" />

Forum

BestCalc - vědecká kalkulačka pro smartphony s operačním systémem UIQ3 | Tisk |  Email
Sdílení:
Linkuj.cz!
Jaggni to!
pošli na vybrali.sme.sk
Facebook
Jozef Cmar   
Pondělí, 4. únor 2008
Vestavěná kalkulačka ve smartphonech od Sony Ericssonu sice stačí na sečtení položek na nákupu, ale složitější matematické funkce jsou jí cizí. Od toho je zde aplikace BestCalc, která funkcemi rozhodně nešetří.
Líbí se mi, že zde je na výběr mezi několika druhy zobrazení, které se liší nabídkou funkcí a velikostí tlačítek. Ve standardním módu mi aplikace přijde velmi podobná vestavěné kalkulačce, takže jej asi nebudete příliš používat. Mnohem zajímavější jsou zbylé dva módy. Bud se vám na displeji zobrazí pouhých šest tlačítek v luxusní velikosti nebo se vám objeví plnohodnotná vědecká kalkulačka. V prvním případě je poté aplikace skvěle ovladatelná prsty, ale musíte se smířit s pouze čtyřmi základními početními operacemi. Čísla pak zadáváte přes hardwarovou klávesnici.Ve druhém případě budete nuceni sáhnout po stylus, na druhou stranu ale získáte skutečně širokou paletu funkcí. Nejvíce se mi líbí možnost převádět čísla mezi jednotlivými číselnými soustavami, zbylé funkce ( například goniometrické) jsou relativně běžné. Jen těžko se na této aplikaci hledají nevýhody, její ovládání je pohodlné a také cena ( necelých 8 USD) je velmi příjemná.Při testování jsem ale narazil na jeden problém, který možná ani není chybou aplikace, ale mnou použitého schémátka ( byť o tom pochybuji), ale přesto jej zmíním. Tím problémem je naprostá nečitelnost výsledků, což je způsobeno bílým písmem na světle žlutém pozadí, které je použito v aplikaci. Vždy je třeba dlouho hledat správný úhel, než si výsledek přečtete. Toto je pro mě osobně největší nevýhoda celého programu. Sice nejsem programátor, ale zrovna u takto zaměřené aplikace bych čekal například bílé písmo na černém pozadí nebo naopak, ale nikoliv toto. Ani si nedokážu představit, že bych měl něco přečíst na slunci. Aplikaci si můžete zakoupit zde a na stejném místě také naleznete zkušební verzi.

Komentáře
Příspěvky vyjadřují názory uživatelů a nejsou nijak redigovány.
Vyhrazujeme si však právo příspěvky odstraňovat.
Autor: Joza Datum: 2008-02-06 08:20:34
Njn, já vyzkoušel několik schémat a výsledek je pořád stejný. PS: ještě včera tady měl v komentářích příspěvek i YAMATO, ale v admin sekci nastala lidská chyba a jeho příspěvek stejně jako moje reakce na něj byli smaány, takže se omluváme.
. Autor: bicek Datum: 2008-02-06 06:30:12
S tim bilym pismem nemam problem. Zobrazuje se mi normalne cerne pismo. Spis mi vadi, ze na P1 se nedaji rozumne zadavat cisla z HW klavesnice. Rozlozeni funguje totiz jako na P990 - tzn Q=1, W=2 atd. Mozna ale zalezi na verzi. Ja mam 1.03

Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář.
Prosím přihlašte se nebo se zaregistrujte.

 
< Předch.   Další >