" />

Vážení čtenáři SEMania.cz, web byl po osmi letech provozu zakonzervován a již nebudou přidávány nové články. Nicméně web bude nadále funkční a můžete tak stále čerpat z obsáhle databáze informací o produktech Sony Ericsson.

Jak jistě víte, nové telefony jsou nově na trh uváděny pouze pod značkou Sony, proto došlo k rozhodnutí na tomto webu dále nepokračovat.

Děkujeme všem čtenářům, kteří nás četli a také všem autorům, kteří pro vás psali.

Část redaktorů pokračuje ve své tvorbě a s jejich články se můžete setkávat na webech Xperia.cz, SonyMania.cz, SmartMania.cz, MobilMania.cz a dalších.

 Vaše SEMania.cz

 

Bleskovky (tip na bleskovku)
Na úplný závěr roku zde máme jednu příjemnou zprávu - do nabídky našich operátorů se od ledna dostane další komunikátor řady XPERIA. Konkrétně se jedná o model XPERIA Ray, který od začátku příštího roku najdete v nabídce operátora O2. Doufám, že postupný návrat telefonů Sony Ericsson (a do budoucna již jen Sony) bude pokračovat i příští rok. Kvalitou na to tyto přístroje rozhodně mají.
Podle očekávání ještě do konce roku uvolnil FXP (FreeXperiaTeam) nový Android ICS pro Sony Ericsson XPERIA Arc. Nová ROM prozatím ještě není ve finálním stavu a nehodí se pro běžné použití, brzy by ale měla být plně funkční a schopná nasazení. Jindy bychom možná po této zprávě jásali a slavili. Tentokrát je ale uvolnění testovací verze velmi tiché - Sony Ericsson vzal FXP vítr z plachet, sám oficiálně uvolnil testovací ROM pro trojici komunikátorů XPERIA a po několika dnech usilovné práci komunity jsou již tyto ROM vhodné na běžné použití.
Včera byl po trochu delší odmlce certifikován další necustomizovaný firmware pro komunikátory Sony Ericsson letošního roku. Jsem rád, že Sony Ericsson pouze nevyčkává na příchod ICS a i do té doby se snaží svým zákazníkům poskytnout maximální možnou podporu. Sám jsem zvědav, jestli se bude jednat o další vylepšení stávajícího Androidu 2.3.4 (označení by tomu napovídalo) nebo výrobce posune své telefony ještě o stupínek výše na Android 2.3.5, což ale nepovažuji za moc reálné.

Forum

Galerie
Sony Ericsson X10 Mini (Pro) s novým operačním systémem (zkušenosti)
Jozef Cmar   
Pátek, 14. leden 2011
Coby majitel hned trojice telefonů Sony Ericsson s operačním systémem Android (a současně redaktor tohoto webu) jsem dlouho očekávanou aktualizaci uvítal pravděpodobně více, než kdokoliv jiný. Najednou mám možnost opět zkoušet nové věci a je také o čem psát, také naše diskuzní fórum se plní příspěvky se zkušenostmi s novou verzí operačního systému. Změnám u původního modelu X10 už jsme se věnovali v samostatném článku, nyní je čas zaměřit se na dvojici menších a novějších modelů, kterými je duo X10 Mini a X10 Mini Pro. Nečekejte revoluci, aktualizace ale určitě potěší.
101~2.JPG 102~3.JPG 98~4.JPG 104~2.JPG
(9 komentářů)

 
Sony Ericsson chystá spoustu novinek - bude rok 2011 bodem zlomu?
Jozef Cmar   
Úterý, 11. leden 2011
Na internetu se stále častěji objevují fotografie nových telefonů Sony Ericsson, oficiálního představení se ale prozatím dočkal pouze krásný model Arc. Na většinu produktů si budeme muset počkat až do Barcelony, očekávání se ale stále zvyšují. Aby toho ale nebylo málo, zůstává také spousta nezodpovězených otázek. K těm nejdůležitějším patří následující trojice. Je Sony Ericsson Arc vlajkovou lodí výrobce pro letošní rok? Představí Sony Ericsson v Barceloně komunikátory s Windws Phone 7? Bude společnost pokračovat v dalším vývoji hloupých telefonů bez otevřeného operačního systému na podobné úrovni, jako dříve? Odpovědí se dočkáme už za měsíc.
Xperia_play_leaked_2.jpg X10_mini_pro_successor_2.jpg Xperia_play_leaked_1.jpg X10_mini_pro_successor_1.jpg xperia-play-01042011.jpg
(14 komentářů)

 
Sony Ericsson představil model Arc - styl dostává nový rozměr
Jozef Cmar   
Čtvrtek, 6. leden 2011
Sony Ericsson des brzy ráno našeho času představil na veletrhu CES nový komunikátor s operačním systémem Android, který jsme dříve znali pod kódovým označením Anzu a ze kterého se nakonec vyklubal model Arc. Kromě spousty kvalitních funkcí přináší například špičkový displej nebo velmi atraktivní design. Sony Ericsson vykročil jednoznačně dobře do nového roku a velikým příslibem je brzká dostupnost na trhu a také nejnovější operační systém Android. Těšíte se? Máte na co.
Xperia_arc.jpg sony-ericsson-xperia-arc-gagadget.jpg Xperia_arc_2.jpg
(8 komentářů)

 
Videopohled na upravený Sony Ericsson Elm - černá mu sedí
Jozef Cmar   
Středa, 5. leden 2011
V poslední době se na našem webu velmi intenzivně věnujeme úpravám telefonů s operačním systémem Android, Sony Ericsson ale prodává i mnohé další povedené telefony. Abych trochu tento dluh napravil, sám jsem si pořídil vlastní Sony Ericsson Elm a vrhnul se na jeho úpravy. V nejbližší době najdete na našem fóru množství návodů k nejnovějším telefonům bez otevřeného operačního systému. Zatím posílám krátké video jako ukázku toho, že s telefonem si jde skutečně vyhrát.
0~4.JPG 2~131.JPG 3~134.JPG 5~132.JPG
(4 komentářů)

 
Videorecenze Sony Ericssonu LiveView
Jozef Cmar   
Pondělí, 3. leden 2011
Od Vánoc používám pro telefony Sony Ericssony s Androidem nové příslušenství - bezdrátový displej Liveview. Ten je schopen zobrazit spoustu informací z telefonu, jako třeba SMS zprávy nebo příchozí hovory. Slouží také k ovládání hudebního přehrávače a díky otevřenosti celé platformy tím jeho možnosti zdaleka nekončí. Sony Ericsson totž pro toto zařízení uvolnil vývojové SDK, takže kdokoliv může pro Liveview vyvíjet aplikace a umisťovat je na Market. Nabídka zatím není široká, ale nové programy přibývají a to je hlavní. Dnes si na dvou videopohledech představíme jak samotné zařízení, tak i některé doplňkové aplikace.
6~123.JPG 2~130.JPG 4~133.JPG 0~3.JPG
(16 komentářů)

 
Začíná rok 2011, na co se můžeme těšit?
Jozef Cmar   
Sobota, 1. leden 2011
Včera jsme si zhodnotili celý předchozí rok, nyní je už na čase dát minulost stranou a zaměřit se na budoucnost. Dnes se krátce podíváme na to, co očekáváme od Sony Ericssonu během letošního roku a také na budoucnost našeho webu, který je od politiky Sony Ericssonu přímo závislý. Když se daří výrobci, daří se i našemu webu. V opačném případě je to samozřejmě analogické. také je čas na to dát si nějaká předsevzetí, takže v článku najdete i ty. Hodně štěstí vám všem do roku 2011.
Anzu_1.jpg Anzu_2.jpg Anzu_4.jpg
(9 komentářů)

 
<< Začátek < Předchozí 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 Následující > Konec >>