" />
Sony Ericsson W995 - vrchol mezi hloupými telefony představen | Tisk |  Email
Sdílení:
Linkuj.cz!
Jaggni to!
pošli na vybrali.sme.sk
Facebook
Jozef Cmar   
Pondělí, 16. únor 2009
Konečně jsme se dočkali. Sony Ericsson představil vrchol mezi hloupými telefony, model W995. Pokud jste někdy hloupým telefonům od Sony Ericssonu něco vyčítali, u modelu W995 pravděpodobně neuspějete.Rozměry telefonu v zavřeném stavu jsou 97 x 49 x 15 milimetrů, hmotnost se udržela na rozumné hodnotě 115 gramů. Displej sice zachovává standardní rozlišení 240 x 320 pixelů, je ale odolný proti poškrábání a navíc má výborné fyzické rozměry. Úhlopříčka se totiž natáhla až na hodnotu 2,6 palce. Sám jsem zastáncem větších fyzických rozměrů i na úkor jemnosti displeje, W995 se mi tedy nemůže nelíbit. Pod displejem se nachází pro Sony Ericsson typická sestava ovládacích tlačítek. Alfanumerická klávesnice vypadá na fotografiích výborně, tlačítka jsou na ní výrazně oddělena a dostatečně rozměrná. Přesně tak se mi to líbí, žádné pokusy na zákaznících. Na pravém boku se nachází tlačítka pro snadné ovládání hudebního přehrávače, dvoutlačítko korekce hlasitosti soužící zároveň pro regulaci zoomu a samozřejmě také spoušť fotoaparátu. a levém boku se nachází tlačítko spouštějící hduební přehrávač a také konektor Fast-port.

Jedním z největších taháků telefonu budou hudební funkce. Přímo v základním balení dostanete 8 GB paměťovou kartu, ta ale není tím nejdůležitějším. Za nejvýraznější změnu jednoznačně považuji přítomnost 3,5 mm konektoru jack přímo na těle telefonu. Po tom uživatelé volali již mnoho let, konečně je tedy výrobce vyslyšel. Nechybí ani stereoreproduktory, vše navíc bude podpořeno novým hudebním přehrávačem Walkman 4. A aby toho nebylo málo, nově přibydou také funkce Clear Stereo a Clear Bass, které by měly kvalitu zvuku dále vylepšit. Pokud by vás hudba v telefonu ormzela, můžete využít také FM rádio s RDS, případně se mrknout na klipy na YouTube.

Ochuzeny rozhodně nebyly ani fotografické funkce. Fotoaparát je schopen pořizovat snímky v rozlišení až 8,1 megapixelů. Nechybí autofocus ani stabilizátor obrazu, bohužel ale chybí krytka a xenonový blesk. Blesk bych nějak přežil, u rkytky je to ale horší, při takto kvalitním fotoaparátu nezbyde, než dávat skutečně veliký pozor.

Také v otázce konektivity je telefon nekompromisní. Kromě GPRS, EDGE, UMTS a HSDPA, které se staly nedílnou součástí telefonů na platformě A200, se setkáváme také s HSUPA a vše je korunováno integrovanou síťovou kartou Wi-Fi s podporou DLNA. Na kratší vzdálenosti pak dobře poslouží technologie Bluetooth podporující A2DP. Svůj díl práce jistě odvede také integrovaný GPS modul.

Určitě nemá smysl zastírat, že jsem za model W995 rád. Sony Ericsson konečně pochopil, že dělat kompromisy se u zařízení nejvyšší třídy nevyplácí a příchází na trh s telefonem, kterému nic důležitého nechybí. Před několika měsíci jsem C905 nazval nejvybavenějším telefonem bez otevřeného operačního systému, nyní štafetu přebírá model W995. Nezbývá než doufat, že se co nejdříve dostane na trh a cena bude alespoň trochu rozumná. Pokud k tomu připojíme informace o modelu Idou je zřejmé, že Sony Ericsson chce s nepříznivým vývojem něco dělat a to je jedině dobře. Pravděpodobně největší radost ale mám z 3,5 mm jacku. Ačkoliv osobně mi Fast-port nevadí a vyhovuje mi, stížností na téma 3,5 mm jacku bylo skutečně mnoho a Sony Ericsson na tomto poli velmi ztrácel. Pokud se tento standardní konektor stne běžnou souástí nových telefonů Sony Ericsson, zase to výrobce posune o kousek dál a nám v redakci to usnadní život při hájení naší oblíbené značky.

Sony Ericsson W995 se bude prodávat ve třech barevných provedeních a to černé, stříbrné a červené. Prodej by měl začít ve druhém čtvrtletí tohoto roku za zatím blíže nespecifikovanou cenu.

W995 live-pic

Komentáře
Příspěvky vyjadřují názory uživatelů a nejsou nijak redigovány.
Vyhrazujeme si však právo příspěvky odstraňovat.
Autor: andrejd1 Datum: 2009-02-16 14:29:31
Vybava 8gb a hpm-88 tak to je neco.
Autor: andrejd1 Datum: 2009-02-16 14:28:37
Tak to vypada na můj dalsi mobil nebo to bude hikaru nebo ten 12mpx. Tel co ho ted predstavi.
. Autor: misanoo Datum: 2009-02-16 08:40:54
to je to prave orechove.. uz aby sa predaval

Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář.
Prosím přihlašte se nebo se zaregistrujte.

 
< Předch.   Další >