" />
Sony Ericsson Naite očima dlouhodobé uživatelky modelu G502 | Tisk |  Email
Sdílení:
Linkuj.cz!
Jaggni to!
pošli na vybrali.sme.sk
Facebook
Lucie Ševrová   
Pondělí, 9. listopad 2009
Sony Ericsson G502 patří k nejoblíbenějším telefonům Sony Ericsson poslední doby a není se čemu divit. Nejlevnější telefon na platformě A200 boduje skvělým poměrem mezi cenou a výkonem, rychle se tak dostává do hledáčku zákazníků, kteří chtějí moderní telefon, ale nechtějí příliš utrácet nebo nezbytně nepotřebují úplně všechny nejnovější funkce. Vzhledem ke kvalitní klávesnici a decentnímu vzhledu je pro tyto zákazníky (a zákaznice) model G502 přímo předurčený. Jeho éra ale pomalu končí a na trh se dere jeho nástupce - Sony Ericsson Naite. Jak novinka obstojí u více než 18 měsíční uživatelky původního modelu G502?
7~80.JPG 9~78.JPG 2~82.JPG 3~82.JPG 11~76.JPG


Dostal se mi do rukou nový SE Naite. Úplně nejdříve mě zaujala kompaktní krabička, v níž je telefon dodáván. Uvnitř balení nenajdete žádný igelit, sám telefon je zabalen do látkového obalu, baterie do papíru... Ale proč tohle píšu do recenze na mobilní telefon? Telefon je totiž vyroben ekologickým způsobem, což je vlastnost, kterou si mě jako uživatelku získal nejvíce. Velice sympatizuji s těmito snahami o ochranu přírody. Jsem ráda, že i Sony Ericsson použil k výrobě mobilního telefonu ekologickou cestu. Když si představím, že můžu vlastnit mobil, který byl vyroben z mé pet-lahve od minerálky, je to dobrý pocit. :-)Co se týče vzhledu, telefon je na první pohled sourozencem G 502. Joystick i samotná tlačítka jsou ale o něco větší, a tím i pohodlnější než na G502. Svým tvarem a velikostí skvěle padne do ruky. Měla jsem k dispozici stříbrno-černou verzi. Tato kombinace barev je velmi pěkná. Telefon má větší displej než jeho předchůdce G502. Displej je orámován černě, zbytek přední strany telefonu je stříbrný. Zadní strana je celá černá s jemným vzorkem, v levém horním rohu je čočka 2,0 mpx fotoaparátu. Po stranách telefonu je jen konektor na nabíječku, slot na paměťovou kartu a tlačítko na zesilování a zeslabování hudby. Co chápu jako nevýhodu - otvírání zadního krytu. Kryt je velmi slabý a náchylný na zlomení.Technické parametry Naite jsou takřka shodné jako u G502. Některé vlastnosti jsou ale na vyšší úrovni, mezi tyto patří funkce „konverzace“ v prostředí SMS zpráv, 90 MB vnitřní paměti a vylepšený budík – můžete si nastavit délku odložení a u každého budíku zvolit jiný zvuk. Velmi zajímavé jsou předinstalované aplikace v telefonu. Za nejlepší považuji EcoMate. Tato aplikace je laděná do „ekologického“ tónu telefonu. Jsou Vám pokládány otázky týkající se ochrany Země a za odměnu dostanete rady, jak konkrétně můžete chránit planetu Vy. Shrnuto: Naite je telefon střední třídy, až na fotoaparát s funkcemi srovnatelnými např. se Sony Ericssonem C510. Liší se však od svých kolegů tím, že je ekologicky vyrobený a podporuje ochranu Země. Navíc jej pořídíte ho za velmi příznivou cenu. Můj Sony Ericsson G502 tak nyní má důstojného nástupce.


Sony Ericsson Naite si můžete zakoupit na oficiálním e-shopu Sony Ericsson

Komentáře
Příspěvky vyjadřují názory uživatelů a nejsou nijak redigovány.
Vyhrazujeme si však právo příspěvky odstraňovat.
Autor: v6ak Datum: 2009-11-09 07:36:41
"u každého budíku zvolit jiný zvuk" 
To umí již G502. 
 
Navíc by Naite měl AFAIK mít například akcelerometry. A zřejmě bude poněkud stabilnější. 
 
"Můj Sony Ericsson G502 tak nyní má důstojného nástupce." 
Naprosto souhlasím (taky mám G502), jen můj G502 nezastaral až tolik, abych si kupoval Naite. Možná si pak koupím nástupce Naite a možná místo toho zamířím do smartů. Uvidím, je ještě čas.

Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář.
Prosím přihlašte se nebo se zaregistrujte.

 
< Předch.   Další >