" />

Vážení čtenáři SEMania.cz, web byl po osmi letech provozu zakonzervován a již nebudou přidávány nové články. Nicméně web bude nadále funkční a můžete tak stále čerpat z obsáhle databáze informací o produktech Sony Ericsson.

Jak jistě víte, nové telefony jsou nově na trh uváděny pouze pod značkou Sony, proto došlo k rozhodnutí na tomto webu dále nepokračovat.

Děkujeme všem čtenářům, kteří nás četli a také všem autorům, kteří pro vás psali.

Část redaktorů pokračuje ve své tvorbě a s jejich články se můžete setkávat na webech Xperia.cz, SonyMania.cz, SmartMania.cz, MobilMania.cz a dalších.

 Vaše SEMania.cz

 

Bleskovky (tip na bleskovku)
Na úplný závěr roku zde máme jednu příjemnou zprávu - do nabídky našich operátorů se od ledna dostane další komunikátor řady XPERIA. Konkrétně se jedná o model XPERIA Ray, který od začátku příštího roku najdete v nabídce operátora O2. Doufám, že postupný návrat telefonů Sony Ericsson (a do budoucna již jen Sony) bude pokračovat i příští rok. Kvalitou na to tyto přístroje rozhodně mají.
Podle očekávání ještě do konce roku uvolnil FXP (FreeXperiaTeam) nový Android ICS pro Sony Ericsson XPERIA Arc. Nová ROM prozatím ještě není ve finálním stavu a nehodí se pro běžné použití, brzy by ale měla být plně funkční a schopná nasazení. Jindy bychom možná po této zprávě jásali a slavili. Tentokrát je ale uvolnění testovací verze velmi tiché - Sony Ericsson vzal FXP vítr z plachet, sám oficiálně uvolnil testovací ROM pro trojici komunikátorů XPERIA a po několika dnech usilovné práci komunity jsou již tyto ROM vhodné na běžné použití.
Včera byl po trochu delší odmlce certifikován další necustomizovaný firmware pro komunikátory Sony Ericsson letošního roku. Jsem rád, že Sony Ericsson pouze nevyčkává na příchod ICS a i do té doby se snaží svým zákazníkům poskytnout maximální možnou podporu. Sám jsem zvědav, jestli se bude jednat o další vylepšení stávajícího Androidu 2.3.4 (označení by tomu napovídalo) nebo výrobce posune své telefony ještě o stupínek výše na Android 2.3.5, což ale nepovažuji za moc reálné.
Galerie
Sony Ericsson XPERIA X8 s operačním systémem Froyo (video+dojmy) | Tisk |  Email
Sdílení:
Linkuj.cz!
Jaggni to!
pošli na vybrali.sme.sk
Facebook
Jozef Cmar   
Neděle, 17. červenec 2011
V práci jsem nedávno trochu neočekávaně dostal Sony Ericsson XPERIA X8 a po delší době jsem si tak mohl začít hrát s tímto telefonem. Už dříve jsem pro tento telefon zkoušel ladit nějaké úpravy, nezaujal mě ale natolik, abych se tomu více věnoval. Nedávno jsem si ale k obrazu svému upravil GingerBread ROM pro model X10 Mini a když už jsem byl nyní v tom, rozhodl jsem se stejným způsobem si upravit také Froyo ROM pro model XPERIA X8. Mé snažení můžete posoudit sami.
20~88.JPG 13~104.JPG 22~77.JPG 26~62.JPG


Hlavní vlastnosti této ROM
- základem je Android 2.2 Froyo, ale do systému jsou dodány i funkce z novější verze 2.3 (viz thread na XDA)
- plně funkční ROOT
- široké možnosti nastavení a úprav
- plně funkční JIT (vyšší výkon)
- integrované Recovery menu s možností restartu telefonu přímo do něj
- jako launcher použitá nejnovější verze aplikace Zeam (doporučuji, na X8 vypadá skvěle)
- integrován správce souborů Explorer
- indikátor baterie v procentech plus barevně rozlišený dle stavu nabití
- integrována aplikace Typo Clock - úžasný widget s hodinami
- turistická navigace TrekBuddy
- dostatečná výdrž
- malá velikost - včetně aplikací výrazně pod 70 MB
- novější Market, dodány některé doplňkové aplikace
- kvalitní QWERTY klávesnice
- upravené animace v telefonuJak jsem se zmínil v úvodu článku, telefon nyní používám docela aktivně a díky tomu, že jsem si jej upravil k obrazu svému, je pro mě jeho používání mnohem příjemnější. ROM jsem samozřejmě netvořil sám, ale šel jsem prověřenou cestou, kdy jsem si na XDA našel ROM, která se mému ideálu blížila nejvíce a tu následně dále upravoval. Největší dík na tomto místě tedy patří právě uživatelům XDA, kteří nad úpravami telefonů tráví nemálo času. Původní ROM, ze které jsem vycházel, najdete na webu XDA tady. Návod na instalaci ROM a také odkaz na diskuzi na našem webu pak najdete zde. V současnosti postupuje vývoj ROM docela rychlým tempem, v nejbližších dnech tedy budu ladit znovu novou verzi, která bude vycházet z aktuální verze FroyoBread ROM na XDA. Přesto si myslím, že už nyní má ROM co nabídnout a pro Sony Ericsson XPERIA X8 ji rozhodně doporučuji. Zůstávat na standardním Androidu 2.1 už se podle mého na tomto telefonu nevyplatí.Komentáře
Příspěvky vyjadřují názory uživatelů a nejsou nijak redigovány.
Vyhrazujeme si však právo příspěvky odstraňovat.
. Autor: vit.petrik Datum: 2012-04-27 11:32:30
Prosil bych o reupload ROMky ;)
. Autor: Lišák Datum: 2011-07-28 14:00:57
překvapilo mně, že se tenhle model stal tak oblíbeným. já jsem si myslel, že se až tak kupovat nebude. ale mám i dva kamarády, který mají tenhle telefon. Zdá se, že to byla moc dobrá investice od sony ericssonu. mně vadí hlavně ta menší obrazovka. ja som prostě na větší modely :D :)

Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář.
Prosím přihlašte se nebo se zaregistrujte.

 
< Předch.   Další >