" />

Vážení čtenáři SEMania.cz, web byl po osmi letech provozu zakonzervován a již nebudou přidávány nové články. Nicméně web bude nadále funkční a můžete tak stále čerpat z obsáhle databáze informací o produktech Sony Ericsson.

Jak jistě víte, nové telefony jsou nově na trh uváděny pouze pod značkou Sony, proto došlo k rozhodnutí na tomto webu dále nepokračovat.

Děkujeme všem čtenářům, kteří nás četli a také všem autorům, kteří pro vás psali.

Část redaktorů pokračuje ve své tvorbě a s jejich články se můžete setkávat na webech Xperia.cz, SonyMania.cz, SmartMania.cz, MobilMania.cz a dalších.

 Vaše SEMania.cz

 

Bleskovky (tip na bleskovku)
Na úplný závěr roku zde máme jednu příjemnou zprávu - do nabídky našich operátorů se od ledna dostane další komunikátor řady XPERIA. Konkrétně se jedná o model XPERIA Ray, který od začátku příštího roku najdete v nabídce operátora O2. Doufám, že postupný návrat telefonů Sony Ericsson (a do budoucna již jen Sony) bude pokračovat i příští rok. Kvalitou na to tyto přístroje rozhodně mají.
Podle očekávání ještě do konce roku uvolnil FXP (FreeXperiaTeam) nový Android ICS pro Sony Ericsson XPERIA Arc. Nová ROM prozatím ještě není ve finálním stavu a nehodí se pro běžné použití, brzy by ale měla být plně funkční a schopná nasazení. Jindy bychom možná po této zprávě jásali a slavili. Tentokrát je ale uvolnění testovací verze velmi tiché - Sony Ericsson vzal FXP vítr z plachet, sám oficiálně uvolnil testovací ROM pro trojici komunikátorů XPERIA a po několika dnech usilovné práci komunity jsou již tyto ROM vhodné na běžné použití.
Včera byl po trochu delší odmlce certifikován další necustomizovaný firmware pro komunikátory Sony Ericsson letošního roku. Jsem rád, že Sony Ericsson pouze nevyčkává na příchod ICS a i do té doby se snaží svým zákazníkům poskytnout maximální možnou podporu. Sám jsem zvědav, jestli se bude jednat o další vylepšení stávajícího Androidu 2.3.4 (označení by tomu napovídalo) nebo výrobce posune své telefony ještě o stupínek výše na Android 2.3.5, což ale nepovažuji za moc reálné.
Galerie
Sony Ericsson slaví desáté narozeniny
Jozef Cmar   
Sobota, 1. říjen 2011
Právě dnes je tomu přesně deset let, co vznikla společnost Sony Ericsson. Společný projekt dvou do té doby samostatných (a ne zcela úspěšných) výrobců mobilních telefonů dnes slaví desáté narozeniny a tak je podle mého optimální se podívat na to, co za těch 10 let dokázala společnost Sony Ericsson přinést na trh, co se povedlo více a na co by naopak vedení společnost a akcionáři nejraději zapomněli. Této příležitosti také využijeme k malému zamyšlení nad současností a budoucností jak samotného výrobce, tak i našeho webu, který už je tady také pár let s vámi...
6~136.JPG 13~114.JPG 18~95.JPG 15~87.JPG
(6 komentářů)

 
Fotogalerie komunikátorů Sony Ericsson s Androidem na SEManii
Jozef Cmar   
Pátek, 30. září 2011
Někdo si rád čte dlouhé recenze, někdo se rád dívá na video. Pokud nepatříte do ani jedné z těchto dvou skupin, dost možná patříte do té třetí, pro kterou je především určený tento článek. Během let, kdy funguje náš web SEMania, jsme totiž stihli nafotit několik tisíc snímků mobilních telefonů Sony Ericsson a také různého příslušenství téže značky. Sám se pomalu ale jistě blížím hranici deseti tisíc fotografií, což je myslím úctyhodné číslo. V tomto článku najdete přehledně rozdělené odkazy na všechny fotogalerie telefonů Sony Ericsson s operačním systémem Android. (13 komentářů)

 
Videopohled na Sony Ericsson TXT - bude QWERTY pod displejem stačit?
Jozef Cmar   
Pondělí, 26. září 2011
Do naší redakce dorazil první telefon Sony Ericsson s kompletní QWERTY klávesnicí pod displejem, který nenabízí otevřený operační systém (jako tomu bylo u modelu Aspen, který používal ještě Windows Mobile 6.5). Jedná se o model TXT a výrobce s ním chce zaútočit na méně náročné uživatele, kteří ale často píší spoustu zpráv a jsou aktivní na sociálních sítích. Dnes si na videu poprvé představíme tento telefon. Určitě potěší skutečnost, že je v prodeji hned ve 4 barevných variantách a navíc za cenu jen mírně nad hranicí dvou tisíc korun.
1~165.JPG 2~159.JPG 4~162.JPG 6~147.JPG
(7 komentářů)

 
Týden ve znamení dlouhodobých zkušeností - jak si vedou XPERIE roku 2011?
Jozef Cmar   
Pondělí, 19. září 2011
V naší redakci se v současnosti nachází hned šestice komunikátorů Sony Ericsson, které byly představeny v letošním roce a které už v současnosti bojují o přízeň potenciálních zákazníků. Bez výjimky se jedná o velmi kvalitní telefony, některé se mi ale samozřejmě líbí více než ostatní. Protože už telefony mám k dispozici dosti dlouhou dobu, rozhodl jsem se tento týden udělat ve znamení dlouhodobých zkušeností s těmito telefony a každý den se budu věnovat jednomu z nich. Vzhledem k jejich kvalitě mě tak mrzí jedině fakt, že na trh se zatím nedostal telefon, na který jsem se těšil nejvíce - model XPERIA Pro.
31~62.JPG 32~61.JPG 34~49.JPG 33~56.JPG
(1 komentářů)

 
Nová ROM pro Sony Ericssony XPERIA Mini a XPERIA Mini Pro
Jozef Cmar   
Úterý, 13. září 2011
Není to tak dlouho, co jsem tady na webu uváděl nové ROM pro starší telefony z minulého roku a zároveň se s nimi tak nějak loučil, neboť vývoj v tomto směru již prakticky dosáhl hranice možností těchto telefonů. Naštěstí tady ale máme nové telefony a stále tedy je co upravovat. Jakožto majitel Sony Ericssonu XPERIA Mini Pro jsem svůj zájem samozřejmě zaměřil tímto směrem a dnes si můžete stáhnout a nainstalovat první plody má práce. Vzhledem k veliké podobnosti tohoto telefonu s modelem XPERIA Mini pak nechybí ani varianta pro tento telefon.
a~42.jpg b~39.jpg c~35.jpg e~22.jpg d~32.jpg f~20.jpg v~3.jpg h~14.jpg
(0 komentářů)

 
Videopohled na Sony Ericsson Mix Walkman - telefon, který nezaujal
Jozef Cmar   
Středa, 31. srpen 2011
Před pár dny se do naší redakce dostal nový Sony Ericsson Mix Walkman a už probíhá jeho testování. Po zkušenosti s úžasnými komunikátory s Androidem, které patří k tomu nejlepšímu na trhu, to samozřejmě tento model nemá při testování moc jednoduché a to ani s přihlédnutím k nízké ceně. Ani tak se mi ale nový telefon moc nelíbí, především vzhled je podle mého celkem nezajímavý a přitom právě ten měl být jednou z hlavních zbraní v boji proti konkurenci.
1~161.JPG 10~139.JPG 12~126.JPG 13~122.JPG
(0 komentářů)

 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Následující > Konec >>