" />

Vážení čtenáři SEMania.cz, web byl po osmi letech provozu zakonzervován a již nebudou přidávány nové články. Nicméně web bude nadále funkční a můžete tak stále čerpat z obsáhle databáze informací o produktech Sony Ericsson.

Jak jistě víte, nové telefony jsou nově na trh uváděny pouze pod značkou Sony, proto došlo k rozhodnutí na tomto webu dále nepokračovat.

Děkujeme všem čtenářům, kteří nás četli a také všem autorům, kteří pro vás psali.

Část redaktorů pokračuje ve své tvorbě a s jejich články se můžete setkávat na webech Xperia.cz, SonyMania.cz, SmartMania.cz, MobilMania.cz a dalších.

 Vaše SEMania.cz

 

Bleskovky (tip na bleskovku)
Na úplný závěr roku zde máme jednu příjemnou zprávu - do nabídky našich operátorů se od ledna dostane další komunikátor řady XPERIA. Konkrétně se jedná o model XPERIA Ray, který od začátku příštího roku najdete v nabídce operátora O2. Doufám, že postupný návrat telefonů Sony Ericsson (a do budoucna již jen Sony) bude pokračovat i příští rok. Kvalitou na to tyto přístroje rozhodně mají.
Podle očekávání ještě do konce roku uvolnil FXP (FreeXperiaTeam) nový Android ICS pro Sony Ericsson XPERIA Arc. Nová ROM prozatím ještě není ve finálním stavu a nehodí se pro běžné použití, brzy by ale měla být plně funkční a schopná nasazení. Jindy bychom možná po této zprávě jásali a slavili. Tentokrát je ale uvolnění testovací verze velmi tiché - Sony Ericsson vzal FXP vítr z plachet, sám oficiálně uvolnil testovací ROM pro trojici komunikátorů XPERIA a po několika dnech usilovné práci komunity jsou již tyto ROM vhodné na běžné použití.
Včera byl po trochu delší odmlce certifikován další necustomizovaný firmware pro komunikátory Sony Ericsson letošního roku. Jsem rád, že Sony Ericsson pouze nevyčkává na příchod ICS a i do té doby se snaží svým zákazníkům poskytnout maximální možnou podporu. Sám jsem zvědav, jestli se bude jednat o další vylepšení stávajícího Androidu 2.3.4 (označení by tomu napovídalo) nebo výrobce posune své telefony ještě o stupínek výše na Android 2.3.5, což ale nepovažuji za moc reálné.

Forum

Galerie
Upravujeme Sony Ericsson X10 Mini (hardware i software)
Jozef Cmar   
Sobota, 12. únor 2011
V poslední době jsem s ohledem na připravované novinky trochu protřídil své mobilní telefony a nějakou dobu váhal, který telefon Sony Ericsson si dále ponechat a aktivně používat. Jelikož v souvislosti s X10 jsem už vyzkoušel téměř vše, co se dá, volba padla na Sony Ericsson XPERIA X10 Mini. V následujících týdnech se tedy budu o něco více věnovat právě tomuto telefonu a také jeho bratříčkovi s klávesnicí - modelu X10 Mini Pro. Ačkoliv se jim nevěnuje taková pozornost, jako dospělé X10, dá se i s těmito telefony udělat spousta muziky a navíc za málo peněz. X10 Mini se navíc může stát velmi stylovým doplňkem, jak si ostatně ukážeme na fotografiích v článku. Také s operačním systémem se dá pěkně vyhrát.
1~140.JPG 2~133.JPG 6~126.JPG 8~126.JPG
(0 komentářů)

 
Černá varianta Sony Ericssonu Zylo - na první pohled krásný (fotogalerie)
Jozef Cmar   
Pátek, 11. únor 2011
Sony Ericsson Zylo je na našem trhu už několik týdnů, postupně ale přibývají nové barevné varianty. Dnes si společně s námi můžete prohlédnout černou variantu Sony Ericssonu Zylo, která vypadá skutečně velmi krásně a jen podtrhuje designové kvalit tohoto přístroje. Pro pány se jedná o jasnou volbu, naopak dámy nepochybně dají přednost variantě růžové. Nejdůležitější ale je, že jednotlivé zákazníci mají dostatečně na výběr a mohou zvolit právě tu variantu, která se jim líbí nejvíce.
10~127.JPG
8~127.JPG 5~135.JPG 17~95.JPG
(2 komentářů)

 
Za týden se koná tisková konference společnosti Sony Ericsson - rok 2011 získá jasnou podobu
Jozef Cmar   
Neděle, 6. únor 2011
Přesně za týden, konkrétně 13. února 2011 večer, se v Barceloně koná tisková konference společnosti Sony Ericsson. Mobilní telefony zde představené téměř jistě určí směr vývoje společnosti pro větší část letošního roku a pravděpodobně rozhodnou o jejím dalším osudu. Někdo očekává málo, někdo zase neočekává téměř nic. Spousta nových telefonů je téměř jistotou, otázka vlajkové lodi pro rok 2011 však s jistotou stále zodpovězena není. Troufám si tvrdit, že nikdy dříve nebyla očekávání tak vysoká a možná nikdy dříve Sony Ericsson neslíbil svým zákazníkům a fanouškům tolik změn, jako nyní. Dočkáme se za týden představení nové, omlazené a především výrazně pružnější společnosti Sony Ericsson?

(8 komentářů)

 
Mapy celého světa zdarma pro všechny telefony Sony Ericsson - návody včetně všech souborů
Jozef Cmar   
Čtvrtek, 3. únor 2011
Kvalitní mapy se pomalu ale jistě stávají součástí stále většího množství telefonů a jednoznačně se ukazuje, že integrovaný GPS modul má v mobilních telefonech své nezastupitelné místo. Ať už máte chytrý telefon nebo přístroj bez otevřeného operačního systému, v dnešním článku si ukážeme, jak pro váš telefon vytvořit a do telefonu nahrát mapy prakticky kterékoliv části světa. Možnosti vašeho telefonu se tím výrazně rozšíří. Vše je navíc k dispozici zdarma.
18~88.JPG 25~62.JPG 42~35.JPG 33~43.JPG
(15 komentářů)

 
Bezdrátový displej Sony Ericsson Liveview se dočkal slíbené aktualizace
Jozef Cmar   
Pátek, 28. leden 2011
Sony Ericsson v prosinci loňského roku slíbil, že tento měsíc uvolní aktualizaci softwaru pro svůj bezdrátový displej Liveview. Nakonec slib dodržel, podobně jako u jiných produktů ale čekal s uvolněním co možná nejdéle. Ačkoliv je Liveview pouze zajímavé příslušenství a nejedná se o klíčový produkt společnosti, nechtělo by to i tady uvolňovat aktualizace trochu zodpovědněji? Těžko pak nezaujatý člověk může věřit frázím o tom, že se výrobce z předchozích chyb poučil...
0~3.JPG 11~117.JPG 12~111.JPG 2~130.JPG
(6 komentářů)

 
Sony Ericsson Cedar v bílo-stříbrném provedení - decentní a pěkný (fotogalerie)
Jozef Cmar   
Úterý, 25. leden 2011
Sony Ericsson Cedar patří v poměru cena versus výkon k nejlepším telefonům na současném trhu, takže je určitě docela škoda, že jej ve svch nabídkách nemají třeba naši operátoři. Kromě spousty funkcí nabízí telefon také dostatečně atraktivní vzhled a výběr z několika barevných variant. My se dnes společně podíváme na tu nejhezčí, kterou je podle mě bílo-stříbrná.
0~5.JPG 11~118.JPG 13~110.JPG 8~125.JPG
(7 komentářů)

 
<< Začátek < Předchozí 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 Následující > Konec >>