" />

Vážení čtenáři SEMania.cz, web byl po osmi letech provozu zakonzervován a již nebudou přidávány nové články. Nicméně web bude nadále funkční a můžete tak stále čerpat z obsáhle databáze informací o produktech Sony Ericsson.

Jak jistě víte, nové telefony jsou nově na trh uváděny pouze pod značkou Sony, proto došlo k rozhodnutí na tomto webu dále nepokračovat.

Děkujeme všem čtenářům, kteří nás četli a také všem autorům, kteří pro vás psali.

Část redaktorů pokračuje ve své tvorbě a s jejich články se můžete setkávat na webech Xperia.cz, SonyMania.cz, SmartMania.cz, MobilMania.cz a dalších.

 Vaše SEMania.cz

 

Bleskovky (tip na bleskovku)
Na úplný závěr roku zde máme jednu příjemnou zprávu - do nabídky našich operátorů se od ledna dostane další komunikátor řady XPERIA. Konkrétně se jedná o model XPERIA Ray, který od začátku příštího roku najdete v nabídce operátora O2. Doufám, že postupný návrat telefonů Sony Ericsson (a do budoucna již jen Sony) bude pokračovat i příští rok. Kvalitou na to tyto přístroje rozhodně mají.
Podle očekávání ještě do konce roku uvolnil FXP (FreeXperiaTeam) nový Android ICS pro Sony Ericsson XPERIA Arc. Nová ROM prozatím ještě není ve finálním stavu a nehodí se pro běžné použití, brzy by ale měla být plně funkční a schopná nasazení. Jindy bychom možná po této zprávě jásali a slavili. Tentokrát je ale uvolnění testovací verze velmi tiché - Sony Ericsson vzal FXP vítr z plachet, sám oficiálně uvolnil testovací ROM pro trojici komunikátorů XPERIA a po několika dnech usilovné práci komunity jsou již tyto ROM vhodné na běžné použití.
Včera byl po trochu delší odmlce certifikován další necustomizovaný firmware pro komunikátory Sony Ericsson letošního roku. Jsem rád, že Sony Ericsson pouze nevyčkává na příchod ICS a i do té doby se snaží svým zákazníkům poskytnout maximální možnou podporu. Sám jsem zvědav, jestli se bude jednat o další vylepšení stávajícího Androidu 2.3.4 (označení by tomu napovídalo) nebo výrobce posune své telefony ještě o stupínek výše na Android 2.3.5, což ale nepovažuji za moc reálné.

Forum

Galerie
Nová ROM pro Sony Ericsson XPERIA X10 Mini
Jozef Cmar   
Sobota, 19. únor 2011
Sony Ericsson se pomalu připravuje na vstup nových telefonů na trh, do té doby ale budeme v redakci maximum úsilí ještě věnovat stávajícím telefonům a jejich úpravám. Největší pozornost jsem nyní zaměřil na Sony Ericsson X10 Mini, tedy pravděpodobně nejmenší komunikátor s Androidem na našem trhu. Ačkoliv telefon sám o sobě je velmi kvalitním výrobkem, s operačním systémem jsem nebyl úplně spokojený a tak jsem se vrhnul na úpravy. Ty si nově můžete dopřát i vy...
a~102.png b~99.png c~92.png f~53.png i~25.png j~20.png k~16.png l~16.png
(1 komentářů)

 
Sony Ericsson roku 2011 - kupředu jde Android
Jozef Cmar   
Pátek, 18. únor 2011
Dlouhou dobu se o tom již mluvilo, až poslední představení nových telefonů Sony Ericsson nám ale dalo jistotu v tom, že Sony Ericsson roku 2011 bude hlavně o komunikátorech s Androidem. Hloupé telefony bez otevřeného operačního systému, kdysi doména tohoto výrobce, ustupují výrazně do pozadí. Naopak smartphony s operačním systémem Windows Phone 7 jsou zatím v nedohlednu a jejich uvedení na trh není na pořadu dne. Zůstalo vůbec něco ze společnosti, kterou jsme v minulosti znali nebo zkrátka výrobce začíná úplně znovu a jinak? Operační systém Android je na obrovském vzestupu a soustředění se na něj je správným krokem, nemělo by ale v portfoliu zůstat také něco pro zákazníky, kterým Android z jakéhokoliv důvodu příliš nesedí? Sony Ericsson možná bude Androidů král, ale co jeho uživatelé...
Xperia_pro_3.jpgXperia_neo_2.jpgXperia_PLAY_2.jpgXperia_arc_2.jpg
(3 komentářů)

 
Sony Ericsson XPERIA Pro - hardwarová klávesnice rozhoduje
Jozef Cmar   
Čtvrtek, 17. únor 2011
Výběr komunikátorů s operačním systémem Android a hardwarovou klávesnicí zatím příliš široký není a také Sony Ericsson dosud nabízel pouze jediné zařízení s těmito parametry. XPERIA X10 Mini Pro je sice parádním, ale pro spoustu uživatelů dosti malým komunikátorem a tak se logicky nemohla zalíbit všem. Tuto mezeru ve vlastním portfoliu se společnost Sony Ericsson rozhodla vyplnit modelem s jednoduchým názvem XPERIA Pro. Kromě komplexní výbavy a nejnovějšího Androidu nabídne také dostaečně dimenzovanou hardwarovou QWERTY klávesnici. Na tento model si ale bohužel počkáme déle...
Xperia_pro_1.jpgXperia_pro_2.jpgXperia_pro_3.jpg
(6 komentářů)

 
Sony Ericsson XPERIA Neo - multimediální Vivaz s Androidem
Jozef Cmar   
Středa, 16. únor 2011
Sony Ericsson Vivaz patřil k nejlepším telefonům s operačním systémem Symbian S60, právě použitý operační systém byl ale hlavním důvodem, proč telefon neslavil dostatečný úspěch. Většinu loňského roku pak spousta uživatelů volala po telefonu na platformě Google Android, který by rozměrově odpovídal právě výše zmíněnému modelu Vivaz. Čekání sice bylo velmi dlouhé, ale výsledek nyní stojí za to a Sony Ericsson XPERIA Neo patří k nejlépe vybaveným telefonům současnosti navíc s výrazným zaměřením na multimédia. K tomu všemu připočtěte perfektní vzhled a brzkou dostupnost na našem trhu.
Xperia_neo_2.jpgXperia_neo_3.jpgXperia_neo_1.jpg
(2 komentářů)

 
Sony Ericsson XPERIA Play - PSP telefon se stal realitou
Jozef Cmar   
Úterý, 15. únor 2011
Mluvilo se o něm již od okamžiku, kdy se společnosti Sony a Ericsson spojily a po uvedení PSP všichni doufali, že jeho uvedení je jen otázkou času. Nakonec jsme si museli počkat o něco déle, ale konečně jsme se dočkali a výsledek by skutečně měl stát za to. V neděli byl představený Sony Ericsson XPERIA Play a PSP telefon se tak stal skutečností. Mluvit o jeho úspěchu či neúspěchu je zatím předčasné, jak si ale ukážeme v dnešním prvním pohledu, po funkční stránce se jedná o výborně vybavený telefon a s podporou kvalitního marketingu by se přístroj skutečně legendou mohl stát.
Xperia_PLAY_1.jpgXperia_PLAY_4.jpgXperia_PLAY_2.jpg
(0 komentářů)

 
Sony Ericsson dnes představí nové telefony (průběžně aktualizováno)
Jozef Cmar   
Neděle, 13. únor 2011
Po dlouhém čekání dnes Sony Ericsson odhalí své nové telefony pro rok 2011 a také více odtajní strategii, kterou se v tomto roce chce vydat. Očekávání jsou docela obrovská, Sony Ericsson v posledních letech většinou příliš nepřekvapil a skutečnou bombu nikdy nepředstavil, nyní ale slibuje kudy chodí, že se z předchozích chyb poučil a že se dočkáme velikého překvapení. Bude tím překvapením tablet s Androidem? Nebo špičkový smartphone s dvoujádrovým procesorem? Vrátí se aspoň částečně éra skvěle vybavených telefonů bez otevřeného operačního systému? Nejpozději večer uvidíme...
se-xperia-play-010411-03.jpg X10_mini_pro_successor_1.jpg 1295596299_pic02.jpg xperia-play-01042011.jpg X10_mini_pro_successor_2.jpg
(19 komentářů)

 
<< Začátek < Předchozí 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 Následující > Konec >>