" />

Vážení čtenáři SEMania.cz, web byl po osmi letech provozu zakonzervován a již nebudou přidávány nové články. Nicméně web bude nadále funkční a můžete tak stále čerpat z obsáhle databáze informací o produktech Sony Ericsson.

Jak jistě víte, nové telefony jsou nově na trh uváděny pouze pod značkou Sony, proto došlo k rozhodnutí na tomto webu dále nepokračovat.

Děkujeme všem čtenářům, kteří nás četli a také všem autorům, kteří pro vás psali.

Část redaktorů pokračuje ve své tvorbě a s jejich články se můžete setkávat na webech Xperia.cz, SonyMania.cz, SmartMania.cz, MobilMania.cz a dalších.

 Vaše SEMania.cz

 

Bleskovky (tip na bleskovku)
Na úplný závěr roku zde máme jednu příjemnou zprávu - do nabídky našich operátorů se od ledna dostane další komunikátor řady XPERIA. Konkrétně se jedná o model XPERIA Ray, který od začátku příštího roku najdete v nabídce operátora O2. Doufám, že postupný návrat telefonů Sony Ericsson (a do budoucna již jen Sony) bude pokračovat i příští rok. Kvalitou na to tyto přístroje rozhodně mají.
Podle očekávání ještě do konce roku uvolnil FXP (FreeXperiaTeam) nový Android ICS pro Sony Ericsson XPERIA Arc. Nová ROM prozatím ještě není ve finálním stavu a nehodí se pro běžné použití, brzy by ale měla být plně funkční a schopná nasazení. Jindy bychom možná po této zprávě jásali a slavili. Tentokrát je ale uvolnění testovací verze velmi tiché - Sony Ericsson vzal FXP vítr z plachet, sám oficiálně uvolnil testovací ROM pro trojici komunikátorů XPERIA a po několika dnech usilovné práci komunity jsou již tyto ROM vhodné na běžné použití.
Včera byl po trochu delší odmlce certifikován další necustomizovaný firmware pro komunikátory Sony Ericsson letošního roku. Jsem rád, že Sony Ericsson pouze nevyčkává na příchod ICS a i do té doby se snaží svým zákazníkům poskytnout maximální možnou podporu. Sám jsem zvědav, jestli se bude jednat o další vylepšení stávajícího Androidu 2.3.4 (označení by tomu napovídalo) nebo výrobce posune své telefony ještě o stupínek výše na Android 2.3.5, což ale nepovažuji za moc reálné.
Galerie
Sony Ericsson XPERIA Neo - recenze prodejního trháku
Jozef Cmar   
Pátek, 27. května 2011
Před několika měsíci Sony Ericsson představil nástupce modelu Vivaz, tentokrát ale nevsadil na zastaralý Symbian, ale spolehl se na moderní Android. Telefon napěchoval funkcemi až po okraj a vše navíc zabalil do krásného těla. Tím vznikl Sony Ericsson XPERIA Neo, komunikátor s velikým prodejním potenciálem. Ten ale dostal citelnou ránu velikým zpožděním, které nové modely nebraly. V dnešní recenzi se dozvíte všechny důležité vlastnosti, pro které měl telefon šanci uspět.
1~150.JPG 12~119.JPG 14~113.JPG 3~146.JPG
(2 komentářů)

 
Sony Ericsson XPERIA Play - recenze prvního herního telefonu se vším všudy
Jozef Cmar   
Středa, 25. května 2011
Telefon, který se stal legendou ještě než vznikl. Existuje jen málo mobilních telefonů, které by se něčím podobným mohly pochlubit, jeden z nich ale máme už delší dobu v redakci a na dnešní den jsme si pro vás připravili jeho recenzi. Civilní občanské jméno je Sony Ericsson XPERIA Play, na první pohled povedený komunikátor s Androidem s dostatkem funkcí za nemálo peněz. Více se ale bude používat jeho slangové označení, jedná se totiž o první PlayStation Phone na trhu. Určitě se nejedná o dokonalý telefon, zážitek z hraní je ale bezkonkurenčně nejlepší mezi všemi současnými telefony.
17~102.JPG 16~110.JPG 25~71.JPG 26~66.JPG
(6 komentářů)

 
Sony Ericssony roku 2011 mají k dispozici root - úpravy telefonů začínají (video)
Jozef Cmar   
Pátek, 13. května 2011
Prakticky hned poté, co Sony Ericsson oznámil, že u nových telefonů odemkne bootloader se začalo spekulovat o tom, jak rychle bude pro tyto telefony dostupný root. Ten na sebe skutečně nenechal dlouho čekat a už je nějakou dobu dostupný ve formě malé a jednoduché aplikace, kterou stačí nainstalovat a spustit. Root sám o sobě ale úpravy pouze umožní, proto je poté na komunitě, aby vymyslela úpravy, které root naplno využijí. Dnes se podíváme, co zatím na nových telefonech funguje a také se podíváme, na jaké úpravy si zatím musíme nechat zajít chuť. Vše je prezentováno na modelu XPERIA Neo.
26~66.JPG 1~148.JPG 26~65.JPG 35~51.JPG
(0 komentářů)

 
Přebarvujeme menu u nových komunikátorů Sony Ericsson (návod)
Jozef Cmar   
Pondělí, 9. května 2011
Nové telefony se na našem trhu sice zatím příliš neukazují a oficiálně se dá pořídit pouze model XPERIA Play, to ale neznamená, že bychom už na fóru pro vás nechystali různé zajímavé návody. Sám jsem se asi nejvíce těšil na možnost přebarvení pozadí v systémových aplikacích, defaultní modrá barva mi totiž ani u předchozích telefonů příliš neseděla a sám preferuji trochu jinou barevnou kombinaci. Dnes si ukážeme, jak tuto změn provést u nových telefonů.
e~12.jpg d~17.jpg d~18.jpg d~16.jpg d~15.jpg c~18.jpg c~19.jpg c~17.jpg i~8.jpg
(3 komentářů)

 
Před rokem skončil Themes Creator - vrátí se někdy ještě jeho sláva?
Jozef Cmar   
Neděle, 8. května 2011
Dnes je tomu právě rok, co světlo světa poznala zatím poslední oficiální verze programu Themes Creator, který slouží pro snadnou grafickou modifikaci uživatelského rozhraní u telefonů Sony Ericsson, především u těch s uzavřeným operačním systémem. Od té doby je ale naprosté ticho, což mi přijde jako veliká škoda. Minimálně pro současné komunikátory Sony Ericsson s operačním systémem Android by se podobný program velmi hodil...
10~134.JPG 10~132.JPG 17~102.JPG 4~146.JPG
(4 komentářů)

 
Sony Ericsson XPERIA Play - černá barva mu sluší (fotogalerie)
Jozef Cmar   
Sobota, 7. května 2011
Fotogalerie černé varianty Sony Ericssonu XPERIA Play nám na webu zatím chyběla, do redakce ale nyní jeden kousek v černé barvě dorazil, takže kromě testování multiplayer her jsem se vrhnul i na fotografování tohoto krásného telefonu. Černá barva mu skutečně sluší, o čemž vás doufám série fotografií přesvědčí. Srovnání s bílou variantou si ale nechám na samostatný článek, výběr mezi těmito barevnými variantami totiž nemusí být zdaleka tak jednoduchý, jak se na první pohled může zdát.
4~150.JPG 1~153.JPG 6~137.JPG 15~115.JPG
(0 komentářů)

 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Následující > Konec >>