" />
Sony Ericsson Zylo - konec MP3, přecházíme na FLAC (první dojmy) | Tisk |  Email
Sdílení:
Linkuj.cz!
Jaggni to!
pošli na vybrali.sme.sk
Facebook
Jozef Cmar   
Středa, 14. duben 2010
Sony Ericsson včera představil dvojici nových hudebním telefonů řady Walkman a my se dnes společně podíváme na první z nich, kterým je model s opět trochu krkolomným názvem - Sony Ericsson Zylo. Většinou parametrů příliš nepřekvapí, posun v poslechu hudby ale přináší zásadní, podporuje totiž formát FLAC, čímž se mezi mobilními telefony řadí k unikátům.Společnost Sony Ericsson se v poslední době zaměřuje hlavně na chytré telefony a komunikátory a tomu také odpovídá spektrum přístrojů, které výrobce představuje. Na trh se tak chystají přístroje jak s operačním systémem Symbian, tak trio modelů vybavené operačním systémem Google Android a nechybí ani zástupce platformy Windows Mobile. Celé portfolio však nelze postavit jen na takto drahých a vybavených telefonech a včera jsme se konečně dočkali novinek také v oblasti hloupých telefonů, Sony Ericsson totiž po delší době znovu představil další model ze své řady hudebních přístrojů Walkman. Oba přístroje se snaží zaujmout povedeným vzhledem, hlavní jsou ale novinky ve funkční výbavě. Dnes si blíže představíme model Zylo, který přinášíme mezi mobilními telefony raritní podporu hudebního formátu FLAC. Bez drobných mušek se to ale ani tentokrát neobešlo.Sony Ericsson Zylo je telefon vysouvací konstrukce, jehož rozměry jsou 103 x 52 x 11,5 milimetru, hmotnost je příjemných 115 gramů. Přední straně dominuje dostatečně rozměrný a kvalitní TFT displej, který je schopný zobrazit až 262 000 barev a nabízí klasické rozlišení 240 x 320 pixelů, navíc je odolný proti poškrábání. Radost mám především z fyzických rozměrů displeje, úhlopříčka 2,6 palce mi přijde tak akorát na multimediální telefon bez otevřeného operačního systému. Pod displejem se nachází klasická sestava ovládacích tlačítek, která nepřináší žádnou zřetelnou novinku. Po vysunutí se objeví velmi pěkná alfanumerická klávesnice, na jejíž vyzkoušení si ještě budeme muset počkat, ale na fotografiích vypadá velmi pohodlně - tlačítka jsou dostatečně velká, výrobce v tomto směru nesáhl k žádným pokusům a to chválím. Na pravém boku se mi moc nelíbí drobné tlačítko Walkman, to by si zasloužilo větší rozměry. Mnohem větší výhradu mám ale ke straně levé, kde se opět nachází konektor Fast-port. Tak nějak jsem doufal, že Sony Ericsson Elm bude posledním telefonem Sony Ericsson bez standardních konektorů, ale evidentně jsem se mýlil. U hudebního přístroje pak toto zamrzí dvojnásobně, obzvláště při již několikrát zmíněné podpoře hudebního formátu FLAC, který si žádá dostatečný hardware a nejsem si jist, jestli je Fast-port v tomto směru tím pravým řešením. Zadní stranu okupuje 3,2 megapixelový fotoaparát bez autofocusu, jeho kvalita tedy bohužel nebude příliš vysoká. Potěší alespoň podpora paměťových karet microSD a také dostatečně veliká vnitřní paměť přístroje, která se zastavila na hodnotě 260 MB.


V uživatelském prostředí pravděpodobně opět nedojde k žádným změnám, vše bude postaveno na platformě A200, ale spekuluje se o drobných inovacích. Opět se můžeme těšit na kvalitní telefonní seznam s vysokou pamětí, pohodlnou práci se zprávami a také snadný přístup k YouTube a sociálním sítím. Pro přístup na internet lze využít kvarteto mobilních technologií ve složení GPRS, EDGE, UMTS a HSDPA, na Wi-Fi tentokrát bohužel nezbylo místo a obejít se budeme muset také bez integrovaného GPS modulu. Chybět nebude také kvalitní kalendář, správce souborů, opakovaný budík nebo třeba poznámky. Hlavním tahákem ale budou hudební funkce, v telefonu nechybí kvalitní přehrávač Walkman a stěžejní pozornost se upírá k podpoře formátu FLAC. Vzhledem k nestandardnímu konektoru si ale nemůžete přímo připojit jakákoliv sluchátka, musíte použít redukci případně poslouchat přes sluchátka bezdrátová. Samozřejmostí je podpora USB Mass Storage, přenášení hudby tedy bude pohodlné a rychlé, ale pouze v případě, že si datový kabel dokoupíte. V balení totiž žádný nenajdete... Samozřejmostí je FM rádio s RDS nebo aplikace pro rozpoznání hudby pomocí internetu. Stejně tak je podporována technologie Java, což využijete jak při instalaci doplňkových aplikací (slovníky, turistické mapy) tak třeba i pro instalaci nových her.

Sony Ericsson Zylo je zajímavý telefon, ale dobrý pocit z něj v této chvíli nemám. Je sice pěkné, že nám společnost připravila přístroj s podporou hudebního formátu FLAC, ale co ten zbytek? Mám pocit, že si zkrátka někdo v Sony Ericssonu myslel, že stačí vzít několik let starý telefon a přidat mu něco extra navíc a pak už se bude prodávat sám, tak jednoduché to ale v dnešním světě rozhodně není a uživatelé si žádají stále více. Samozřejmě zatím neznáme cenu přístroje, víme jen, že se bude prodávat v trojici barev, ale ani tak bych si na jeho úspěch nevsadil. Nestandardní konektor a slabý fotoaparát jsou citelné nevýhody a sám jsem zvědav, jak dobře dokáže marketing Sony Ericssonu prodat podporu FLAC. Pokud by cena byla nastavená velmi nízko, tak přístroj malou šanci mám, v tom případě bych se ale mohl ptát, proč se tento hudební formát objevuje v levném telefonu, zatímco topmodely si musí vystačit s MP3... Období letních prázdnin dá odpověď na všechny mé pochybnosti, právě v tomto období se totiž model Zylo objeví na trhu. Tak uvidíme...Komentáře
Příspěvky vyjadřují názory uživatelů a nejsou nijak redigovány.
Vyhrazujeme si však právo příspěvky odstraňovat.
Autor: Aiden Datum: 2010-04-24 23:22:59
Sasakr: co to je??? jinak má 3,5mm jack? nedat ho tam by byla marketingová chyba
Autor: Sasakr Datum: 2010-04-15 00:21:40
Mě spíš docela udivuje, že SE nikdy nepodporoval ATRAC.

Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář.
Prosím přihlašte se nebo se zaregistrujte.

 
< Předch.   Další >