" />

Vážení čtenáři SEMania.cz, web byl po osmi letech provozu zakonzervován a již nebudou přidávány nové články. Nicméně web bude nadále funkční a můžete tak stále čerpat z obsáhle databáze informací o produktech Sony Ericsson.

Jak jistě víte, nové telefony jsou nově na trh uváděny pouze pod značkou Sony, proto došlo k rozhodnutí na tomto webu dále nepokračovat.

Děkujeme všem čtenářům, kteří nás četli a také všem autorům, kteří pro vás psali.

Část redaktorů pokračuje ve své tvorbě a s jejich články se můžete setkávat na webech Xperia.cz, SonyMania.cz, SmartMania.cz, MobilMania.cz a dalších.

 Vaše SEMania.cz

 

Bleskovky (tip na bleskovku)
Na úplný závěr roku zde máme jednu příjemnou zprávu - do nabídky našich operátorů se od ledna dostane další komunikátor řady XPERIA. Konkrétně se jedná o model XPERIA Ray, který od začátku příštího roku najdete v nabídce operátora O2. Doufám, že postupný návrat telefonů Sony Ericsson (a do budoucna již jen Sony) bude pokračovat i příští rok. Kvalitou na to tyto přístroje rozhodně mají.
Podle očekávání ještě do konce roku uvolnil FXP (FreeXperiaTeam) nový Android ICS pro Sony Ericsson XPERIA Arc. Nová ROM prozatím ještě není ve finálním stavu a nehodí se pro běžné použití, brzy by ale měla být plně funkční a schopná nasazení. Jindy bychom možná po této zprávě jásali a slavili. Tentokrát je ale uvolnění testovací verze velmi tiché - Sony Ericsson vzal FXP vítr z plachet, sám oficiálně uvolnil testovací ROM pro trojici komunikátorů XPERIA a po několika dnech usilovné práci komunity jsou již tyto ROM vhodné na běžné použití.
Včera byl po trochu delší odmlce certifikován další necustomizovaný firmware pro komunikátory Sony Ericsson letošního roku. Jsem rád, že Sony Ericsson pouze nevyčkává na příchod ICS a i do té doby se snaží svým zákazníkům poskytnout maximální možnou podporu. Sám jsem zvědav, jestli se bude jednat o další vylepšení stávajícího Androidu 2.3.4 (označení by tomu napovídalo) nebo výrobce posune své telefony ještě o stupínek výše na Android 2.3.5, což ale nepovažuji za moc reálné.

Forum

Galerie
Sony Ericsson XPERIA X1 - nepovedené dítě se nakonec povedlo (ohlédnutí)
Jozef Cmar   
Středa, 17. listopad 2010
Sony Ericsson XPERIA X1 způsobil v době svého představení veliké pozdvižení a nadšení, to se ale postupem času změnilo na zklamání. Jak výrobce stále odkládal uvedení telefonu na trhu, objevovali se podobně vybavení konkurenti a kouzlo telefonu se vytratilo. Když se navíc ukázalo, že přístroj má problémy s trvanlivostí konstrukce, problém byl na světě. Telefon byl většinou uživatelů odsouzený a čekalo se na spásu v podobě X2, která měla opravit všechny neduhy a napravit reputaci. Stalo se ale, co nikdo nečekal. Zatímco z X2 se stal prakticky propadák, původní X1 se ukázala býti špičkovým komunikátorem, který se dá výborně upravovat a prodává se dodnes.
17~69.JPG 16~76.JPG 30~43.JPG 31~48.JPG 37~38.JPG
(6 komentářů)

 
Upravujeme Sony Ericsson XPERIA X10 s operačním systémem 2.1 (videopřehled)
Jozef Cmar   
Úterý, 16. listopad 2010
Ačkoliv jsem se několik dní po aktualizaci svého Sony Ericssonu XPERIA X10 na nový operační systém Android bál toho, že pro telefon zpočátku nebude dostatek úprav, opak je pravdou a už nyní se dá telefon upravit více, než jak to šlo dříve a některé úpravy jsou navíc výrazně zjednodušené. V dnešním článku vám přináším videopohled na upravenou X10 a nechybí ani odkazy na jednotlivé úpravy, které si do svého telefonu můžete dát i vy. Pokud tedy nejste v něčem s X10 spokojeni, můžete si telefon více upravit k obrazu svému.
12~95.JPG 18~78.JPG 4~109.JPG 8~104.JPG
(0 komentářů)

 
Tak jde čas - jak se mění smartphony Sony Ericsson (fotogalerie)
Jozef Cmar   
Pondělí, 15. listopad 2010
Očekávání Vánoc a nových telefonů Sony Ericsson jsem si rozhodl zpestřit vzpomínkou na jednotlivé smartphony Sony Ericsson, které zatím výrobce představil. Jelikož výrobci stále hodně fandím a doma mám docela hodně telefonů této značky, rozhodl jsem se udělat malou fotogalerii jednotlivých smartphonů, které tvořily historii společnosti. Na společných fotografiích tak najdete telefony se Symbianem UIQ2, novějším Symbianem UIQ3, z Nokie vypůjčeným Symbianem S60, sofistikovaným systémem Windows Mobile nebo současným lídrem v portfoliu Sony Ericssonu - s operačním systémem Google Android. Jsem dost rád, že doma mohu mít kus historie, třeba jednou budu tyto telefony předvádět coby rarity.
19~87.JPG 20~91.JPG 21~86.JPG 22~80.JPG
(3 komentářů)

 
Sony Ericsson C901 v černé barvě - krása u nás nedostupná (fotogalerie)
Jozef Cmar   
Sobota, 13. listopad 2010
Sony Ericsson C901 rozhodně není nejnovějším ani nejvybavenějším telefonem na platformě A200, přesto se v nabídce obchodů drží už dlouhou dobu a stabilní je také jeho cena, přístroj je totiž výrazně dražší, než třeba novější a lépe vybavené duo ve složení Elm a Hazel. Telefon je ale velmi krásný, konstrukčně kvalitní a skvěle se ovládá, takže vyšší cena je v tomto směru opodstatněná. Co ale zamrzí je fakt, že oficiálně u nás koupíme pouze bílou verzi. Nám se nyní povedlo sehnat verzi černou a ačkoliv už telefon není žádnou novinkou, nerad bych vás o pohled na krásný telefon ošidil. Jak se vám líbí?
0~1.JPG 10~122.JPG 14~106.JPG 7~123.JPG
(8 komentářů)

 
Ekologie + standardní konektory - funkce = Sony Ericsson Cedar (recenze)
Jozef Cmar   
Pátek, 12. listopad 2010
Sony Ericsson před přibližně čtyřmi měsíci oficiálně představil svůj první hloupý telefon na platformě A200, který je vybavený dvojicí standardních konektorů ve složení microUSB a 3,5 mm konektor jack. Původně jsme doufali, že první model tohoto ražení bude někde na vrcholu co se týká funkční vybavenosti, Sony Ericsson na to ale šel opačně a z novinky, kterou pojmenoval Cedar, udělal nejlevnější telefon na platformě A200. Jestli udělal dobře z pohledu prodeje zatím nevíme, každopádně za cenu jen mírně přesahující dva tisíce korun je Sony Ericsson Cedar kvalitním, dobře vybaveným a velmi dobře ovladatelným přístrojem.
16~99.JPG 17~91.JPG 24~75.JPG 30~54.JPG
(5 komentářů)

 
Sony Ericsson a Vánoce 2010 - máme prodáno dost, pracovat začneme zase příští rok
Jozef Cmar   
Pondělí, 8. listopad 2010
Sony Ericsson už několik měsíců pracuje se ziskem a ačkoliv jeho situace není zdaleka růžová, vedení společnosti to očividně vyhovuje. Práce na aktualizaci operačního systému Android pravděpodobně zaměstnala všechny inženýry a vývojáře, které má společnost k dispozici a podle toho to vypadá se současným portfoliem. Ačkoliv Sony Ericsson nabízí nyní spoustu zajímavých telefonů (respektive jich nabízí více, než kdykoliv dříve), rozhodně nejsem spokojený. Za poslední půlrok výrobce nepředstavil žádný výraznější telefon a blížící se Vánoce jej evidentně nechávají chladným.
10~121.JPG 1~132.JPG 19~85.JPG 12~97.JPG
(7 komentářů)

 
<< Začátek < Předchozí 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 Následující > Konec >>