" />

Vážení čtenáři SEMania.cz, web byl po osmi letech provozu zakonzervován a již nebudou přidávány nové články. Nicméně web bude nadále funkční a můžete tak stále čerpat z obsáhle databáze informací o produktech Sony Ericsson.

Jak jistě víte, nové telefony jsou nově na trh uváděny pouze pod značkou Sony, proto došlo k rozhodnutí na tomto webu dále nepokračovat.

Děkujeme všem čtenářům, kteří nás četli a také všem autorům, kteří pro vás psali.

Část redaktorů pokračuje ve své tvorbě a s jejich články se můžete setkávat na webech Xperia.cz, SonyMania.cz, SmartMania.cz, MobilMania.cz a dalších.

 Vaše SEMania.cz

 

Bleskovky (tip na bleskovku)
Na úplný závěr roku zde máme jednu příjemnou zprávu - do nabídky našich operátorů se od ledna dostane další komunikátor řady XPERIA. Konkrétně se jedná o model XPERIA Ray, který od začátku příštího roku najdete v nabídce operátora O2. Doufám, že postupný návrat telefonů Sony Ericsson (a do budoucna již jen Sony) bude pokračovat i příští rok. Kvalitou na to tyto přístroje rozhodně mají.
Podle očekávání ještě do konce roku uvolnil FXP (FreeXperiaTeam) nový Android ICS pro Sony Ericsson XPERIA Arc. Nová ROM prozatím ještě není ve finálním stavu a nehodí se pro běžné použití, brzy by ale měla být plně funkční a schopná nasazení. Jindy bychom možná po této zprávě jásali a slavili. Tentokrát je ale uvolnění testovací verze velmi tiché - Sony Ericsson vzal FXP vítr z plachet, sám oficiálně uvolnil testovací ROM pro trojici komunikátorů XPERIA a po několika dnech usilovné práci komunity jsou již tyto ROM vhodné na běžné použití.
Včera byl po trochu delší odmlce certifikován další necustomizovaný firmware pro komunikátory Sony Ericsson letošního roku. Jsem rád, že Sony Ericsson pouze nevyčkává na příchod ICS a i do té doby se snaží svým zákazníkům poskytnout maximální možnou podporu. Sám jsem zvědav, jestli se bude jednat o další vylepšení stávajícího Androidu 2.3.4 (označení by tomu napovídalo) nebo výrobce posune své telefony ještě o stupínek výše na Android 2.3.5, což ale nepovažuji za moc reálné.

Forum

Galerie
Sony Ericsson XPERIA X2 - nepovedený vulkán po čase (video)
Jozef Cmar   
Sobota, 4. prosinec 2010
Sony Ericsson XPERIA X2 s kódovým označením Vulcan měl při svém představení v rukou všechny trumfy, které potřeboval k úspěchu na tehdejším trhu. Špičkový hardware, kvalitní konstrukce, zaměření kromě práce i na multimédia a také nový operační systém Windows Mobile 6.5, toto vše mělo patřit ke zbraním na pohled krásného komunikátoru. Telefon nakonec přinesl vše, s výjimkou poslední položky. Nedoladěný operační systém se postaral o neúspěch X2 a také operačního systému Windows Mobile v podání Sony Ericssonu. Napraví pověst Windows Phone 7?
12~87.JPG 23~64.JPG 2~102.JPG 8~96.JPG
(5 komentářů)

 
Sony Ericsson T707 - nedostupná krása (fotogalerie)
Jozef Cmar   
Čtvrtek, 25. listopad 2010
Sony Ericsson T707 byl představený již před delší dobou, krátce poté nás ale rychle zchladila zpráva informující o tom, že tento model nebude v České republice dostupný. Ačkoliv atraktivní telefon na platformě A200 by se nám do portfolia hodil, Sony Ericsson své rozhodnutí nezměnil a tak se model T707 u nás oficiálně v prodeji neobjevil. Pár telefonů k nám ale přeci jen dovezeno bylo a jeden se dostal do rukou i nám, před samotnou recenzí vám tak dnes nabízíme obsáhlou fotogalerii tohoto krásného telefonu.
0~2.JPG 11~116.JPG 12~110.JPG 2~129.JPG
(1 komentářů)

 
Videopohled na Sony Ericsson XPERIA X10 s Custom ROM
Jozef Cmar   
Středa, 24. listopad 2010
Je to jen několik dní, co se objevila první Custom ROM pro Sony Ericsson XPERIA X10 a vývoj už jde citelně kupředu. Abyste viděli, jak taková ROM v Sony Ericssonu X10 vypadá, rozhodli jsme se ji nainstalovat a reakce natočit na video. Rozhodně se nejedná o poslední video tohoto typu, včera totiž došlo k uvolnění první alpha verze nového Androidu 2.2 - Froyo pro X10, v současnosti tedy již testujeme ten. Pro běžné použití se zatím nehodí, ale jak jsem psal na začátku - vývoj jde rychle kupředu a slibuje veliká překvapení.
12~95.JPG 23~68.JPG 18~78.JPG 4~109.JPG
(0 komentářů)

 
Sony Ericsson Cedar v červeném (fotogalerie)
Jozef Cmar   
Pátek, 19. listopad 2010
Sony Ericsson Cedar znamená v historii a současnosti společnosti Sony Ericsson malou revoluci, nabízí totiž dvojici standardních konektorů u telefonu, který je postavený na platformě A200 a tohle se zatím výrobci nikdy dříve nepovedlo. Kombinace kvalitní konstrukce, pohodlné klávesnice, standardních konektorů, dobré výbavy a výhodné ceny by mohla mít úspěch. Chybět mohou pouze dvě věci - atraktivní barevné provedení a kvalitní marketing v podání výrobce. To první Sony Ericsson úspěšně zvládnul, dnes vám přinášíme malou fotogalerii červené varianty.
2~127.JPG 3~132.JPG 5~128.JPG 7~122.JPG
(3 komentářů)

 
SEMania slaví deset milionů návštěvníků
Jozef Cmar   
Čtvrtek, 18. listopad 2010
Konečně jsme se dočkali - právě dnes došlo na našem webu k pokoření hranice deseti milionů návštěvníků. Krásné jubileum, kterým se určitě nemůže pochlubit každý web věnující se mobilním telefonům jedné konkrétní značky. Za ty roky je zde spousta lidí, kteří telefonů Sony Ericsson a také samotnému webu věnovali podstatný kus života a nejenom pro ně je tedy toto výročí malým svátkem. Jubileum pořádně oslavíme za pár dní na srazu SEManie v Brně, nyní je ale ještě třeba dostát oficiálním povinnostem. Web si to určitě zaslouží a stejně tak lidé, kteří na něm jsou mnoho let.
12~97.JPG 61~18.JPG 76~10.JPG 34~40.JPG
(9 komentářů)

 
Multitouch oficiálně potvrzený pro Sony Ericsson XPERIA X10
Jozef Cmar   
Středa, 17. listopad 2010
Končí spousta dohadů, Sony Ericsson se po delší době k nějaké věci postavil čelem (i když to trvalo). Vlajková loď společnosti, komunikátor Sony Ericsson XPERIA X10, se v prvním čtvrtletí příštího roku dočká další aktualizace svého operačního systému, která s sebou mimo jiné přinese podporu multitouch. Těžko říct, jak se k prohlášení postavit, otevírám proto pod článkem i na fóru prostor pro vaše komentáře.
10~105.JPG 18~77.JPG 25~60.JPG 15~91.JPG
(2 komentářů)

 
<< Začátek < Předchozí 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 Následující > Konec >>