" />

Vážení čtenáři SEMania.cz, web byl po osmi letech provozu zakonzervován a již nebudou přidávány nové články. Nicméně web bude nadále funkční a můžete tak stále čerpat z obsáhle databáze informací o produktech Sony Ericsson.

Jak jistě víte, nové telefony jsou nově na trh uváděny pouze pod značkou Sony, proto došlo k rozhodnutí na tomto webu dále nepokračovat.

Děkujeme všem čtenářům, kteří nás četli a také všem autorům, kteří pro vás psali.

Část redaktorů pokračuje ve své tvorbě a s jejich články se můžete setkávat na webech Xperia.cz, SonyMania.cz, SmartMania.cz, MobilMania.cz a dalších.

 Vaše SEMania.cz

 

Bleskovky (tip na bleskovku)
Na úplný závěr roku zde máme jednu příjemnou zprávu - do nabídky našich operátorů se od ledna dostane další komunikátor řady XPERIA. Konkrétně se jedná o model XPERIA Ray, který od začátku příštího roku najdete v nabídce operátora O2. Doufám, že postupný návrat telefonů Sony Ericsson (a do budoucna již jen Sony) bude pokračovat i příští rok. Kvalitou na to tyto přístroje rozhodně mají.
Podle očekávání ještě do konce roku uvolnil FXP (FreeXperiaTeam) nový Android ICS pro Sony Ericsson XPERIA Arc. Nová ROM prozatím ještě není ve finálním stavu a nehodí se pro běžné použití, brzy by ale měla být plně funkční a schopná nasazení. Jindy bychom možná po této zprávě jásali a slavili. Tentokrát je ale uvolnění testovací verze velmi tiché - Sony Ericsson vzal FXP vítr z plachet, sám oficiálně uvolnil testovací ROM pro trojici komunikátorů XPERIA a po několika dnech usilovné práci komunity jsou již tyto ROM vhodné na běžné použití.
Včera byl po trochu delší odmlce certifikován další necustomizovaný firmware pro komunikátory Sony Ericsson letošního roku. Jsem rád, že Sony Ericsson pouze nevyčkává na příchod ICS a i do té doby se snaží svým zákazníkům poskytnout maximální možnou podporu. Sám jsem zvědav, jestli se bude jednat o další vylepšení stávajícího Androidu 2.3.4 (označení by tomu napovídalo) nebo výrobce posune své telefony ještě o stupínek výše na Android 2.3.5, což ale nepovažuji za moc reálné.
Galerie
Sony Ericsson představil nové telefony a získal novou tvář...
Jozef Cmar   
Pondělí, 27. červen 2011
Máme za sebou představení hned tří nových telefonů Sony Ericsson, které jsme si podrobněji ukázali v trojici článků v minulých dnech. Výrobce to evidentně ještě nezabalil, současně se z něj ale postupně stává společnost dvou různých tváří a svým způsobem i dvou různých politik. Výrobce posiluje svou pozici v oblasti představování nových a zajímavých modelů, které mají reálnou šanci uspět na trhu. Současně s tím ale stále větší procento telefonů očekává vstup na trh a firma tak zbytečně přichází o zákazníky. Vždyť na uvedení na trh čeká už téměř stejný počet telefonů, jako jich nyní společnost nabízí...
ray_2.jpg txt_2.jpg active_2.jpg

mix_walkman_1.jpg txt_pro_1.jpg Xperia_mini_pro_2.jpg
(2 komentářů)

 
Sony Ericsson TXT - poprvé QWERTY pod displejem
Jozef Cmar   
Pátek, 24. červen 2011
Sony Ericsson před dvěma dny představil hned trojici nových telefonů a my se na ně postupně podíváme. Začneme modelem, který je z novinek asi nejméně výrazný, přesto i ten představuje v podání společnosti Sony Ericsson revoluci. Jmenuje se jednoduše TXT a jako vůbec první telefon našeho oblíbeného výrobce nabízí QWERTY klávesnici přímo pod displejem a současně nedisponuje otevřeným operačním systémem. Jaké další funkce nabídne první Sony Ericsson ala BlackBerry?
txt_1.jpgtxt_2.jpgtxt_3.jpg
(2 komentářů)

 
Co nabízí Sony Ericsson - třetí ohlédnutí opět po roce
Jozef Cmar   
Úterý, 21. červen 2011
Už potřetí si budete moci přečíst krátké zamyšlení nad současným portfoliem společnosti Sony Ericsson. Od posledního článku na stejné téma uplynul skoro rok a tak je na čase se podívat, co se za tu dobu změnilo a především jakým směrem. Pokud Sony Ericssonu fandíte, článku se možná raději vyhněte. Nebude to totiž zrovna příjemné čtení...
19~94.JPG 5~142.JPG 19~90.JPG 0~5.JPG
(6 komentářů)

 
Sony Ericsson představil model Mix Walkman a oživil legendární logo
Jozef Cmar   
Neděle, 19. červen 2011
Sony Ericsson před týdnem na sociální síti Facebook představil dva nové telefony a dnes se podíváme na model Mix Walkman. Výrobce se s tímto telefonem snaží trochu oživit zašlou slávu svých hudebních telefonů, nečekejte ale špičkově vybavený komunikátor. Spíše rozumný telefon bez otevřeného operačního systému, který se vyznačuje atraktivním vzhledem a věřme, že také nízkou cenou. Podaří se Sony Ericssonu dostatečně prodat své logo Walkman?
mix_walkman_1.jpg Mix_Walkman_phone_Back_Black_Gold.png mix_walkman_2.jpg
(2 komentářů)

 
Sony Ericsson TXT Pro - poprvé hloupě s QWERTY
Jozef Cmar   
Sobota, 18. červen 2011
Sony Ericsson přibližně před týdnem po delší době představil nový telefon bez otevřeného operačního systému. Po nepříliš povedeném modelu Yendo se výrobce rozhodl vrátit k vlastní platformě A200, ani tentokrát ale nečekejte klasický typ telefonu, které výrobce kdysi zdobily. Novinka disponuje dotykovým displejem a vůbec poprvé se v případě Sony Ericssonu bez otevřeného operačního systému setkáváme s QWERTY klávesnicí. Přichází levný a moderní komunikátor?
txt_pro_1.jpg txt_pro_2.jpg txt_pro_3.jpg
(3 komentářů)

 
Sony Ericsson XPERIA Arc - recenze nejvybavenějšího Sony Ericssonu všech dob
Jozef Cmar   
Neděle, 29. květen 2011
Dnes si můžete přečíst obsáhlou recenzi zatím nejvybavenějšího Sony Ericssonu všech dob - krásného modelu XPERIA Arc. Tento telefon, stejně jako ostatní komunikátory s operačním systémem Android roku 2011, mají jediný cíl - vrátit společnost zpátky na pozice, které jí dříve patřily a které si výrobce určitě zaslouží. Pokud bude výrobce dál postupovat v nastoupeném trendu z pohledu kvality telefonů, pak se o jeho budoucnost nebojím. Nedostupnost novinek mu ale naopak nepřidá. Sony Ericsson XPERIA Arc se ale zkrátka povedl, ani on však není dokonalý.
6~132.JPG 9~127.JPG 4~142.JPG 17~97.JPG
(17 komentářů)

 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Následující > Konec >>