" />
Sony Ericsson Z770i druhým pohledem | Tisk |  Email
Sdílení:
Linkuj.cz!
Jaggni to!
pošli na vybrali.sme.sk
Facebook
Martin Chroust   
Neděle, 23. března 2008
Dostali jsme do rukou i prototyp Sony Ericssonu Z770i, takže jsme jej vyzkoušeli a přinášíme Vám první poznatky.


Na testování jsme měli zapůjčeny prototypy telefonů Sony Ericsson, takže je nelze hodnotit jako telefony učené k oficiální distribuci. Jedná se o modely s ranou fází firmwaru a s některými nedodělky funkcí, které budou ve finálním firmwaru odstraněny. Níže uvedený pohled na telefony tedy berte spíše jako informace, které nás na prototypu překvapily a zaujaly a také jako ochutnávku před recenzí finálního telefonu. Děkujeme za pochopení.

  

  

Sony Ericsson Z770i je elegantní černostříbrné véčko, které se bude líbit mužům i ženám. Muži na něm ocení pestrou paletu funkcí, ženy určitě hudební přehrávač, véčkovou konstrukci a také zrcátko v zavřeném stavu, pod kterým je umístěn externí displej. Tělo přístroje, to je kombinace černého a stříbrného leštěného kovu a černých a stříbrných plastů. Skloubení těchto dvou materiálů a barev vypadá velmi elegantně. Nad externím informativním displejem, který zobrazí informace o čase, stavu signálu, baterii a zmeškaných událostech, zapnutém bluetooth či tichém profilu, je umístěna vycentrovaná čočka 2 Mpix fotoaparátu, ale zajímavější věci objevíme až po otevření přístroje. Zde se totiž nachází obrovský, a nutno říci, že véčku plně dostačující displej, který díky svému lesklému povrchu může být také použit jako zrcátko, např. pro úpravu make-upu nebo rtěnky.

 

Na opačném dílu se usídlila klávesnice i hlavní ovládací prvky. Klávesnice je řešena velmi zajímavě, modře podsvětlené vlnky ohraničují klávesy, které vypadají jako tenké plastové dílce potažené kovem, jen pevně doufám, že klávesy budou z odolného materiálu, aby nehrozila možnost odtržení kláves středního sloupce od těla telefonu. Jako hlavní ovládací prvek byla použita klávesa, jejíž nejvýraznější rysy jsou směry do čtyřech světových stran. Potvrzovací střed je docela zapuštěn, možná že se s ním ze začátku budete potýkat tak jako já. Ve spodní části dílu se nachází podlouhlý reproduktor a klávesa pro zapnutí telefonu. Zadní strana véčka je holá, pomineme-li logo a lesklý nápis výrobce umístěn v zrcadlovém povrchu. Při psaní textových zpráv se na displej vejde až 8 řádků textu, což ocení hlavně velcí "psavci". Zprávy mohou být ukládány jak do telefonu, tak i na paměťovou kartu M2. Vůbec celé menu přístroje pracuje na softwarové platformě A200, takže zapomeňte na klávesu se šipkou, její funkci obstará pravá kontextová klávesa. Telefonní seznam umožňuje vyhledávání podle napsaných znaků, může obsahovat až 1000 kontaktů a až 7000 čísel. Menu fotoaparátu je situováno na výšku, při focení můžeme nastavit mód focení, vyvážení bílé barvy, noční mód, efekty, velikost obrázku a jeho kvalitu či nastavit zvuk uzávěrky, na hodnocení fotografií si počkáme až na recenzi prodejního kusu. Telefon dále nabízí přehlednou sekci Média, která sdružuje hudební a video přehrávač s prohlížečem fotek. Pohybový senzor zde bohužel chybí, ale i tak si můžete ručně nastavit hudební přehrávač naležato. Hudba může být korigována nastavením ekvalizéru, telefon může hrát i při zavřeném stavu. Jediným stiskem boční klávesy upravujeme hlasitost, delším podržením přeskakujeme skladby nahoru a druhou klávesou dolů. Nesmím také zapomenout na podporu rádia s RDS, bez připojených sluchátek si jej však neposlechnete. Nabídku zábavy doplňují Java hry, které se budou na displeji s QVGA rozlišením hrát opravdu skvěle. Funkce TrackID u novinky nemůže chybět, stejně tak jako sekce Location Services, musíte ale připojit příslušenství HGE-100. Sony Ericsson Z770i je komplexní telefon, který umí hodně funkcí, nejsou mu cizí organizační funkce, prokazuje dobrou a hlasitou hudební reprodukci a navíc dobře vypadá.

IMG_1971.JPG IMG_1983.JPG IMG_1973.JPG IMG_1979.JPG
IMG_1977.JPG IMG_1974.JPG IMG_2025.JPG IMG_2026.JPG
IMG_2005.JPG IMG_2004.JPG IMG_2009.JPG IMG_2012.JPG

Měli k dispozici prototyp Sony Ericssonu Z770i v barevné variantě Graphite Black. Telefon by se měl dostat do oficiálního prodeje v průběhu května za předpokládanou cenu 6500,- Kč.

Komentáře
Příspěvky vyjadřují názory uživatelů a nejsou nijak redigovány.
Vyhrazujeme si však právo příspěvky odstraňovat.

Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář.
Prosím přihlašte se nebo se zaregistrujte.

 
< Předch.   Další >