" />

Vážení čtenáři SEMania.cz, web byl po osmi letech provozu zakonzervován a již nebudou přidávány nové články. Nicméně web bude nadále funkční a můžete tak stále čerpat z obsáhle databáze informací o produktech Sony Ericsson.

Jak jistě víte, nové telefony jsou nově na trh uváděny pouze pod značkou Sony, proto došlo k rozhodnutí na tomto webu dále nepokračovat.

Děkujeme všem čtenářům, kteří nás četli a také všem autorům, kteří pro vás psali.

Část redaktorů pokračuje ve své tvorbě a s jejich články se můžete setkávat na webech Xperia.cz, SonyMania.cz, SmartMania.cz, MobilMania.cz a dalších.

 Vaše SEMania.cz

 

Bleskovky (tip na bleskovku)
Na úplný závěr roku zde máme jednu příjemnou zprávu - do nabídky našich operátorů se od ledna dostane další komunikátor řady XPERIA. Konkrétně se jedná o model XPERIA Ray, který od začátku příštího roku najdete v nabídce operátora O2. Doufám, že postupný návrat telefonů Sony Ericsson (a do budoucna již jen Sony) bude pokračovat i příští rok. Kvalitou na to tyto přístroje rozhodně mají.
Podle očekávání ještě do konce roku uvolnil FXP (FreeXperiaTeam) nový Android ICS pro Sony Ericsson XPERIA Arc. Nová ROM prozatím ještě není ve finálním stavu a nehodí se pro běžné použití, brzy by ale měla být plně funkční a schopná nasazení. Jindy bychom možná po této zprávě jásali a slavili. Tentokrát je ale uvolnění testovací verze velmi tiché - Sony Ericsson vzal FXP vítr z plachet, sám oficiálně uvolnil testovací ROM pro trojici komunikátorů XPERIA a po několika dnech usilovné práci komunity jsou již tyto ROM vhodné na běžné použití.
Včera byl po trochu delší odmlce certifikován další necustomizovaný firmware pro komunikátory Sony Ericsson letošního roku. Jsem rád, že Sony Ericsson pouze nevyčkává na příchod ICS a i do té doby se snaží svým zákazníkům poskytnout maximální možnou podporu. Sám jsem zvědav, jestli se bude jednat o další vylepšení stávajícího Androidu 2.3.4 (označení by tomu napovídalo) nebo výrobce posune své telefony ještě o stupínek výše na Android 2.3.5, což ale nepovažuji za moc reálné.

Forum

Galerie
Videopohled na Sony Ericsson Yendo - jak výrobce zvládl dotykový displej?
Jozef Cmar   
Neděle, 6. březen 2011
Sony Ericsson Yendo už pár dní okupuje naši redakci a jelikož na další novinky ze stáje našeho oblíbeného výrobce zatím čekáme, budeme se v nejbližších dnech věnovat právě tomuto telefonu. Už nyní se sice těším na očekávaný Sony Ericsson Arc a u vás je to předpokládám stejné, ještě pár týdnů si ale co se článků týká budeme muset vystačit se stávajícím portfoliem. Dnes tedy krátký videopohled na Sony Ericsson Yendo - telefon, který osloví nenáročné.
19~90.JPG 12~114.JPG 5~137.JPG 14~109.JPG
(4 komentářů)

 
První pohled klame - fotogalerie černé varianty Sony Ericssonu Yendo
Jozef Cmar   
Sobota, 5. březen 2011
Sony Ericsson Yendo se téměř po roce od svého představení konečně dostal na náš trh. Jestli je to dobře nebo ne nechám na vás, stejně tak zhodnocení samotného telefonu si nechám až do recenze. Dnes si telefon pořádně prohlédneme na fotografiích a provedeme také krátké srovnání se Sony Ericssonem XPERIA X10 Mini. Ač se jedná o velmi odlišné telefony, vzhled je dost podobný a díky současné ceně si telefon nejsou zase tak vzdálené, jak by se mohlo zdát. Pojďme si Yendo prohlédnout.
1~143.JPG 2~136.JPG 17~96.JPG 14~109.JPG
(5 komentářů)

 
Sony Ericsson versus uživatelé - bitva nekončí
Jozef Cmar   
Čtvrtek, 3. březen 2011
Potom, co Sony Ericsson oficiálně oznámil, že do komunikátorů s operačním systémem Android z loňského roku již nebude uvolněna další verze operačního systému, se po celém světě zvedla vlna emocí. Uživatelé často komentují tento krok jako zradu, nyní se k tomu navíc přidalo i oznámení, že X10 nedostane ani podporu DLNA, což je funkce, která byla pro X10 proklamována od samotného začátku prodeje. Diskuze ale neutichají a vypadá to, že se na situaci hned tak nic nezmění. Nabízí se tedy otázka - dokáže hlas uživatelů ještě změnit rozhodnutí Sony Ericssonu? Myslím, že to není nereálné...
10~116.JPG 14~101.JPG 11~109.JPG 12~104.JPG
(9 komentářů)

 
Upravujeme nové telefony bez otevřeného operačního systému - Cedar, Elm, Hazel a Zylo
Jozef Cmar   
Sobota, 26. únor 2011
Hloupé telefony ustupují ze slávy a pokud je to pořádně vidět v nabídce některého z výrobců, pak jednoznačně u Sony Ericssonu. Ten kdysi hloupým telefonům dominoval, nyní se ale zaměřuje na smartphony a komunikátory, zatímco telefony bez otevřeného operačního systému jej nechávají relativně chladným. Vše se samozřejmě ještě může změnit, zatím to ale vypadá, že vývoj se v tomto směru výrazně zpomalil. Stávající telefony ale patří k velmi dobře vybaveným a rozhodně mají své fanoušky a spokojené majitele. Ti si navíc mohou i nejnovější telefony upravovat podobně, jako tomu byly zvyklí dříve u starších telefonů. Dnes si ukážeme některé z úprav, které na nových modelech výborně fungují.
0~5.JPG 40~43.JPG 9~125.JPG 1~116.JPG
(5 komentářů)

 
Nová ROM pro Sony Ericsson XPERIA X10 - rychlost a grafika
Jozef Cmar   
Pátek, 25. únor 2011
Ještě několik týdnů bude Sony Ericsson XPERIA X10 vlajkovou lodí společnosti na našem trhu a jelikož jsem výjimečně měl pár hodin času, rozhodl jsem se na žádost několika uživatelů našeho fóra a majitelů X10 upravit svou již dříve publikovanou ROM i pro nový firmware 2.1.A.0.435, který přináší několik drobných novinek, především ale plnou podporu multitouch. V současné době e tak tato nová ROM vydána ve třech verzích, takže si do svého telefonu může nainstalovat každý majitel Sony Ericssonu XPERIA X10 bez ohledu na to, jaký firmware má nyní v telefonu.
14~12.png 10~21.png 22~11.png 13~14.png 3~100.png 18~12.png 4~93.png 7~35.png
(0 komentářů)

 
Sony Ericsson T707 - v redakci jen náhodou (minirecenze)
Jozef Cmar   
Neděle, 20. únor 2011
Sony Ericsson T707 rozhodně nepatří k horkým novinkám letošního (ani minulého) roku, ačkoliv se ale jedná o pěkný a povedený telefon, výrobce se rozhodnul jej na náš trh nedodávat a proto jsme dosud ani nijak moc nespěchali s jeho recenzí. Nyní se nám ale naskytla možnost tento telefon na pár týdnů vyzkoušet a toho jsme samozřejmě využili. Dnešní recenze vám tak odpoví na otázku, zdali je na škodu fakt, že jste si Sony Ericsson T707 v České republice oficiálně  nemohli koupit. Podle mě docela ano, véčkových telefonů je na trhu stále méně a ačkoliv jejich oblíbenost dále pomalu klesá, stále podle mě mají potenciál. Samozřejmě vím, že recenze tady měla být mnohem dříve, ale tehdy ještě nebyla možnost si telefon půjčit.
0~2.JPG 11~116.JPG 12~110.JPG 15~106.JPG
(3 komentářů)

 
<< Začátek < Předchozí 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 Následující > Konec >>