" />

Vážení čtenáři SEMania.cz, web byl po osmi letech provozu zakonzervován a již nebudou přidávány nové články. Nicméně web bude nadále funkční a můžete tak stále čerpat z obsáhle databáze informací o produktech Sony Ericsson.

Jak jistě víte, nové telefony jsou nově na trh uváděny pouze pod značkou Sony, proto došlo k rozhodnutí na tomto webu dále nepokračovat.

Děkujeme všem čtenářům, kteří nás četli a také všem autorům, kteří pro vás psali.

Část redaktorů pokračuje ve své tvorbě a s jejich články se můžete setkávat na webech Xperia.cz, SonyMania.cz, SmartMania.cz, MobilMania.cz a dalších.

 Vaše SEMania.cz

 

Bleskovky (tip na bleskovku)
Na úplný závěr roku zde máme jednu příjemnou zprávu - do nabídky našich operátorů se od ledna dostane další komunikátor řady XPERIA. Konkrétně se jedná o model XPERIA Ray, který od začátku příštího roku najdete v nabídce operátora O2. Doufám, že postupný návrat telefonů Sony Ericsson (a do budoucna již jen Sony) bude pokračovat i příští rok. Kvalitou na to tyto přístroje rozhodně mají.
Podle očekávání ještě do konce roku uvolnil FXP (FreeXperiaTeam) nový Android ICS pro Sony Ericsson XPERIA Arc. Nová ROM prozatím ještě není ve finálním stavu a nehodí se pro běžné použití, brzy by ale měla být plně funkční a schopná nasazení. Jindy bychom možná po této zprávě jásali a slavili. Tentokrát je ale uvolnění testovací verze velmi tiché - Sony Ericsson vzal FXP vítr z plachet, sám oficiálně uvolnil testovací ROM pro trojici komunikátorů XPERIA a po několika dnech usilovné práci komunity jsou již tyto ROM vhodné na běžné použití.
Včera byl po trochu delší odmlce certifikován další necustomizovaný firmware pro komunikátory Sony Ericsson letošního roku. Jsem rád, že Sony Ericsson pouze nevyčkává na příchod ICS a i do té doby se snaží svým zákazníkům poskytnout maximální možnou podporu. Sám jsem zvědav, jestli se bude jednat o další vylepšení stávajícího Androidu 2.3.4 (označení by tomu napovídalo) nebo výrobce posune své telefony ještě o stupínek výše na Android 2.3.5, což ale nepovažuji za moc reálné.
Galerie
Sony Ericsson T610 s 2,9 MB pametí | Tisk |  Email
Sdílení:
Linkuj.cz!
Jaggni to!
pošli na vybrali.sme.sk
Facebook
Marek Hajn   
Úterý, 13. duben 2004
Vadí vám u T610 jen 2 MB volné pameti? Hledáte zpusob jak pamet zvetsit? Prekázejí vám preddefinované objekty? V tomto clánku se dozvíte jak pamet zvetsit a prekázejících objektu se nadobro zbavit.

Jste majitelem T610 nebo o ní uvazujete a vadí vám jen 2 MB volné pameti? Hledáte zpusob jak pamet zvetsit? Prekázejí vám preddefinované objekty? V dnesním clánku se dozvíte jak pamet zvetsit a prekázejících objektu se nadobro zbavit.

 

Kdyz jsem procházel diskusní fóra a díval se, co uzivatelum na T610 nejvíc vadí. Jednou z dokola probíraných vecí byla a stále je kapacita sdílené pameti. Podle oficiálních informací Sony Ericsson T610 nabízí rovné 2 MB pameti. Ve skutecnosti je to nepatrne víc, zálezí na konkrétní verzi firmware a customizaci operátora. Maximální hodnota se tedy pohybuje az do 2,5 MB.

 

Já jsem od zacátku zastával názor, ze kdo umí s pametí hospodarit, tomu by mohla ta stávající stacit a musím ríct, ze málokdy se mi povedlo pamet zaplnit. Obzvlást s mozností pripojení k PC, kdy veskeré hracicky jako jsou melodie, obrázky, schémata a hry muzu mít v PC a ne zbytecne v telefonu, kdyz je zrovna nepouzívám. Kdyz jsem ale narazil na…… zmenil jsem názor. Moje T610 mi ode vcerejska nabízí krásných 2924 kB, tedy zhruba 2,9 MB.

 

Jak jsem k tomu prisel? Hledal jsem, procházel jsem ruzná fóra, ve kterých se objevovaly vselijaké tipy jak pamet zvetsit a jak se zbavit preddefinovaných objektu. Nekteré byly hodne neduveryhodné, jiné zase nefungovaly. Az jsem narazil na tzv. „gdfs flash“ pro T610.

 

Jeden muj známý, který si nepreje být zminován ani jmenován mi k ní dopomohl. Nejdríve jsem se tohoto zákroku bál, protoze pri nem dojde ke ztráte záruky, ale i to se nakonec vyresilo, a tak jsem se rozhodl a nechal si zminovanou gdfs flash nahrát.

 

Co to vlastne je gdfs flash?

 

V podstate to není nic jiného nez odstranení vsech preddefinovaných objektu v telefonu, které nejdou smazat. Takze napríklad sablony pro MMS, které nesly smazat budou pryc, schéma Classical také nadobro zmizí a melodie Sony Ericsson v telefonu uz také nenajdete.

A výsledek? Rozsírení na krásných 2924 kB sdílené pameti.

 

 

Jestli tomu neveríte, tak verte tomu, co vidíte na fotkách, je to opravdu tak

 

Docela príjemnou zprávou je, ze i po nahrání gdfs flashe zustane veskeré nastavení, telefonní seznam, SMS, MMS, polozky v kalendári a úkoly tak jak byly, takze o svá data neprijdete. Z telefonu opravdu zmizí jen to málo potrebné.

 

Nevýhody jsou zde také

 

Jedinou nevýhodou, kterou jsem zatím nasel je nemoznost prirazení zvuku k príchozí SMS a melodie k budíku. Je nastaven jeden jediný pro SMS a jiný pro budík a ty nelze zmenit. Tím jediným pro SMS je krátké pípnutí, které se ozve napríklad pri zapnutí telefonu. Budíku je prirazeno takové systémové „cinkání“, které by mohlo být pri buzení i docela príjemné. To samé „cinkání“ se pouzije jako vyzvánecí melodie, pokud si do telefonu nenahrajete jinou. Ale podle informací z mého zdroje se na odstranení této chyby pracuje a v prístí verzi by to jiz melo být opraveno.

 

A jak je to se zárukou?

 

Ptáte se správne, pri tomto zákroku samozrejme prijdete o záruku. Nicméne není problém vás firmware, resp. vasi aktuální flash zálohovat a v prípade problému ji nahrát zpet do telefonu. Takze i z tohohle hlediska je tahle operace vyresena.

 

Záverem

 

V dnesní dobe, kdy Samsung SGH-E700 nabízí 9 MB, Siemens CX65 dokonce 11 MB a do mnohých smartphonu lze pridat pametovou kartu, není 2,9 MB nijak mnoho, ale stávající uzivatele by tato zpráva mohla potesit, protoze se urcite najdou tací, pro které jak kazdý volný kB navíc doslova spásou. A pro ty, kterí mají v telefonu customizaci nekterého z operátoru a ta uzírá jeste více pameti nez bezný firmware, by tato flash s decustomizací mohla být doslova vysvobozením.

 

Jen jeste dodám, ze tuto flash si sami doma nenahrajte, je k ní potreba profesionální hardware pro upgrade firmwaru a samozrejme také specializovaný software. Takze nezbývá, nez navstívit nejaký neautorizovaný servis.

Komentáře
Příspěvky vyjadřují názory uživatelů a nejsou nijak redigovány.
Vyhrazujeme si však právo příspěvky odstraňovat.
. Autor: Anonym Datum: 2007-01-24 16:52:00
a jak se to teda dá dát do toho mobilu dyš to všechno nejde smazat to teda echápu tak mi to tedy laskavě napiš ju já to ci!!!!!! :( :( :( :( :( :sigh :sigh :sigh :sigh :p :p :p :) :) :roll :roll :? :? :cry :( :( :eek :eek :upset :zzz :sigh :sigh :p 8) ;)

Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář.
Prosím přihlašte se nebo se zaregistrujte.

 
< Předch.   Další >