" />

Vážení čtenáři SEMania.cz, web byl po osmi letech provozu zakonzervován a již nebudou přidávány nové články. Nicméně web bude nadále funkční a můžete tak stále čerpat z obsáhle databáze informací o produktech Sony Ericsson.

Jak jistě víte, nové telefony jsou nově na trh uváděny pouze pod značkou Sony, proto došlo k rozhodnutí na tomto webu dále nepokračovat.

Děkujeme všem čtenářům, kteří nás četli a také všem autorům, kteří pro vás psali.

Část redaktorů pokračuje ve své tvorbě a s jejich články se můžete setkávat na webech Xperia.cz, SonyMania.cz, SmartMania.cz, MobilMania.cz a dalších.

 Vaše SEMania.cz

 

Bleskovky (tip na bleskovku)
Na úplný závěr roku zde máme jednu příjemnou zprávu - do nabídky našich operátorů se od ledna dostane další komunikátor řady XPERIA. Konkrétně se jedná o model XPERIA Ray, který od začátku příštího roku najdete v nabídce operátora O2. Doufám, že postupný návrat telefonů Sony Ericsson (a do budoucna již jen Sony) bude pokračovat i příští rok. Kvalitou na to tyto přístroje rozhodně mají.
Podle očekávání ještě do konce roku uvolnil FXP (FreeXperiaTeam) nový Android ICS pro Sony Ericsson XPERIA Arc. Nová ROM prozatím ještě není ve finálním stavu a nehodí se pro běžné použití, brzy by ale měla být plně funkční a schopná nasazení. Jindy bychom možná po této zprávě jásali a slavili. Tentokrát je ale uvolnění testovací verze velmi tiché - Sony Ericsson vzal FXP vítr z plachet, sám oficiálně uvolnil testovací ROM pro trojici komunikátorů XPERIA a po několika dnech usilovné práci komunity jsou již tyto ROM vhodné na běžné použití.
Včera byl po trochu delší odmlce certifikován další necustomizovaný firmware pro komunikátory Sony Ericsson letošního roku. Jsem rád, že Sony Ericsson pouze nevyčkává na příchod ICS a i do té doby se snaží svým zákazníkům poskytnout maximální možnou podporu. Sám jsem zvědav, jestli se bude jednat o další vylepšení stávajícího Androidu 2.3.4 (označení by tomu napovídalo) nebo výrobce posune své telefony ještě o stupínek výše na Android 2.3.5, což ale nepovažuji za moc reálné.
Galerie
Obstojí Neo proti LG Optimus 2X?
Martin Soukup   
Úterý, 26. duben 2011
Dostal jsem příležitost otestovat nový Sony Ericsson Neo ještě před jeho prodejním startem a protože zde již klasická a obsáhlá recenze je, vše jsem pojal jako srovnání s konkurencí. Tu bude zastupovat LG Optimus 2X, které bude konkurovat nejen Neu, ale pravděpodobně ještě více modelu Arc. Článek tedy není pojat jako klasická recenze, ale zaměřil jsem se spíše na vlastnosti a funkce, které mohou rozhodovat o koupi jednoho, či druhého přístroje.
1~151.JPG 12~119.JPG 1~150.JPG 7~136.JPG
(14 komentářů)

 
Jak odemknout bootloader u nových komunikátorů Sony Ericsson s Androidem
Jozef Cmar   
Neděle, 17. duben 2011
Sony Ericsson před nějakou dobou vydal prohlášení, ve kterém oznámil možnost odemknutí bootloaderu u svých nových komunikátorů z roku 2011. Některé modely už jsou na trhu, takže výrobce se nyní rozhodl splnit svůj závazek a bootloader skutečně odemknout. V dnešním článku vám přinášíme návod, jak si můžete odemknout i svůj telefon. Na druhou stranu jsou novinky natolik dobře odladěné, že potřeba různých upravených ROM zde téměř není a radost by mi udělal spíše funkční root. Ten ale zatím pro žádnou z novinek dostupný bohužel není, je ale pouze otázkou času.
6~132.JPG 2~145.JPG 49~35.JPG 10~134.JPG
(6 komentářů)

 
3 x video se Sony Ericssonem XPERIA Play - dojmy, zkušenosti a Star Battalion
Jozef Cmar   
Sobota, 16. duben 2011
Protože se v poslední době snažím natáčet více videopohledů na nové telefony a tyto dle vašich komentářů docela mají úspěch, rozhodl jsem se videa nyní do článků zařazovat častěji. Hlavním telefonem v redakci je nyní XPERIA Play a proto se dnes budeme věnovat právě jí. Ukážeme si další z her, které se v telefonu nachází, podíváme se na ovládání her pomocí touchpadu, neopomeneme ale ani samotné uživatelské rozhraní v modelu Play a zkušenosti po týdnu používání. V dnešním článku se můžete těšit hned na trojici videí.
f~9.jpg i~7.jpg w~1.jpg m~4.jpg
(1 komentářů)

 
Vyhrejte 10 kusů Sony Ericsson XPERIA Play a buďte mezi prvními majiteli v České republice (soutěž)
Jozef Cmar   
Středa, 13. duben 2011
Sony Ericsson připravil velmi pěknou soutěž o desítku svých komunikátorů XPERIA Play, kromě samotných telefonů ale přidává ještě něco navíc. Výherci totiž získají právě prvních 10 oficiálně dovezených telefonů pro Českou republiku a budou se tak z telefonu moci těšit jako první. Samotný start prodeje tohoto telefonu je naplánovaný na květen, vy ale můžete Sony Ericsson XPERIA Play získat již nyní. Startujeme již zítra, hrajeme celkem o desítku telefonů a navštívíme přitom hned 7 měst v České republice. Podrobnosti a pravidla v dnešním článku. Pojďme do toho, výhra rozhodně stojí za to.
17~101.JPG 1~152.JPG 9~133.JPG 10~134.JPG
(0 komentářů)

 
Sony Ericsson XPERIA Neo na videu - multitouch, výkon a hry
Jozef Cmar   
Úterý, 12. duben 2011
Právě v těchto dnech pro vás doděláváme recenze všech tří novinek, které se zatím objevily v naší redakci a které patří k nejlepším komunikátorům s Androidem, které můžeme najít na současném trhu. Aktuálně mé srdce patří modelu XPERIA Play a hlavní zásluhu na tom samozřejmě mají kvalitní hry, velmi spokojený jsem ale také s modelem XPERIA Neo a na dnešním videu bych rád nastínil hlavní důvody, proč se mi líbí - obrovský výkon, naprostá spolehlivost a perfektní vzhled.
10~133.JPG 4~147.JPG 2~145.JPG 13~115.JPG
(1 komentářů)

 
SPB Shell 3D na Sony Ericssonu XPERIA Neo (videorecenze)
Jozef Cmar   
Sobota, 9. duben 2011
Pokud jste dříve vlastnili komunikátor s operačním systémem Windows Mobile případně Symbian, pravděpodobně jste narazili na aplikaci SPB Mobile Shell, která vám byla schopná nabídnout ve vašem telefonu alternativní uživatelské rozhraní, které bylo o několik úrovní výše, než to defaultní ve vašem telefonu. S touto aplikací se práce s komunikátory vybavenými Windows Mobile dostala úplně na jinou úroveň. Výrobce již před delší dobou oznámil vývoj revoluční verze 5, která navíc měla být dostupná pro Android. Po velmi dlouhém čekání je aplikace zde a je na čase ji vyzkoušet. Prohlédnout si můžete jak několik screenů displeje, tak i pětiminutové video s dojmy z této aplikace.
a~14.jpg b~13.jpg c~13.jpg d~12.jpg e~10.jpg f~8.jpg h~7.jpg i~6.jpg k~4.jpg
(13 komentářů)

 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Následující > Konec >>