Forum

Sony Ericsson MBW-200 - i dámy se dočkaly (recenze) | Tisk |  Email
Sdílení:
Linkuj.cz!
Jaggni to!
pošli na vybrali.sme.sk
Facebook
Lucie Ševrová   
Čtvrtek, 18. červen 2009
Dlouho dopředu jsem očekávala dámské hodinky SE. Pánský model jsem znala, ale dámský jsem si nedokázala představit. Přemýšlela jsem, jak by se dala spojit dámská elegance a technické vymoženosti hodinek.
28~18.JPG 27~21.JPG 31~15.JPG 37~11.JPG


Když už se mi dostala do rukou na první pohled luxusní bílá krabička ukrývající hodinky, docela jsem se divila. Technika zvítězila nad elegancí! Hodinky sice na první pohled odpovídají své ceně, ale po estetické stránce neodpovídají mým představám o dámských modelech hodinek. Zdá se mi, že výrobce nezohlednil velikost dámského zápěstí, jsou na můj vkus příliš obrovské a k dámské ruce se dle mého soudu nehodí. Chápu, že když už někdo tyto hodinky vlastní, chce, aby je bylo vidět, ale já bych se přidržela rčení, že méně znamená více.
10~35.JPG 13~33.JPG 14~29.JPG 16~29.JPG 20~27.JPG

Nedokážu si představit ženu, které by tento model vkusně doplňoval oblečení, či celkový vzhled. V elikost je podle mě asi hlavní negativní vlastnost hodinek. Musím se zmínit také o kladných stránkách. Mezi ně zařazuji detailně propracovaný ciferník, jehož pozadí je laděno, jako celé hodinky, do stříbrné barvy, je na něm jemný vzorek a tam, kde je celá, je umístěn malý kamínek. I ručičky jsou velice decentně a vkusně vyřešené. Hodinová ručička je stříbrná a vhodně ji doplňuje červená minutová. Postrádám sice vteřinovou ručičku, ale je pravda, že by asi rušila celkový dojem hodinek.

18~27.JPG 25~20.JPG 26~16.JPG 27~21.JPG 28~18.JPG
29~12.JPG 31~15.JPG 32~14.JPG 33~14.JPG 34~10.JPG

Co se týče číslic jako takových, ty na hodinkách nenajdete, jednotlivé cifry jsou naznačeny pouze symbolicky čárkami, jednotlivé minuty pak tečkami. Ciferník je doplněn jak jinak než displejem, který ukazuje datum, digitální čas, zmeškané hovory, zprávy, popř. stav baterie. Tlačítka po stranách ciferníku jsou nenápadná a neruší celkový vzhled.  Řemínek je podle mého příliš velký.

35~15.JPG 36~11.JPG 37~11.JPG 38~12.JPG 39~12.JPG

Po stránce funkcí se hodinky nijak nezměnily od předchozího modelu MBW-150. Zkušenosti s verzí Executive včetně popisu všech funkcí si můžete přečíst zde, takže na tomto místě se o nich zmíním jen krátce. Po rychlém a bezproblémovém spárování se hodinky spojí s telefonem. Pokud dojde ke ztrátě spojení, hodinky vás na to upozorní krátkým zavibrováním. Při příchozím hovoru se na displeji zobrazí jméno volajícícho, respktive jeho telefonní číslo (pokud jej nemáte uložené v telefonním seznamu). Hodinky umožňují příchozí hovor odmítnout. Při příchozí zprávě se na displeji zobrazí symbol obálky a hodinky opět krátce zavibrují, bohužel ani tentokrát hodinky neumí zobrazit odesílatele zprávy. Ovládání hudby se také nijak neliší od předchozích modelů a je skutečně výborné, otázkou ale zůstává, nakolik jej budou budoucí majitelky využívat.

40~13.JPG 41~9.JPG 42~8.JPG 43~5.JPG 44~7.JPG
45~6.JPG 47~3.JPG 48~2.JPG 49~6.JPG 50~6.JPG

Kdybych měla toto krátké zhodnocení vzhledu hodinek shrnout, řekla bych, že celkově hodinky působí velmi klidně a luxusně. Vytkla bych jim příliš „pánsky“ vypadající řemínek a velikost, která neodpovídá velikosti dámské ruky. Pokud by model byl o něco menší a řemínek jemnější, dovedu si představit, že by se hodil k ruce téměř každé ženy. Je to ovšem záležitost vkusu. Třeba si hodinky najdou své spokojené majitelky. 

Sony Ericsson MBW-200 si můžete zakoupit na X-Store

Komentáře
Příspěvky vyjadřují názory uživatelů a nejsou nijak redigovány.
Vyhrazujeme si však právo příspěvky odstraňovat.
. Autor: MonikaSh Datum: 2009-06-18 16:24:31
Autorka píše: "... displejem, který ukazuje datum, digitální čas, zmeškané hovory, zprávy, popř. stav baterie." 
Teď už chápu, proč tato informace zmizela z displeje mobilů př zhasnutí displeje. Pokud ti to chybí, koukej si koupit hodinky. :grin
. Autor: MonikaSh Datum: 2009-06-18 16:21:35
Máte pravdu, taky si je nedovedu představit na své ruce. No, lépe řečeno, dovedu, ale moc parády by neudělaly. Možná by bylo lepší nahradit celý cifirník displejem, na který by se jako plocha nastavila nějaká pěkná swf animace s hodinkami ať už rafičkovými tak i digitálními.

Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář.
Prosím přihlašte se nebo se zaregistrujte.

 
< Předch.   Další >