" />

Vážení čtenáři SEMania.cz, web byl po osmi letech provozu zakonzervován a již nebudou přidávány nové články. Nicméně web bude nadále funkční a můžete tak stále čerpat z obsáhle databáze informací o produktech Sony Ericsson.

Jak jistě víte, nové telefony jsou nově na trh uváděny pouze pod značkou Sony, proto došlo k rozhodnutí na tomto webu dále nepokračovat.

Děkujeme všem čtenářům, kteří nás četli a také všem autorům, kteří pro vás psali.

Část redaktorů pokračuje ve své tvorbě a s jejich články se můžete setkávat na webech Xperia.cz, SonyMania.cz, SmartMania.cz, MobilMania.cz a dalších.

 Vaše SEMania.cz

 

Bleskovky (tip na bleskovku)
Na úplný závěr roku zde máme jednu příjemnou zprávu - do nabídky našich operátorů se od ledna dostane další komunikátor řady XPERIA. Konkrétně se jedná o model XPERIA Ray, který od začátku příštího roku najdete v nabídce operátora O2. Doufám, že postupný návrat telefonů Sony Ericsson (a do budoucna již jen Sony) bude pokračovat i příští rok. Kvalitou na to tyto přístroje rozhodně mají.
Podle očekávání ještě do konce roku uvolnil FXP (FreeXperiaTeam) nový Android ICS pro Sony Ericsson XPERIA Arc. Nová ROM prozatím ještě není ve finálním stavu a nehodí se pro běžné použití, brzy by ale měla být plně funkční a schopná nasazení. Jindy bychom možná po této zprávě jásali a slavili. Tentokrát je ale uvolnění testovací verze velmi tiché - Sony Ericsson vzal FXP vítr z plachet, sám oficiálně uvolnil testovací ROM pro trojici komunikátorů XPERIA a po několika dnech usilovné práci komunity jsou již tyto ROM vhodné na běžné použití.
Včera byl po trochu delší odmlce certifikován další necustomizovaný firmware pro komunikátory Sony Ericsson letošního roku. Jsem rád, že Sony Ericsson pouze nevyčkává na příchod ICS a i do té doby se snaží svým zákazníkům poskytnout maximální možnou podporu. Sám jsem zvědav, jestli se bude jednat o další vylepšení stávajícího Androidu 2.3.4 (označení by tomu napovídalo) nebo výrobce posune své telefony ještě o stupínek výše na Android 2.3.5, což ale nepovažuji za moc reálné.

Forum

Galerie
Takový byl rok 2010 v podání Sony Ericssonu
Jozef Cmar   
Pátek, 31. prosinec 2010
Rok 2010 už končí a tak je podle mého ideální doba na zhodnocení celého roku jak z pohledu samotné společnosti Sony Ericsson, tak i z pohledu našeho webu SEMania. Rozhodně se nejednalo o jednoduchý rok a ačkoliv Sony Ericsson sliboval spoustu věcí, ne všechny sliby nakonec byly splněny. Jestli to byl rok úspěšný nebo ne si netroufám rozhodnout, každopádně o budoucnosti Sony Ericssonu nakonec nerozhodl (ačkoliv jsem očekával pravý opak). Sony Ericsson nezkrachoval, na stranu druhou nepřestal dělat některé chyby z minulosti, o kterých jsem si myslel, že se již poučil. Ale nechci jen kritizovat, objevily se i pozitivní momenty. Bohužel ale společnost není v situaci, kdy by si mohla negativní věci dovolit. Přesto to zkusila... O nich a také o dalších momentech tohoto roku bude dnešní článek.
5~131.JPG 23~78.JPG 4~128.JPG 2~127.JPG
(3 komentářů)

 
Dlouhodobé zkušenosti se Sony Ericssonem XPERIA X10 s vlastní ROM (dojmy + návod na instalaci)
Jozef Cmar   
Středa, 29. prosinec 2010
Sony Ericsson XPERIA X10 už nějakou dobu nabízí nový operační systém a několik dní také jeho aktualizovanou verzi, rozhodl jsem se tedy opět sepsat svoje dlouhodobé zkušenosti s tímto telefonem, ve kterém používám vlastní modifikaci operačního systému. Kromě toho jsem si ale pro vás připravil také samotný návod na instalaci tohoto operačního systému pro Sony Ercsson XPERIA X10 tak, jak jej sám používám ve svém telefonu. Věřím, že se vám změny budou líbit, za vyzkoušení určitě stojí. Získáte s nimi nejen rychlejší telefon, ale také delší výdrž baterie a další úpravy navíc.
10~105.JPG 17~79.JPG 20~79.JPG 7~104.JPG
(0 komentářů)

 
Upravujeme Sony Ericsson XPERIA X10 - co všechno už lze
Jozef Cmar   
Sobota, 25. prosinec 2010
Sony Ericsson XPERIA X10 je stále ještě vlajkovou lodí společnosti, pomalu se ale chystám na představení jejího nástupce, který by s sebou opět měl přinést nějaká vylepšení. To ale neznamená, že by komunita kolem X10 nějak vyčkávala nebo nefungovala, spíše naopak. Stále častěji se objevují různé nové úpravy a za poslední týdny je pokrok skutečně obrovský. Od představení nového Androidu 2.1 pro komunikátory Sony Ericsson snad neuplyne týden, kdy by se neobjevila nějaká novinka. Jelikož sám testuji a používám téměř všechny úpravy, rozhodl jsem se udělat přehled jednotlivých modifikací i s odkazy na jednotlivé návody v našem fóru, pomocí nichž si úpravy můžete sami nainstalovat do vlastního telefonu.
10~105.JPG 15~91.JPG 7~104.JPG 18~77.JPG
(0 komentářů)

 
Veselé Vánoce vám přeje redakce SEManie
Jozef Cmar   
Pátek, 24. prosinec 2010
Jako každý rok i tentokrát bychom vám rádi popřáli klidné prožití vánočních svátků, bohatého Ježíška a hlavně spoustu pohody a pevné zdraví do celého příštího roku 2011. Pokud vás pod stromečkem čeká i nějaký ten výrobek od Sony Ericssonu (sám jsem si nadělil dva), doufám že s ním budete spokojeni. Hlavně ale buďte se svými blízkými a užívejte si klid.
2~127.JPG 7~121.JPG 19~84.JPG 2~116.JPG
(4 komentářů)

 
Videopohled na Sony Ericsson XPERIA X8 s operačním systémem Android 2.1
Jozef Cmar   
Pondělí, 6. prosinec 2010
Sony Ericsson XPERIA X8 se u nás oficiálně zatím prodává stále pouze u Vodafonu a do Vánoc už se situace pravděpodobně nezmění, jelikož si operátor vyjednal pro prodej tohoto telefonu velmi výhodné podmínky. Jedna věc se ale v minulém týdnu přeci jen změnila - XPERIA X8 obdržela jako poslední z kvarteta komunikátorů Sony Ericsson s Androidem nový operační systém. Dnes si na krátkém videu ukážeme tento telefon s Androidem 2.1, který sice není nejnovější verzí, i tak ale proti starší verzi znamená velmi zásadní pokrok.
13~104.JPG 1~128.JPG 6~116.JPG 9~115.JPG
(18 komentářů)

 
PlayStationPhone na videu - nyní už věří všichni
Jozef Cmar   
Neděle, 5. prosinec 2010
O telefonu potažmo komunikátoru Sony Ericsson, který by zkusil pořádně vytěžit z fenoménu jménem PlayStation, se už mluví neskutečně dlouho a spekulace nás provází téměř již od vzniku společnosti. Před několika měsíci začali internetem kolovat fotografie údajného PlayStation telefonu od Sony Ericssonu, společnost ale jejich pravost samozřejmě nepotvrdila. Už tehdy jsme ale díky kontaktům v Sony Ericssonu měli vývoj telefonu potvrzený, uniklé video pak informacím dává jen jakési oficiální razítko. 
(1 komentářů)

 
<< Začátek < Předchozí 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 Následující > Konec >>