" />
Vyplatí se stále kupovat T610/T630/Z600? | Tisk |  Email
Sdílení:
Linkuj.cz!
Jaggni to!
po¹li na vybrali.sme.sk
Facebook
Jirí Zák   
Nedìle, 24. øíjna 2004

Ano, trochu smutne vypadající titulek. Jaká je realita se doctete dále…

Presne tak, o tyto pomerne dobre vybavené telefony se jedná. Jak se zdá, moc uz se o nich nemluví, a tak mne to privedlo na otázku, zda doporucit budoucím majitelum Sony Ericssonu práve tyto modely. Spojím tento clánek s rocními zkusenostmi pouzívání Sony Ericssonu T610.

Bohuzel, jak uz to bývá, telefony stárnou dokonce rychleji nez pocítace, a tak zde nastává dilema, jestli nám nekterý z techto modelu bude stacit. Jde o nárocnost uzivatelu. V dnesní dobe jsou tyto modely uz pomerne levné a to je jejich veliká výhoda. Uvedu zde jejich informativní ceny pri koupi nových telefonu (ceny jsou ze stejného zdroje)

T610: 5200,- Kc

T630: 6200,- Kc

Z600: 7200,- Kc

Vsechny zde uvedené modely mají totozné ovládání, funkce i zpracování softwaru, proto budu vycházet ze zminované T610ky, se kterou mám rocní zkusenost.

Displej:

65 000 barev – dnes jiz pouzívaný standard, který dodává celkový príjemný

vzhled a dojem pri práci s telefonem, jenomze oproti dnesním

modelum ne tak kvalitní.

Velikost a rozlisení – velikost displeje 23x32 mm je k jeho rozlisení

120x160pixelu také docela dostacující, ale jen vuci funkcím, kterými tyto telefony disponují.

Výdrz:

Zde bych snad uvedl jen to, ze je srovnatelná s dnesními novými modely. Osobne mám zkusenost 2-3 dny pri bezném provozu. Pri minimálním provozu, mi T610 vydrzela dokonce 4 a pul dne.

Shrnutí funkcí:

Co se týce funkcí, uvedomte si, ze jsou to telefony High-end trídy, a proto se zde setkáme s funkcemi, kterými se tato trída vyznacuje. Je to predevsím Bluetooth, který je u telefonu Sony Ericsson opravdovou pýchou, jelikoz je na nich tato funkce opravdu velice kvalitní. Dále Infraport, GPRS trída 8, E-mailový klient, T9 pri psaní SMS, do poznámkového bloku, kalendáre a v Java aplikacích. Také je zde fotoaparát, kterým se budu zaobírat níze. Máme zde také 2MB sdílené pameti pro obrázky, zvuky a barevná schémata, coz je opravdu málo, protoze dnes uz máme v telefonech priblizne 40MB (K700i).

Technologie aplikací:

Java – je hezké, ze uvedené modely disponují touto technologií, jenomze verze je tu zastaralá. Bohuzel není zde podpora pro Java 2 (MIDP 2.0), takze nekolik slozitých aplikací zde nespustíte.

Mophun – Rekl bych to asi takhle: „Dnes uz je to prezitek.“ Tato technologie je dobrá jen v hraní her a jeste lépe v hraní „network“(sítových) her, které si samosebou zahrajete jen s nekým, kdo má v telefonu také Mophun technologii.

Rozhodne nepocítejte s velikými nároky na ruzne konfigurovatelné aplikace spolupracující s telefonem. Od toho jsou tu symbianové telefony (P800, P900).

Fotoaparát:

Pokud jde o fotoaparát, tak na „svoji dobu“ práve pred zminovaným rokem nebyla kvalita spatná, jenomze jen v dobrém osvetlení a navíc ve srovnání s modely jako je K700i a jiné dnes aktuální, má i malé rozlisení 288x352 pixelu. Ostatne posu?te sami moji vlastní tvorbu. (A to jsem se hodne snazil.)

Focení pri standardním svetle (polojasno)

Focení pri intenzivním svetle (jasno)

Focení pri intenzivním svetle ve stínu (rozdíly obrázku barevne a se sépiovým nádechem)

Takze to vidíte sami. Muzete si porovnat s fotkami porízené telefonem K700i v predchozích cláncích. Dle mého názoru je fotoaparát v modelech T6x0/Z600 jakýmsi rozjezdem pro fotoaparáty integrované do mobilu.

Nekteré klady:

Za klady zde uvádených modelu oproti dnesním se dají povazovat snad jen výdrz baterie, která je nepatrne lepsí (díky mensí spotrebe prístroje), mozná i velikost pro ty, kterí si na ní zakládají a malá cena.

Odlisnosti modelu T630 a Z600 oproti T610:

Odlisností je zde málo, protoze jak jsem se jiz zmínil, tak se tyto tri modely od sebe funkcností nikterak nelisí, ale preci jenom je tu pár vecí které stojí za zmínku.

T630

Prítomnost aktivního displeje oproti pasivnímu u T610 (Aktivní displej je predevsím viditelný z jakéhokoliv úhlu tzn. zde nevzniká takzvaný efekt negativu.)

Polozka MyFriends v menu telefonu (Instant Messenger ovsem pres wap profil).

Z600

Je to predevsím model „véckového“ typu, který se svým stylem hodí pro nezné pohlaví.

Také oproti T610 má aktivní displej, a to o neco vetsí (32x40mm).

Lehce výmenné barevné kryty.

Nedostatky oproti dnesním modelum Sony Ericsson:

Malá pamet 2MB.

Neprítomnost MP3 prehrávace a rádia (ale moznost pripojení externího príslusenství, které to umoznuje).

Nemoznost prehrávat dalsí multimediální soubory.

Zobrazování príloh v príchozích emailech.

Starsí verze Java technologie.

Záverem:

Asi jsem hodne lidí odradil od koupe Sony Ericssonu T610, T630 ci Z600, ale urcite si nekterí reknou, ze Vám nekterý z nich bude vyhovovat. At uz z hlediska ceny, nebo z hlediska funkcí, které nepotrebujete. Také bych rád zhodnotil celkove zkusenosti, které s temito modely mám a urcite se mnou budou souhlasit i nekterí jejich vlastníci, ze tyto telefonky rozhodne patrí k tem, které se zapsaly jako jedny z nejlepsích. Urcite by Vás tento clánek nemel odrazovat od koupe T6x0 ci Z600, ale mel by Vám nastínit objektivní názor k tomu, co opravdu chcete se svým budoucím telefonem delat.

Budeme rádi kdyz se o své názory s námi podelíte:

Komentáøe
Pøíspìvky vyjadøují názory u¾ivatelù a nejsou nijak redigovány.
Vyhrazujeme si v¹ak právo pøíspìvky odstraòovat.

Pouze registrovaní u¾ivatelé mohou pøidat komentáø.
Prosím pøihla¹te se nebo se zaregistrujte.

 
< Pøedch.   Dal¹í >