Prosím přihlašte se nebo se zaregistrujte.

 
< Předch.   Další >