" />

Vážení čtenáři SEMania.cz, web byl po osmi letech provozu zakonzervován a již nebudou přidávány nové články. Nicméně web bude nadále funkční a můžete tak stále čerpat z obsáhle databáze informací o produktech Sony Ericsson.

Jak jistě víte, nové telefony jsou nově na trh uváděny pouze pod značkou Sony, proto došlo k rozhodnutí na tomto webu dále nepokračovat.

Děkujeme všem čtenářům, kteří nás četli a také všem autorům, kteří pro vás psali.

Část redaktorů pokračuje ve své tvorbě a s jejich články se můžete setkávat na webech Xperia.cz, SonyMania.cz, SmartMania.cz, MobilMania.cz a dalších.

 Vaše SEMania.cz

 

Bleskovky (tip na bleskovku)
Na úplný závěr roku zde máme jednu příjemnou zprávu - do nabídky našich operátorů se od ledna dostane další komunikátor řady XPERIA. Konkrétně se jedná o model XPERIA Ray, který od začátku příštího roku najdete v nabídce operátora O2. Doufám, že postupný návrat telefonů Sony Ericsson (a do budoucna již jen Sony) bude pokračovat i příští rok. Kvalitou na to tyto přístroje rozhodně mají.
Podle očekávání ještě do konce roku uvolnil FXP (FreeXperiaTeam) nový Android ICS pro Sony Ericsson XPERIA Arc. Nová ROM prozatím ještě není ve finálním stavu a nehodí se pro běžné použití, brzy by ale měla být plně funkční a schopná nasazení. Jindy bychom možná po této zprávě jásali a slavili. Tentokrát je ale uvolnění testovací verze velmi tiché - Sony Ericsson vzal FXP vítr z plachet, sám oficiálně uvolnil testovací ROM pro trojici komunikátorů XPERIA a po několika dnech usilovné práci komunity jsou již tyto ROM vhodné na běžné použití.
Včera byl po trochu delší odmlce certifikován další necustomizovaný firmware pro komunikátory Sony Ericsson letošního roku. Jsem rád, že Sony Ericsson pouze nevyčkává na příchod ICS a i do té doby se snaží svým zákazníkům poskytnout maximální možnou podporu. Sám jsem zvědav, jestli se bude jednat o další vylepšení stávajícího Androidu 2.3.4 (označení by tomu napovídalo) nebo výrobce posune své telefony ještě o stupínek výše na Android 2.3.5, což ale nepovažuji za moc reálné.
Galerie
Sony Ericsson XPERIA X8 s operačním systémem Froyo (video+dojmy)
Jozef Cmar   
Neděle, 17. červenec 2011
V práci jsem nedávno trochu neočekávaně dostal Sony Ericsson XPERIA X8 a po delší době jsem si tak mohl začít hrát s tímto telefonem. Už dříve jsem pro tento telefon zkoušel ladit nějaké úpravy, nezaujal mě ale natolik, abych se tomu více věnoval. Nedávno jsem si ale k obrazu svému upravil GingerBread ROM pro model X10 Mini a když už jsem byl nyní v tom, rozhodl jsem se stejným způsobem si upravit také Froyo ROM pro model XPERIA X8. Mé snažení můžete posoudit sami.
20~88.JPG 13~104.JPG 22~77.JPG 26~62.JPG
(2 komentářů)

 
Sony Ericsson mění průběh záručních oprav. Samozřejmě k horšímu, co jiné očekávat...
Jozef Cmar   
Středa, 13. červenec 2011
Sony Ericsson nám v poslední době moc důvodů k radosti nedává. Představuje sice jeden telefon za druhým, v prodeji jich je ale minimum a dochází u některých modelů k obrovskému zpoždění. Jak nás ale výrobce v poslední době přesvědčuje, vždycky to může být ještě horší. Tentokrát se totiž místní zastoupení rozhodlo pro výraznou změnu v provádění záručních oprav. Kterým směrem výrobce zamířil je jasné již z názvu článku, běžní zákazníci rozhodně nebudou mít radost. Pokud vás zajímají detaily, pak právě pro vás je určený tento článek.
6~136.JPG 7~137.JPG 1~150.JPG 3~141.JPG
(29 komentářů)

 
Sony Ericsson XPERIA X10 Mini s operační systémem Android 2.3.4 (video+dojmy)
Jozef Cmar   
Neděle, 3. červenec 2011
Dlouhou dobu jsem používal Sony Ericsson XPERIA Mini jako rezervní telefon, nějak se s tímto malým komunikátorem ale nemohu rozloučit. Celkem dlouho jsem si pro tento telefon ladil ROM postavenou na standardním firmwaru od Sony Ericssonu, v tomto směru už se ale vývoj nedá posunout o moc dál a ačkoliv jsem to dlouhou dobu odmítal, nakonec jsem se i já dal na ladění ROM s novým operačním systémem 2.3.4 Gingerbread. V dnešním článku se můžete podívat, jak se mi to povedlo a prohlédnout si novou ROM také na videu. Samozřejmostí je i odkaz na instalaci, pokud se vám bude líbit.
1~154.JPG 2~148.JPG 19~79.JPG 1~117.JPG
(13 komentářů)

 
Dlouhodobé zkušenosti se Sony Ericssonem Cedar - nemá chybu
Jozef Cmar   
Sobota, 2. červenec 2011
V poslední době Sony Ericsson sice představil několik telefonů bez otevřeného operačního systému, žádný z nich ale nepatří k telefonům klasické koncepce. Jedná se o dotykové telefony, které jsou v současnosti stále úspěšnější. Ne každému ale vyhovuje dotykový displej, spousta uživatelů stále dává přednost klasickému telefonu. Sám jsem na tom stejně a tak jsem se rozhodl zakoupit si nový rezervní telefon. Nakonec jsem si vybral Sony Ericsson Cedar a volba to byla výborná. V dnešním článku si můžete přečíst mé dlouhodobé uživatelské zkušenosti s tímto telefonem.
0~5.JPG 5~133.JPG 9~123.JPG 8~125.JPG
(3 komentářů)

 
První polovina roku 2011 je za námi, přinesla naději a pak zklamání
Jozef Cmar   
Čtvrtek, 30. červen 2011
Dnes nám končí první polovina roku 2011 a ačkoliv většinou dělám nějaké zhodnocení až na konci roku, tentokrát jsem se rozhodl udělat výjimku a shrnout první polovinu letošního roku už nyní. Jak asi tušíte, společnost Sony Ericsson v dnešním článku moc chválit nebudu. Nejprve sice představila spoustu velmi povedených a atraktivních telefonů, nakonec ale dostupnost a v některých případech i cena dokázaly úspěch novinek omezit na maximum. Druhá polovina roku musí přinést vyloženě revoluci, jinak už výrobce skutečně padne...
10~132.JPG 13~114.JPG 3~144.JPG 4~144.JPG
(3 komentářů)

 
Sony Ericsson XPERIA Play druhým pohledem (uživatelské zkušenosti)
Ganimed   
Středa, 29. červen 2011
Sony Ericsson XPERIA Play je nejdražším současným telefonem Sony Ericsson na trhu, za tuto cenu má ale co nabídnout. Ve své kategorii totiž telefon v podstatě nemá konkurenci a tento stav bude pravděpodobně ještě nějakou dobu trvat. Celkem obsáhlou recenzi jste si už mohli přečíst dříve, dnes si můžete přečíst uživatelské zkušenosti uživatele Ganimed z našeho fóra.
13~118.JPG 14~116.JPG 15~115.JPG 1~153.JPG
(0 komentářů)

 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Následující > Konec >>