" />
Aplikace a hry pro UIQ3: Část šestá | Tisk |  Email
Sdílení:
Linkuj.cz!
Jaggni to!
pošli na vybrali.sme.sk
Facebook
Martin Chroust   
Pondělí, 3. prosinec 2007
Po téměř roční odmlce znovu obnovujeme náš seriál o zajímavých aplikacích pro mobilní telefony s operačním systémem Symbian 9.1 s grafickou nadstavbou UIQ3. Pojďme se podívat, co zajímavého jsme pro vás připravili.

 

 


 
Aracade Park (Hero Craft)

Arcade Park je sbírka devíti různých her v jednom (Arcade Ball, Asteroids, Rushman, Digger, Gold Hunter, Galaxy Invaders, as well as military games Real Tanx a Riverside Assault). Najdeme zde tedy téměř všechny notoricky známé hry, včetně populárních tanků či pac-mana. Dále se můžete vžít do role letící rakety ničící alieny a nepřátelské vesmírné lodě nebo do klasického arkanoida, kde likvidujete cihličky pomocí koule s pomocí různých bonusů, které vám padají rovnou z nebe. Hra má však na poměry UIQ3 poměrně chudou grafiku, která je doplňována hudbou na pozadí ve formátu MID. Hlasitost hudby je však nepřiměřená, buď ji lze vypnout a nebo hraje moc hlasitě, pro její úpravu budete muset sáhnout do nastavení zvuku multimédií. Při používání této hry se občas můžete setkat i s hláškou Kern Exec, která hlásí chybu ve scriptu. Pokud jste však fanoušci těchto her, jenž se hrají nejen na smartphonech s Windows Mobile a nyní na UIQ3 již nějaký ten pátek, je aplikace určena právě pro vás. Musíte ale oželet poměrnou těžkopádnost ovládání aplikace a také to, že není freeware.

Hodnocení: 4/10

Typ: Demo (plná verze stojí 11 USD)

Demo ke stažení

 

 

Blazar (Elements Interactive)

Blazar je klasická arkáda z prostředí vesmíru. Vaším úkolem je s raketou doletět co nejdál a při této cestě sestřelit vše, co sestřelit lze. Cestou můžete nalézt různé bonusy, které vám mohou přidat štíty nebo vylepšit zbraně. Zajímavostí této hry je fakt, že si nikdy nezahrajete dvě stejná kola po sobě. Vždy se vygeneruje kolo nové. Za začátku je hra lehká, ale čím dále se dostáváte, tím hra nabírá více na obtížnosti. Nemusíte se bát, že jste sami v klubku nepřátel, jako pomocníka máte radar, na kterém lze vidět nepřátele v blízkosti či různé upgrady, raketu si však nemůžete vybírat. Grafika je v tomto případě laděna do víceméně tmavých barev, hudba je však na celkem slušné úrovni. Hra je od Elements Interactive, takže musíme počítat s tím, že bude placená.

Hodnocení: 6/10

Typ: Demo (plná verze stojí 7 USD)

Demo ke stažení

 

 

 

Crimson Fields (AnotherGuest)

Konečně tahová strategie pro Symbian! Vaším úkolem je pomocí vašich tanků, letadel, vrtulníků, lodí či pěchoty překonat soupeře na určitém území. V potaz musíte vzít všechny aspekty terénu (na hory se budete dostávat pomaleji a naopak po cestě budou přesuny vašich jednotek nejefektivnější) a také musíte rozmýšlet, jakými jednotkami zaútočíte na nepřítele a plánovat strategii. Vaše vojsko bude dostávat hodnosti za to, kolik nepřátel zničí a platí pravidlo, že čím zkušenější jednotka, tím je silnější. Po každém kole, kdy můžete táhnout vašimi jednotkami o určitý počet polí a můžete také vybrat útočníky a obránce nepřítele, jste-li v jeho dosahu, vidíte statistiky útoků a o kolik jednotek přišla jedna či druhá strana. K dispozici jsou dva typy map - souboje nebo kampaně. Souboje mohou být hrány proti telefonu nebo ve dvou hráčích proti sobě na jednom telefonu. K tomu všemu aplikace exceluje tím, že je freeware a že je k dispozici nejen v angličtině, ale také ve slovenštině. Úvody do misí, shrnutí cílů misí a překlady názvů jednotek vám tedy hru přiblíží natolik, že u ní strávíte dlouhé chvíle.

Hodnocení: 8,5/10

Typ: Freeware

Stažení plné verze 

 

DesktopAgenda (vcsala)

Nyní zde máme aplikaci, která nám nahrazuje menu Dnes na titulní obrazovce, ne však úplně do detailů. Na pohotovostní obrazovce se objevují v průhledném čtverci detailní údaje o událostech v kalendáři a úkolech na aktuální den a i na ty následující, ale pouze s tím, že prvky nejsou aktivní, ale jen informační (není možno se po jejich aktivaci dostat např. do kalendáře). Jedná se o jednoduchou aplikaci, kterou hodnotíme především za to, že verze 0.1 je stále testovací verzí a do budoucna má velký potenciál. U Sony Ericsson P1i překrývá na titulní obrazovce nápis Dnes, takže doporučuji při jejím používání nastavit volbu pohotovostní aplikace v sekci ovládací panel > zařízení na "žádné".

Hodnocení: 3/10

Typ: Freeware (betaverze)

Stažení plné verze

 

 

Easy Search (Webgate)

Easy Search je šikovná utilitka, která vám pomůže s hledáním souborů ve vašem smartphonu s UIQ3. Stačí zadat slovo a program začne vyhledávat jeho výskyt ve zprávách, e-mailech, souborech, v kontaktech, upomínkách, úkolech, u připomínek či u výročí. Program umožňuje nastavit vyhledání slova s ohledem na malá a velká písmena a také vypnout kombinace slov obsahující vaše hledané slovo. Program nalezne maximálně 1024 výskytů daného výrazu, pokud však přesto nenajdete to, co jste hledali, musíte upravit vyhledávací kritéria. S vyhledanými soubory lze dále pracovat, otevírat je v prohlížeči v editoru zpráv, apod. Pokud máte v telefonu hodně dat a víte, že často něco hledáte, Easy Search je tou pravou aplikací, i když je nejdražší z těch, které jsme si zde dnes představili.

Hodnocení: 7/10

Typ: Trial (7 dní)

Stažení trial verze 

 

 

Flurkies (Elements Interactive)

Flurkies jsou malé příšerky, které potřebují vaši pomoc v průběhu 60 levelů, kdy je musíte dostat na barevně označená místa ve správném pořadí (modrý na modré místo, atd.) a přitom sbírat mince. S postupem času jsou levely těžší a těžší a postupně se vám zpřístupňuje možnost ovládat více a více Flurkies, kteří mohou dojít k cíli, jen když budou spolupracovat. Jedná se o, dle mého názoru, hru pro menší nadšence UIQ3, navíc bych aplikaci určil konkurenta VexedUIQ3, jenž je lépe hratelnější a freeware - to ovšem o hře Flurkies neplatí.

Hodnocení: 5/10

Typ: Demo (plná verze stojí 7 USD)

Stažení demoverze 

 

 

Li-Nuggz (Elements Interactive)

Li-Nuggz je hrdina této vcelku povedené skákačky, který má za úkol dostat se až k vrcholu sopky, kde jej čeká závěrečná bitva s drakem. Cestou k němu však musí překonat mnoho strastí, překážek a přemoci různé druhy nepřátel. K tomu mu napomůže hák, kterým ničí koule na menší díly, avšak jeho zbraně lze dále vylepšit. Na pozadí hry hraje pesimistická nelibozvučná melodie, ale po herní strance se mi docela líbila. Pokud nechcete hrát mód příběhu, můžete vyzkoušet také instantní hry, kde je za úkol rozstřílet co nejvíce ovoce, vyskákat co nejvýše ve věži či posbírat co nejvíce bodů v dole. Hra je určena pro zastánce plošinovek a skákaček, jisté je však to, že dokáže dobře ukrátit čas a je graficky dobře zpracovaná. Jak říkám, jen hudba by mohla být příjemnější. 

Hodnocení: 7/10

Typ: Demo (plná verze stojí 10 USD)

Stažení zkušební verze

 

 

MyAlarmClient (Sony Ericsson)

Tato aplikace pochází přímo z developerského webu Sony Ericssonu a je brána jako vzorová aplikace. Jako taková nabídne neomezený počet budíků, z nichž každý z nich může být různými způsoby opakovaný. Aplikace MyAlarmClient nemá žádnou grafiku, po spuštění na displeji vidíte aktuální nastavené budíky. Těch může být nastaveno prakticky nekonečno. I při aktivních 30 budících šly dále nastavovat. To mě přivedlo na otázku, proč Sony Ericsson do symbianu neintegruje tento neomezený počet budíků? Proč jsme omezeni jen třemi?

Hodnocení: 4/10

Typ: Freeware

Stažení plné verze 

 

 

NiceCalc (VerySoft)

Opravdu pěknou kalkulačkou, nahrazující standardní jednoduchou kalkulačku od Sony Ericssonu, je aplikace s názvem NiceCalc. Jedná se o vědeckou kalkulačku, která si poradí s mocninami, odmocninami, logaritmy, goniometrickými funkcemi a také s lomenými výrazy. V nastavení je možno zvolit možnosti zaokrouhlování, číslicový systém, popř. úhly ve stupních, radiánech či gradech. Vše je přehledně zpracováno, ovládání je jednoduché, snad možná chybí jen závorky, jelikož kalkulačka nepodporuje priority. Na pozadí si lze však zvolit tmavou či světlou barvu, a jelikož aplikace není graficky příliš náročná, spouští se poměrně svižně. Hodnotím ji jako opravdu profesionální kalkulačku pro UIQ3, která se dá bez problému ovládat prsty, aniž by jste museli vytáhnout dotykové pero.

Hodnocení 8/10

Typ: Demo (plná verze stojí 10 USD)

Stažení demoverze 

 

Touch Dial (weibing.blogbus.com)

Máte na vašem smartu pozadí á la iPhone a ve správci úkolů zabírá první pozici aplikace iLock?  Chcete vytáčet čísla jako na iPhonu? Chcete být více "i"? Poslední aplikace, jež si dnes představíme, nese název Touch Dial, z čehož je patrné, k čemu aplikace slouží. Díky ní totiž můžete vytáčet čísla jako na iPhonu, kdy se vám číslice objeví na dotykovém displeji. Aplikace má menší nevýhodu v tom, že nemůže vytáčet čísla začínající hvězdičkou (např. infolinka Vodafone - *077). Občas se taky stane, že nevíte jestli opravdu voláte nebo ne. Ani pro prozvoňování bych tuto aplikaci nedoporučil, není zde totiž žádné tlačítko na ukončení hovoru. Aplikace je však stále ve fází vývoje, ten lze sledovat na čínských stránkách weibing.blogbus.com.  I přes všechno negativní ale tato aplikace může dotvořit image vašeho iSony Ericssonu, takže vzhůru do toho!

Hodnocení: 2/10

Typ: Freeware

Stažení plné verze 

 

Komentáře
Příspěvky vyjadřují názory uživatelů a nejsou nijak redigovány.
Vyhrazujeme si však právo příspěvky odstraňovat.
Autor: 3m3 Datum: 2007-12-03 12:53:20
Chválím autora článku,tohle mi tu chybělo.Kdo má pořád lovit v azbuce :grin

Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář.
Prosím přihlašte se nebo se zaregistrujte.

 
< Předch.   Další >