" />
Sony Ericsson Vivaz - šikovný a zaoblený (recenze) | Tisk |  Email
Sdílení:
Linkuj.cz!
Jaggni to!
pošli na vybrali.sme.sk
Facebook
Jozef Cmar   
Čtvrtek, 8. duben 2010
Sony Ericsson Vivaz byl představený v druhé polovině letošního ledna a v současné době už se vesele prodává na našem trhu. Rychlost uvedení telefonu ale není zdaleka tím jediným, čím přístroj zaujme potenciálního zákazníka - telefon je velmi povedený po stránce vzhledu, nabízí dostatek funkcí a otevřený operační systém Symbian S60. Předchozí topmodel Sony Ericsson Satio pravděpodobně překoná, jak si ale bude stát ve srovnání s konkurencí a jaké má telefon slabé stránky? Pokusíme se na vše odpovědět v dnešní recenzi.
19~70.JPG 3~107.JPG 27~58.JPG 38~38.JPG


Sony Ericsson Vivaz není v dnešní recenzi hlavním tématem článku poprvé, hned několik článků jsme mu totiž věnovali, ať již se jednalo o první dojmy z prototypu telefonu, fotogalerie všech tří barevných variant nebo srovnání s předchozím modelem Satio. Před čtením následující recenze tedy doporučuji podívat se i na související články, jednotlivé odkazy uvádím níže, abyste je u nás na webu nemuseli dohledávat. Sony Ericsson Vivaz je velmi očekávaným telefonem, konečně se dočkáme telefonu s dotykovým displejem a zeleným logem na krytu za o něco lidovější cenu, Vivaz ale v tomto směru považuji za jakýsi předstupeň k levnému dotykovému přístroji. Výrobce si v době psaní recenze za Vivaz řekne o přibližně 10 000 korun, což vzhledem ke kvalitám telefonu není přehnaná cena (i když by mohla být i nižší), stále ale chybí nějaká alternativa pro ty zákazníky, kteří za telefon nechtějí utratit podobnou sumu peněz. Na stranu druhou je to o nezanedbatelné dva tisíce méně, než kolik stojí vyšší model Satio. Pokud uvážíme, že Vivaz předchozí model v mnoha ohledech překonává a navíc stojí méně, pravděpodobně většina potenciálních zákazníků logicky sáhne spíše po novějším modelu. Učinil jsem tak i já a pořídil právě model Vivaz, to ale trochu předbíhám.



Představení Sony Ericssonu Vivaz
První dojmy z prototypu
Fotogalerie černé varianty
Fotogalerie stříbrné varianty
Fotogalerie červené varianty
Fotogalerie všech tří barevných variant
Screenshoty uživatelského prostředí
Videorecenze Vivazu nahrávaná pomocí Vivazu
Videonahrávky pořízené modelem Vivaz

Hlavní výhody:
- malé rozměry, povedený vzhled
- větší baterie, rychlejší procesor
- kvalitní nahrávání videa
- otevřený operační systém
- kompletní podpora rychlých dat
- integrovaný GPS modul
- trojice barevných variant na trhu
- vysoká odladěnost softwaru
- kvalitní konstrukce
- zprávy ve formě konverzací
- rozumná cena
- 8 GB paměťová karta v základním balení
- dvojice standardních konektorů microUSB a 3,5 mm jack

Hlavní nedostatky:
- fotoaparát zatím nedosahuje nejvyšších kvalit
- zadní kryt se obtížně sundává (vyzkoušeno na čtyřech kusech)
- zapínací (a také zamykací) tlačítko je velmi malé
- nefungují korektně některé aplikace určené pro Nokie
- díky úpravám některých grafických prvků systému nefungují korektně některé aplikace třetích stran

Obsah standardního balení:
- telefon
- baterie EP 500 s kapacitou 1200 mAh
- stylus s poutkem
- látkové pouzdro
- stereo sluchátka HPM 60J
- paměťová karta microSD s kapacitou 8 GB
- USB datový kabel (a současně také nabíjecí kabel) EC700
- nabíječka (respektive spíše jen koncovka nabíječky)



Nejprve se pojďme podívat na tělo telefonu. Předchozí model Satio budil celkem masivní dojem a také při vzetí do ruky jsem z přístroje neměl zrovna nejlepší pocity, telefon na mě působil dost neosobním a odtažitým dojmem. Novinka je výrazně menší a také kulatější, za vše hovoří rozměry 107 x 52 x 13 milimetrů a hmotnost, které se bez problémů vešla pod sto gramů. Díky zaobleným hranám se telefon velmi dobře drží a schová se v každé kapse. Přední straně dominuje dotykový odporový displej s úhlopříčkou 3,2 palce, který je schopný zobrazit až 16 milionů barev a disponuje rozlišením 360 x 640 pixelů (stejně jako většina dalších telefonů se Symbianem S60 v dotykové verzi). Vzhledem k použité technologii displeje není problém používat stylus, který najdete přímo v základním balení, není ale zakomponován do těla telefonu. Přesto se mi velmi líbí a shledávám jej šikovným, i když více si mě získal coby designový prvek, nikoliv jako prvek ovládací. Reakce displeje mi vyhovují, jelikož jsem ale v poslední době používal spíše telefony s kapacitním displejem (především BlackBerry Storm 2), je pro mě přecházení z jedné technologie na druhou nesnadné. Pod displejem se nachází trojice hardwarových tlačítek, obligátní červená a zelené sluchátko /no, sluchátko, spíše proužek této barvy, funkce jsou ale totožné), uprostřed se pak nachází vstup do menu (respektive vyskočení z menu na hlavní obrazovku). Tlačítka jsou velmi úzká a práce s nimi není nejpohodlnější, na druhou stranu pěkně vypadají. V praxi jsem je ale používal minimálně, spíše je používají lidé, kteří na dotykový displej nejsou zvyklí a hardwarová tlačítka pro ně představují jakousi jistotu.



Na pravém boku telefonu se nachází opět velmi tenké tlačítko (či spíše dvojtlačítko), sloužící k regulaci hlasitosti a také k ovládání digitálního zoomu při fotografování. Stále stejná písnička, tlačítko je vzhledově velmi povedené, spíše se ale dbalo na to, aby dobře vypadalo, než aby se dobře ovládalo. Ve spodní části pravého boku se pak nachází oddělená tlačítka sloužící pro ovládání fotoaparátu a kamery. Každá z funkcí má své vyhrazené tlačítko, což se mi líbí. Ačkoliv tato tlačítka nejsou zrovna velká, ve srovnání s ostatními ovládacími prvky se ovládají vyloženě pohodlně. Na spodním hraně se nachází ouško pro stylus (skutečně se mi toto řešení líbí a vyhovovalo mi už u modelu Satio). Levý bok přináší jednu z hlavních inovací - dvojici standardních konektorů, tedy microUSB konektor, sloužící pro nabíjení telefonu a s pojení s počítačem, a 3,5 mm konektor jack, sloužící pro připojení sluchátek. Palec nahoru a veliká pochvala pro Sony Ericsson (a pro spoustu lidí jeden z hlavních důvodů, proč nepořídit Satio, ale raději novější a standardizovanější Vivaz). Horní hrana ale naopak znamená krok zpátky. Tlačítko pro spuštění telefonu je vyloženě titěrné a pracuje se s ním velmi nepohodlně. Pokud by tlačítko sloužilo jen pro zapínání telefonu, dá se to nějak přežít, zas tak často telefon nezapomínám. Předchozí Satio mělo zvlášť klávesu sloužící pro uzamknutí telefonu, Vivaz ale má toto sloučené se zapínacím tlačítkem a to je ten hlavní problém, titěrné tlačítko slouží i k uzamknutí telefonu a pohodlné to prostě není. Ani po mnoha týdenním testování a vyzkoušení hned kvarteta Sony Ericssonů Vivaz jsem si nezvykl. Řešením je automatický zámek, ale mám rád věci pod kontrolou a někdy prostě chci klávesnici zamknout hned a nečekat, až to za mě udělá telefon. Ovládací prvky se zkrátka dají shrnout slovy - krásné, nenarušující vzhled, ale nepříliš pohodlné (ať ale jen nekritizuji, pohodlné to není, ale z neznámého důvodu mi to moc nevadilo).



Zadní strana telefonu je příjemně zaoblená, jak jsem už zmínil dříve, přístroj se díky ní dobře drží. Za design zadní strany dávám velikou jedničku, čočka digitálního fotoaparátu je vhodně doplněna přisvětlovací diodou, logem Sony Ericsson a nápisem téhož znění a nechybí ani pro Vivaz typický a oprávněný dovětek HD (v poslední době je stále více telefonů HD, uvidíme, kdy se tato móda zastaví, ale moc brzy to asi nebude. Telefon jako celek je zpracovaný velmi precizně, nikde nic nevrže a nikde není žádná vůle. Trochu hůře se mi manipulovalo se zadním krytem, pod kterým se nachází baterie s kapacitou 1200 mAh. Kryt totiž drží skutečně pevně, díky prohnutí mi ale přijde celkem subtilní, takže mám vždy strach, abych jej omylem nezlomil. Ani po dlouhodobém testování jsem nepřišel na žádný trik, jak kryt sundat rychle a beze strachu z toho, že se mi v ruce zlomí, proto doporučuji i budoucím majitelům pracovat s ním opatrně (ale zcela upřímně - nevidím důvod, proč kryt sundávat nějak častěji...). V době psaní recenze u sebe mám všechny tři barevné varianty, které se budou prodávat na našem trhu. Sony Ericsson představil model Vvaz hned v kvartetu barev, dle prvních informací se ale přístroj měl u nás prodávat pouze v jediné barevné kombinaci, za což jsem výrobce (a myslím že po právu) celkem kritizoval, zrovna u modelu Vivaz je dostatečný výběr barev dost důležitý. I když je téměř jisté, že výrobce své rozhodnutí nezměnil kvůli mě, zůstává faktem, že se na našem trhu oficiálně setkáme hned s trojicí barevných variant (tedy černou, stříbrnou a červenou), přičemž ani není vyloučené, že by se k nám dostala i poslední barevná varianta. Máme se tedy rozhodně na co těšit, vybírání vhodné barvy ale nebude jednoduché, ačkoliv samotný nejvíce preferuji černou barvu, líbí se mi i zbylé dvě barevné varianty.



Po spuštění telefonu vás přivítá přehledná, ale celkem nevyužitá úvodní obrazovka. Ačkoliv Sony Ericsson nabízí několik variant úvodní obrazovky, ani jedna zdaleka nevyužívá veškerý potenciál, kterým displej disponuje a osobně to vnímám jako velikou škodu. Vivaz sice nabízí variantu s pěticí záložek, ani v tomto rozložení mi to ale nepřišlo optimální a třeba widgety u Samsungu i8910 HD jsou šikovnější. Navíc neexistuje zas tak moc programů, které by umožňovaly si úvodní obrazovku upravit k obrazu svému a jsem zvědav, jestli se situace v budoucnu nějak změní. Nezměnil se ani způsob potvrzování v menu, které je tvořené maticí dvanácti ikon, přičemž formou ikon jsou také některé podnabídky, zbylé volby jsou textové. V místech s ikonovým menu volbu označíte i potvrdíte jediným kliknutím, tam kde je textový seznam prvním dotykem volbu označíte a teprve druhým dotykem potvrdíte. Displej reaguje velmi svižně a problémem není ani použití již zmíněného stylusu. Vše je velmi rychlé a plynulé, na telefonu je velmi citelně poznat odladěný operační systém a také velmi výkonný procesor. Základem telefonních funkcí je propracovaný telefonní seznam, který nabízí téměř neomezenou kapacitu na vaše kontakty, přičemž ke každému z nich můžete uložit veliké množství doplňujících údajů. Nechybí vyzváněcí profily (které jsem si sám přiřadil pod jednu ze čtyř rychlých voleb, standardně se ale jejich výběr zobrazí po stisknutí již jednou zmíněného a velmi malého vypínacího tlačítka), vyhovuje mi jak jejich počet, tak i možnost dalších úprav. Nejčastěji používané kontakty si můžete dát na zvláštní obrazovku a v případě potřeby se k nim dostanete výrazně rychleji, než kdybyste je měli hledat. Prostředí zpráv se nijak neliší od předchozího modelu Satio, v nejnovějším firmwaru navíc oba přístroje dostaly možnost zobrazit veškeré zprávy ve formě konverzace (což už známe z telefonů Sony Ericsson bez otevřeného operačního systému), tuto možnost už delší dobu využívám a výrobce za její implementaci chválím, zobrazení zpráv je výrazně přehlednější. Podobně, jako u telefonního seznamu, nejste ani zde prakticky nijak limitováni co do počtu uložených zpráv. Emailový klient je velmi kvalitní, jeho nastavení je jednoduché, poradí si s přílohami a umí sám kontrolovat schránku. Pokud by vám náhodou nevyhovoval, můžete si stáhnout jiný (v současné době ale není výběr zas tak široký a většina lidí si vystačí s tím předinstalovaným).



Velkou devizou operačního systému Symbian jsou už spoustu let kvalitní organizační funkce a ani nejnovější model Vivaz není v tomto směru žádnou výjimkou. základem je propracovaný a přehledný kalendář, který nabízí několik možností pohledů a oceňuji na něm možnost rychlého vložení úkolu či události. Je velmi dobře ovladatelný pomocí prstu a stejně jako u telefonního seznamu nejste prakticky nijak limitováni počtem událostí, které do něj můžete uložit. Přehledný je také opakovaný budík, k jehož fungování nemám nejmenší výhradu, po dobu používání Vivazu jsem nezaspal ani jednou. Možná ještě častěji než kalendář používám správce souborů, který je vyvedený v podobném duchu, jako na hloupých telefonech Sony Ericsson (v tomto směru stejně není příliš co vymýšlet a objevovat) a stejně je na tom také nabídka funkcí, které nabízí. Z mého pohledu sice žádné překvapení, na druhou stranu mi v něm ale také nic nechybělo a pracuje se mi s ním pohodlně. Pokud byste se v něm ztráceli, nechybí navíc jednoduchá nápověda. Standardem je hlasový záznamník, kalkulačka, převodník jednotek nebo možnost vytváření poznámek. Naprosto bez problémů funguje synchronizace, v telefonu nechybí ani možnost vyhledávání. Mám trošku pocit, že v tomto směru je recenze možná celkem nepodrobná, ale skutečně prakticky vše funguje téměř přesně tak, jak má, navíc dostatečně rychle a spolehlivě. Následovat ale bude pasáž věnovaná fotoaparátu a tam se to už bez zakolísání neobešlo.



Mezi nejočekávanější funkce patří integrovaný digitální fotoaparát s rozlišením 8,1 megaxepilů, který je schopný také nahrávat video s rozlišením až 1280 x 720 pixelů, čímž se řadí k nejlepším telefonům na trhu. Papírové hodnoty jsou jedna věc, ale nás samozřejmě mnohem více zajímá skutečnost. Hned na úvod je prozradím, že s kvalitou videa jsem nadstandardně spokojený, naopak s kvalitou fotografií zatím zcela spokojený nejsem, ale pěkně popořádku. Nejprve se zaměříme na digitální fotoaparát. Jak už jsem zmínil, maximální rozlišení fotoaparátu je 8,1 megapixelů, pokud z jakéhokoliv důvodu nechcete využívat maximální rozlišení, máte na výběr z několika nižších, konkrétně 7 a 6 megapixelů, případně dvě varianty dvoumegapixelového rozlišení (lišícího se poměrem stran, buď 4:3, nebo širokoúhlý formát 16:9). Kromě přisvětlovací diody, kterou jsem zmínil již v popisu vzhledu telefonu, nechybí samozřejmě ani autofocus, na rozdíl od Satia se ale bohužel nedočkáme krytky fotoaparátu, na čočku tedy bude potřeba dávat pozor. Přesto jsou papírové hodnoty výborné, jak je ale přístroj schopný je převést do reality? Zatím rozhodně ne stoprocentně.

07022010001.JPG 07022010002.JPG 07022010003.JPG 07022010004.JPG 07022010005.JPG
08022010006.JPG 08022010007.JPG 08022010008.JPG 08022010009.JPG 08022010010.JPG
08022010011.JPG 08022010012.JPG 08022010013.JPG 08022010014.JPG 08022010015.JPG
08022010016.JPG 08022010017.JPG 08022010018.JPG 08022010019.JPG 08022010020.JPG
08022010021.JPG 08022010022.JPG 08022010023.JPG 08022010024.JPG 08022010025.JPG
08022010026.JPG 08022010027.JPG 08022010028.JPG 08022010029.JPG 08022010030.JPG
08022010031.JPG 08022010032.JPG 08022010033.JPG 08022010034.JPG 08022010035.JPG
08022010036.JPG 08022010037.JPG 08022010038.JPG 08022010039.JPG 08022010040.JPG
08022010042.JPG 08022010043.JPG 08022010044.JPG 08022010045.JPG 08022010046.JPG

Pokud jsem byl celkem zklamaný ze současných kvalit fotoaparátu, zcela to vynahradila kvalita nahrávaného videa. V maximální míře jsem se snažil využívat nejvyššího rozlišení 1280 x 720 pixelů, podobně jako u fotografií ale máte i zde na výběr z několika nižších rozlišení - VGA rozlišení, QVGA rozlišení a nebo přímo rozlišení pro multimediální zprávu, které ale ani zdaleka nevyužívá potenciál, který Sony Ericsson Vivaz nabízí. Rozhodně tedy nedoporučuji používat nižší, než VGA rozlišení, v opačném případě se sami připravíte o jednu z hlavních výhod, které telefon nabízí. Se Sony Ericssonem Vivazem jsme natočili hned několik nahrávek, mimo jiné jsem pomocí jednoho modelu Vivaz nahrál a okomentoval recenzi druhého Vivazu. S kvalitou videa jsem skutečně spokojený, má věrné barvy a vypadá pěkně, díky nízké hmotnosti telefonu je navíc nahrávání velmi pohodlné a ani po desetiminutovém záznamu jsem neměl pocit jakékoliv únavy. Možnosti nastavení jsou u videa samozřejmě výrazně skromnější, kromě vyvážení bílé barvy můžete zapnout přisvětlovací diodu případně některý z efektů (který pravděpodobně, podobně jako u fotoaparátu, vyzkoušíte jen jednou a dále je nebudete používat). Uvidíme, zdali se podobná kvalita videa stane výsadou jen některých telefonů Sony Ericsson, nebo se bude postupně zvyšovat u jiných modelů a třeba VGA rozlišení se stane standardem. Uvidíme...





Fotoaparát a videokamera samozřejmě nejsou jedinými možnostmi zábavy, kterou telefon nabízí, možností je totiž celá řada. Samozřejmostí je použití telefonu coby hudebního přehrávače, kvalita zvuku je na velmi dobré úrovni a potěší také ekvalizér, vše navíc podtrhuje paměťová karta microSD s dostatečnou kapacitou v základním balení a také standardní 3,5 mm jack, který slouží pro připojení sluchátek. Pokud vás omrzí hudba uložená přímo ve vašem telefonu, můžete si pustiti také rádio, stejně jako u jiných modelů ale platí, že přitom musíte mít připojená sluchátka. Trošku horší je v tomto směru hlasitý reproduktor, za vším je ale jedna prostá věc - fyzika, kterou prostě nelze ošidit. Při tloušťce telefonu zkrátka není možné vtěstnat do malého těla reproduktory s kvalitním zvukem a Vivaz v tomto směru není žádnou výjimkou. Kvalitní displej a dostatečný výkon telefonu předurčují Vivaz k použití na sledování filmů, integrovaná podpora YouTube a také kompletní nabídka rychlých datových technologíí vám zase umožní sledovat vaše oblíbená videa z tohoto portálu. Díky otevřenému operačnímu systému není problém doinstalovat některou z kvalitních her, které pro tento operační systém existují. Osobně se mi velmi líbí předinstalované rallye, kdy závodní auto ovládáte natáčením samotného telefonu. Díky kvalitnímu hardwaru se ani u podobně graficky náročné aplikace nesetkáte s žádným zpomalením, vše funguje svižně a plynule a totéž mohu říci také o navigačních programech, které jsem ve Vivazu vyzkoušel.



Když už jsem nakousnul aplikace - na Vivazu funguje korektně drtivá většina aplikací (samozřejmě mimo těch, které například Nokia vytváří přímo pro své přístroje, typickým příkladem jsou Ovi Mapy). Rychlá data můžete kromě YouTube použít také na prohlížení internetu, troufám si ale tvrdit, že tady to je trošku méně pohodlné, displej nemá zas tak velké fyzické rozměry (ale možná je to tím, že sám jsem zpohodlněl a mám hned vedle Satio, které má displej větší). integrovaný prohlížeč je dostatečně kvalitní, díky otevřené platformě vám ale nic nebrání také použít některou z alternativ, kterých existuje dostatečné množství. Na kratší vzdálenost můžete k přenosu dat kromě Wi-Fi použít také Bluetooth (kterému nechybí ani podpora A2DP, můžete si tedy užít bezdrátového stereo poslechu hudby), případně standardně dodávaný USB kabel (potěšující je, že není potřeba instalovat žádné ovladače, vše funguje okamžitě). Tady se výrazně projevuje výhoda standardního microUSB konektoru - pokud náhodou přibalený datový kabel ztratíte, za pár desetikorun můžete v nejbližším elektru koupit nový. Zmíněné navigační programy dostatečně využívají možnosti integrovaného GPS modulu, fixace satelitů i přesnost zaměření je na dobré úrovni, uvítal bych ale v základní výbavě nějakou kvalitnější a použitelnější navigaci. Vše má ale také druhou stránku - cena navigace by se nepochybně promítla v ceně přístroje a ne každý navigaci potřebuje, proč tedy platit za něco, co nepoužívám. Nabídka sekce Média kopíruje (alespoň co do vzhledu a nabídky funkcí) telefony Sony Ericsson na platformě A200 - díky výkonnému procesor je vše plynulé a to včetně převracení displeje, aktualizace médií je rychlá, vše je přehledně roztříděné dle druhu multimediálního obsahu, který chcete právě prohlížet.



Sony Ericsson Vivaz je povedeným telefon, který se řadí k tomu nejlepšímu s operačním systémem Symbian S60, co si můžete na současném trhu zakoupit. Prakticky ve všech ohledech telefon překonává starší model Satio, navíc přichází s výrazně výhodnější cenou. Ani ve srovnání s ostatními výrobci a jejich produkty není model Vivaz bez šancí, zde jsou však rozdíly celkem malé a rozhodují spíše drobnosti a subjektivní pocity. Právě v drobnostech tkví síla Sony Ericssonu Vivaz - telefon je vzhledově velmi kompaktní, pěkně vypadá a v malém těle nabízí maximum funkcí. Navíc se na našem trhu prodává hned v trojici barev (na to nejsme u Sony Ericssonu zvyklí), vybere si tedy téměř každý. Kvalita fotografií, se kterou zatím nejsme úplně spokojeni, nepochybně vzroste s novějšími verzemi firmwaru, kvalita videa je výborná už v současné době a patří k nejlepším na trhu, i když na naprostou špičku reprezentovanou topmodely od Samsungu podle mě zatím nemá. Také zde ale můžou novější verze firmwaru kvalitu videa posunout ještě výrazně dál. Vivazu chybí výraznější nedostatky, nabízí také kvalitní dílenské zpracování. Pokud se mi předchozí Satio příliš nelíbilo, Vivaz si mě jednoznačně získal.  Telefon je velmi šikovný a téměř jistě se bude také dobře prodávat, má na to veškeré předpoklady. Přes všechnu chválu doufám, že výrobce představí a uvede na trh ještě levnější dotykovku se Symbianem S60, ono necelých deset tisíc korun může být pro spoustu zákazníků nedostupných a společnost Sony Ericsson není v pozici, kdy by si mohla zákazníky vybírat. Sony Ericsson Vivaz je ale na cestě k levnému dotykovému telefonu tím správným mezistupněm, který má na trhu své místo. Nechci totiž recenzi zakončovat tím, že čekáme na levnější dotykovku - recenzujeme zde model Vivaz a ten se výrobci téměř po všech stránkách velmi povedl a je velikým krokem kupředu.

Sony Ericsson Vivaz v černé barvě můžete zakoupit na oficiálním e-shopu Sony Ericsson

Sony Ericsson Vivaz ve stříbrné barvě můžete zakoupit na oficiálním e-shopu Sony Ericsson

Sony Ericsson Vivaz v červené barvě můžete zakoupit na oficiálním e-shopu Sony Ericsson







Komentáře
Příspěvky vyjadřují názory uživatelů a nejsou nijak redigovány.
Vyhrazujeme si však právo příspěvky odstraňovat.
. Autor: Endeer Datum: 2010-08-08 01:33:07
Ach jo. Jsem si myslel, že se objevil telefon, kterým bych mohl třeba někdy časem nahradit K800i a ono to nemá blesk :-/
. Autor: dialina Datum: 2010-05-06 09:36:05
Caute! 
Teraz neviem sa rozhodovat. Vivaz je velmi super fón, ale teraz som pozrela, ze x10 este lepsí..a ja skoro som kupovala vivaz. 
Podla vs ktory je lepsí? 
diky 
Autor: ČIKO Datum: 2010-04-14 17:54:21
Podle těch obrázků a článku je možnost změnit ikony jak v horní části, tak v dolní části obrazovky. To znamená, že bych si mohl třeba místo Twitteru, či aktuální tapety nastavit něco jiného, třeba WI-FI, Bluetooth, atd?
Autor: sego Datum: 2010-04-08 19:43:17
Jojo.... ale levnou dotykovku od SE bohužel čekat nemůžeme :cry :cry :cry -http://mobilmania.cz/clanky/sony-ericsson-chce-byt-premiovou-znackou/sc-3-a-1125008/default.aspx
Autor: Joza Datum: 2010-04-08 10:10:54
Kvalita se určitě ještě zlepší, jako u všech SE :)
Autor: joejog Datum: 2010-04-08 09:58:38
kvalita fotek je degradována nekvalitní kompresí, ostatně jako u většiny telefonů. Zřejmě záměr výrobců nekonkurovat levnějším digi kompaktům
Autor: miva Datum: 2010-04-08 09:44:22
OK je to velice slušný mobil řekl bych že takový vyvážený jak dsignem tak funkcemi jsem s ním spokojený

Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář.
Prosím přihlašte se nebo se zaregistrujte.

 
< Předch.   Další >