" />

Vážení čtenáři SEMania.cz, web byl po osmi letech provozu zakonzervován a již nebudou přidávány nové články. Nicméně web bude nadále funkční a můžete tak stále čerpat z obsáhle databáze informací o produktech Sony Ericsson.

Jak jistě víte, nové telefony jsou nově na trh uváděny pouze pod značkou Sony, proto došlo k rozhodnutí na tomto webu dále nepokračovat.

Děkujeme všem čtenářům, kteří nás četli a také všem autorům, kteří pro vás psali.

Část redaktorů pokračuje ve své tvorbě a s jejich články se můžete setkávat na webech Xperia.cz, SonyMania.cz, SmartMania.cz, MobilMania.cz a dalších.

 Vaše SEMania.cz

 

Bleskovky (tip na bleskovku)
Na úplný závěr roku zde máme jednu příjemnou zprávu - do nabídky našich operátorů se od ledna dostane další komunikátor řady XPERIA. Konkrétně se jedná o model XPERIA Ray, který od začátku příštího roku najdete v nabídce operátora O2. Doufám, že postupný návrat telefonů Sony Ericsson (a do budoucna již jen Sony) bude pokračovat i příští rok. Kvalitou na to tyto přístroje rozhodně mají.
Podle očekávání ještě do konce roku uvolnil FXP (FreeXperiaTeam) nový Android ICS pro Sony Ericsson XPERIA Arc. Nová ROM prozatím ještě není ve finálním stavu a nehodí se pro běžné použití, brzy by ale měla být plně funkční a schopná nasazení. Jindy bychom možná po této zprávě jásali a slavili. Tentokrát je ale uvolnění testovací verze velmi tiché - Sony Ericsson vzal FXP vítr z plachet, sám oficiálně uvolnil testovací ROM pro trojici komunikátorů XPERIA a po několika dnech usilovné práci komunity jsou již tyto ROM vhodné na běžné použití.
Včera byl po trochu delší odmlce certifikován další necustomizovaný firmware pro komunikátory Sony Ericsson letošního roku. Jsem rád, že Sony Ericsson pouze nevyčkává na příchod ICS a i do té doby se snaží svým zákazníkům poskytnout maximální možnou podporu. Sám jsem zvědav, jestli se bude jednat o další vylepšení stávajícího Androidu 2.3.4 (označení by tomu napovídalo) nebo výrobce posune své telefony ještě o stupínek výše na Android 2.3.5, což ale nepovažuji za moc reálné.
Galerie
Sony Ericsson versus uživatelé díl druhý - bitva vyhrána, X10 dostane Android 2.3.3
Jozef Cmar   
Sobota, 26. březen 2011
O čem se ještě nedávno docela spekulovalo a v co jsem nikdy nepřestal věřit se nyní stalo skutečností. Sony Ericsson oficiálně potvrdil, že přibližně v polovině tohoto roku pro model XPERIA X10 oficiálně uvolní nový operační systém Android a to dokonce ve verzi 2.3.3. Výrobce tak vyslyšel přání a stížnosti spousty uživatelů a dal jednoznačně najevo, že mu na nich záleží. Možná se jedná o jedno z nejdůležitějších rozhodnutí vůbec. Dnes si jej rozebereme z několika pohledů.
10~132.JPG 12~118.JPG 13~114.JPG 14~112.JPG
(6 komentářů)

 
Sony Ericsson Hazel v červeném - netradiční barva pro tradiční platformu (fotogalerie)
Jozef Cmar   
Pátek, 25. březen 2011
Do redakce nám včera dorazil Sony Ericsson Hazel, což by samo o sobě nebylo příliš zajímavé. Tento povedený telefon jsme totiž recenzovali již před delší dobou a ačkoliv tenkrát výrazně zaujal, není moc důvodů pro to, aby se do redakce vracel. Přesto jsem si jej ale na pár dní objednal. Důvodem nejsou žádné nové funkce ani revoluční firmware, ale velmi atraktivní červená barva, ve které se nyní začal model Hazel na našem trhu oficiálně prodávat. Rozhodně to stoj za to.
10~131.JPG 11~124.JPG 4~143.JPG 19~92.JPG
(0 komentářů)

 
Sony Ericsson XPERIA Arc díl třetí - Android a multitouch
Jozef Cmar   
Středa, 23. březen 2011
Pokud bych měl vypíchnout jednu věc, která se u původního modelu XPERIA X10 nepovedla, pak by to byl jednoznačně operační systém respektive progres, kterého jsme se od výrobce dočkali. Dlouhou dobu jsme byli nuceni používat velmi starou verzi 1.6, po dlouho očekávané aktualizaci pak Sony Ericsson oznámil, že další povýšení operačního systému se již nechystá. Zapomenout jsme tak mohli například na instalaci aplikací na paměťovou kartu nebo třeba tethering. S tím vším je ale konec, XPERIA Arc přináší nejnovější Android a také plnou podporu multitouch. Také defaultní uživatelské prostředí mi graficky přijde mnohem povedenější, než u původního modelu. Sony Ericsson se poučil ze svých chyb (PS: konečně).
p~2.jpg o~2.jpg n~2.jpg a~11.jpg b~10.jpg f~5.jpg g~5.jpg l~2.jpg m~3.jpg k~3.jpg
(0 komentářů)

 
Sony Ericsson XPERIA Arc díl druhý - fotoaparát a videokamera
Jozef Cmar   
Úterý, 22. březen 2011
Je to už obehraná písnička, s železnou pravidelností se ale stejná scéna opakuje u každého nového telefonu Sony Ericsson s kvalitním fotoaparátem. První verze firmwaru prakticky nikdy nedokáže potenciál nového telefonu využít naplno a nějakou dobu je vždy potřeba počkat, než výrobce fotoaparát a kameru doladí téměř k dokonalosti. Ani Sony Ericsson XPERIA Arc není v tomto směru výjimkou, jak si ostatně ukážeme v obsáhlé galerii v tomto článku. Zatím totiž telefon zdaleka v oblasti fotoaparátu nepodává uspokojivé výsledky. Opět tedy budeme čekat na nový firmware, dá se ale předpokládat, že poté půjde kvalita fotografií i videa prudce nahoru. Nesmíme zapomínat na to, že telefon se oficiálně stále ještě neprodává. Dnes to bude prakticky jen o fotografiích a videu, těším se na vaše komentáře pod článkem.

(8 komentářů)

 
Sony Ericsson XPERIA Arc díl první - konstrukce a displej
Jozef Cmar   
Pondělí, 21. březen 2011
Tento týden bude v naší redakci patři Sony Ericssonu XPERIA Arc a jelikož dnes máme pondělí, začínáme právě teď. model XPERIA Arc je bez diskuze nejvybavenějším telefonem Sony Ericsson všech dob, který má na trhu jediný konkrétní cíl - ukázat komunitě i běžným zákazníkům, že výrobce se poučil z předchozích chyb a stále má co nabídnout. Zároveň tento model odstartoval změnu současného portfolia, kdy první generaci komunikátorů Sony Ericsson s operačním systémem Android v nejbližších měsících nahradí celkem kvarteto nových telefonů. Dnes se zaměříme na displej a konstrukci.
12~115.JPG 26~64.JPG 8~131.JPG 10~129.JPG
(3 komentářů)

 
Nová ROM pro Sony Ericsson XPERIA X8
Jozef Cmar   
Neděle, 20. březen 2011
Právě v těcho dnech se na SEManii objevila nová ROM i pro poslední komunikátor Sony Ericsson s operačním systémem Android, pro který zatím modifikace dostupná nebyla. Celý koncept a styl ROM je úplně stejný, jako v předchozích případech. Dočkáte se tedy kompletní integrace všech úprav, změny vzhledu systémové grafiky nebo úspory vnitřní paměti telefonu. Doufám, že se vám bude nová ROM líbit, při každodenním používání se mi výborně osvědčila.
21~83.JPG 19~84.JPG 2~123.JPG 30~53.JPG
(0 komentářů)

 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Následující > Konec >>